Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Haber ve Magazin > Türkiyeden Haberler
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Türkiyeden Haberler Türkiye'nin her yerindeki güncel haberler burada.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 19 Şubat 2014, 16:11   #1 (permalink)
Üye

EmreCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 13 Mart 2013
Nerden: İstanbul
Yaş: 23
(Mesajlar): 1.548
(Konular): 1602
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 133513
Aldığı Beğeni: 197
Beğendikleri: 31
Ruh Halim: Kabadayi
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 2
Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart Paralel yapı şimdi de sendika işine el attı

Paralel yapı memur ve işçileri sokağa dökmek için sendika kartını devreye sokuyor. 15 Ocak ile 31 Ocak tarihleri arasında 'PAK' adı altında 19 sendika kuruldu. Çoğu Çankaya'daki bir adreste kurulan sendikaların, Çalışma Bakanlığı'nda irtibat numaraları bulunmuyor.Emniyet, yargı ve eğitim bürokrasisinde paralel bir yapı kuran cemaat, memur ve işçileri örgütleyip sokağa dökmek için sendika kartını oyuna sokmaya hazırlanıyor. Devletin içinde girilmeyen kurum bırakmayan paralel yapı, 17 Aralık'taki oyunu deşifre olunca yeni stratejileri devreye soktu. Paralel yapının 'Pak Sendika' adı altında 15-31 Ocak tarihleri arasında 19 tane sendika kurduğu belirlenirken sendikaların birçoğunun aynı gün ve aynı adreslerde kurulması dikkat çekti.

NEDEN ŞİMDİ?


'Paralel sendika' kartını oyuna sokan Paralel yapının Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı iş kolları arasındaki 20 iş kolundan sadece 2 iş kolunda sendika kurmadığı diğer bütün iş kollarında çeşitli sendikalar kurduğu belirlendi. Paralel yapı tarafından kurulan sendikaların meslek grupları arasında bankacılık, gıda sanayi, inşaat sektörü, sağlık sektörü, turizm ve spor gibi ülke için hayati önem taşıyan meslek grupları yer alıyor. Pak Sendika' ismini taşıyan sendikalar kuran paralel yapının daha önce sendikal mücadele veren işçilerin yanında neden olmadığı ise merak konusu haline geldi.

DÜĞMEYE BASILDI


Paralel yapı tarafından kurulan sendikalar PAK adı altında çeşitli iş kollarını kapsıyor. 15 Ocak 2014 'te kurulan birçoğu Ankara'nın Çankaya İlçesi'nde bulunan aynı adresten kurulurken diğer sendikalar farklı illerden aynı günlerde kuruldu. Sendikalar ve kurucuları şu şekilde: 'Pak Eğitim İşçileri Sendikası, kurucu Ali Gül. Pak Hizmet İşçileri Sendikası kurucu Tahir Çetinkaya. Pak Savunma İşçileri Sendikası kurucu Yasin Tunar. Pak Toprak İşçileri Sendikası kurucusu Faruk Özkoçak. Pak Tarım ve Orman İşçileri Sendikası, Yakutiye/Erzurum adresli kurucu İlhan Polat. Pak Ağaç İşçileri Sendikası, Melikgazi/Kayseri adresli kurucu Mehmet Toktemur. Pak Maden İşçileri Sendikası, Yenimahalle/ Ankara adresli kurucu Vedat Öztürk.'

BİR GÜNDE 10 SENDİKA


Paralel yapının 15 Ocak'ta düğmeye basmasıyla 31 Ocak'a kadar Türkiye'nin çeşitli illerinde sendikalar kurulmaya devam ediyor. Pak Turizm İşçileri Sendikası 16 Ocak'ta Antalya Muratpaşa'da Musa Uyar tarafından kuruldu. 17 Ocak'ta kurulan sendikalardan Pak Medya İşçileri Sendikası İzmir Buca 'da Cemil Ovalı, Pak Finans İşçileri Sendikası ise Ümraniye İstanbul'da Ufuk Altınbaş tarafından kuruldu. 21 Ocak'ta kurulan sendikalardan Pak Enerji İşçileri Sendikası Bursa Osmangazi'de Murat Bingöl, Pak Sağlık İşçileri Sendikası İzmir'in Karabağlar İlçesinde M.Zeki Polat tarafından kuruldu. Aynı gün Pak Gıda İşçileri Sendikası Gaziosman Paşa İstanbul'da Hasan Aslan tarafından kuruldu.

İKİNCİ PARTİ 22 OCAK'TA


Paralel yapı tarafından 22 Ocak'ta kurulan sendikalar ise Pak Metal İşçileri Sendikası Çamdibi İzmir'de Tahir Özdemir, Pak Tekstil İşçileri Sendikası Pamukkale Denizli Selim Demiralp tarafından kuruldu. Aynı gün Kâğıthane İstanbul'da Pak Taşıma İşçileri Sendikası Davut Suşehirli tarafından kuruldu. Bir gün sonra Pak Deniz İşçileri Sendikası Pendik'te Ali Fuat Nergiz tarafından kurulurken Pak İnşaat İşçileri Sendikası İsanbul Avcılar'da Resul Kılınç tarafından kuruluyor. Kurulan son sendika ise 31 Ocak'ta ŞehitKamil Gaziantep'te Bilal Öztürk tarafından kuruldu.

2.5 MİLYON ÇALIŞAN SENDİKALI


Çalışma Bakanlığı'nın verilerine göre, Türkiye'de 11.6 milyon işçi çalışıyor. Toplam sendikalı işçi sayısı ise 1 milyon 32 bin kişi. Türkiye'de kamuda sendikalı memur sayısı toplam 1 milyon 468 bin kişi.

EMNİYET'E YENİ SENDİKA


Tüm Emniyet Sen'in kuruluş dilekçesi Ankara Valiliği'ne sunuldu. Sendikanın kurucu Genel Başkanı Yüce Fuat Ural Valilikten ayrılırken yaptığı açıklamada Anayasa Mahkemesinin emniyet hizmetleri sınıfına mensup personelin sendika üyesi olmasına izin vermediğini ancak emniyet teşkilatında görevli sivil personelin sendikalı olmalarının yolunu açtığını belirtti.

TÜZÜK METNİ GÜLEN'DEN


Paralel yapı tarafından kurulan sendikalara ait hiçbir irtibat numarası Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı verilerinde yer almıyor. Sendikaya ait web siteleri ise yapım aşamasında. Paralel sendikaların tüzüklerinde yer alan ifadeler ise Fethullah Gülen'in 2009 yılında resmi sitesinden yayınlanan 'Emek ve Sermaye' başlıklı yazısında yer alan ifadelerle birebir aynı. Gülen'in yazısında, 'Meseleye İslâmî perspektiften bakıldığında, emek ile sermayenin ruh ve ceset gibi bir bütün olduğu görülür. Ruh, yani emek asıldır; ceset, yani sermaye ise, ona bağlıdır. Sermayedeki düzen, sistem, âhenk, canlılık ve cevvaliyet, emekle yakından alâkalıdır' diyor.
EMEK VE SERMAYE RUH GİBİ BÜTÜN


Gülen'in sözleri sendikaların tüzüğünde şöyle yer aldı: 'Sendika, emek ile sermayeyi ruh ve ceset gibi bir bütün kabul eder. Ruhu yani emeği asıl, cesedi yani sermayeyi ona bağlı değerlendirir. Fakat bu yaklaşımda emeği putlaştırmayı kabul etmez. Sendika bir yandan çalışmanın alkışlanmasını, diğer taraftan işverenin hakkının ve iş hukukunun çiğnenmemesini savunur.'

KAMUDA ORTAK KODLARI 'UFUK'


Paralel yapının sendikalaşma yönündeki 'Pak Sendika' hareketi ilk değil. Daha önce Kamu işçilerini temsil etmek üzere kurulan Ufuk başlıklı sendikaları hayata geçirmişti. Paralel yapı, bünyesinde bulunan Aktif Eğitim-Sendikasını ise dershane tartışmalarının ardından yeniden hayata geçirmişti. Kamu çalışanlarına yönelik 9 ayrı hizmet kolunda sendikalar kuruldu. Ufuk başlığıyla kurulan sendikalar ise şu şekilde: Ufuk Sağlık-Sen, Ufuk Yerel-Sen, Ufuk Haber-Sen, Ufuk Kültür-Sen, Ufuk Bayındır-Sen, Ufuk Ulaştırma-Sen, Ufuk Tarım Orman-Sen, Ufuk Enerji-Sen, Ufuk Büro-Sen.

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.
EmreCan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 19 Şubat 2014, 18:03   #2 (permalink)

Kewell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 20 Ağustos 2011
Nerden: Lefke/Nicosia-Kıbrıs
(Mesajlar): 7.826
(Konular): 1415
Burç:
Renkli Para : 46680
Aldığı Beğeni: 1056
Beğendikleri: 184
Ruh Halim: Yalniz
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 2
Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Kewell isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Standart

koskoca 40 yıllık cemaat olmuş paralel yapı. erdoğan bu kelime oyunlarından vazgeçmeli

İtler Bile Gülecek Kimsesizliğimize!...
Kewell isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
attı, de, el, işine, paralel, sendika, yapı, Şimdi


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557