Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Forum Renkli Cafe > Serbest Kürsü
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Serbest Kürsü Teke Tek, Arena ve Tartışmaların Seviyeli Bir Ortam içerisinde yapıldığı bölüm..

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Like Tree3Kişi Beğendi
  • 2 Post By halukgta
  • 1 Post By Diyarbakırlı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 26 Ocak 2013, 12:11   #1 (permalink)
VIP ÜYE ~

halukgta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Kasım 2011
Nerden: Balıkesir
Yaş: 60
(Mesajlar): 254
(Konular): 244
İlişki Durumu: Evli
Renkli Para : 13766
Aldığı Beğeni: 51
Beğendikleri: 6
Ruh Halim: none
Takım :
Standart Ülkemize Çok Uzaktan, Güzel Bir Dost Uyarısı.

Ülkemizde olan biteni bizler, adeta uyurgezer haliyle izliyoruz. Çünkü toplum yıllarca uyutuldu, aldatıldı ve uyuşturuldu. Peki, toplumu aldatırken ne kullandılar? Allah ın kelamını elbette. Çünkü Allah ın yol gösterici, eğri ile doğruyu ayırmamızı sağlayan FURKAN ile aramıza girdiler. Onun uyarılarını, kendi menfaatleri için bizlerden gizledikleri yetmediği gibi, Rabbin sözleri ile oynayarak, toplumu Allah ile aldattılar. Elbette tüm bunlar cezasız kalmayacaktır. Allah ın adaleti bir gün tecelli edecektir.

Atatürk ün ne yazık ki ömrü yetmedi. Beş-on sene daha yaşasaydı, Atatürk gerçek İslam ın ışığıyla toplumun aydınlatılmasını sağlayacak ve din simsarcılarına, toplumu kendi çıkarları adına, dini siyasete alet edenlere, meydanı bırakmayacaktı. Sanırım Atatürk ün erken vefatı, Rabbimizin bizleri imtihanıydı, ama bu imtihandan ne yazık ki sınıfta kaldık. Ne demek istediğimi anlayan anlamıştır. Anlamayana izah etsek de, anlamak istemeyecektir.

Bizler eğer beşeri kitaplara değil de, Allah ın kitabına ilk elden müracaat etseydik, bizleri hiç kimse Allah ile aldatamazdı. Yani Allah ın adını kullanarak, kendi menfaatleri istikametinde bizleri kullanamazlardı. Çünkü Rabbimiz birçok kez bizleri uyararak, dikkatli olun sizleri Allah ile aldatanlar çıkacaktır diyerek, bizleri birçok kez uyarıyor.

Allah kimin en doğru yolda olduğunu, kimin takvaca üstün olduğunu yalnız ben bilirim diyerek, din ve iman adına en hayırlı kimin olduğu konusunda, kendi kendimize yani kendimizce yorumlar yapmamızı dahi engellemiştir. Bizlerin Kur’an ile bağımızı kopararak yönetmeye çalışanlar, bilmem kim çok dindar insandır, ona ben kefilim. Allah yolunda giden iyi bir Müslüman dır, Allah dostudur. Namaz kılar, orucunu hiç kaçırmaz diyerek, Allah ın tek elinde olan değerlendirmeye bile, müdahale etmekten çekinmemişlerdir. Yazıklar olsun ki o namazı gösteriş için kılanlara diyerek, bizleri uyaran Rabbimizin uyarısından bahsetmeyenlerin, kimin takvaca üstün olduğunu yalnız ben bilirim diyen Rahmanı duyan bile yok. Doğru ve dürüst bir insan olmak adına verdikleri örnekler ve öne sürdükleri kıstaslar düşündürücüdür.

Siyaseti kendi beşeri itikatları ile harmanlayıp, kendi çıkarlarına kullanarak, kendi nefislerinde yarattıkları ve tarif ettikleri örnek insanların, bu ülkeyi ne hallere düşürdüklerini üzülerek seyretmekteyiz. Toplum olarak aldatılmışlığımızın farkında olamadığımız içinde, güzelim ülkemiz günden güne acının-kederin içine çekilmektedir.

Bizler bu acıyı, bu cezayı hak ettik. Çünkü toplum olarak suçluyuz. İnancını doğru kaynaklardan öğrenemeyen, hurafenin ardı sıra giderek, Kur’an ı neredeyse devre dışı bırakan toplumları, Allah cezalandıracağını söylüyorsa, bizler bu cezayı çoktan hak etmişiz demektir. Elbette bu cezadan kurtulma şansımızda var. Kendimize gelirde, yaptığımız yanlışları fark edersek, bizleri Allah ile aldatanların oyununu bozarsak, elbette Rabbimizde bu dertten bizleri kurtaracaktır.

Yazılı ve görsel basın, tek bir düşüncenin eline geçmiş ve halk gerçekleri göremez olmuş. Bırakın yanlı yayın yapan yandaş Türk basınını, Amerikan televizyonları neredeyse Amerika dan daha çok ülkemizde yayın yapıyor, hem de filmleri ve bazı programları Türkçe değil İngilizce yayınlanıyor. Türkçe alt yazılı olarak veriyorlar. Hiç kimsede buna ses çıkarmıyor. Televizyonları denetleyen kurum acaba nerede? Yoksa bu kurum yalnız Türk televizyonları için mi? Onlara güçleri yetmiyor mu?

Türk halkı olarak öyle bir bölündük ki, ya bizden sin ya da karşı taraftan. Ne yazık ki ülkemizin içine düştüğü bölünmüşlüğü fark edemediğimiz gibi, bizleri yöneten Sayın Başbakanımız, kontrolsüz gücün baş döndüren etkisiyle, artık toplumun bireyleri ile küçümser ve sert bir üslupla konuşmaya başladı. Elbette bu duyguya müsaade eden Yüce Rabbimizdir. Yaptığı hatanın farkında olmasını da engelleyerek, yaptığı yanlışların karşılığının verileceğinin, yakın olduğunun kanıtlarıdır tüm bunlar. Yanlış amaçlarda kullandığı sınırsız gücü, geri almanın zamanının geldiğinin işaretleridir bu davranışlar.

Allah ayetlerinde, benim için en önemli kıstas, hayırda barışta yarışan, toplumu bölmeden adaletle hükmeden, barıştan yana olan kullarımdır diyor. Sayın Başbakanımız hükümet olduktan sonra, komşularla sıfır sorun yaşayacağız dedi, tek bir dost komşu kalmadı. Toplumda ayrım yapmayacağız dedi, AKP ye üye olmayan, ya da AKP den adam bulamayan iş bulamıyor. Adalet deseniz hak getire. Toplum olarak korku içindeyiz.

Avrupa insan hakları mahkemesi, Türkiye nin adalette sınıfta kaldığını söylüyor ve Rusya dan sonra Türkiye nin, en çok mahkum edildiği ülke olduğunu açıkladı. Hani Türkiye ye adaleti getirecekti? Kendi ülkesinde adaleti bulamayanlar, adaleti bir başka yerde arıyorsa, söyleyecek sözün bittiği nokta gelmiş demektir. Televizyonda duyduklarımız, gördüklerimiz karşısında irkiliyoruz adeta. Kim bilir duyamadığımız, göremediğimiz neler var. Onlarda bir gün açığa çıkacak elbette.

Ülkemiz kaçakçıların cenneti oldu. Kaçak tütün ve sigara satanlar artık köşe bucak gizli gizli satmıyor, hepsi işyeri açtılar. Serbestçe satıyorlar. Birde 3 paket sigara alana, filtresi bedava diyerek, özendirmeye bile çalışıyorlar. Peki, bu vergi kaçağı nereye gidiyor? PKK bu büyük ranttı bırakır mı hiç? İşte Allah doğrudan sapan ve toplumu Allah ile aldatanlara, bu gerçekleri görmesini bile nasip etmiyor. Ülkeyi getirdikleri nokta ise içler acısı.

Bizler düşünmeyi bıraktıysak eğer, sonucuna da katlanmasını bilmeliyiz. Bizleri bu zihniyetle yönetenlere Rabbimiz, Ülkemizi bu hale getirenlere yardım eder mi? Onlara başarıyı nasip eder mi? Allah ömür verirse göreceğiz. Yaradan mühlet verir, daha sonra her kim ne yaparsa, onun karşılığını mutlaka bulacaktır. Er ya da geç gizlenen tüm gerçekler ortaya çıkacaktır. Allah ülkemizin yardımcısı olsun ve toplum olarak gerçekleri görmemizi sağlasın inşallah.

Elbette toplumu bölen, adaletten uzak, barışa değil savaşa meraklı yöneticilere Allah başarıyı nasip etmez. Hele hele amaçlarına ulaşmak için her kötülüğü mubah gören bir düşüncenin, sonunu düşünmek bile istemiyorum. Ama ülkesini bu hale getiren yöneticileri de, batağın içine sokmadan ve cezalandırmadan da elbette bırakmaz Rabbimiz. Hiç kimsenin yaptığı yanına kalmamıştır bu Dünyada. Kim ne yaptıysa aynı karşılığı görecektir. İnşallah ülkemiz, büyük bir hasar almadan, gerçekleri halk olarak görürüz.

Bizler yakınımızdaki olup bitenleri, sanırım objektif olarak göremiyoruz. Göremememizin en önemli nedeni, düşünmeyi başkalarına bırakmamız büyük etken diyebiliriz. Öyle kötü bir durumla karşı karşıyayız ki, bizleri uzaktan izleyen, gerçekleri görüp saklamayan, yanlışları apaçık söyleyerek toplumları uyaran, Dünya barışına hizmet eden, ilim adamları da var. Ülkemizin içinde bulunduğu durumu analiz eden, hatta ülkemizi yakından ziyaret edip, olup bitenleri konuşan, Amerikalı tarihçi yazar Dr. Webster Griffin Tarpley in ülkemiz hakkındaki düşüncelerini, sizlere hiç yorum yapmadan nakletmek istiyorum.

Çok uzaklardan bu gerçekleri görüp de, halkımızı uyaran bu değerli insana şükranlarımı sunuyorum. Aşağıda yazdıklarım video konuşmasından alınmıştır. İsteyen sesli olarak da internetten izleyebilir.

Türk halkı olarak, bu gerçekleri görebilmek dileklerimle.(Obama nın her hafta Erdoğan ı telefonla aradığı, kibir ve hırsı ile oynayarak, onu bir yerlere ittiği söyleniyor.

Türk hükümeti son birkaç yıldır orta doğuda bölgesel bir lider olmak istiyor. Ayrıca Türk cumhuriyetlerini, etkisi altına alma düşüncesi de var.

Önceleri Brezilya ile ortaklaşa, İran la nükleer konudaki anlaşmazlıkta, arabuluculuk gayretleri olumlu görünüyordu. Fakat Mısırın ve Mübarek in düşüşünden sonra Türk hükümeti, bu yeni Osmanlı imparatorluğu fikriyle kandırıldı. Yeni Osmanlı İmparatorluğu aldatmacası ile sıfır sorundan, başta Kürt sorunu olmak üzere, onlarca sorunlar dizisine geçiverirsiniz.

Mesela PKK kimdir? Simon Hersh e göre CIA nın desteklediği bir örgüttür. CIA İran a karşı kullanmaktadır. Yakın geçmişte Fransa da Cumhurbaşkanı Mitterand ın eşi, Daniel Mitterand PKK nın koruyucu azizesi idi. Daha bir yıl önce İsrail dış işleri bakanı Lieberman, mavi Marmara olayındaki davranışından dolayı, Türkiye yi cezalandırmak için, İsrail in PKK yı destekleyeceğini söyledi. NATO nun Yunanistan aracılığıyla, PKK yı desteklediği haberi var. Bana göre Türkiye nin anlaması gereken bu!

Türkiye ye esenlikler diliyorum. Türkiye yi ziyaret ettim. Pek çok siyasi liderle görüştüm. Türkler öncelikle ABD ve İngiltere ile ittifakın, ÖLDÜREN BİR KUCAKLAŞMA olduğunu anlamalı. Bir başka deyişle İngiliz ve Amerikalılar, TÜRKLERİ ÖLDÜRENE KADAR SEVECEKLERDİR.

Türkleri Suriye ye karşı kullanacaklar ve bu çatışmayı MODERN TÜRKİYEYİ YOK ETMEK İÇİN KULLANACAKLAR.

Korkarım Obama nın aldattığı Erdoğan ve Davutoğlu, bu psikoloji ile kendi çukurlarını kazıyorlar. Bu oyunda kazanacakları hiçbir şey yok ve kaybedecekler.

Ortada birde Rusya sorunu var. 19. yüzyılda, her 20 yılda bir Rus-Türk savaşı oludu. Son zamanlarda Rus-Türk savaşı olmadı, ama o istikamette adımlar atılıyor.

Şu bilinmelidir ki, Suriye güvenlik güçleri, Suriye de isyancılara karşı başarılı bir harekât yürütüyorlar, isyan bastırılıyor. Buna paralel olarak, olayların ağırlık merkezi, gerçek bir devrimci hareketin başladığı, Suudi Arabistan ve Katara doğru kayıyor.

Şuanda Türkler, güney bölgelerinin tamamını, CIA ya devrettiler. Oralarda CIA başıboş, kontrolsüz dolanıyor. İskenderun otellerinde, CIA cirit atıyor. Oteller El-Kaide teröristleri ile dolu. CIA Adana yakınlarındaki İncirlik üssünden, bölgeye getirdikleri teröristleri kullanıyor. BUNUN TÜRKİYE YE GERİ DÖNÜŞÜ FECİ OLACAK.)

Ne dersiniz, uyumaya devam mı?


Saygılarımla Haluk GÜMÜŞTABAK
Diyarbakırlı ve Huzur Bunu beğendiler.
halukgta isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 26 Ocak 2013, 12:13   #2 (permalink)
Türkmen

Diyarbakırlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 10 Ağustos 2012
Nerden: DİYARBAKIR
(Mesajlar): 1.947
(Konular): 428
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 149012
Aldığı Beğeni: 858
Beğendikleri: 1562
Ruh Halim: Kaygili
Standart

Kusura Bakma Hocam Bu Millet Bu Devlet TÜRKİYE Uyumaya Devam..
Huzur Bunu beğendi.

Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Askerleriyiz !

CcC DİYARBAKIRLI CcC
Diyarbakırlı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
bir, çok, dost, güzel, uyarısı, uzaktan, ülkemize


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557