Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Haber ve Magazin > Türkiyeden Haberler
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Türkiyeden Haberler Türkiye'nin her yerindeki güncel haberler burada.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 24 Şubat 2014, 21:52   #1 (permalink)
Üye

EmreCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 13 Mart 2013
Nerden: İstanbul
Yaş: 23
(Mesajlar): 1.548
(Konular): 1602
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 133513
Aldığı Beğeni: 197
Beğendikleri: 31
Ruh Halim: Kabadayi
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 2
Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart Cemaat medyasına 9 soru

Mehmet Haberal hakkında Aksiyon dergisinde yazılan dudak uçuklatıcı suçlamaları hatırlayalım ve şu 9 soruyu soralım! Mehmet Haberal deyince herhalde çoğu insanın aklına ilk olarak Ergenekon Davası'ndan dolayı 12 yıl 6 ay ceza almış bir mahkûm gelir. Onun Başkent Üniversitesi Rektörü olması ve eski Başbakanlardan Bülent Ecevit'in sağlık sorunlarını yaşadığı dönemde onun doktoru olması ve Rahşan Ecevit tarafından Başkent Hastanesi'nden alınarak evinde tedavi edilmesi, Ergenekon Terör Örgütü, Başkent Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı, Rektörü ilk akla gelen konular olsa gerek.

Ama Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın üniversite sahibi olmasının yanı sıra ekonomik olarak çok büyük bir güce sahip olması onun siyasetin hemen çepherinde "karanlıklar prensi" edasıyla görevler yapması göz ardı edilemez. Kardeşinin tanımlamasına göre Haberal, ne sağcı ne solcu; Ulusalcı!

BAKIN DÜN NELER DEDİLER?Buraya kadar her şey normal. Politik olarak ulusalcı, Ergenekon davasından mahkum olmuş, uzun süre cezaevinde yatmış (gerçi özel olarak mahpusluğunun büyük bölümünü hastanelerde geçirmiş) bir kişi. Cemaatin yayın organlarında Mehmet Haberal çokça habere konu oldu. Haberler son dönem hariç çok sert suçlamalar ve ağır eleştirilerle doluydu. Sadece ideolojik nedenlerle değil yolsuzlukla da suçlandı Haberal. Aksiyon dergisi 2009 yılında bakın ondan nasıl bahsediyordu:

"ETÖ davasında tutuklanan Mehmet Haberal, normal bir üniversite hocası iken nasıl yılda 1 milyar dolara hükmetmeye başladı? Üniversitesinde hangi iş adamı, siyasetçi, yüksek yargı ve askerî bürokrasi mensuplarının çocuğu burslu okuyor? Otellerinde ETÖ sanıklarıyla ne tür toplantılar yaptı?
O 1980'lerin başında normal bir üniversite hocasıydı. Hacettepe Üniversitesi'nde derslere giriyordu. Mal varlığı ve serveti, bir üniversite hocasınınki nasılsa öyleydi. Ancak kısa sürede büyük servetler edindi. Şimdi yılda 1 milyar dolara hükmettiği konuşuluyor. O, hoca olmanın çok ötesinde bir holding patronu. Üniversitesi, otelleri, hastaneleri var. Emrinde 15 bin personel çalışıyor.

Peki, Prof. Dr. Mehmet Haberal kim? Bu noktaya nasıl geldi? Kısa sürede bu kadar büyük servet elde edebilmesinin sırrı neydi? Kurduğu Başkent Üniversitesi, Hazine'den her yıl milyonlarca liralık yardımı nasıl aldı? Devlet bankalarından milyonlarca lira kredi kullandıktan sonra Hazine'den sorumlu hangi bakanlara iş verdi? Hastanesinin imar iznini hangi bakandan re'sen aldı? Kanunen yasak olmasına rağmen üniversitenin gelirleri farklı tüzel kişiliklere nasıl aktarıldı? Üniversiteden medya kuruluşuna 10 milyonlarca dolar para desteği niçin yapıldı, nasıl sağlandı? Üniversitesinde paraya ihtiyacı olmayan zenginlerin çocukları niçin burslu okudu? Milletvekili, iş adamı ve yüksek yargı mensuplarının çocuklarına burslu üniversite okuma imkânı sunuldu mu? Otellerinde bedava imkânlar sağlayan VIP karta Ankara bürokrasisinden kimler sahip oldu? Sorular sıralanmaya devam edebilir.
(20 Nisan 2009/ AKSİYON)"

İKİ "FARKLI" REKTÖR KOLKOLABu satırlar Cemaat medyasıyla çokça ilişkilendirilen haftalık dergi Aksiyon'un 20 Nisan 2009 tarihindeki sayısından. Bu sadece biri. Belki onlarca belki yüzlerce kez Cemaat Mehmet Haberal ile ilgili bu meyanda haber yaptı. Haberlerin çoğu ağır suçlamalar ihtiva ediyordu. Çünkü Haberal'ı Ergenekon Terör Örgütünün lideri, finansmanı olarak suçladı cemaat medyası. Ta ki Haberal'ın 05 Ağustos 2013 tarihinde mahkemenin 12 yıl 6 aylık hapis cezasına rağmen tahliye edilmesine kadar. Bu tarihten sonra işler değişti. Mehmet Haberal Meclis'e gitti ve yemin ederek CHP sıralarında vekil olarak görev aldı. Haberal hapishaneden çıktıktan sonra bir anda Cemaat'e ait olduğu dillendirilen Fatih Üniversitesi'ne ziyarete gittiği haberi ortaya çıktı. Oda TV'ye konuşan Haberal'ın basın sözcüsü Mete Akyol, Fatih Üniversitesi Rektörü Tekalan'ın tahliye sonrası Haberal'ı ziyaret ettiğini; bu ziyaretin de bir "iade-i ziyaret" anlamı taşıdığını belirtti. Yani Haberal hapisten çıktıktan sonra Fatih Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan, Haberal'e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Mehmet Haberal da hiç zaman geçirmeden bir hafta içinde Fatih Üniversitesi'ne iade-i ziyarete gitti ve günlerden cuma olması nedeniyle cuma namazı da birlikte eda edildi.

20 YILLIK ADAMINDAN SUÇLAMA


Aksiyon Dergisi aynı sayısında yolsuzlukla ilgili bir habere de yer veriyordu. 3.1 trilyon liralık yolsuzluğun ortaya çıktığı ve açılan dava sonucunda Mehmet Haberal'ın Özel Kalem Müdürü'nün de tutuklandığını yazıyordu.

"…2004'te Başkent Üniversitesi'ne ait İzmir'deki Zübeyde Hanım Hastanesi'nde 3 trilyon liralık bir yolsuzluk oldu. Bu yolsuzlukta bazı firmalardan trilyonluk naylon fatura aldıkları tespit edilen hastane müdürü ve bazı kişiler tutuklanmıştı. O dönemde açılan davalar neticelendi ve yolsuzluk olayı kesinlik kazandı. Yolsuzluğa adı karışan Sibel Akyel, Mehmet Haberal'ın 20 yıldan fazla özel kaleminde çalışıyordu. (20 Nisan 2009/ AKSİYON)"

Müdür Sibel Akyel cezaevinden mektup yazarak ortada bir yolsuzluk ve suç varsa bundan Mehmet Haberal'ın da sorumluluğu olduğunu söylediği, hatta Haberal'ın susmak konusunda kendisine para verdiği de Aksiyon dergisinin haberi içinde yer alıyordu.

CEMAAT MEDYASINA 9 SORU


Şimdi Cemaat medyası şu sorulara cevap vermek zorunda değil mi?

1) Mehmet Haberal gerçekten kim? Yayın organlarınızda yazdığınız gibi mi, yoksa pardon mu diyorsunuz?
2) Cemaat yıllarca Ergenekon Terör Örgütünün lideri olarak suçladığı kişi ile cezaevinden çıktıktan sonra nasıl dost görüntüde?
3) Cemaat ile Haberal arasındaki ilişkiyi kim ve hangi nedenle "ETÖ liderliği'nden dostluğa" dönüştürdü?
4) Bugün Cemaat, Hükümet'i yolsuzluk iddiası ile suçlarken, 3.1 trilyon yolsuzluğu, nüfuz kullanmayı, darbe yapmayı, terör örgüt üyesi olmayı (cemaat medyası suçlamaları) şimdi nasıl içlerine sindirip sarmaş dolaş olunabiliyor?
5) Haberal bu kadar "iyi bir insan" idi ise neden onlarca ağır ithamda bulundunuz? Haberal yazdığınız gibi birisi ise neden sarmaş dolaş oluyorsunuz? Neden zamanında "suç" dediklerinizi hatırlatıp hesap sormuyorsunuz?
6) Haberal'ı ağır şekilde yüzlerce haber ile itham eden cemaat medyası şimdi sarmaş dolaş olması nedeniyle kamuoyundan özür dileyecek mi?
7) Paralel yapı tartışması ile Cemaat-Haberal ittifakı arasında bir paralellik var mıdır?
8) 17 Aralık Operasyonu ile bu ittifakın bir ilişkisi var mıdır?
9) Cemaatin seçimlerde CHP'yi desteğinin Haberal ile ilişkisi var mıdır?

Üstte Prof. Dr. Mehmet Haberal Fatih Üniversitesi'ni ziyaret ederken Rektör Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan ile kol kola…

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.
EmreCan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
cemaat, medyasına, soru


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557