Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Yaşam & Muhabbet & Eğlence > Sağlık > Şifalı Bitkiler
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Şifalı Bitkiler Şifalı Bitkiler hakkındaki tüm bilgiler ve detaylar burada.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 04 Eylül 2012, 22:03   #1 (permalink)
Bull

Mr.NoBody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 02 Eylül 2012
Nerden: Tokat
Yaş: 23
(Mesajlar): 1.780
(Konular): 1709
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 42958
Aldığı Beğeni: 91
Beğendikleri: 17
Ruh Halim: Bitkin
Takım :
Standart Nefes Darlığını Tedavi Eden Şifalı Bitkiler

Nedenleri: Kanda oksijen azalması ya da artık maddelerin çoğalmasına yol açan herhangi bir durum nefes darlığına neden olur.

Bu gibi durumlar, kan hava arası oksijen karbondioksit alışverişi yapabilen akciğer dokusunun azalması, yeterli kan dolaşımını engelleyen kalp hastalıkları, kanın oksijen taşıma kapasitesini azaltan kan hastalıkları, nefes darlığına yol açan durumlardır.

Kişinin astım nöbetlerine alerjik nedenler sebep oluyorsa bu ortamın tamamen izole edilmesi gerekmektedir. Aşırı tedirginliklerden, üzüntü verebilecek duygusal sorunlardan, elden geldiğince uzak durulmalıdır. Şişmanlık, sigara içmek ve oksijen ortamı sağlıksız yerlerde bulunmamak gerekir.

Öneriler: Bol miktarda havuç rendelenerek veya mikser yardımıyla sıkılarak elde edilen bir bardak suyuna yarım bardak kaynatılmış süt ilave edilerek içilir. Bu terkib günde üç kez taze hazırlanarak kullanılır. İsteğe göre sütün yerine bir tatlı kaşığı süzme bal kullanılabilir.

* Bir litre suyun içine birer tatlı kaşığı anason, havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan hardal tohumu, kimyon, kişniş ve kerâviye, 250 gram çemen, yarım kilo kuru incir katılıp karıştırarak kaynatılır. Kahvaltıdan önce bu karışımdan bir çorba kaşığa bir tatlı kaşığı sirke ilavesiyle kullanılır.

* Bir litre suyun içine bir çorba kaşığı kurutulmuş ve ince kıyılmış tıbbi karakafes otu katılıp kaynatıldıktan sonra süzülerek eşit aralıklarla günde üç çay bardağı içilir.

* Bir bardak soğuk suyun içine iki tatlı kaşığı limon suyu katılıp bir tatlı kaşığı nöbet şekeri ile birlikte iyice kaynatılıp ince kıyılmış bir çay kaşığı sinirli ot katılarak demlenmesinin ardından ve her defasında taze yapılmak suretiyle günde üç kez kullanılır.

* Eşit oranda (ağırlık olarak) ebegümeci çiçeği, lavanta çiçeği, devetabanı yaprağı ve civan perçemi dövülmek suretiyle toz haline getirilip, iyice harman edildikten sonra; bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı bitki harmanı katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra günde iki kez sabah ve akşamlan yatarken birer çay fincanı içilir.

* 1,5 litre suyun içine, iri bir baş soyulmuş sarımsak, birer çorba kaşığı lavanta ve gelincik çiçeği, yer sarmaşığı, kekik, birer tutam maydanoz, nane ve dereotu ilave edilip kaynatıldıktan sonra süzülerek sabahlan aç karnına bir çay fincanı içilir.

* İki su bardağı soğuk suyun içine bir çay kaşığı ince kıyılmış melek otunun kök saplarından konup bir saat bekletildikten sonra kaynatılıp, süzülmesinin ardından gün içinde aralıklarla içilir.

* Havanda dövülerek toz haline getirilmiş yarımşar çay bardağı ısırgan tohumu, keten tohumu ve bir çay bardağı anason tohumu, şalgam tohumu ile bir çay bardağı toz karanfil iyice karıştırıldıktan sonra bu karışımı macun haline getirecek kadar, süzme bal katılıp temiz bir kavonoza boca ettikten sonra, sabah kahvaltılarından yarım saat önce bir tatlı kaşığı yenir.

* Havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan yarım kahve fincanı kırkdamar otu tohumu ile bu tozu macun haline getirecek kadar süzme bal ile karıştırılıp iki gün içinde eşit aralıklarla tüketilir.

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı nane katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek sabahlan aç karnına bir çay fincanı içilir. Ayrıca gün içinde aralıklarla taze nane çiğnenebilir.

* Bir miktar taze ayı sarımsağı ince kıyıldıktan sonra bir şişenin boğazına kadar doldurulur ve üzerine ağzına kadar saf alkol eklenerek, ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe iki hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletilir. Gerektiğinde bir kahve fincanı suyun içine günde üç kez 10-12 damla damlatılarak kullanılır.

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir çay kaşığı hardal tohumu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek sabahlan aç karnına bir çay fincanı içilir.

* Bir litre suyun içine birer tatlı kaşığı ince kıyılmış rezene, kişniş, günlük, kâkula ve sinameki katılıp kaynatıldıktan sonra süzülerek, arzuya göre şekerle birlikte sabahları aç karnına bir çay fincanı içilir.

* Bir litre suyun içine bir çorba kaşığı kurutulmuş ve ince kıyılmış izlanda yosunu katılıp kaynatıldıktan sonra süzülerek eşit aralıklarla günde üç çay bardağı içilir.

* Yanm litre inek sütünün içine 10 adet soyulmuş sarımsak katılıp kaynatıldıktan sonra sıcak halde içine bir çorba kaşığı tuzsuz tereyağı ve süzme bal ilave edilip macun kıvamına gelene ve içindeki sarımsaklar ezilene kadar karıştırılır. Hergün aç kamına iki tatlı kaşığı yenir.

* Bir litre suyun içine bir çorba kaşığı kurutulmuş ve ince kıyılmış mersin ağacı meyvesi katılıp kaynatıldıktan sonra süzülerek eşit aralıklarla günde üç çay bardağı içilir.

* Birbuçuk litre suyun içine yarım kahve fincanı ayva çekirdeği, ince kıyılmış birer avuç hatmi çiçeği ve ciğer otu katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

* Bir çorba kaşığı üzerlik tohumu havanda dövülerek toz haline getirildikten sonra bir tatlı kaşığı bal ilave edilerek macun kıvamını alana kadar karıştırılır ve günde aralıklarla üç tatlı kaşığı yenilir.

* Bir litre suyun içine iki çorba kaşığı adaçayı. iki çorba kaşığı sığır kuyruğu ve bir çorba kaşığı anason katılıp kaynatıldıktan sonra süzülerek günde üç öğün aç karnına birer çay fincanı içilir.

* Bir litre suyun içine 100 gram ada soğanı ve 100 gram kekik tohumu katılıp kaynatıldıktan sonra süzülerek günde bir çay fincanı içilir.

* Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış at kestanesi katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer kahve fincanı içilir.

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir çay kaşığı tere tohumu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez, sabahları ve akşamları yatarken, bir silme yemek kaşığı süzme bal ilavesiyle birer çay fincanı içilir.

* Küçük bir baş soğan ince kıyıldıktan sonra üzerine 2 çorba kaşığı bal ilave edilip 12 saat bekletilir ve günde üç kez birer çay kaşığı kullanılır.

* Bir litre suyun içine bir çorba kaşığı kurutulmuş ve ince kıyılmış hünnap katılıp kaynatıldıktan sonra süzülerek eşit aralıklarla günde üç çay bardağı içilir.

* Bir fincan kaynar suyun içine bir çay kaşığı kantoron katılıp kısa bir süre demlenmesinin ardından sabahları aç karnına içilir.

* Bir litre suyun içine bir çorba kaşığı kıyılmış meyan kökü katılıp kaynatıldıktan sonra süzülerek günde üç öğün tok karnına birer çay fincanı içilir.

* Genişçe bir havanın içine birer adet meyan ve gülhatmi kökü, yarımşar kahve fincanı ada çayı, anason ve ince kıyılmış çam yaprağı katılıp iyice dövülüp harman edildikten sonra; bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı bitki harmanı katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

* Havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan kuru baldıran otu yaprağı az miktarda su ile birlikte bir toplu iğne başı kadar günde üç kez, sabahları, öğleden sonra ve akşam yatarken alınır. Bitki zehirli olmasından ötürü doktor kontrolü ve tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır.

* Genişçe bir tencerenin içine yeteri miktarda su doldurulduktan sonra bol miktarda manisa lalesi atılarak kaynaması beklenir. Kaynamasının ardından kısa bir süre sonra ocağı kısık ateşe getirerek başta bir havlu olmak üzere tencereden çıkan buhar teneffüs edilir.

* Bir litre suyun içine bir çorba kaşığı sedef çiçeği ve bir tutam dereotu katılıp kaynatıldıktan sonra günde üç Öğün bir çay fincanı içilir.

* Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış ve kurutulmuş elma kabuğu katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer su bardağı içilir.

* Bir pipoyu dolduracak kadar kurutulmuş ve tütün gibi kıyılmış boru çiçeği içilir.

* Günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere yanm tatlı kaşığı ufalanmış boru çiçeği kızgın kor üzerine azar azar dökülerek yapılan tütsü koklanır.

* Bir pipoyu dolduracak kadar kurutulmuş ve tütün gibi kıyılmış karabaş otu içilir.

* Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış deve tabanı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çorba kaşığı içilir.

* Bir miktar taze çörek otu ince kıyıldıktan sonra bir şişenin boğazına kadar doldurulur ve üzerine ağzına kadar saf zeytinyağı eklenerek, ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe iki hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletilir. Havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan birer çorba kaşığı ardıç tohumu ve nöbet şekeri ile yukarıda tarifi verilen iki çorba kaşığı çörek otu yağı ile karıştınlıp günde bir tatlı kaşığı alınır.

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı fesleğen katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez, sabahları ve akşamlan yatarken, bir silme yemek kaşığı süzme bal ilavesiyle birer çay fincanı içilir.

* Dövülerek toz haline getirilmiş birer tatlı kaşığı kabak ve kavun çekirdeğinin içi, badem içi, ayva çekirdeği, kitre, menekşe çiçeği, ve arap z***ı, nişasta unu, miyan balı ve bu karışımı macun haline getirecek kadar süzme bal iyice karıştırılıp her sabah birer tatlı kaşığı kullanılır.

* Bir çay fincanı soğuk suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı oranında ökse otu katılıp demlenmesi için on iki saat bekletildikten sonra, süzülerek ılıtılmak için içi kaynar su dolu olan bir başka kabın içine ihyana kadar bırakılıp ardından, günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere içilir.

* İki avuç dolusu ince kıyılmış taze öksürük otu su kaynayan bir tencerenin üzerine konulmuş bir süzgecin içine bırakılır. Buharda pişmeye başlayan bitkiler yumuşayınca, başa bir havlu alarak, süzgecin üzerine doğru eğilip bitkiden gelen buhar teneffüs edilir.

* Bir miktar taze öksürük otu yıkanıp temizlendikten sonra nemli bir halde mikserden geçirildikten sonra bir tülbent yardımıyla suyu sıkılıp bir bardak sütün içine bir tatlı kaşığı katarak içilir.

* Bir litre suyun içine bir çay kaşığı akasya çiçeği katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer kahve fincanı içilir.

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı kokulu sarı çiçek katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez, sabahları ve akşamları yatarken, bir silme yemek kaşığı süzme bal ilavesiyle birer çay fincanı içilir.

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı kur tpençesi katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek sabah kahvaltılanndan yarım saat Önce küçük yudumlar halinde içilir. Karaciğer sirozunun vermiş olduğu nefes darlığına oldukça faydalıdır.

alıntı

Ateşi körükle ki, yandığını bilsin ..

K.Furkan
Mr.NoBody isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
bitkiler, darlığını, eden, nefes, tedavi, şifalı


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557