Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Haber ve Magazin > Türkiyeden Haberler
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Türkiyeden Haberler Türkiye'nin her yerindeki güncel haberler burada.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 23 Şubat 2014, 14:36   #1 (permalink)
manif deplesif

diyabetus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 12 Temmuz 2013
Nerden: ISTANBUL..
Yaş: 31
(Mesajlar): 1.551
(Konular): 256
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 114594
Aldığı Beğeni: 528
Beğendikleri: 583
Ruh Halim: Arastirmaci
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 2
Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart Arınç'tan Erdoğan Köşk'e Çıkarsa Yerine Kim Geçecek Yanıtı...

Bülent Arınç, Erdoğan'ın yerine kimin geçeceğiyle ilgili, "Pazardan alacak halimiz yok, parti içinde aslan gibi 300'den fazla insan var." dedi.


Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, "Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanı olursa partiyi kim seçimlere taşıyacak? Sayın Arınç, Başbakan olacak mı?" sorusuna "Pazardan alacak halimiz yok hepsi partinin içinden olacak. Aslan gibi 300'den fazla insan var. Herkes olabilir. Doğrusu ben bu konuda kendime böyle bir pay biçmiyorum. Buna benzer tekliflerde beni düşünmeyin dediğimi de herkes biliyor. Ama konjonktürün ne getireceğini, kime bu görevin verileceğini Başbakan'dan başka kimse bilmez." yanıtını verdi.

"ADAMLARIN NİYETİ KÖTÜ"

Arınç, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'a yönelik 7 Şubat 2012'de yapılan tavrın ardından MİT yasasıyla ilgili bazı düzenlemeler yapma gereği duyulduğunu belirterek, "Biz baktık ki adamların niyeti kötü. Hem çözüm sürecine yönelik hem de MİT'e yönelik bir operasyon var. 26 maddeyi daha belirgin hale getirdik. Daha büyük harflerle yazdık bunu gözlerine sokmak için. Şimdi farkına vardık ki bu kanun çok eskimiş. Günümüzün şartlarına çok uygun değil. Şimdi de çok eskimiş kanun yeniden gözden geçiriliyor. Geçikmiş bir düzenleme bence." dedi.

Arınç, Milliyet'in de içinde olduğu Londra temaslarını izlemek için davet ettiği gazetecilerle Başbakanlık'a ait ATA uçağında güncel konularla ilgili sohbet etti.

Milliyet muhabiri ile Londra'daki British Museum'u da gezen Arınç'ın mesajları şöyle:

Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile genel seçimler birleşir mi?

Londra'da temaslarımda da, 'böyle bir duyum alıyoruz' dedi birisi. Biz böyle bir şeyi düşünmediğimizi, 2002'den beri seçimleri zamanında yapmak gibi bir iddiamız olduğunu, şu anda da böyle kesinlikle bir kararımızın olmadığını söyledim.

"PAZARDAN ALMAYIZ, 300'DEN FAZLA ASLAN VAR"

Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanı olursa partiyi kim seçimlere taşıyacak? Sayın Arınç, Başbakan olacak mı?

Pazardan alacak halimiz yok hepsi partinin içinden olacak. Aslan gibi 300'den fazla insan var. Herkes olabilir. Doğrusu ben bu konuda kendime böyle bir pay biçmiyorum. Buna benzer tekliflerde beni düşünmeyin dediğimi de herkes biliyor. Ama konjonktürün ne getireceğini, kime bu görevin verileceğini Başbakan'dan başka kimse bilmez. Kim var dendiğinde, herkes önüne arkasına bakmasın. Parti içerisinden bugüne kadarki siyasetiyle en azından belli bir çizgiyi seçimlere kadar götürecek insan olması lazım. Bunların da sayısı çok fazla. Deneyim kazanmış başarılı olmuş, temsil noktasında bir eksiği olmayan birçok arkadaşımız var. (Bilginlerle ariflerin farkı örneğini vererek). Bana bakarlarsa ben arkaya bakarım. Arkamdaki benden daha iyi. Önümdeki benden daha iyi.

"ÖYLE OLACAKSA KILIÇDAROĞLU'NUN SEVİNMESİ LAZIM"

MİT teklifi ile Türkiye muhaberat devleti mi olacak? Buna yönelik eleştiriler var.

Kemal Kılıçdaroğlu söylüyor onu. Aslında öyle olacaksa sevinmesi lazım. Muhaberat'a çok da uzak değil ki Kılıçdaroğlu. Esad rejimini o kadar seven ve destekleyen bir insanın filana benziyoruz diye endişe etmesine gerek yok. (Türkiye bir muhaberat devleti oluyor mu? sorusu üzerine) Allah korusun olur mu öyle şey. 11 yılda yaptıklarımızı çöpe mi atacağız? Böyle şey olur mu? Ne demek muhaberat devleti?

MİT YASASI İLE NE AMAÇLANIYOR?

MİT yasası ile ne amaçlanıyor?

MİT yasasıyla çok eskimiş olan bir kanun yeniden gözden geçiriliyor. Detaylarını bilmiyorum ama kulak misafiri olduğum kısımları söyleyeyim. 7 Şubat 2012 MİT Müsteşarı'na karşı alınan tavırla ilgili. O zaman farkına varıldı 1 maddesi. Aslında Başbakanın izni olmadan soruşturma yapılamıyor. Buna rağmen savcı çağırdı. Savcının çağırması aynen bu sistem içerisinde hakimin tutuklamasına da yol açacaktı. Halbuki 26 maddesi izin verilmeden bu soruşturma yapılamayacağı söylüyor. Biz ona baktık ki adamları niyeti kötü. Hem çözüm sürecine yönelik hem de MİT'e yönelik bir operasyon var. Daha büyük harflerle yazdık bunu gözlerine sokmak için. 26 maddeyi daha belirgin hale getirdik. Şimdi o zaman farkına vardık ki bu kanun çok eskimiş. Günümüzün şartlarına çok uygun değil. Dışa yönelik istihbarat kurumu bugünkü MİT mi olacak? İçe yönelik istihbarat kurumu mu olacak? Bunların hepsi tartışıldı. TIR'lar konusu jandarma tarafından basıldığı zaman kapsamaz diyor. Ama HSYK'dan İbrahim Okur bunu söylüyor. Hergün tartışma konusu olacaksa buna açıklık getirmek lazım. Bu kanunda teşkilat şemasıyla ilgili düzenlemeler de vardı. Gecikmiş bir düzenleme bence. Her şey bugünlere tesadüf edince konuşuluyor.

"FİDAN, MİT'E ŞAHSİYET KAZANDIRDI"

MİT'in yapılanmasında görev ve sorumluluklarında bir yasal düzenleme ihtiyacı 2009'dan bu yana konuşuldu. MİT'e bir şahsiyet kazandırdı Hakan Fidan. Bence başarılı bir müsteşar. O içerideki yapılanmaya baktı, eksiklikleri gördü. Bu eksikliklerin giderilmesi için bir istekte bulunmuş olabilir.

"İSTİKRAR KAYGISI"

Londra'daki ekonomi kurmayları neler sordu size, merak ettikleri neler oldu?

Üç dönem yasağını konuştuk. Başbakanı tanıyorlar, hükümeti biliyorlar. Yani bu güç kaybına yol açar mı kadro gittiği zaman yeni gelecek kadro boşluğu doldurabilir mi? 'Bu istikrarlı süreç, çizgi bundan sonra da devam eder mi?' diye bir endişeleri var. Türkiye içerisinde de var. Sokakta gördüğünüz bir kişiden de çay içtiğiniz bir kişiden de bu tür sorularla karşılaşabiliyoruz. Şunlar şunlar gittiği zaman ne olacak diye. Ben gayet rahatım. Hiç umut etmediğiniz Ak Partili olmayan insanlardan bile 'ya siz gerçekten de böyle mi düşünüyorsunuz? Böyle mi karar verdiniz bunun değişmesi mümkün değil mi?' diyorlar. Bir daha gözden geçiriniz diyorlar. Ben kendi rızasıyla aktif siyaseti bırakıyorum diyenin bir örneği yok bizim önümüzde. Ama olması lazım. Partilerdeki oligarşik yapının değişmesi parti içi demokrasinin gelişmesi için arkadan gelenlerin ve yahut yeni kıymetlerin değerlendirilmesi, ancak böyle mümkün olabilir. Ben mesela müsterihim.

3 DÖNEM YASAĞI

Vekiller de yasağın kaldırılmasını istiyor, o yönde size de talepler geliyor mu?

Şu anki kararımız ciddi bir değişimin ancak bu şekilde olabileceği yönünde. Ama bu gelişme partinin sağlıklı bir dönüşümü mümkün olabilecekse diye düşünmek lazım. Öyle bir konjonktür geldi partinin bunun mümkün olamayacağını parti kabul ederse şu veya bu sebeple o zaman bu kararı kaldırmak çok zor bir şey değil. Bu Allah'ın emri de değil. 50 kişilik MKYK toplanır belli bir şekilde kararı tartışır ve alırlar eğer kongre gerekiyorsa olağanüstü toplanır ve alırlar. Ve yahut olağan da toplanabilir. Yasağın sürmesine yönelik bir ben bir Başbakan bir de Nihat Bey (Nihat Ergün) açık açık söylüyor. Yani gönül huzuruyla böyle bir değişimin olabileceğini düşünüyoruz. Önümüzde bir seneden fazla bir süreç var. Benim için şart nedir Başbakan kadar güçlü yeni bir başbakan, bu hükümet kadar güçlü yeni bir hükümet, bu parti yönetimi kadar parti yönetimi olmalı ki gönül huzuru içerisinde bu dönüşüm olabilmeli ve diğer siyasi partiler de bundan bir şekilde istifade etmemeli. Çünkü İngiltere örneği çok güzeldir muhafazakâr, İşçi Partisi hemen hemen 10 yıllık periyotlarla değişiyor. Şimdi Türkiye'ye de baktığımızda yüzde 50'nin üzerinde oy alabiliyoruz, alacağız öyle görünüyor bir aksilik olmazsa. 10 yıldır iktidarda olan bir partide bir yüz eskimesine, bir yorulmuşluğa, bir yıpranmışlığa da uğramak mümkün. Yani bu şudur: Adam 8 yaşındaydı yeni Ak Parti iktidarını gördü, 11 yıl geçti 19 yaşına geldi hâlâ Ak Parti iktidarını görüyor. Biz hep Demirel'den şikayet ederdik. Çocuktuk bu adam vardı kocaman adam olduk hâlâ bu adam var. Yani bu insan psikolojisi her zaman olabilir.

HALİD BİN VELİD FORMÜLÜ

Değişim nasıl olacak?

Bir Halid Bin Velid örneği var. Halid Bin Velid Uhut Savaşında Müslümanlara savaş kaybettiren daha sonra Müslüman olup Hz. Peygamberimizin çok sevdiği bir sahabe haline geliyor. Bir savaşta, savaş gerçek bir olay olduğu için söylüyorum yoksa bizim yaptığımız savaş değil, siyasi partiler düşmanımız değil sadece rakibimiz, iki tarafta uzun süren bir savaşta fevkalade yoruluyorlar, tükeniyorlar. Bu yorgunlukla savaşı kaybedecek bir duruma geliniyor. Yeni takviye güç de yok. Halid Bin Velid askeri bir deha. Peygamberimize çıkıyor diyor ki; benim bir düşüncem var. Nedir? Takviye güç gelmediğine göre mevcut durumda da çok yorulduğumuza göre onlara takviye gelebilir onlar da bize üstün gelebilirler. Bizim acilen ön safta çarpışanları arka safa alalım. Arkada çalışanları ön safa alalım. Peygamberimiz soruyor bunun hikmeti nedir? İki hikmeti var. Bir, önde çarpışanlar çok yoruldu arkadakiler daha dinlenik durumda bunlar arka safa geçerlerse rahat edebilirler arkadakilerden daha güçlü çarpışabilirler. İki, psikolojik bir şey, yeni bir güç geldiğini takviye güç geldiğini sanırlar. Başka hikmetleri de anlatıyor ve Peygamberimiz bunu kabul ediyor ve savaş başarıyla sonuçlanıyor. Ama bu olayı mesela ben bunu zamanında Erbakan Hoca'ya birkaç defa çıtlatmıştım. Bana kızmıştı o hani hiç vazgeçemediği dostları vardı yaşı kaç olursa olsun. Onlar bizim mükellefiyetlerimiz derdi. Ama ben doğrusu politik hayatta da toplumsal hayatta da bu taktiğin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Yeni değerleri kazanmaya vesile olabilir. Muhalefetin güçsüzlüğü nerede? Yeni elemanları yok. Ak Parti böyle olmalı. Hiç kimse belki Tayyip Erdoğan gibi enerjik bir lider, bir halk kahramanı olamayacak.

"BİRİLERİYLE İRTİBATLARINI KESMEYE ÇALIŞIYORUZ"

Paralel yapıya soruşturma beklentisi var, neler yapılacak?

Tedbir almakla adamı cezaevine tıkmıyoruz. Bu bizim işimiz değil. Birbirleriyle irtibatlarını kesmeye çalışıyoruz. Memurların o kadar güçlü güvenceleri varki yürütmeyi durdurma alıyorlar. Memurlar 657'ye tabiİ olmak istiyor. Kimse sözleşmeye yanaşmıyor. Neden herkes kadro istiyor Türkiye'de. Ondan sonra 'Ali Kıran baş kesen olacak' bana dokunamazsın diyor. Soruşturma bekleyin tabİi. İdari yönden kurumlar tedbir alırlar. İşten el çektirme görev yeri değiştirilebilir. Sonrasında memuriyet suçuyla ilgiliyse disiplin soruşturması. TCK uygunsuz hareket etmişse, 4483 sayılı Yasa'yla da yapılanlar var. Ama topluca bir dava açılmayacaktır herhalde. Herkesin bireysel suçu varsa yargı tarafından yerine getirelecektir.

"ERDOĞAN'LA GÜL ARASINDA KESİNLİKLE SORUN ÇIKMAZ"

17 Aralık süreci Köşk seçimlerini etkilemeye yönelik mi? Köşk seçimine yönelik parti içinde bir sıkıntı olur mu?

17 Aralık, Köşk seçimlerini etkilemeye yönelik olabilir. Sıkıntı derken Abdullah Bey ve Tayyip Bey'i düşünüyorsanız kesinlikle aralarında sorun çıkmaz. Birbirlerine Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı ikram etmiş insanlardan hiçbir zaman kavga beklenmesin. Kim olmak isterse birbirlerini kucaklayacaklar veya başka biri olacaksa müşterek bir kararla ortaya çıkar. Çok güzel bir geçiş süreci olacak.

"KÖŞK ADAYI HAZİRANDA NETLEŞİR"

Bizde Putin-Medvedev örneği olmaz derken ne demek istediniz?

Türkiye örneği Türkiye örneğidir. Putin ve Medvedev örneğini Türkiye'ye yakıştırmam. Abdullah Bey'e de yakıştırmam, Tayyip Bey'e de. İkisi arasında böyle bir değişim olacaksa örnek olarak öbürlerine benzetmemek lazım. Ben daha yerliciyim. Bana ne Putin'den, Medvedev'den. Onun da çok sağlıklı olduğunu başarıyla sürdürüleceğini de tartışmak lazım. Bunun örneklerini 11 yıldan beri veriyoruz. Herkes arkadaşını, dostunu kardeşini kendinden daha çok önemsiyor. Kılıçdaroğlu, Baykal'ın evinden çıkıyor, 'siz aday olacak mısınız?' diye soruluyor. Yemin billah ediyor olmayacağım diyor. Bir saat sonra gidiyor aday oluyor. Biz birbirimize güveniyoruz. Birbirimizin evet dediğine de hayır demeyiz. Uzlaşmamız kolay olur.

(Başbakan ve Cumhurbaşkanı'nın kim olacağı noktasında belirsizlik bitse olmaz mı? Ne zaman aday belirlenir? sorusu üzerine) Mahalli seçim biter haziran ayında da bu iş netleşir. (Kaynak: Milliyet)

Aşk kazanılınca biten bir savaş değildir,
Ya hep ya hiçdir....
diyabetus isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
arınçtan, çıkarsa, erdoğan, geçecek, kim, köşke, yanıtı, yerine


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557