Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > :: Forum Renkli Özel :: > Söylemek İstediklerim
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 26 Eylül 2013, 21:03   #11 (permalink)
عشق

Hüyem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 22 Eylül 2013
(Mesajlar): 2.470
(Konular): 835
İlişki Durumu: Evli
Renkli Para : 90716
Aldığı Beğeni: 1007
Beğendikleri: 1480
Ruh Halim: none
Standart

Açıkcası karşı olmadıgım bir durum. Bebegini aldırma düşüncesi içinde olan bayanların anne olmayı haketmedikleri düşüncesindeyim.

Moronlar anne olmasın.
Hüyem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 06 Ekim 2013, 18:27   #12 (permalink)
HARD ROCKER

COOLMISTER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 16 Aralık 2012
(Mesajlar): 130
(Konular): 6
Renkli Para : 6864
Aldığı Beğeni: 17
Beğendikleri: 0
Ruh Halim: Utangac
Takım :
Standart

Mesajları okudum ilk mesajdaki eleman ‘’sapıtma çarpıtma ,erkek evladı cevap ver bakalım bana’’ demiş.

Evet ben erkek evladıyım.Daha öncesinde insan evladıyım.Delikanlıyım.
Madem böyle söylüyorsun bana, Anlamak istediğin şekilde konuşacağım şimdi sana.

Hehehe Bana kendince erkek evladı bu kadın mevzusu sen ne anlarsın diyerek yol yordam göstermeye çalışan elemanın ı bu konuyla bayağı ilgili olması hehehe kadın mevzusu olunca bu arkadaş erkek evladı saymıyor kendini ilginç…haşmetmeab, bize susmamızı salık verirken kendi mesaj rekoru kıracak.

Senin kör mesajında yazmış olduğun her şeye cevabını yazımda verdim.Ama okumadığın için (ki bunun nedeni mesajından anlaşıldığı gibi senin her halta siyasi olarak bakman,at gözlüğü takmış olman,sabit bir fikre sahip olman nedeniyle sadece başlığa bakıp sazan gibi atlamandır)
Cevaplara halen aynı soruyla yaklaşıyorsun.Bu da zaten ya anlamak için okuma derdinde olmadığın yada okusan da kafanın basmayacağı gerçeğini ortaya koyuyor.

Şimdi bakalım biz çarpıtıyor muyuz;

Her şeyi tüm açıklığıyla ortaya koyan makalem dışında ,makalemde yer almayan aynı şeyleri doğrulayan ekstra 1-2 ufak bilgi vereyim.İngiltere de 2011 de sadece Britanya adasında yapılan kürtaj istatistiği linkte görülüyor..

Abortion statistics for England and Wales: see the latest breakdown | News | theguardian.com


Bunun gibi her sene çıkartılan daha bir çok istatistik var. Korunma yolları konusunda bilinçlenmeye karşı değiliz.Bunun etksi yoktur demiyoruz ama etkisi sanıldığı kadar çok değil, kürtaj olgusuna kesin bir çözüm hiç değil,çünkü kürtajın asıl nedenleri kör sorumsuzluk,ahlaksızlık ve faşizmdir..ilişkiye zevkine girilir diyen lafazanlar en azından dört elle sarıldıkları tecavüzcülere bizzat kondom sağlayabilirler mi ? yada ‘’eyy tecavüzcüler, bir kadına tecavüz edecekseniz lütfen kondom kullanın’’ şeklinde bilinçlendirme çalışmaları yapmaları gerekir mi.Hani tecavüz, kürtaj söz konusu olunca en büyük neden oluyordu ya o açıdan söylüyorum.Bunlara göre kürtajın tek nedeni ve sonucu tecavüz.Neyse, korunma yöntemlerinin kürtaj konusunda etkisinin ne kadar az olduğunu göstermesi açısından da önemlidir bu istatsitik.Çünkü İngiltere korunma yollarının en çok kullanıldığı Avrupa ülkesidir.Bu konuda dünya üzerinde bilinçlenmenin en fazla olduğu ülkedir.Hatta ne kadar bilinçli olduklarını ‘’her İngiliz kadınının çantasında kondom bulunur’’ diyerek gösterirler.Ama gel gör ki zevkine kürtaj olgusunun avrupa da en yaygın olduğu ülke ilginçtir yine ‘’bilinçli şekilde korunan’’ İngiltere dir.(Diğer Avrupa ülkeleri ve abd ye hiç girmeyeceğim). Bu istatistiği biz çıkarmadık.İngiltere nin en önemli medya kuruluşu the guardian gittikçe artan kürtaj gerçeği karşısında bilimsel araştırmalarla çıkarttı. Tabi ya onlarda çarpıtmıştır değil mi?


Bu konuda göz önüne alınması gereken en önemli bilim dalı pedagojidir.Peki Pedagoji derneği başkanı uzman pedagog Mehmet Teber (sapıtmadıysa hehehe) ne diyor bakalım;

- Dünyada her gün 115.000 çocuk kürtaj yolu ile öldürülüyor.
- Amerika'da 2008 yılında 1.21 milyon çocuğun hayatına kürtaj yolu ile son verildi.
- Dünyada bir yılda 42 milyon çocuk kürtaj yolu ile öldürülüyor... Evet 42 milyon can...
- Dünyada her bin çocuktan beşi kürtaj ile öldürülüyor. En fazla kürtaj oranı Rusya'da.
- Sayı olarak kürtaj rekoru Çin'de. Yılda 13 milyon bebek kürtaj ile öldürülüyor bu ülkede.
- Newyork'da 1000 sağlıklı çocuğa karşın, 700 çocuk kürtajla alınıyor..


Kürtaj Gerekçeleri (bilimsel araştırma neticesinde)

- % 25 Çocuk sahibi olmak için yanlış zaman
- % 23 Şu an bir bebeğe bakacak durumda değilim
- % 19 Daha fazla çocuk istemiyorum
- % 7 Çocuk yetiştirmek için çok gencim
- % 4 Annenin sağlık problemleri
- % 3 Bebeğin sağlık problemleri
- % 0,5 Tecavüz sonucu

Pedagoji derneği başkanı Uzman pedagog Mehmet Teber devamında şöyle diyor;

‘’Dünya'da yapılan kürtajın % 93'ü sağlıklı anneler tarafından sağlıklı bebeklere yapılıyor. Evet sonuç bu. Zaten anne ve bebeğin can sağlığı söz konusu olduğunda kimse itiraz etmiyor kürtaja. Tepkimiz %93 oranında keyfi yapılan kürtaja.

Hükümete Sesleniş!
Bir konu sadece yasalarla çözülemez. Cinsellik konulu reklamlar, programlar, diziler, haberler almış başını gitmişken; diziler yoluyla ahlaksızlık her tarafa yayılmışken sadece yasa ile kürtajı yasaklarsanız, kürtajı merdiven altına itmiş olursunuz. Yasanın yanında kürtajı hazırlayan nedenleri de yok etmeniz gerekir. Yoksa sadece yasa bir sorunu çözmez. Çünkü kürtaj bir sorun değil, sonuçtur.’’ (Biz kürtaj karşıtları aynen bunu savunuyoruz)


Pedagog Mehmet Teber in de söylediği gibi istemli/istemsiz düşük haricinde belirtilen istatistikte tecavüzün oranı kürtajda %0,5 tir.Makalemde tecavüz olgusuna değindim ve bunun küçük bir oran olduğunu söyledim.Yine de bu oranı dikkate alıp insanların sorumluluk alması gerektiğini düşündüğümü söyledim.Buna rağmen halen daha tecavüz olgusuyla itiraz etme derdindeler çünkü ellerinde acitasyon yapıp olayı çarpıtabilecekleri başka hiçbir şey yok.Bebek katillerinin,Kürtajı desteklemek için kadınlar üzerinden duygu sömürüsü yapması ve tecavüz şerefsizliğinden medet umması ne kadar hasta bir zihniyete sahip olduklarını da ortaya koyması açısından manidardır.Kürtaj vahşetini kadınların cinsel bir sorunuymuş gibi görüp gözümüzü kapayamayız yada böyle bir vahşet karşısında ‘’her koyun kendi bacağından asılır bana ne’’ de diyemeyiz.%7 lik Anne/bebek sağlığını etkileyen orana kimse itiraz etmiyor zaten.Ama Olay keyfi kürtaj değil diyip ,%0,5 i görüp,koskoca %93 ü görmek istemeyen üstüne üstlük bide ahkam kesenleri gördüğümüzde çarpık ve sapık kim belli oluyor burada…dediğim gibi ben erkek evladıyım.Ama daha öncesinde insan evladıyım.Bu olay, kadın yada erkek olgusunu ,cinsiyetçi kafayı aşar İnsanlığa dayanır.Kürtaja şiddetle karşı çıkan,bu konuda çalışmalar yapan her ülkeden farklı lisanlarla bunu dile getiren binlerce kadın da var.Onlar kadın değil mi.
Çocukları var ..onlar da anne .Daha da önemlisi ‘’insan’’ onlar.Yanlışa ve kötülüğe karşı çıkmak için illa bir cinsiyetin (yada siyasi kafanın yada dinin yada mezhebin yada ırkın..vb.) temsilcisi olmak gerektiği kafası hehehhe ne denebilir ki ..ne desen boş bu boş kafalar için.

Bizim siyasi açıdan kürtaj olgusuna yaklaşımımız pedagog Mehmet teber in ‘’hükümete sesleniş’’ fikriyle aynıdır.Akepe hükümetinin Kürtaj yasa değişikliği, Bir çok gazetede (ki birçok yayın organda da aynı şekilde) yayınlandığı gibi 8 haftaya çekmek istediğidir.
Makalem okunsaydı Türkiye de yasal kürtaj sınırının 10 hafta olduğunu görülürdü ve biz ‘’eleştirerek’’ yasaları destekliyoruz.Çoğu ülkenin yasaması bebeğin cinsiyet kazandığı 10 haftayı dikkate alarak onun birey olduğunu düşünüp bu yolla yasa kararı veriyor.Bu da tartışmalıdır ve buna karşı çıkanların daha geriye çekilmesini isteyenlerin ‘’can kazanılmadan birey olunmaz’’ düşüncesiyle baş vurduğu 2 olgu vardır; bilim ve vicdan.Bizde yasaların bu 2 olgunun temel alınmasıyla oluşması gereğince itiraz ediyoruz.Ama üzülerek görüyoruz ki bırakın geri çekmeyi,bu 10 haftaya bile uyulmuyor.Hatta engel olarak görülüp,Parçalanarak katlediliyor bebekler.

Makalelerimi karşıt düşünceleri okuyarak yazıyorum. Makalemde değindim,Çoğu kürtaj yanlısı ‘’ kürtaj yasasına hayır’’ diyor ,eylemler yapıyorlar kadın ölümlerini gösterir istatistik yayınlıyorlar.Arkasından kendince çözümler sunuyorlar.Bu sadece korunma ve bilinçlendirme üzerine yoğunlaşmış çözümlerine biz de destek veririz.Ama çelişki büyük.Verdikleri istatistikler bir yasa olmasına rağmen yapılan kürtajın devasa boyutunu gösteriyor.İstemeden haklılığımızı kanıtlıyorlar.Bir de yasa olmasa katledilecek bebek sayısını ve bunun cenin ticaretini büyütmesi konusunu düşünmek gerekiyor.İnsanların yasa olmasına rağmen kendi canını da tehlikeye atarak bebneğini öldürmekteki hayvani cahilliği ve sözde daha çok yaşamak genç ve güzel görünmek için gün geçtikçe artan hevesini savunmasız bebeklerin canı ve kanıyla karşılama zihniyetindeki hayat hakkı da göz önüne alınmalı.Eğer kürtaj yasası kaldırılırsa serbest bırakılırsa verdikleri istatistik neticesindeki korunma ve bilinçlenme yöntemlerinin artık ne faydası kalır bunu düşünmek lazım ki insanlar dediğimiz gibi yasa olmasına rağmen buna uymuyor kendi hayatlarını da tehlikeye atarak bebeklerini parçalatıyorlar yine mesajımın başında değindiğim gibi İngiltere bu konuda en bilinçli ,sosyal refah ve eşitliğin en yüksek olduğu ülke ama en çok keyfi kürtajın yapıldığı ülke demek ki kürtaj çok daha derin nedenleri olan bir olgudur.Bu nedende bence insani değerlerin faşizme kurban gitmesidir.Kürtaj yanlılarının hiçbir istatistiğinde bu düşüncelere cevap verilmiyor.Cinsiyetçi ve kadın üzerinden sadece olaya bakılıyor.Konuşamadığı,zayıf ve savunmasız olduğu için kalbi attığı,sinirleri acıyı hissettiği halde parçalanan ve hammaddeye dönüştürülen bebeklerin tarafından kimse bakmıyor.Böyle bir ticari veya kişisel katliam olduğu için yasalar konuluyor,yasa konuluyor kürtajın önü kesilemiyor sektör büyüyor,yasalar kalksın bilinçlendirelim diyoruz ,bunun önde gideni ülkelerde yine katliam yapılıyor ki bunlar adaletin de olduğu ülkeler insan haklarından bahsedilen ülkeler,bir de yasanın kale alınmadığı insanın değerinin olmadığı bahsettiğim 3. dünya ülkelerinde durum feci şekilde ortada.

Sosyalist geçinen aslında militarist takılan yasa karşıtı zihniyetler daha yasaların neden var olduğunu bilmiyor,güçlünün zayıfı ezmesi gerektiğini başta savunup bunu yaygınlaştırıp,çağın gerçeği ve gereği haline getirip, sonra sopanın ucu kendisine değince yasalara sığınırken kanunlardan medet umarken bile bunu idrak edemiyorlar.İnsanların psikolojisi ve yaşadığı hayat değişkendir.Yasa yok diyelim, hatta kadın evli hamileliğininde sonuna gelmiş, işler ters gidiyor kocasıyla ayrılıyor yada ölüyor eşi yada yaşamın gidişatından kaynaklanan bir çok sorunla yada yıkımla karşılaşıyor ve diyor ki ben bu bebeği doğurmak istemiyorum.Allah a inanmıyor yada günahı benim sana ne diyerek ve yaşadığı hayat yada başına gelen kötü şeyleri kendince kendini haklı bularak başkalarını suçlayarak vicdanını rahatlatarak ‘’benim bedenim benim kararım’’ diyerek karnında neredeyse doğacak olan çocuğu öldürmesi doğru mu.Yasa yoksa bu doğru olmuş olacak ve böyle olaylar emin olun tecavüz olayından daha fazla.Peki bilinçlendiriyorsun olmuyor,yasa koyuyorsun olmuyor,yasa kaldırıyorsun olmuyor ne olacak masum bebeklerin sonu.Çözüm basit,yasalar ağırlaştırılmalı ve insanlar cinsel ve toplumsal sorumluluk anlamında bilinçlendirilerek yasalar desteklenmelidir,en önemlisi çağımızı karanlığa dönüştüren materyalist/faşist zihniyeti yıkmak olmalıdır.

Yasalar yanı sıra bir farkı, hassas bir noktayı da belirtiyoruz.Bebeğin kalbi bilimsel çalışmalarında gösterdiği gibi 5. haftada atmaya başlar.Makalemde İslam dinine (hadis) göre 4. haftada ruh kazandığını belirttim.Biz kürtaj karşıtları olarak ‘’savunmasız masum’’ bir canlının Katledilmesine karşıyız ve bilimsel çalışmalar buna yakın bir sonucu ortaya koymaktadır.Biz sadece insanlara sorumluluk ve hassasiyet bilinci verme derdindeyiz ve bunda başarı da sağlıyoruz.Herhangi bir şekilde istemeden hamile kalmış bir bayan (tecavüz yada tek gecelik ilişki dışında,evli yada birlikte yaşadığı erkekte aynı zamanda) sorumluluk almalı gebelik söz konusuysa kalbi atmadan gebelik sonlandırımaldırı ki bunun da bir çok yöntemi var ve bunun hem dinsel hem bilimsel hemde kanuni anlamda sakıncası olmadığı gibi gelişmiş tekniklerle bu iş kısa sürede kolayca ve güvenli olarak yapılabilmektedir.

Yasalar bile materyalist/faşist zihniyetle yapılıyor.Kürtaj yasası 5. haftada kalbi atıp acı hisseden varlığı canlı yerine koymayıp parçalanmasına izin verirken ,10. haftaya gelip cinsel yapısı oluşunca adam yerine koyup yasayı devreye sokuyor.Bundan sonrası daha ilginç.Bebek doğunca 18 yaşına gelene dek yasa yine devre dışı bırakılıyor.Yaşadığı hayat,çevre,ahlak anlayışı..vb. nedeniyle 14-15 yaşında hamile kalanlar yasa dışı oluyor ve çok zeki hürmetli padişahımızın da belirttiği gibi seksin güzelliğine kapılan,serbest ve rahat gençler yasal sıkıntı yaşıyorlar ve yasadışı yollara baş vuruyorlar.Bu makalemdede değindiğim genç yaşta hamilelik tir ve çağımızın en önemli sorunudur.Ama iş nereye geliyor biliyormusunuz,bebek katilleri eşitlikten bahsedenler, bu yasa boşluğundan dolayı kötü şartlardaki kürtaja başvurmak zorunda kalan çok sayıdaki insanı , kürtaj karşıtlığı için, kadın ölümleri adı altında ortaya koyarak ikiyüzlülüklerini gösteriyorlar.Bu insanların korkularını ve hissetiği baskıyı ise ilginçtir yasaların dar kapsamına faşizme ve ahlaksızlığa değil tuhaf bir şekilde kendince Dinlerin baskıcı şartlarına Muhafazakar insanlara ve ahlaki değerlere bağlayarak buna karşı tepki şeklinde kullanarak bir ikiyüzlülüğe daha imza atmaktan çekinmiyorlar.

Makalemde,’’ tartışmayı bitiren anket’’ te Türkiye nin belli bir zaman aralığında Kürtaj a bakış açısındaki köklü değişim görünmektedir.Bu durum dünyadaki bilinçlenme ile paralel gelişiyor.
İnsanların bilinçlendikçe doğruya ve güzele yüzünü dönmesi umut verici.Bazılarınin o kara yüzünü karanlığa çevirmesinde gösterdiği cahil inadına inat bu ve bunun gibi gerçekleri ve doğruları her yerde savunmaktan çekinmeyeceğiz.

Mesajımı bitirmeden önce,makalemin temelini oluşturan amma ve lakin birilerinin beyninin yıkandığı ve belli doğrultuda programlanmasından dolayı göremediği yada olay neymiş diye okumadan sazan gibi atladığı için cahil kaldığı kürtaj faşizmi olgusudur.Kürtaj hem masumu ezmesi,yaşam hakkına engel olması açısından faşizmdir hem de bu iğrenç işin ticarete dönüşmesiyle faşizmin dik alasıdır.
Pedagog Mehmet Teber in açıklamasında geçen ve benim makalemdede dünyadaki bir çok ülkeyi baz alarak yaptığım araştırmanın genel sonucuna göre Avrupa ve Amerika gibi gelişmiş ülkelerde sırf keyfi kürtaj gerçeği yanı sıra gelişmemiş fakir 3. dünya ülkeleri olan güney Amerika,asya,Afrika..vb. dahil ülkelerde insanların sırf kürtaj için hamile kaldığı ve bunun ticarete döküldüğü gerçeğidir. Sn Teber in de belirttiği çin,Rusya gibi,bu ülkelerin çoğunluğunun sosyalist bir yönetime sahip olması ve kanlı/faşist bir pazara hizmet etmesi gerçekten manidardır. Kürtaj adı altındaki Bebek katliamına o kadar göz yumulmuş ki,%93 yerine % 0,5 ,duygu sömürüsü için o kadar ön plana çıkarılmış ki, bu büyük paraların döndüğü ,cenin ve organ mafyalarının işin içine girdiği pis bir küresel sektöre dönüşmüş.Tabii bu gerçek,tek gerçeği madde olan,gözünü para bürümüş materyalist/faşist kafalar için önemsiz bir ayrıntı değil mi?Milyonlarca bebek bu sektör için gebe kalınarak can kazanıyor ve sonra parçalanarak pazara çıkarılıyor.Bebeğin kallojen oranı ne kadar yüksekse ve kullanılacak yapıları ne kadar gelişmişse fiyatıda o kadar yüksek olur ve bebek bu ticari özelliklere sahip olduğunda çoktan bir cana da sahip olmuş oluyor.Biz burada boş konuşmuyoruz bazıları gibi…

Daha çok bilgi ve gerçeği yazabilirim.Bu benim onlarca makalemden biri ve taslaktır.Yakında makalelerimi hem kendim açacağım sitede hem de bazı yayın organlarında yayınlamadan önce makalelerimi geliştirmek amacındayım.Bu nedenle eleştirilere ve düşüncelere açığım.Ben makalelerimi karşıt ve farklı düşünceleri araştırıp okuyarak yazıyorum.Bu makalemi örnek vererek söylüyorum Makaleyi okumayıp sallayan, kürtajı karaciğerdeki kisti almak gibi zanneden cahilce yaklaşımlara sahip,Farklı bir şey ortaya koymayan,cinsiyetçi,olaylara ancak sabit bir noktadan bakabilecek kapasitede olan,siyasi kaygıları insani değerlerinin önüne geçmiş,dört duvar arasında mal gibi yaşayan,başkalarının sloganlarından başka beyninde hiçbirşey bulunmayan , amacı sadece ego tatmin etmek olan kafalar lütfen boşuna yer kaplayıp, zamanımı almasınlar ki bu mesajımdan sonra bu tip işe yaramaz saçmalıkları kaale alıp ,değersiz bir mesajın ederinden kat kat büyük, böyle makale gibi cevap yazmayı bırak, okumak için bile zamanımı harcamayacağım.

Mesajımı bitirirken ‘’böyle insanları gördükçe kürtajı destekleyesim geliyor’’ diyenlere de şiddetle karşı çıktığımı belirterek diyorum ki;

KAHROLSUN KÜRTAJ,KAHROLSUN FAŞİZM

DERİLERİ GİYİNİP ZİNCİRLERİ VE KIRBAÇLARI KUŞANDIĞIMIZDA
HİÇBİRŞEY DAHA ÖNEMLİ OLAMAZ BİZ DİZE GETİRİLEMEYİZ

[SIGPIC][/SIGPIC]
COOLMISTER isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 07 Ekim 2013, 10:24   #13 (permalink)
Rock★staR

Ze.uL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 12 Ekim 2012
Nerden: Antalya
(Mesajlar): 2.495
(Konular): 387
Burç:
Renkli Para : 430357
Aldığı Beğeni: 706
Beğendikleri: 169
Ruh Halim: Huzurlu
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 2
Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart

Biraz okudum verdiğin istatistiklerden şu sonuca bakınca aslında hala bu kürtajın neden gerekli olmadığını anlamamana şaşıyorum

- % 25 Çocuk sahibi olmak için yanlış zaman-insanların çocuk yapmak için zamanı doğru olmayabilir
- % 23 Şu an bir bebeğe bakacak durumda değilim-Maddi manevi bebeğe bakacak durumda olunmayabilir
- % 19 Daha fazla çocuk istemiyorum-birden fazla çocuğu vardır ve fazlası artık maddi manevi kişileri zora düşürebilecektir.
- % 7 Çocuk yetiştirmek için çok gencim-evet genç yaşlarda bunun sorumluluğun altına girmesi sıkıntılı olabilir. hani biliyormusunuz bilmem hamile ve lohusa dönemlerinde kadınların postnatal bir depresyon geçirdiklerini.
- % 4 Annenin sağlık problemleri-Anne sağık durumu elverişli olmayabilir.
- % 3 Bebeğin sağlık problemleri-Bebeğin doğuma uygun bir durumu yoktur mecbur kürtaj gerekebilir.
- % 0,5 Tecavüz sonucu-eh bunu zaten biliyorsunuz

kırmızı renklerle yazdıklarıma bakarsan aslında bu sebeblerin çok geçerli bir sebeb olduğunu görebilirsin.üstelik bunları evli çiftler için söylüyorum yani cinsel birleşmenin ve çocuk doğurmanın legal olduğu kişiler arasındaki durumdan.

şimdi bu sebebler varken ve bu evli çiftler hergün cinsel ilişki yaşıyorken üstelik korunma yöntemlerininde çok sağlıklı olmadığını söylemişsin. yani çocuk olasılığı olması yüksek. hal böyleyken çocukta olursa ve üstteki durumlar geçerli olursa neden kürtaj yaptırmasın ki. bizim devletimizde çıkıyor diyorki bakamadığınız çocuğa biz bakarız. töbe yareppiii... ne kadar kolay dimi. annesi doğruacak çocuğunu yurtlara verecek. bir anne için çok kolay bir durum ya bu.dimi. hangi anne o çocuk doğunca verebilir yurda yüreği gider yaa ciğeri parçalanır.


Ze.uL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
çığlık, faşizmi, kürtaj, sessiz


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557