Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Haber ve Magazin > Türkiyeden Haberler
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Türkiyeden Haberler Türkiye'nin her yerindeki güncel haberler burada.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 04 Mart 2014, 15:07   #1 (permalink)
Üye

EmreCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 13 Mart 2013
Nerden: İstanbul
Yaş: 23
(Mesajlar): 1.548
(Konular): 1602
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 133513
Aldığı Beğeni: 197
Beğendikleri: 31
Ruh Halim: Kabadayi
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 2
Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart Paralel yapının hedefindeki Tivnikli konuştu

17 Aralık soruşturması kapsamında ifadesine başvurulan iş adamı Abdullah Tivnikli, hakkındaki iddialara yanıt verdi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nce yürütülen 25 Aralık soruşturması kapsamında ifade veren iş adamı Abdullah Tivnikli, hakkındaki suçlamalara ilişkin, ''Dinleyenler 1,5 sene dinlemişler hiçbir şey bulamamışlar, 'nasıl suç oluştururuz?' diye birkaç masum tapenin arasına 30 tane yorum yazmışlar. İsterdim ki bir belgesi olsun. Delillerle bunun desteklenmesi lazım. Hiçbir delil veya belge gösterilmiyor'' dedi.

Eksim Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tivnikli, soruşturmaya ilişkin hakkında çıkan iddialarla ilgili AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

ATV-Sabah satışına ilişkin çıkan iddiaları "hukuk garabeti" olarak nitelendiren Tivnikli, ''ATV-Sabah satışıyla bir ilgimiz yok. Bize zaten fezlekede isnat edilen böyle bir şey yok. Bu nereden çıktı? Biz yurt dışından kurumsal müşterilerimize finansman temin ediyoruz. ATV-Sabah'ı almaya çalışan gruplar da bize finansman için müracaat etti. 'Kendi müesseselerimizden finansman veremeyiz ama sizi yurt dışında finansman verebilecek yerlere yönlendirebiliriz'. Hatta tapelerde de bu şekilde yer alıyor'' diye konuştu.


''3 SATIRLIK TAPE, 30 SATIR YORUM''

Tivnikli, bu tip görüşmelere bakıldığı zaman, yatırımcıyı yurt dışına yönlendirdikleri veya banka-evrak işlerinin olduğunun ortaya çıktığını ifade ederek, ''Bu kadar açık ses kayıtları olmasına rağmen oturmuşlar, aralara, 3 satırlık tapelere 30 satır 'şöyle olmuştur' diye yazmışlar'' dedi.

Halkbank'a ait olduğu iddia edilen araziyle ilgili sorulara da yanıt veren iş adamı Tivnikli, ''Dinleyenler 1,5 sene dinlemişler hiçbir şey bulamamışlar, 'nasıl suç oluştururuz?' diye birkaç masum tapenin arasına 30 tane yorum yazmışlar. İsterdim ki bir belgesi olsun. Delillerle bunun desteklenmesi lazım. Hiçbir delil veya belge gösterilmiyor'' diye konuştu.

Tivnikli, kendileri savcılığa gitmeden önce, tapelerin yorumlarla birlikte internette herkese açık şekilde dolaştığını söyleyerek, şöyle devam etti:

''Biz de bize sorulacak konulardan biri de Halkbank arsa meselesidir diye düşündük. Hukukçu arkadaşlarım buna çalıştı. Adliyeye gittik ve savcıya anlattık. Halkbank olayı tam hukuk garabeti. İlgili arkadaşlar zahmet edip bu konudaki belgeleri inceleselerdi, orada bizi suçlayacaklarına bize haksızlık yapıldığını göreceklerdi.
Arazi Halkbank'a ait değil ancak bankanın hissesi var. Bankanın temlik edilmesi için üç ayrı girişim yapılıyor. Dördüncü olarak da biz alıyoruz. Arazinin satışı için bir iflas masası kuruluyor ve burada da arazi sahibinin talebi ile pazarlık usulüyle satış yapılıyor. O gün yapılan satış gazetelerde ilan edilmesine rağmen hiçbir firma katılmıyor. İhaleye katılan tek firma olarak araziyi alıyoruz. Arazinin satışı gerçekleşti ancak 39 gün sonra elimize bir mahkeme kararı geldi. Bu karar, arsanın tapusunun iptalini bildiriyor. Bunu araştırdıktan sonra iptale ilişkin karara gerekçe olan bir belgede sahte evrak düzenlendiğinin farkına varıyoruz. Bununla birlikte Yargıtay'a müracaat ettik. Yargıtay da yerel mahkemenin kararını bozuyor. Yargıtay'ın bozması üzerine dava yeniden görülüyor. 'Arsa skandalı' olarak sunulan meseleyi söz konusu tapelere yazan arkadaş bunu incelese, aslında bizim çok büyük haksızlığa uğradığımızı görürlerdi.''


''BUNLARI HAZIRLAYANLAR HAKKINDA HUKUKİ HAKLARIMIZI ARAYACAĞIZ''

Bu kadar özensiz hazırlanan ve çok sayıda klasör bulunan dosyada yarım saatte karar verildiğini, bu işlemleri gördüklerinde iyi niyet arayamayacaklarını söyleyen Tivnikli, ''Tapelerle oynayarak bizlere suç isnat etmeye çalışmışlar. 'Bu tapelerden nasıl suç oluştururuz da ithamlarda bulunuruz'. Allah'ın izniyle mahcup olacağımız, 'ah keşke şu şimdi olmasaydı' diyecek bir şeyimiz yok. Alnımız ak. Bunları hazırlayanlar hakkında hukuki haklarımızı sonuna kadar arayacağız'' diye konuştu.


''DOLAR YÜZDE 25 ARTTI''

"Böyle sağdan soldan, kulaktan duyma ve dinlemelerden alınan kelimelerle altlı-üstlü yapılarak bir iş adamının itibarıyla oynanılmasının bilerek yapılmadığını ümit etmek istiyoruz" diyen Tivnikli, asılsız iddialarla itibarlarıyla oynanması halinde bu iş adamlarının yurt içinde ve dışında nasıl yatırım yapabileceğini sordu.

Bu tür işlerin, kimsenin başına gelmeden anlaşılmayacak şeyler olduğunu anlatan Tivnikli, ''Bu tür tapelerle oynayarak, kelimelerin bir kısmını alıp bir kısmını atarak, çeşitli yorumlar yaparak iş adamlarının itibarıyla oynamaya çalışmak, ülkemize yapılacak en büyük zararlardan biridir. Sonu düşünülmeden, önü arkası hesaplanmadan yapılan müdahalelerin ekonomik boyutu, iş dünyasına olduğu gibi çalışan vatandaşa da çok ağır olmaktadır. Yani otomatik olarak dolar yüzde 25 arttı. Borçlu olan hepimizin cebinden yüzde 25 kaynaklar yurt dışına gitmeye başladı. Bunun bedelini sonradan göreceğiz'' ifadelerini kullandı.

Abdullah Tivnikli, Körfez sermayesiyle ilgili olarak, kendisinin yurt dışında ekonomiyle ilgili master çalışmasını yaptığını, Türkiye'de 1983'ten itibaren katılım bankacılığı modelinin hukuki altyapısının hazırlanmasında yer aldığını belirterek, Albaraka Türk'ün kuruluşunda bulunduğunu, 1988'den bu yana da Kuveyt Türk Bankası bünyesinde yönetim kurulu üyeliği ve şu anda da yönetim kurulu başkanvekilliği görevini yürüttüğünü kaydetti.

Körfez sermayesine yıllarca Türkiye'yi anlattıklarını ve bunun sonucunda milyarlarca doların ülkeye girmesine vesile olduklarını aktaran Tivnikli, Körfez sermayesiyle ilgili savcılıkta soru sorulduğunu, buna da çok şaşırdığını söyledi.


İBRAHİM KALIN

Tivnikli, soruşturma kapsamında ''mal varlığına el koyma'' kararının kendilerine ulaşmadığını ancak basından duyduklarını, savcılığa itiraz etmek için başvurduklarını da belirtti.

İbrahim Kalın ile aralarında geçtiği iddia eden görüşmeleri de anlatan Tivnikli, Kalın'ı çocukluktan beri tanıdığını belirterek, şöyle devam etti:

''İbrahim Bey'in çocuğunun okul taksitlerini ödedim. Sadece onu değil birçok öğrenciye de burs veriyoruz. İbrahim Kalın ile bize isnat ettikleri suç, Başbakanlık'taki bazı işlerin takibi. Son yıllarda yatırım kararları Başbakanlığın onayından geçiyor. Bu bazen öngörülemeyecek süreler oluyor. Biz de yenilenebilir enerjiyle ilgili çeşitli bölgelere rüzgar ölçüm direkleri dikiyoruz, yani 10 bin liralık ölçüm direkleri. Bu direklerin onayları dahi Başbakanlık'tan geçiyor. Mesela bazı onaylar 9 ay sonra çıkabiliyor. Bunların normal bekleme süreleri geçince sorduk. Bunlar için müsteşarlığa da müracaat ettik, sonuç alamayınca müsteşarı da aradık. Bir rüzgar ölçüm direğinin bu kadar beklemesi normal değil. Herhalde oradaki yoğun trafik nedeniyle oluyor. 10 bin liralık bir şey için zaten İbrahim Kalın Bey'in görev alanında olmayan bir şeyde 'gecikmenin sebebi nedir?' diye sormak ve bunu bursla ilişkilendirmek insanlığa sığmaz. Saçma şeyler. Buldukları şey de bu işte. Şu rüzgar direği için tapeler yapıyorlar. Bunlar, iş adamının teşebbüs arzusunu kırıyor. Ben bu ülkenin dağına, taşına, direğine para yatırıyorum, 'bu ülkenin enerjisi artsın ve enerji ithalatımız azalsın' diyorum. Birileri de dinlemelerden suçu tespit etmek değil, dinlemelerle suç isnat etmeye çalışıyor.''

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.
EmreCan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
hedefindeki, konuştu, paralel, tivnikli, yapının


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557