Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Gezelim & Görelim > Tatil
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Tatil Tatil bölgelerindeki mekanlar, oteller, pansiyonlar, kaplıcalar, denizler ve tatil yapılacak bölgeler hakkındaki tüm bilgi ve haberler bu bölümde.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 19 Eylül 2012, 12:40   #1 (permalink)
<b>Hayat'a fransız kadın`♥<b>


คqåтђค - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 06 Ağustos 2011
Nerden: ★ Ankara ★
Yaş: 28
(Mesajlar): 12.069
(Konular): 3051
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 1005627
Aldığı Beğeni: 1563
Beğendikleri: 1127
Ruh Halim: Meskul
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 1
Teşekkür Plaketi 
คqåтђค - AİM üzeri Mesaj gönder
tick Dünyada Gezip Görülmesi Gereken YerlerCape Town - Afrika
Eğer imkanınız varsa bu yerleri mutlaka görmelisiniz...
Cape Town Güney Afrika'nın en büyük şehri. Bu başkent Güney Afrika'nın tam güneybatı ucunda yer alıyor. Cape Town'da Afrika Hollanda ve İngiliz kültürleri harmanlamış durumda. 1488'de Portekizli keşifçi Bartelemeu Dias tarafından keşfedildi.

1652'de Güney Afrika'da kurulan ilk Avrupa yerleşimiydi. Güney Afrika Birliği kurulduktan sonra ülkenin yasama başkenti oldu. 1945'ten sonra olan Apartheid rejimi zencilerin kendi halinde bırakılmasına neden oldu. 1990'da ırk ayrımcılığı bittikten sonra zenciler daha çok topluma çıktı ve resmi görevlere girdi. Şehrin bir bölümü çağdaş gökdelenlerle doluyken; diğer kesimleri gecekondu mahallelerinden oluşuyor. Ayrıca Fransız göçmenlerin kurduğu bağ evleri de meşhur.Maldivler
Resmi adıyla Maldiv Cumhuriyeti Hint Okyanusu'nda bin 200 adadan oluşan bir devlet. Hindistan'ın güneyinde ve Sri Lanka'nın yaklaşık 750 kilometre güneybatısında yer alıyor . Küresel iklim değişiklikleri yüzünden yüzyıl içerisinde sular altında kalacağı öngörülen Maldiv halkına 15 Kasım 2005 itibari ile Avusturalya'ya sığınma hakkı verilmiştir.

Yerleşim bulunan 200 adadan 90'nında Maldivliler yaşıyor 110 ada ise "otel ada" şeklinde kullanılıyor. Yerleşim binlerce yıl öncesine dayanıyor. Daha önce Budist olan ada halkı Arap Tüccar Abul Barakhat Al-Bar Bari'nin tebliğiyle Müslümanlığı seçti. Sırasıyla Portekiz ve Hollandalıların saldırılarıyla ve kısa süreli hakimiyetleriyle boğuşan Maldivler 75 sene İngilizler'in hakimiyetine boyun eğmek zorunda kaldı 1965 yılında İngiltere'den bağımsızlıklarını kazandı.

Daha sonra 3 sene Kral Muhammad Fareed saltanatı devam etti. 11 Kasım 1968'de Monarşi kaldırıldı ve İbrahim Nasir başkanlığı idaresinde Cumhuriyete geçildi. 1970'lerin başlarından itibaren turizm adalarda gelişmeye başladı. Cumhuriyete geçiş ile birlikte ülkenin resmi adı Maldiv Adaları yerine Maldivler olarak değiştirildi.Angkor Wat - Kamboçya
Guiness Rekorlar Kitabı'na göre dünyadaki en büyük dini yapı. 12 yüzyılın başlarında Kral II. Suryavarman için tapınak ve başkent olarak inşa edildi. Buradaki en büyük ve en iyi korunmuş tapınak kuruluşundan beri önce Hindu sonra Budist olarak hizmet verdi. Tapınak klasik Khmer mimarisinin en somut örneğir ve Kamboçya'nın sembolü. Ülkenin en önde gelen turistik cazibe merkezi.

Angkor Wat Khmer mimarisinin iki temel özelligini barındırıyor: Tapınak dağı ve asma koridorlu tapınaklar. Yapısı Hindu mitolojisindeki tanrıların evi olan Meru Dağı'nı çağrıştırmak üzere planlanmış. Bir hendeğin etrafındaki 3.6 kilometrelik bir dış duvarın içinde her biri diğerinin üzerinde inşa edilmiş üç dikdörtgen galeri bulunuyor. Tapınağın tam merkezinde her biri dikdörtgenin birer köşesine bir adedi de tam ortaya gelecek şekilde yerleştirilen beş kule var.


Büyük Kanyon
Amerika Birleşik Devletleri'nin Arizona eyaleti sınırlarında bulunan en eski ulusal park. Kolorado Nehri çevresinde bulunuyor. Theodore Roosevelt Büyük Kanyon'un büyük bir hayranıydı ve bir çok kez avlanmak için burayı ziyaret etmişti. Kanyon Kolorado Irmağı'nın kanalı milyonlarca yılda yarmasıyla oluşmuş.

466 kilometre uzunluğunda ve 400 metre ile 2.4 kilometre genişliğinde. Derinliği bin 600 metreyi buluyor. Bu kesiklerde dünyanın 2 milyar yıllık tarihini görebilmek mümkün. Büyük Kanyon bir Avrupalı tarafından farkedilmesi ilk kez 1540 yılında; İspanyol Garcia Lopez de Cardenas tarafından oldu. İlk bilimsel araştırma ise John Wesley Powell eşliğinde 1869'da gerçekleşti. Kızılderililer ise kanyonun duvarlarında yerleşim birimleri kurdu.Venedik – İtalya
Kuzey İtalya'nın doğusunda Adriyatik denizi kıyılarında İtalya'ya bağlı ada şehir . Karaya 4 kilometre uzunluğunda kara ve demiryolu köprüsü ile bağlanıyor. Yaklaşık 118 adacık üzerine kurulu. Venedik'te adacıkları birbirinden ayıran 170 kanal ve birbirine bağlayan 400 köprü bulunuyor. Venedik tarih boyunca Avrupa´nın en önemli ticaret başkentlerinden biri.

Venedikliler Türklerden ve Araplardan öğrendikleri sayı sistemi ile ticaret aritmetiğini en üst düzeye çıkarmışlar ve bu nedenle bütün Avrupalı tacirler bu aritmetiği öğrenebilmek için Venedik'te açılan birçok okula gelerek eğitim almışlar. Yaşayanların yüzde 50'den fazlası geçimlerini turizmden sağlıyor. Bu nedenle fiyatlar İtalya'nın geneline göre daha pahalı. Bütün taşımacılığın su yolları ve kanallardan yapıldığı Venedik Avrupa'nın motorlu kara taşıtlarına izin verilmeyen tek büyük kenti.Büyük Mercan Resifi - Avustralya
Dünyanın en büyük mercan kayalığı bölgesi ve dünyadaki yedi büyük doğal manzaradan biri. Büyük Set Resifi aynı zamanda “şeffaf ve temiz su altı ülkesi” olarak da adlandırılıyor. Farklı aşamalardaki üç bin mercan kayalığı mercan adası alüvyon ve lagünlerden oluşuyor. Dünyanın en güzel ve en büyük mercan topluluğu olan ve zincir şeklinde sıralananBüyük Set Resifinin yüzölçümü 207 bin kilometrekare.Eyfel Kulesi - Paris
Fransa 'nın sembolüdür. Yılda 6 milyon turist ziyaret ediyor. Eyfel Kulesi 1887 ile 1889 yılları arasında Gustave Eiffel'in firması tarafından Fransız Devrimi'nin 100. yıl kutlamaları çerçevesinde inşa edildi. Aslında kulenin mimarı Gustave Eiffel değil İsviçreli Maurice Koechlin'in siparişi üzerine tasarlayan Stephen Sauvestre'dir. Kulenin 7 milyon 739 bin 401 Frank 31 Sent tutan inşaat masrafları Gustave Eiffel'in tahminlerinin 1 milyon frank üstünde.

1889 yılındaki açılış tarihden önceki 5 ayda 19 milyon kişi ziyaret edince yıl sonuna kadar toplam masrafın 3/4'ü çıkartılmıştır. Böylelikle Eyfel Kulesi daha başından kazanç sağlayan bir şirket görünümüne bürünmüştü. 3 bin işçi 26 ay boyunca 18 bin 38 adet demir parçayı 25 milyon perçinle bir araya getirdi. Eyfel Kulesi Dünya'nın en güzel mimari yapılarından biri olarak kabul ediliyor.

Parisliler onu Demir Bayan olarak adlandırıyor. İlk başlarda Eiffel Kule'ye sadece 20 yıl için müsaade almıştı. Dolayısıyla 1909 yılında kulenin sökülmesi gerekiyordu. Ancak kule iletişim için çok uygun yüksekliğe ulaştığından ve yeni yüzyılda Atlantik ötesi haberleşmeye imkân tanıdığından kalmasına izin verildi.Çin Seddi
7 Temmuz 2007 tarihinde Dünyanın Yeni Yedi Harikası'ndan biri olarak seçildi. Çin'in kuzeybatısı boyunca uzanıyor. Dünyanın en uzun savunma duvarı. Kalıntıları Po Hay körfezinde deniz kıyısında başlıyor Pekin'in kuzeyinden geçerek batıya yöneliyor Huang-Ho nehrini ikiye bölerek güneybatıya uzanıyor ve Gobi Çölü'nün güneyinden batıya yönelerek devam ediyor.

Çin Seddi'nin temeli 20'den fazla ayrı ayrı krallık tarafından atıldı. Chu Qi Yan Wei Han Zhao Qin Krallıkları birbirinden korumak için sınırlarında ilk setler inşa ettiler. Qin Zhao Yan kralıkları ise XiongNu DongHu LinHu LouFaın saldırılarını durdurmak ve ülkenin kuzey sınırlarını koruma amacıyla da inşa ettiler. Çin'in ilk İmparatoru Qin Shi Huanga burayı boydan boya aşılmaz bir savunma duvarıyla kapatmaya karar verdi ve daha önceki krallıkların yaptırdığı duvarları birleştirerek uzattı. M.Ö.3. yüzyıldan M.S.17. yüzyıla kadar Çinliler seddi uzatmaya devam ettiler.

Seddin yıkılmış olan kısımlarıyla birlikte uzunluğu 6 bin kilometreyi buluyor. Bugün ayakta duran kısım Ming Hanedanı devrinden kalan 2 bin 500 kilometrelik set. Duvarın yüksekliği 4-6 metre taban kalınlığı 7 metre ve üst kalınlığı ise 6 metre civarında. Kalın olan yerlerin üzerinde atlar ve arabalar gidebiliyor. Kalın duvarlar boyunca siperlik ve okçu delikleri var. 200 metrede bir gözetleme kulesi veya kale ve 9 kilometrede bir fener kulesi mevcut. Duvar üzerinde saray ve tapınaklara da rastlamak mümkün.Kremlin Sarayı - Rusya
Moskova'daki Kremlin Sarayı devrim öncesinde Rus çarlarının ikametgahıydı. Moskova Irmağı'ndan 40 m yüksekte bulunan Borovitskiy Burnu üzerinde 28 hektarlık bir alana yayılan yapıların en eskisi Spas na Boru (Ormandaki Kurtarıcı Aziz) Kilisesi'dir. İlk Kremlin yerine İtalyan mimari anlayışında yeni bir saray yapıldı.

1487'de Beklemişhev Kulesi 1490'da Borovitskaya Kulesi Aziz Nikola ve Aziz Flor kapıları eklendi. 3. İvan döneminde birkaç katedral daha yapıldı. Dini yapılar Bizans diğer yapılar İtalyan etkisi taşırlar. 1527'den sonra yapılan değişiklikleri Alman İngiliz ve Hollanda'lı mimarlar gerçekleştirdi. Kremlin'in önemli yapılarından olan Büyük İvan Çan Kulesi'nin yapımına 1505'te başlanıp 1600'de tamamlandı.

Kulede dünyanın en büyük çanı olan 218 ton ağırlığındaki Çar Kolokol (Çanların Çarı) bulunuyor. 1838-1849 yılları arasında Bolşoy Kremlyovskiy Dvoryets (Büyük Saray) inşa edildi. 1932-1934'te Kremlin Tiyatrosu 1961'de Kongreler Sarayı yapıldı. Günümüzde Kremlin Rusya'nın bir simgesi durumuna geldi.Machupicchu - Peru
Güney Amerika'nın en çok turist çeken yerlerinden biri. Günlük 2 bin ziyaretçisi var. 1983 yılında UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası olarak ilan edildi. Bu İnka antik şehri 7 Temmuz 2007 tarihinde dünyanın yeni yedi harikasından biri olarak seçildi. And Dağları'nın bir dağının zirvesinde 2 bin 360 metre yükseklikte Urubamba Vadisi üzerinde kurulu Peru'nun Cusco şehrine 88 kilometre mesafede bulunuyor.

Şehir İnka'lı bir hükümran olan Pachacutec Yupanqui tarafında 1450 yıllarında inşa ettirildi. 200'den fazla merdiven sistemiyle birbirine bağlı taş yapıdan oluşuyor. Şehrin 3 bin basamağı hâlâ iyi durumda. Şehir ismini bir dağ zirvesinden almış. Şehrin tarım alanı olarak kullanılan teraslardan oluşan bölümleri Eski Zirve (Quechua dilinde: Machu Picchu) denen dağın eteklerinde yer alıyor. Şehrin sonunda ise Genç Zirve (Quechua dilinde: Wayna Picchu) yükseliyor. Şehirde içinde 100'den fazla insan iskeletinin bulunduğu 50 adetin üzerinde mezar keşfedilmiş.Mısır Piramitleri
Mısırda 100den fazla piramit bulunuyor. Bunların çoğu Eski Krallık Dönemi'nden Orta Krallık Dönemine kadar firavunların mezarı için inşa edildi. Bilinen en eski piramit "Basamaklı Piramiti". Bu piramit ve etrafını çevreleyen bloklar; mimar İmhotep tarafından tasarlandı. Ayrıca bu yapılar dünyanın en eski şekilli taşlardan inşa edilmiş yapısı.

En çok bilinen piramitler Gizede bulunuyor. En büyüğü olan Keops Piramidi şu ana kadar zarar görmeden ayakta duran "Dünyanın Yedi Harikası"ndan biri. Diğer piramitler ise; Keops Piramidi Mikerinos Piramidi Kefren Piramidi Sfenks Piramidi Sakkara Piramidi Maldum Snefru Piramidi Dahahur Piramidi Dahahur Snefru Piramiti Gize Kefren Piramidi Sakkara Pepi II Piramidi.Niagara Şelalesi - Amerika
Kuzey Amerika'nın doğusunda ABD ile Kanada sınırı arasında Niagara Nehri'nin üzerinde bulunuyor. 3 büyük şelaleden oluşuyor. Horseshoe (Atnalı Şelalesi) bunların en büyükleri. American Falls ve Bridal Veils Fall diğer iki küçük şelaleler. Niagara Şelalesi'nden yarım dakikada 168 bin metreküp su akıyor.

Kuzey Amerika'nın en büyük şelalesi 10 bin yıl önce Kuzey Kutbu'ndan gelen buz kütlelerinin yol açtığı çöküntüler. Şelalenin çevresi Niagara Şelaleleri Parkı ve kardeş şehirler olan Niagara Falls-Ontario ve Niagara Falls-New York tarafından doğal koruma altında. Niagara ismi yerli dildeki "Onguiaahra" (düz) kelimesinden geliyor.

Şelale çevresinde yapilabilecek aktiviteler Niagara Parkından büyük şelaleyi ve havaya uçan suların oluşturduğu gökkuşağını izlemek şelalenin altına kadar ilerleyen bot gezilerine katılmak ortası sınır kabul edilen Rainbow köprüsünden diğer ülkeye geçmek veya gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapmak... Niagara Şelalesi 1932 yılında tamamen donarak buz oldu. Dünyanın tek ters akan şelalesi. Şelalenin suyu taşlara çarparak geri geliyor.Parthenon Tapınağı – Atina
Athena'nın tapınağı. M.Ö. 5. yüzyıla Atina Akropol'ünde inşa edildi. Yunan mimarisinin en büyük eseri olarak kabul ediliyor. Dünyanın en büyük kültürel abidelerinden biri olan Partenon Antik Yunanın ve Atina demokrasisinin de sembolü. Tapınak Dor üslubu ile inşaa edilmiş. Partenon ismi Atena Partenosün kült heykelinden geliyor. Bu heykel Fidias tarafından fildişi ve altın kullanılarak yapılmış Athenanın sıfatı partenos yani tanrıçanın bekaretini simgeliyor.Petra Antik Kenti
Ürdün'ün Lut Gölü ile Akabe Körfezi arasındaki toprakları üzerinde yer alıyor . M.Ö. 400 ile M.S. 106 yılları arasında Nebatiler'e başkentlik yaptı. Roma İmparatorluğu tarafından işgal edilene kadar başkent olarak varlığını sürdürdü. M.S. 400 yıllarından sonra deprem ve ekonomik sıkıntılardan dolayı kent gözden düşmüş ve zaman içinde unutulmuştu ve 1812 yılında İsviçreli gezgin Johann Burckhardt tarafından kent tekrar keşfedildi.

El-Khazna ve Roma döneminde yapılan anfitiyatro en bilinen yapıları. 6 Aralık 1985 tarihinde UNESCO tarafından Dünya Kültürel Mirası listesine dahil edildi. Peru'da yer alan Machu Picchu'nun kardeş şehri. 7 Temmuz 2007'de "Dünyanın Yeni Yedi Harikası"ndan biri olarak seçildi.Rio de Jenario
Brezilya'nın 26 eyaletinden birisinin başkenti. İngilizce'de "River of January" (Ocak Irmağı) anlamına geliyor. Sao Paulo'dan sonra Brezilya'nın ikinci büyük şehri. Rio de Janeiro 2016 Yaz Olimpiyatları'na ev sahipliği yapacak.Tac Mahal - Hindistan
Babür İmparatorluğu'nun 6. hükümdarı Şah Cihan -Şah-ı Cihan tarafından Hindistan'ın Agra şehrinde Jumna Nehri'nin kıyısında yaptırılmış. Efsaneye göre yapımı bittikten sonra türbe işçilerinin kolları aynı yapıttan bir tane daha yapılmaması için kesilmiş. Bugün Hindistan'ın en fazla turist çeken bölgesi. Bulunduğu şehrin bir çok noktasından açıkça görülebilen Tac Mahal Türk-İslam Mimarisi'nin en önemli yapıtları arasında yer alıyor.

Dünyada aşk için dikilmiş en büyük ve en güzel anıt olarak kabul edilen bu türbe Şah Cihan'ın büyük bir aşkla sevdiği eşi Arcümend Banu'nun doğum sırasında ölümü üzerine onun hatırasına yaptırılmış. Agra ilinin dışında Yamuna Irmağı'nın kıyısında 305 x 580 metre ölçülerinde dikdörtgen avluda yer alan Tac Mahal dört cephesinin ortalarında 33 metre yüksekliğindeki taç kapılarıyla 75 metre yüksekliğindeki anıt kubbeyi çevreliyor. İç mekanı örten 30 metre yüksekliğindeki alt kubbeyle üst kubbe arasında türbe mekanı kadar ölü hacim var.

Mümtaz Mahal ve Şah Cihan'in sandukaları üst katta kubbenin altında. Sandukaların bulunduğu yerdeki kubbede insan ağzından çıkan her ses 7 kez yankılanacak şekilde bir akustiğe sahip. Şah'ın ve eşinin asıl lahitleri ise en alt katta bulunuyor. Taç Mahal'in yüz binlerce akik sedef ve firuze gömülü olan duvarlarında ayrıca 42 zümrüt 142 yakut 625 pırlanta ve 50 adet çok iri inci mevcut. Mehtaplı gecelerde bile aydan daha parlak görünüyor.Tarihi Saat Kulesi – Prag
Pragta Eski Şehir Meydanında yani şehrin tam kalbinde bulunuyor. 15. yüzyıl sonlarında Charles Üniversitesinde profesör olan Hunuş Usta tarafından yapılmış. Amacı Kutna Hora şehrindeki Kemikli Kilisede olduğu gibi insanlara bir mesaj vermek: “Herkes bir gün geldiği yere geri dönecek yani elbet bir gün toprakla özleşip ölecek!” Saati yapar yapmaz dünyanın en önemli adamı haline geldi. Kraldan daha fazla adı duyulmaya başladı. Avrupanın her yerinden insanlar Praga sadece saati görmeye geldi.

Rivayete göre; Hunuş Ustaya başka ülkelerden de teklifler gelir fakat Hunuş usta bu teklifleri reddeder. Zamanla bu teklifler Kralın kulağına kadar gider ve Kral Hunuş Ustanın saati başka bir yere de yapmasını önlemek için onun gözlerine mil çektirir. Kör olan Hunuş Usta da kendini saatin mekanizmasına bırakarak intihar eder. Asıl amacı saati bozmaktır saati bozarak intikamını alır. Saati 50 yıl kadar çalıştıramazlar daha sonra başka bir saat ustası onarır. Hunuş Ustanın saati Güneşin Dünyanın ve Ayın konumlarını gösteren astronomik bir saat. Saatin dış tarafındaki rakamlar İbranice. Bu Babil saatini gösteriyor.

Saatin etrafında 4 tane kukla var. Bu kuklalar insanlara neleri yapmamaları gerektiğini anlatıyor. Soldan en baştaki elindeki aynayla kendine bakıyor; “kendini beğenmişliği” sembolize ediyor. Onun yanındaki kukla elinde altın torbası olan bir Yahudi; “cimriliği” sembolize ediyor. Bir yandaki kukla ise iskelet; “yaşama karşı isteksizliği” anlatıyor. Sonuncu kukla elinde mandoline benzer bir müzik aleti bulunan adam; “gece hayatına ve sefahate düşkünlüğü” anlatıyor. Saatin altında da insanlara yapmaları gerekenleri anlatan 4 kukla var. Bu kuklalar da bilime adalete astronomiye ve eğitime önem veriyor. Her saat başı İsanın 12 havarisi de pencerenin önünden geçerek ufak bir gösteri yapıyor.

Yinede sen ; son sevdigim
uğruna sevgiler aşklar tükettigim.İLLede sen tek bildigim
คqåтђค isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
dünyada, gereken, gezip, görülmesi, yerler


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557