Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Forum Renkli Cafe > Güne Başlarken > Tarihte Bugün
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Like Tree1Kişi Beğendi
  • 1 Post By ∞ MαsαL
Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 22 Nisan 2016, 09:59   #1 (permalink)
Çok Şükür...


∞ MαsαL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2011
Nerden: ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫
(Mesajlar): 22.729
(Konular): 5773
İlişki Durumu: Evli
Burç:
Renkli Para : 787623
Aldığı Beğeni: 4232
Beğendikleri: 7440
Ruh Halim: Cok Asik
Takım :
Standart 22 Nisan Tarihte BugünDÜNYA GÜNÜ
22 Nisan Dünya Günü, ilk olarak San Francisco'da 1969 yılında düzenlenen Ulusal UNESCO Dünya Konferansında John McConnell (Jon Mak Konıl) tarafından dünyamızın yaşamı ve güzelliğini kutlayarak karşı karşıya kaldığı çevresel tehditlere dikkat çekmek amacıyla bir özel gün düzenlenmesi fikri ile ortaya çıkmıştır. John McConnell, Dünya Günü kutlamaları için tarih olarak ekinoks yani gece ve gündüzün eşit olduğu zamanı yani 21 Mart'ı önermiştir. Daha sonra ise çevre sorunlarına büyük bir kamuoyu ile tepki gösteren ilk hareket, 22 Nisan 1970 günü ilk Dünya Günü kutlamaları olarak tarihe geçmiştir. Bu kutlamalara yaklaşık 20 milyon kişi katılmış, birçok konferans ve sempozyum düzenlenerek, çevre sorunlarına dikkat çekilerek ABD'nin ilk 'Temiz Hava Yasası' ve 'Temiz Su Yasaları' hazırlanmıştır. Kutlamalar, 1990 yılında uluslararası düzeye taşınmış ve 141 ülkede kutlanmıştır. Günümüzde ise 175'den fazla ülkede kutlanmaktadır.


1940: Siirt'in güneyindeki Beşiri yakınlarındaki Raman Dağı'nda 1042 metre derinlikte petrol bulundu.

1969: Milliyetçi Hareket Partisi yayımladığı bildiride "TRT solcuların elinde bir beyin yıkama aleti haline gelmiştir" dedi. TRT, kim iktidara gelse onun politikaları doğrultusunda hareket eden bir devlet kurumudur. İktidara gelen parti, TRT yönetimine kendi kadrosunu yerleştirerek yayın akışını A'dan Z'ye belirler.

1972: CHP'de anlaşmazlık iyice su yüzüne çıktı. Parti, İnönücüler ve Ecevitçiler olarak ikiye bölündü. İnönü; "CHP'de İttihat ve Terakki usullerine izin vermeyeceğim" dedi.

1976: İşgalci israil'in sözde Başbakanı Rabin'in eşi, bir Amerikan bankasındaki yasa dışı hesabından dolayı hapse girdi. Bunun üzerine Rabin, istifa etti. Yerine Şimon Peres geçti.

1981: Milli Güvenlik Konseyi Başkanı ve Devlet Başkanı Kenan Evren, İngiliz Financial Times (Faynanşıl Tayms) gazetesine bir demeç verdi. Türkiye'nin düştüğü kötü duruma parlamenterlerin sebep olduğunu söyledi.

1986: Daha önce yabancıların Türkiye'de mülk edinebileceklerine dair çıkan ve Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilen kanun, bazı değişiklikler yapılarak tekrar kabul edildi. Bugün Avrupa ülkelerinde yabancılara mülk satışı kanunlarla yasaklanmıştır. Avrupa'da bir mülkü sahibi bir yabancı olacak şekilde satın alamazsınız. Bu konuda Avrupa'daki en esnek ülkeler, yabancılara mülk satışını en fazla 99 yıllığına olmak şartına bağlamıştır. Satın alsanız dahi 99 yıl sonra o mülk elinizden alınacak şekilde düzenleme yapılmıştır. Bu şekilde yabancıların sistemli bir şekilde mülk satın alarak bir ülkenin geleceğini tehlikeye atmalarının önü alınmak istenmiştir. Ancak ne hikmetse, Türkiye'de periyodik aralıklarla hükümetler, yabancılara mülk satışının önünü açan kanunlar çıkarmaktadır. Bu manada Özellikle "Arz-ı Mev'ud" sınırları içinde kalan Güneydoğudaki toprak satışları mercek altına alınmalıdır. Zira GAP Bölgesinde korkunç bir şekilde ve ederinin çok üstünde fiyatlar verilerek satın alınan toprakları alanlar kimlerdir, bunların amacı nedir gibi soruların cevaplarını bulmak lazımdır. Zira bu bölgede satın alınan topraklara yerleşecek suni bir popülasyon ilerde haklar talep edecek hale gelecektir. Bu tarihte çokça oynanmış bir oyundur. Kimse bugünü düşünerek hareket etmemeli. Gelecekte, bugünden satın alınmış olan topraklara yerleşecek olanlar, "biz de varız" diyecek ve uluslararası düzeyde bölgeyi sahiplenmeye kalkışacaktır. Bu belki şu an için çok spekülatif gelebilir. Ama en azından Avrupalıları bu konuda taklit edip gelecek nesilleri korumak adına tedbirler alınmalı değil mi? Son zamanlarda yabancı uyruklu kişilerin satın aldıkları topraklar dikkat çekince Türkiye vatandaşı ve TC uyruklu kişiler adına toprak alımları yapıldığını düşünecek olursak, özellikle toprak sahiplerinin topraklarının değerinden 5-10 kat fazla para verenlere dikkat etmeleri bir sorumluluktur. Daha fazla kazanmak adına yarınları heder etmek akıl karı olmasa gerek. Bölge halkından olmayan ve büyük arazileri değerinden çok fazla ödeyerek cazip tekliflerle almak isteyenlere bu yolu kapatmak ilk etapta yöneticilere ve kanun yapıcılara sonra da toprak sahiplerine düşmektedir.

1992: Meksika'nın ikinci büyük şehri Guadalajara'da, kanalizasyon sistemine karışan benzinin patlaması sonucu 206 kişi öldü, 500 kişi yaralandı, 15 bin kişi evsiz kaldı.

1994: Ruanda'da Hutu v1e Tutsi kabileleri arasındaki çatışmalarda son iki hafta içinde 100 bin kişi4 öldü.

1998: Okuduğu bir şiir dolayısıyla, mahkûm olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a verilen 10 ay hapis cezasının ertelenmeyeceği ve para cezasına çevrilmeyeceği açıklandı.

2008: Türkiye'de kitabın ihtiyaç maddeleri sıralamasında 235'inci sırada yer aldığı "Türkiye'nin Okuma Alışkanlığı" adlı bir raporla ortaya çıktı. Rapora göre günde ortalama 5 saat televizyon seyreden Türk halkı, kitap okumaya yılda yalnızca 6 saat zaman ayırıyor. Türkiye, kitap okuma konusunda çoğu Afrika ülkelerinin gerisinde kalmış durumda. Japonya'da toplumun yüzde 14'ü, Amerika'da yüzde 12'si, İngiltere ve Fransa'da yüzde 21'i düzenli kitap okurken, Türkiye'de yalnızca 10 binde 1 kişi kitap okuyor. Bir Japon, yılda ortalama 25, bir İsviçreli 10, bir Fransız 7, bir Türk ise 10 yılda ancak 1 kitap okuyor.

2010: Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, (Nikolas Sarkozi) kısmen yasaklama tavsiyesine kulak asmadan, yalnızca gözleri açık bırakan kara çarşafın Fransa sokaklarında dahi yasaklanması talimatını verdi. Sarkozy'nin emriyle hazırlanacak Kanun tasarısı 2010 Mayısında hükümete sunulacak, Temmuz ayında ise parlamento gündemine getirilecek. Fransa'da yaklaşık 2 bin kadın burka giyiyor. Avrupa, Türkiye'de yaşayan dini ve etnik azınlıkları sürekli dile getirerek onların haklarının ve kendi değerlerine göre yaşam haklarının tanınması için baskı yapıp durmaktadır. Bunu da özgürlük adına yapan Avrupa, söz konusu kendi bünyesindeki dini veya etnik azınlıklar olunca aynı özgürlük anlayışını göstermiyor. Bu yönüyle Avrupa'nın temsil ettiği medeniyetin mimsiz olduğunu bir kez daha tarihe geçiyoruz: Avrupa Edeniyeti (DİKKAT: MEDENİYET DEĞİL EDENİYET) İslam Medeniyetine tahammülsüzlüğünü yasaklarla bir kez daha göstermiştir.

2012 : Tarihler 22 Nisan 2012'yi Gösteriyordu…Diyarbakır İstasyon Meydanı Yine Tarihi Bir Gün Yaşadı… Aylarca Hazırlıkları Yapılan Kutlu Doğum Etkinliği Bir Milyona Yakın Peygamber Aşığının Katılımıyla Coşkulu Bir Şekilde İdrak Edildi. Etkinliğe Dünyanın Farklı Yerlerinden Çok Sayıda Davetli De Katıldı… Etkinlikte Peygambere Sadakat Ve Ümmetin Birliği Mesajı Öne Çıktı… Yerel, Ulusal Ve Dünya Basınının İlgiyle Takip Ettiği Etkinlik Rehber Tv ‘Den Canlı Olarak Yayınlandı… 1 Milyona Yakın Peygamber Sevdalısının Katılımıyla Gerçekleşen Dev Kutlu Doğum Etkinliği Sosyal Medyada Büyük Yankı Buldu. Tarihi Program İçin "Türkiye'nin Özlediği Buluşma" Ve "Peygamber Sevgisinin Irk Ve Dil Farkı Olmaz" Yorumları Yapıldı. Bazı Duyarlı Yayın Kuruluşları Hariç Yazılı Ve Görsel Medaya Yine Kör Ve Sağır Kesildi… Bu Durum Akıllara ‘Medya Ambargosu Mu Uygulanıyor' Sorusunu Getirdi.
oR@BeL Bunu beğendi.

.
∞ MαsαL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
22, bugün, nisan, tarihte

« 14 Ocak | - »

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557