Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > :: Üyeler & Ziyaretçilere Özel :: > Soru-Cevap
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Soru-Cevap Üye olmadan mesaj gönderip yardım almak isteyen ziyaretçilerin forumu.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Like Tree13Kişi Beğendi
Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 17 Aralık 2012, 15:04   #1 (permalink)
Düştüm İbret Aldım
Kalktım Unuttum…”

KumsαL` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 19 Kasım 2012
Yaş: 24
(Mesajlar): 1.761
(Konular): 562
Renkli Para : 74350
Aldığı Beğeni: 485
Beğendikleri: 818
Ruh Halim: Cap Canli
Standart 21 Aralık 2012'de Neler Olacak, Maya Takviminin Sırrı, Herkesin merak ettiği konular21 aralık 2012 neler olacak

Herkesin merak ettiği konulardan biri de bu. Maya takvimi ile ilgili yazılar rekor seviyesinde okunuyor. Herkes 21 Aralık 2012’de dünyanın sonunun gelip gelmeyeceğini merak ediyor. Ne diyordu Maya takviminde, hep birlikte hatırlayalım.21 aralık 2012 neler olacak

Mayalılar, binlerce yıllık dönemlerden oluşan detaylı takvim sistemlerinin bitimi olan 21 Aralık 2012 tarihinin uzun bir çağın sonuna işaret ettiğine inanmaktadırlar. Maya takvimine göre dünya 1 milyon 872 bin günde bir yeni bir çağa geçmektedir. Yine bu takvim sistemine göre dünyanın geçmişi yaklaşık 5,125 yıla denk gelen devrelerden oluşmakta ve bunların her birinin sonu dünya için radikal değişimler ve büyük yenilikler içermektedir.Mayalar'a göre şu an içinde bulunduğumuz devre beşinci ve son devredir. Bu devir 13.0.0.0.0 tarihinde son bulacaktır. Bu da bizim kullandığımız takvime göre 21 Aralık 2012 tarihine denk gelmektedir.Maya takvimine göre 21 Aralık 2012 tarihi 13 Baktun, 0 Katun, 0 Tun, 0 Uinal ve 0 Kin şeklinde adlandırılarak ifade edilmiştir. Hesaplamalara göre Maya Çağı'nın başlangıcından itibaren toplam 1,872,000 gün geçecek, ardından yeni bir çağ; Altın Çağ başlayacaktır.İşte bu nedenle Mayalılar 21 Aralık 2012 tarihinin sadece bir dönemin sonu olmadığını düşünmekte, dahası bu tarihin bazı akıllı, mübarek insanların ortaya çıkacağı ve dünyaya Altın Çağ'ı getirecekleri yeni bir dönemin başlangıcı olduğuna inanmaktadırlar.Meksika'nın en yüksek Antik Maya medeniyetine ait Coba Piramitleri arasında ikinci en yüksek piramit olan Nohoch Mul yakınında bir taş yapıt bulunmuştur. Bu taş yapıt M.Ö. 11 Ağustos 3114'te başlayan bir çağın 21 Aralık 2012'de biteceğini betimlemektedir.Mayalar'a göre Uzun Maya Döngüsü'nün bitişi baskı ve şiddetin sonunu getirecek, bu çağın ardından Altın Çağ başlayacaktır. Ne var ki bu başlangıçta barışçıl bir dönüşüm olmayacak, bu dönüşüm sürecinde dünyanın her yerinde herc-ü merc başgösterecek, mevcut devlet yapılanmalarını yıpratacak pek çok felaket yaşanacak, üstelik bunlar kısa bir süre içerisinde gerçekleşmeyecek, zaman içinde meydana gelecektir.Mayalar'a göre tüm bunların ardından insanlığın ruhani rehberleri olduğuna inandıkları "büyük mübarek kişiler" gelecek, bu kişilerin gelişinden önce onlara yolu hazırlayan ruhani çalışanlar olacaktır. Mayalar 21 Aralık 2012 tarihinin bu ruhani çalışanların etkisinin giderek artmaya başlayacağı zamana işaret ettiğini düşünmektedirler.Şimdi bu kadar bilgiden sonra isterseniz bu Maya takviminin sırrını açıklayalım. Dünyada balık çağı bitiyor ve kova çağı başlıyor. Bizler 21 Aralık’ta kova çağına, Hz. Mehdi’nin çağına giriyoruz. Bütün âlem, bütün kâinat Kova çağına giriyor. Kova çağı Mehdiyetin çağıdır.Hüseyiи., ∞ MαsαL ve oR@BeL bunu beğendi.

[SIGPIC][/SIGPIC]
KumsαL` isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 17 Aralık 2012, 15:04   #2 (permalink)
Düştüm İbret Aldım
Kalktım Unuttum…”

KumsαL` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 19 Kasım 2012
Yaş: 24
(Mesajlar): 1.761
(Konular): 562
Renkli Para : 74350
Aldığı Beğeni: 485
Beğendikleri: 818
Ruh Halim: Cap Canli
Standart

Önce onu anlamayıp, sıradan birisi zannettiler” diyor ayette. Ama sonra birde bakıyorlar ki “ben Hz. Yusuf’um, bu da kardeşim” diyor. Burada Hz. Mehdi ve Hz. İsa kastediliyor, ahir zamana bakan yönüyle. Sonuç olarak tüm dünya için 21 Aralık 2012 tarihinde yepyeni bir dönem başlıyor, Deccaliyet devri bitiyor ve Mehdiyet dönemi başlıyor.. İnsanların üzerinden şeytanın o negatif etkisi kalkıyor, Mehdiyetin pozitif etkisi geliyor. İnsanlar işte bu güzelliği, imanlarının artmasını 21 Aralık 2012 tarihinden itibaren hissetmeye başlayacaklar. Ruhları Mehdiyetin bereketi, güzelliği ve sevgisi ile dolup taşacak.Çok kısa bir süre sonra da Hz. Mehdi’nin ve Hz. İsa’nın tüm güzellikleriyle zuhur ettiklerini görecekler ve son kez İslam’ın tüm dünyaya hâkim olmasına şahit olacaklarMarduk Teorisi: Marduk gezegeni 36 milyar km. uzaklıkta olduğuna inanılan ve 3661 yılda bir dönerek dünyaya yakın geçiş yaptığı iddia edilen efsanevi bir gaz gezegendir. Teorilere göre bu gezegen 21 Aralık 2012′de dünyaya çarpacak veya yakınından geçerek bazı değişikliklere yol açacak (çekim etkisinden gelgit, yanardağ -thera- patlamaları gibi). Bu teoriyi savunanlara göre Marduk gezegeni daha önce de dünyaya uğradı ve uğradığı zamanda nuh tufanı yaşandı.Timewave Teorisi: Manyetik etkilerin bir noktada birleşmesi teorisi. Buna göre gezegenlerin çekirdek kaynaklı manyetik alanları bozulduğunda, dünya üzerindeki tektonik hareket bozulabilir, uydular yörüngeden çıkabilir. Bu teoriye göre 21 Aralıkta manyetik alanda değişme olabilir.
Uzaylılarla temas: Examiner.com’daki bir yazıya göre bu tarih insanlığın uzaylılarla tanışacağı (veya onlar tarafından istila edilebileceği) bir tarih olabilir.Maya takvimi neden önemseniyor ?
Maya uygarlığı genel olarak çağının ötesinde olduğundan çoğu zaman uzaylılarla etkileşim içinde görülmüşlerdir. Ancak maya takviminin önemsenmesinin asıl nedeni Mayaların astronomi alanındaki mükemmele yakın tahminleridir. Ay ve gezegenlerin hareketleri, güneş tutulmaları ve belkide en önemlisi bugünkü modern astronomi hesaplamalarıyla bilinen “Venüs yılı”nı (synodic period) daha o zamanda hassas bir biçimde saptayabilmeleridir. Mayalar’ın 584 gün olarak hesapladıkları Venüs yılı günümüzde 583.92 gün olarak saptanmıştır.
Not: Kehanetin 2 yıl içinde gerçekleşeceğine dair söylentiler de var. 2012 – 2014 arası.

∞ MαsαL ve oR@BeL Bunu beğendiler.

[SIGPIC][/SIGPIC]
KumsαL` isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 17 Aralık 2012, 15:19   #3 (permalink)
Üye

Joe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 12 Ağustos 2011
(Mesajlar): 1.030
(Konular): 41
Burç:
Renkli Para : 19838
Aldığı Beğeni: 54
Beğendikleri: 0
Ruh Halim: none
Takım :
Standart

Ya şimdi televizyonlara çıkıyolar yok Saba Tümer'e yok bilmem nereye konuşuyorlar şöyle olacak böyle olacak evlerinde çocuklar ellerinde püskevitler korkuyorlar anne bize ne olacak diyorlar biz neden öleceğiz diyorlar : P Devlet Bahçeli ye kaçtı hahaha.

Ya harbiden çıkıyorlar konuşuyolar şöyle olacak böyle olacak diyede 21 Aralık geçtikten sonra bunlar hangi yüzle çıkacaklarlar yine televizyona merak ediyorum ben
KumsαL` ve 248furkaa22 Bunu beğendiler.


Real Eyes Realize Real Lies .
Joe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 18 Aralık 2012, 16:22   #4 (permalink)
iyiyi ara,güzeli ara,doğruyu ara;
ama kusur arama!


oR@BeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 25 Ekim 2012
Nerden: evimden
Yaş: 51
(Mesajlar): 13.044
(Konular): 5372
İlişki Durumu: Evli
Burç:
Renkli Para : 1498372
Aldığı Beğeni: 2766
Beğendikleri: 5898
Ruh Halim: Kaygili
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 8
Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Tesekkur

eline sağlık her açıdan güzel bir yazı olmuş. 21 aralıkta maya takvimi değil de onda yanlış hesaplamalar olabilir. gezegenlerin dizilimi konusunda biraz kaygım var acaba farklı bişeyler olabilirmi diye. tabii oda abartısız çok fazla bilgi kirliliği var nette. yok uçucaz, yok ölülerle iletişime geçicez, pisişik güclerimiz artıcak gıbı. ama manyetik alanda değişim elektiriğin birkaç gün kesilmesi olabilir gibi. kıyamet kısmına inanmıyorum onu allah bilir. doğal felaketler birkaç senedir yaşıyoruz zaten dünyaca. dahada çoğalabilir. insanlık olarak hakkımızda hayırlısı. az kaldı ayın 22 sinde görücez bakalım.

oR@BeL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 18 Aralık 2012, 21:27   #5 (permalink)
Üye

megaem12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 18 Aralık 2012
Yaş: 28
(Mesajlar): 22
(Konular): 1
Renkli Para : 10
Aldığı Beğeni: 4
Beğendikleri: 0
Ruh Halim: none
Standart

Teşşekkürler.

Forumrenkli.com Türkiye'nin En Renkli Forumu !
megaem12 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 19 Aralık 2012, 23:44   #6 (permalink)
mahmut76
Misafir Üye
mahmut76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
(Mesajlar): n/a
(Konular):
Renkli Para :
Aldığı Beğeni:
Beğendikleri:
Ruh Halim:
Standart

Eh bir şey kalmadı yarın göreceğiz
oR@BeL Bunu beğendi.
  Alıntı
Alt 20 Aralık 2012, 11:49   #7 (permalink)
<b>Hayat'a fransız kadın`♥<b>


คqåтђค - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 06 Ağustos 2011
Nerden: ★ Ankara ★
Yaş: 28
(Mesajlar): 12.069
(Konular): 3051
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 1005627
Aldığı Beğeni: 1563
Beğendikleri: 1127
Ruh Halim: Meskul
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 1
Teşekkür Plaketi 
คqåтђค - AİM üzeri Mesaj gönder
Standart

hurafe bunlar inanmayın, hiç birşey olmayacak
ayrıca biz maya takvimine göre değil Allahın takdirine göre yaşıyoruz.
oR@BeL Bunu beğendi.
Yinede sen ; son sevdigim
uğruna sevgiler aşklar tükettigim.İLLede sen tek bildigim
คqåтђค isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 21 Aralık 2012, 00:44   #8 (permalink)
Çok Şükür...


∞ MαsαL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2011
Nerden: ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫
(Mesajlar): 22.728
(Konular): 5773
İlişki Durumu: Evli
Burç:
Renkli Para : 787623
Aldığı Beğeni: 4233
Beğendikleri: 7440
Ruh Halim: Cok Asik
Takım :
Standart

Son 20 dakika

.
∞ MαsαL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 21 Aralık 2012, 14:17   #9 (permalink)
iyiyi ara,güzeli ara,doğruyu ara;
ama kusur arama!


oR@BeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 25 Ekim 2012
Nerden: evimden
Yaş: 51
(Mesajlar): 13.044
(Konular): 5372
İlişki Durumu: Evli
Burç:
Renkli Para : 1498372
Aldığı Beğeni: 2766
Beğendikleri: 5898
Ruh Halim: Kaygili
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 8
Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart

şu an saba tümerde şirinceden canlı yayın yapıyo. sözde kıyamat kopunca şirince dekiler kurtulcakmışya. konukları hoca yaşar nuri öztürk ve astroleji uzmanı rezzan kiraz. sözde mayalar saatde vermiş 13 .11 de olucakmış ya dakika sayıyorlar.alt yazı olarakta 10,9,8.dakika kaldı diye dakikalar sayılıyor bakalım ne olucak diye ve yayında kıyamet menüsü kıyamet yemekleri anlatılıyo. nasa uydu istasyonundan canlı yayın. olmayınca mu millet ne yapıcak acaba bu işi ne kadar büyüttüler. ve geri sayım başladı.saba kahkahalarınla ortalığı inletti.

oR@BeL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 21 Aralık 2012, 14:49   #10 (permalink)
Türkmen

Diyarbakırlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 10 Ağustos 2012
Nerden: DİYARBAKIR
(Mesajlar): 1.947
(Konular): 428
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 149012
Aldığı Beğeni: 858
Beğendikleri: 1562
Ruh Halim: Kaygili
Standart

Gördüğünüz Gibi Bir B*k Olmadı Hadi Herkez İşine =))
oR@BeL Bunu beğendi.
Diyarbakırlı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
2012de, 21, aralık, ettiği, herkesin, konular, maya, merak, neler, olacak, sırrı, takviminin


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Var
Mesaj Yazma Yetkiniz Var
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557