Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Yaşam & Muhabbet & Eğlence > Sevda Sokağı > Sevda Şiirleri
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Sevda Şiirleri Sevda Şiirlerini bulabileceğiniz ve paylaşabileceğiniz bölümdür.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 13 Eylül 2012, 13:34   #1 (permalink)

Mihrimah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 29 Ağustos 2012
Nerden: İstanbul
Yaş: 28
(Mesajlar): 5.490
(Konular): 871
İlişki Durumu: Var
Renkli Para : 10138
Aldığı Beğeni: 694
Beğendikleri: 478
Ruh Halim: Uykucu
Takım :
Standart Aksâm-ı Kelâm

İncire ve zeytine yemin olsun ki, inmedim Tur-î Sina’dan. Çarıklı yalnızlığımla dönüp dolaşıyordum cinayet mahallinde. Yakılan ateşi görmüştüm, sonra dökülen kanı. Biliyordum ve susuyordum. Ayet ayet soyunuyordum muhannetliğimden. O anı bekliyordum bir ömür boyu. Uçup gidecekti can kafesimden gönül kuşu. Uçup gidecekti ve ben incir ve zeytin yeminiyle kalakalacaktım. İncir, tane tane muhabbet rayihası; zeytin, muhacir uzletlerin görünmez libası. Biliyorum aynı rüyaya uyanacağım, yemin üzere, sükûnet.


Yayılmış ince deri üzerine serpiştirilmiş tekmil varlığıma yemin olsun ki, dönmedim sözümden hiçbir vakit, uymadım geçip gidenlere. Hayatlar yanıyordu halesinde. Çarmıha geriliyordu sığ sularda büyük balıklar. Kalır mı hiç taş taş üzerinde. Hayatlar, toprağından kopmuş mezardır. Uzak düşüyordu başlar gövdelerden. Ömrüm kendine benzemiyordu. Bir hüznün vardiyasında bahtımı karşılıyordu cellât. Geçip gidenlere dönüp bakmıyordum. Bakılmıyordu. Aslımı sorguya çekemiyordum. Dökülmüştü dişlerim, kırılmıştı kanatlarım, kayıptı kelimelerim.

Kaleme ve satır satır yazdıklarına yemin olsun ki, kurutmadım ruhumun mürekkebini saman sarısı zamanlarda. Boynumda kementti leylî meccanî imgelerim. Yol kenarında ölüme sayeban serviydi birbirinden kopuk cümlelerim, birbirine muhbir hecelerim. Bir garip sürgünlüktü benimkisi.Heybemde kurşun kurşun eritilmiş kelimeler, kalbimin diyeti, bir tutam har. Savruk beldem, mükellem kasem. Yitik cennetim, aksâm-ı kelâm.


Düştüm yola bir fecir vakti. Dedim, her şeyin çiftine de tekine de yemin olsun ki, kutsal kılınmış bir yalnızlıkta yitirdim belleğimi. Görmedim aslımı karanlığı kuşanmış gecelerde, kaçtım, kaçtım kendimden gün ortasında ışığımla çarpıla çarpıla. Gecesini kaybetmiş bir yarasaydım, bir benzerinden ayrı düşmüş ayrıksı şürekâ. Yoktu bir benzerim. Simetrisi bozuk gözlerim, pek garip. Rayından fırlamıştı ukbam, ifşa olunmuştu sırrım. İçimde yanıp duran kevirdir lügatler.
O şehre yemin olsun ki, kıblemi bulmak içindi içimde yaptığım başı sonu belirsiz bütün yolculuklar. Beytullah’ın tepesinde çırpınıp duran yaralı bir güvercindim, yerden kaçan göğe bakan. Biçilmiş ekindi tayin edilen zaman, dökülecek kandı her halükarda hüsranda olan, zayi insan. Hükmü yoktu Mekke’sini yitiren şehirlerin. Hükmü yoktu besmelesiz göklere salıverilen beyaz güvercinlerin. Hükmü yoktu yemine vurulmayan şehirlerin.
İbrahimî sırrın sebebi hikmeti olan gecelere yemin olsun ki, bir an için olsun gerisinde kalmadım kaderimin. Bana biçilen yazgıyı su gibi aziz ekmek gibi kutsal bildim, öpüp de başıma koydum. Sırrımdan evvel yürüdüm İsmail’ime. Biliyordum, ötelerde bir yerlerde beni bekliyordu İsmail’im ve karşılaşmamız an meselesiydi. Sapır sapır dökülen yol arkadaşlarım bunu söylüyorlardı hep. Olur olmaz zamanlarda sırra kadem basan kasideler sonra. Ömrüm derim, ne çok yanılgının bilançosu. Baba yadigârı hayatların can burgusu...


Asra yemin olsun ki, rahmet yağmurlarıyla ıslandığım ikindi vakitlerinde hüsrana uğrayanların akıbetini aklımdan çıkarmadım asla. Akıbetimden korktum. Süfyan-ı Servi gibi başımı bir daha göğe kaldıramamaktan sonra. Dardı dâr-ı dünya. Konan göçüyordu anında, nâr-ı bela. Çoktan kaynamıştı ikindi suları. Karılmıştı harcı cenaze namazımın. Saf saf dizilmiş uzak yakın dualar. Kırılmıştır bir kere ömrümün fanusu, kırılmıştır gayrı yaşamın canfesi.
Canımın teneşire değdiği kuşluk vaktine yemin olsun ki, gönlümdeki bütün kuşları saldım göğe. Rabbimden başka vekil bırakmadım kendime kayluleye yatırılmış demlerde. Eşiği atlatmaya az kalmıştı. Gölgem, sırtımı yaslandığım zamanların altında kalmıştı. Kan kusturmuştu mesafeler ayaklarımın altında sallanıp duran emanet mekâna. Bir kıl û kal kaldı taşa vurulan nihan, eşkâl-ı hüzzamdı göğe salınan kuşlar, kanat kanat şerha, söz temsili değil, duha!


Sökmek üzere olan şafağa yemin olsun ki, kısa tutmadım secdelerimi hüccet babında. Yere indirmedim ötelerekalkmış ellerimi. Yarılacaktı dehir, yörüngesini bulacaktı dünya. Mihenk taşlarıyla oynayacaktı Rahman, göbek bağından kaderine yakalanacaktı insan. Gayb olacaktı bütün olanlar ve de hiç olmayacak olanlar. Dönecekti dünya, sökecekti şafak, bir namazlık saltanatıyla kalakalacaktı insan, eski hüsran, yemin üzere.
Dökülüp saçılan geceye yemin olsun ki, sorguya çekildiğim karanlık demlerde zulmetmedim kendime, müntehir suretleri tuttum yorgun bedenime. Kurulurdu mahzun semtler yoksul suallerimde. Ne verecek birşeyim vardı sıtmaya tutulmuş ruhumdan gayrı ne de alacak gücüm vardı tecimsel günahları. Hepten bezirgânlaşmıştı levhalar. Görünmez olmuştu yol işaretleri. Gözyaşlarına boğulmuş mesrur aynalar, sırma saçlar. Daha semtime uğramayacaktı kar yangınları, cehennemden kan bedelini isteyecekti sülüsüm.


Savrulup duran gün ışığına yemin olsun ki, en güzel yol şarkımı okudum şemsle aramdaki mesafe hak ile yeksan olurken. Çelik zırhını kuşanıyordu şems ve en güzel şarkısını okuyan kuğuya özeniyordu kalbim. Bir sala okunur iki namaz arasında, Hüseynî, segâh. Meşk edilir menfasında ömrüm. Buz tutmuştur elim ayağım, kırılmıştır kolum kanadım. Sararmıştır benzi güllerimin. Bir melalle kalakalacaktır yitik bahçem.


Batmakta olan yıldızlara yemin olsun ki, biliyordum beni bekleyen sonu. Mahşerî yalnızlığından çıkmıştı yılkılarım ve tabiri olmayan rüyaların altında kalakalıyordu encamım. Gecenin pervazına konmuştur cinayetler, uykularından kaçıp gelmiştir maktuller ve kıyametin müdavimidir yıldızlara tutulmuş ayetler. Bir bilet daha kesilecektir ötelere, yoksul bir tansığın kızılca kıyametiyle.
Tepemde ışıldayıp duran aya yemin olsun ki, bırakmadım hüznümü hiçbir vakit yerde. Yola her davrandığımda, hüznümü aldım yanıma. Yalnızlığımda çoğaldım. Şemsiyedir gece başımın üzerinde, doğacaktır elbette şakk-ı kamer. Sırtım geçmişe, yüzüm geleceğe dönük. Evvabîn sularında yıkanacağımdır. Güller dolacaktır havuzuma. Kevser gününe kalacak hesabım. İptaldir bütün randevularım hercaimenekşe kokulu havalarda. Ne bir kuş ağyarımda ne de bir ezan makamında. Kanı çekilmiş yapraklar ayaklarımın ucunda.


Kâfirlerin ruhlarını şiddetle çekip çıkaranlara yemin olsun ki, Rahman üzerine geldi nefesim, çarmıha gerilmiş nefsim kapımda. Kelebek kalbidir iki zaman. Geldim gider oldum hep Rahman’a. Kalmadım kendime hiçbir vakit. Çarpılmıştı gölgem. Yelesinden tutulmuş atlar misali suya inmiştir tul-u emellerim. Benim değildir bu dünya. Söyleyecek sözüm yoktur. Bir sineğin kanadı hükmündedir tul-u emellerim. Düşecektir müstakim kaleler, düşecektir yıldızlar. Harlanacaktır cehennem. Uçsa da kuşlarım bir fecri kâzib vakti.


Müminlerin ruhlarını kolaylıkla alanlara yemin olsun ki, Rahim üzerine indi muhabbet halkası. Siyah hırkaydı günler sırtımda. Boynuma dolanmış zincirdi sabaha akan nehirler, geceye dolan deryalar. Ben içreydi yine çengiler ve dualar. Kalıbından soyunmuştur asuman. Ötelere akacaktır dizlerimde birikmiş karanlık sular. Bir zemheride uçar kuşlarım. Ne gök karılmıştır sanki ne de yer yarılmıştır. Hadım edilmiştir dünya, ömrüm süt liman.
Art arda gönderilenlere, kasırga gibi esenleri hakkıyla yayıp ayıranlara, özür ya da uyarı olmak üzere öğüt bırakanlara yemin olsun ki, kalmadım hiçbir vakit galiz bir efkâra, kasıklarımdan tutulduğuma yağmurlarda. Sevmek gibi geliyordu ayrılıklar ve unutuluyordu bir zaman sonra çekip gidenler. Ne peygamber kalmıştı hasırda ne de kullara mesken olacaktı taze uykular. Bir ağrıya uyanacaktı işte bütün çocuklar. Ayrı ölecekti kadınlar, yoksul kefenlenecekti ihtiyarlar. Üç ağlayacaktı merhamet üzerine sorguya çekilmiş analar, bir sevinecekti İsmail’ine doymadan gitmiş İbrahim, İbrahim’ini büyütememiş son peygamber.


Pek uzak olmayan kıyamet gününe yemin olsun ki, fazla kalmadım dünyada, ancak bir akşam vakti veyahut kuşluk vakti. Açılmıştır gayrı hançeresi göğümün. Bükülmüştür belim. Kırılmıştır asam. Garip bir yolcuydum işte nihayetinde. Ölüme taşınıyordum bütün yolculuklarda anbean. Her menzil yere düşmüş bir perde, her hüzün topuğumda infial. Şemsin Mevla’sına kavuşmasına pek yakın yola düşmüştüm. Leylî meccanî ömrüm bir Hüseynî’den bir segâha geçip durmuştu, şafak sökmüştü, vakit erişmişti. Kırılmıştı kanatları kuşlarımın, duha!Faik ÖCAL

"Peki" dersin bazen;
inandığın için değil,tükendiğin için.


Mihrimah isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
aksamı, kelâm


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557