Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu   muhabbet.org"Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Teknoloji > Oyun Dünyası > Online Oyunlar > Silkroad
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 04 Eylül 2012, 22:13   #1 (permalink)
Üye

♠Vค❼є - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 19 Mayıs 2012
Yaş: 28
(Mesajlar): 3.246
(Konular): 1002
Renkli Para : 128345
Aldığı Beğeni: 212
Beğendikleri: 178
Ruh Halim: none
Standart [HYBRID] Pacheon - Fire - Light(Cold) | Bowman Rehberi

Öncelikle herkese merhaba.

Açıklamalar her ne kadar uzun olsa da lütfen tam okuyun çünkü sebepler çok detaylı anlatıldı ve karaktereimizde bir işlem yaparken(skille olsun kıyafet olsun) ben neden böyle yapıyorum gibi bir soru işareti çıkarmamaya özen gösterdim.Böyle bir çar kulağa komik gelebilir ama bana sorulursa gayet güzel. Oluşturacağımız karekter full int pacheondan daya dayanıklı ama biraz güçsüz; full str pacheondan daha dayanıksız ama daha güçlüdür. Bu sebeple bu karekter için iyi bir farm gerekir. Herşeyden önce karekterim defans ağırlıklı olsun diyorsanız "Elektrik Ustalığı" yerine "Cold Ustalığı"nı açın. Resimler görünüyor diye SAKIN ikisini birden açmayın. Savunma istiyorsanız Cold saldırı istiyorsanız Lightening. Daha fazla konuşmadan sadete geliyim isterseniz... Başlıyoruz.

Neden Hybird?
Farkında olduysanız büyülü saldırı ve fiziksel saldırı hasarı birbirine en yakın olan silah bowdur. Eğer büyülü saldırı hasarı fazla olsaydı full İNT olurduk. Eğer fiziksel saldırı hasarı yüksek olsa full STR olurduk. Ama bowda neredeyse hasarlar aynıdır. İşte bu yüzden Hybird olmalıyız.

Hybird Nedir? Nasıl Hybird olur?
Hybird, HP(Healt point=Can puanı) ve MP(Mana Point=Büyü Puanı) si eşit olan yani aynı zamanda STR(streching) ve İNT(İntrench) eşit olan karekter sınıfına denir. Hybird gitmek için çeşitli yollar vardır. Mesela bir seviye full STR bir seviye full İNT olabilir ama. Benim tavsiyem bir seviye 2STR-1İNT diğer seviye 2İNT-1STR şeklinde statların dağıtılmasıdır. Böylece STR ve İNT çift seviyelerde daha yakın olacaktır. Neden tek seviyelerde değil? Çünkü full hybid gidildiğinde(ne şekilde giderseniz gidin önemli değil)tek seviyelerde STR ve İNT eşit olacaktır.

(Aşağıdaki bölüme başlamadan önceki önemli not: Büyülü saldırılar fiziksel saldırılardan genel olarak daha fazla hasar verir. 2.Not: Canavarların çoğı sadece fiziksel hasar verir.)
Kıyafet Seçimi
Karekterimiz hybird olacağı için HP ile MP her tek seviyede eşit olacağından büyülü ve fiziksel saldırılardan da eşit olarak savunma görmeliyiz. Bu sebeple protector giyilmelidir. Eğer full STR olsaydık Garment giymeliydik çünkü HP miz zaten çok olacaktı. Fiziksel saldırılar fazla etkilemezdi ama büyülüler? işte o yüzden full str olsaydık Garment giymemiz gerekirdi.Full int olsaydık saldırı hasarımız normalden fazla olurdu. Bu yüzden canavar ya da pvp de fazla bir kapışma görmezdik. Ama Canavarların partyleri ile dövüşürken çok kolay bir şekilde ölürdük. O yüzden Garment giyilmeliydi. Ama biz Hybird iz ikisinin tam ortası. Bu yüzden Kıyafet olarak da ortak birşey giyilmeli. O da Protector.

(Önemli not: Skill ağaçlarında yeşil kutucuğa alınan beceriler kesinlikle açılmalıdır. Kırmızı kutucuğa alınan becerile kesinlikle açılmamalıdır. Mavi Kutucuğa alınan beceriler istek üzerine açılabilir.)
Skill(Beceri-Yetenek) Seçimi

Neden Fire-Ligt(Ateş-Elektrik)?
Fire-Light olmasının sebebi protector giyeceğimiz için defans buffları açılması gerekseydi eşitliği sağlamak için hem fiziksel hem büyülü savunmayı arttıracak buffların açılması gerekirdi. Ama karekterimiz güçlü olsun diye imbue(elyakma)sini fire yapmamımz gerekecek. Aynı zamanda Fire da fiziksel saldırıları güçlendirem bir buff umuz var. Ligtining de açıyoruz çünkü büyülü saldırıyı güçlendiren bir buffumuz ve en güçlü nukemiz var. Cold açamıyoruz çünk SkillMastery izin vermiyor. İzin verse cold da da işimize yarayan skiller mevcut.

Fire Mastery(Ateş Usalığı)
Karekterimizin temel hareketlerinden biri olan imbue(elyakma)mizin sahibidir. Nukeler ful İNT den daha az hasar verir. İmbuemiz ateş çünkü hem en güçlü hem de verdiği yanma etkisi ile fazladan saldırı yapabiliyoruz. Skill dizilimi şu şekilde olmalıdır.

Ateş gücü Serisi: İmbue(Elyakma)mizdir. Açılmalıdır ve sonuna kadar geliştirilmelidir.

Ateş Kalkanı Serisi: Açılmasında gerek duymuyorum. Boşuna masraf çıkartabilir. Çünkü kalkan olmadan kullanılamaz. Zehir etkilerini azaltır. Universal Pill alırız olur biter. Sp yemeye gerek yok.

Alev Vücut Serisi: Kesinlikle açılmalı ve sonuna kadar geliştirilmelidir. Fiziksel saldırı hasarını arttırır.

Ateş Koruması Serisi: Açılmalıdır ve sonuna kadar geliştirilmelidir. Büyülü saldırlara karşı savunma sağlar.

Ateş Duvarı Serisi: İstek üzerine açılabilir. PvP yaparken ve büyülü saldırı yapan canavarlar ile savaşırken. Çok işe yarar. İyi bir farm yaptıysanız açılmasından yanayım. Belirli bir limite kadar büyülü saldırıları emer. Yani büyülü saldırılardan %100 kourunursunuz.

Alev Dalgası Serisi: İstek üzerine açılabilir. Ama hybird olduğmuzdan fazla hasar vermez. Açılacaksa elektrik nukesi açılmalıdır. (karekter savunma ağırlıklı olacaksa yani elektrik yerine buz açılacaksa nuke olarak açılabilir.)

Ateş Yakımı Serisi: Kesinlikle açmayın. Neredeyse hiçbir işe yaramıyor. Neden? Çünkü belirli bir alandaki görünmezlik ve gizlilikleri açığa çıkarır. Açmayın!

Şeytan Alevi Gücü Serisi(Pasif): Açın çünkü hayatta olduğunuz sürece fiziksel saldırı hasarını belirli bir yüzde ile yükseltir. Açın ve geliştirin.(Bilgi: Her 10 seviyede 1kere geliştiriliyor.)


Lightning Mastery[(Elektrik Ustalığı) (Eğer saldırı ağırlıklı istiyorsan Cold Yerine Bu Beceri Ağacını Kullan)]
Çok işimize yarayacak buff lar ve en güçlü nukenin sahibidir.Nukeler ful İNT den daha az hasar verir. Beceri seçimi şu şekilde olmalıdır.

Thunder Gücü Serisi: Açmayın. Çünkü imbuemi ateşdi.

Keskin Güç Serisi: Kesinlikle açın. Büyülü saldırı oranını belirli miktar arttırır. Açın ve geliştirin.

Rüzgar Arışını Serisi: Açın ve geliştirin yeri gelince tazı gibi koşturuyor.Atla bile yetişemiyorum.:P

Aslan Kükremesi Serisi: Bu serinin becerisi son darbeleri vurmak ve canavarı yanımıza çekmek için idealdir, o yüzden açılmalıdır. Son iki beceri yeri geldiğinde cidii hasarlar verebilir. Açın ve sonuna kadar geliştirin.

Derişim Serisi: Açılmasını önerdiğim bir buff dur. Bertaraf oranınını belirli miktar arttırır.

Şimşek Gücü Serisi: Nuke(aduket)mizdir. Saldırı ağırlıklı olacaksa yani buz yerine elektrik açılacaksa nuke olarak açılmasını tavsiye edebilirim. İstek üzerine açın.

Cenettin Gücü: Hayatta olduğunuz sürece bertaraf oranını arttırır.(Bilgi: Her 10 seviyede 1kere geliştiriliyor.)

Cold Mastery [(Soğuk Ustalığı) (Eğer Savunma Ağırlıklı İstiyorsan Lightning Yerine Bu Beceri Ağacını Kullan)]

[Linkleri sadece kay?tl? üyeler görebilir. Kayt? olmak için t?klay?n]

Buz Gücü Serisi: Açmayın imbue kesinlikle ateş.

Kırağı Hayaleti Serisi: Açın ve sonuna kadar geliştirin. Fiziksel savunmayı belirli süre arttırır.

Soğuk Dalga Saldırı Serisi: Açmayın. Bunun yerine başka bir beceri açacağız.

Kırağı Duvarı Serisi: İstek üzerine açılabilir. PvP de ya da Canavar avlarken belirli bir limite kadar fiziksel saldırıların %100 ünü emer. Zamanı yoktur.

Kırağı Nova Serisi: "Soğuk Dalga Saldırı Serisi" yerine bu seriyi açacağız. Buzkesme ve Donma olasılığı daha yüksek.Açın ve sonuna kadar geliştirin.

Kar Fırtınası Serisi: Nukedir. Açmayın! Karekter savunma ağırlıklı olacaksa (yani elektrik yerine buz açılacaksa) bile açmayın. Verdiği hasar çok az. -Karekter defans ağırlıklı olacaksa fire nukenin açılmasından yanayım. Açmayın.

Kar Kalkanı Serisi: Belirli MP karşılığında hasarın belirli bir kısmını emer.Açın ve sonuna kadar geliştirin.

Buz Zırhı(Pasif): Açın ve geliştirin. Hayatta olduğunuz sürece fiziksel savunmanızı arttırır.(Bilgi: Her 10 seviyede 1kere geliştiriliyor.)

Pacheon Mastery (Okçuluk Ustalığı)
Saldırı Becerilerimizdir. Beceri seçimi şu şekilde olmalıdır.


Anti Şeytan Yayı Serisi: Sonuna kadar açın ve geliştirin. Kritik vurma olasılığı yüksektir. Kritik vurduğu zaman "Güçlü Yay" serisi kadar fazla hasar verebilir.

Çoklu Ok Saldırı Serisi: Birden fazla oku beklemeden düşmana fırlatır. "5'li Ok" becerisi ve sonrası düşmanı uzaklaştırma etkisine sahiptir. Açın ve sonuna kadar geliştirin.

Şahin Eğitimi Serisi: En çok işe yarayanı beşinci dördüncü becerisidir fakat ona ulaşmak için ondan önceki becerilerin hepsinin en az birinci seviyede olması lazımdır. O yüzden mecburen hepsini açın. Beceri ağacında birinci ve üçüncü beceriyi kırmızı kutu içine aldım çünkü onları geliştirmeyin. 5. Beceri saldırı oranını arttırır istek üzere açılabilir.

Güz Rüzgar Oku Serisi: Açmayın. Çünkü kalan beceriler herhangi bir sırayla uygulandığı zaman ilk kullanılan beceri tekrar kullanılabilir hale gelecektir. Kalan becerileri aynı sırayla tekrar kullanabilirsiniz. Aynı zamanda verdiği hasar da çok fazla değil. Özelliği vardır o da arka arkaya olan canavarların hepsine saldırır.

Parçalanmış Cennet Oku Serisi:Hem PvP(Player vs Player=Oyuncu vs Oyuncu) de crossbow lara karşı menzil sağlar hem de canavar avlarken menzil çok olduğundan daha az koşmamızı sağlar. Açın ve sonuna kadar geliştirin.

İnfilak Oku Serisi: Atılan okun içine barut koyarak düşmana ok fırlatır. Belirli bir nüfuz etme oranı vardır yani yan yana olan canavarlardan birine atınca patlayıp hepsine saldırır.Açın ve sonuna kadar geliştirin.

Güçlü Yay Serisi: Söylenecek fazla birşey yok kesinlikle açın ve geliştirin. En güçlü becerimizdir.

Zihin Oku Serisi: İstek üzerine açılabilir. Verdiği hasar azdır. Ama çok fonksyonludur. Mesela 2 tan canavar yan yana. Bu beceriyi kullandığınızda yaydan iki tane ok çıkar ve iki canavara birer tane saplanır. Canavarlar yan yana yanınıza mı geliyor. O zaman "İnfilak Oku Serisi"nden en güçlü beceriyi kullanın ve iki canavar da ölmüş olsun. Ben açtım. Karar sizin.

Zihin Değişimi Serisi(pasif): Hayatta olduğunuz sürece sizin saldırı oranınızı belirli miktarda arttırır. Açın ve sonuna kadar geliştirin. (Bilgi: Her 10 seviyede 1kere geliştiriliyor.)

alıntıdır
♠Vค❼є isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
bowman, fire, hybrid, lightcold, pacheon, rehberi


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557