Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Haber ve Magazin > Türkiyeden Haberler
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Türkiyeden Haberler Türkiye'nin her yerindeki güncel haberler burada.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 05 Mart 2014, 15:08   #1 (permalink)
Üye

EmreCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 13 Mart 2013
Nerden: İstanbul
Yaş: 23
(Mesajlar): 1.548
(Konular): 1602
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 133513
Aldığı Beğeni: 197
Beğendikleri: 31
Ruh Halim: Kabadayi
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 2
Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart "Saadet'in Cemaat'e desteğini hazmedemeyiz"

Erbakan’ın vefat yıldönümünde 17 Aralık operasyonu ve Gülen Cemaati’ne destek veren Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak’a partiden itiraz sesleri yükselmeye devam ediyor.

45 yıldır Milli Görüş hareketinin içinde olan Adalet Eski Bakanı İsmail Müftüoğlu, parti yönetimini eleştirdi ve Fatih Erbakan'ın önünün açılması gerektiğini söyledi.

Milli Görüş Lideri Prof. Necmettin Erbakan'ın vefat yıldönümü dolayısıyla Fethullah Gülen'in 28 Şubat döneminde Refah Partisi ve Erbakan hakkındaki sarfettiği sert sözler yeniden gündeme geldi. Geçtiğimiz günlerde 17. yıldönümünde 28 Şubat darbesi hakkında hazırlanan gazete haberlerinde Fethullah Gülen'in gazete manşetlerine taşınan açıklamaları, 17 Aralık polis-yargı darbesi ile birleştirilerek yeniden tartışmaya açıldı.

Bu tartışmalar yapılırken Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak'ın 17 Aralık operasyonunda Gülen Cemaati'ni destekleyen sözleri parti içinde tepkilere neden oldu.

Saadet Partisi GİK üyesi, Prof. Necmettin Erbakan Vakfı yönetim kurulu üyesi ve Adalet Eski Bakanı İsmail Müftüoğlu, Mustafa Kamalak ve Oğuzhan Asiltürk'e sert açıklamalarda bulundu.

Sabah.com.tr'ye konuşan Müftüoğlu, Fethullah Gülen'in 1970'li yılların başında bu yana Necmettin Erbakan ve Milli Görüş hareketine "manevi bir haset" içinde olduğunu söyledi.

***

"MİLLİ GÖRÜŞ OLARAK CEMAATE HER DÖNEMDE DESTEK OLDUK"

-İsmail Bey, Fethullah Gülen'in İslamcı siyaset ve Milli Görüş hareketine bakışı nasıldı? 1969 yılından bu yana Milli Görüş hareketinin içinden bir isim olarak cemaat-siyaset ilişkilerini kısaca özetler misiniz?

-Milli Görüş hareketi, iktidarda ve muhalefette olduğu 1970'li yıllarda Cemaat'in her faaliyeti serbest bırakıldı ve daha rahat faaliyet göstermelerine imkan sağlandı. Buna rağmen Milli Görüş ile hiçbir zaman paralel bir çalışma içerisine girmediler. Büyük bir bölümü Süleyman Demirel'in sevdasına tutulmuştu. Süleyman Demirel dönemi bu hareketin en çok zorluk çektiği dönemdi. Bir araya gelip kitap okuyanlar bile hapsediliyordu. Herşeye rağmen Nurlu Süleyman diye takdim ettiler Süleyman Demirel'i…
Buna rağmen biz Milli Görüşçüler olarak bu davranışlarından ötürü onlardan rahatsız olmadık. Çünkü biz yaptığımızı milletin hayrına ve Allah rızası için yapıyorduk.
"GÜLEN, HER ZAMAN MİLLİ GÖRÜŞ'E TEPKİLİYDİ"

-Fethullah Gülen'in Milli Görüş hareketine bu tepkisini neye bağlıyorsunuz?

Milli Görüş güçlendikçe Nurcu Gruplardan bazıları yakınlık gösterdi. Ancak Gülen Grubu bizim siyasi mücadelemizde yardımcı olmayı şöyle bırakın hep Milli Görüş'ün yanlış bir yolda olduğunu düşündü ve başarılı olacağına hiç inanmadı. Ben liderimiz merhum Erbakan'ın siyasi bir deha olduğuna her zaman inandım. Cumhuriyet tarihindeki bütün siyasi liderlerden daha büyük bir liderdi.


"NAZLI ILICAK'IN MİLLETVEKİLİ YAPILMASI HATAYDI"

-Peki o dönemde hiç hata yapılmadı mı?

-Yapılmaz olur mu elbette yapıldı. Ben bunu her ortamda söyledim. Nazlı Ilıcak'ın milletvekili adayı yapılması büyük bir hataydı. Hiçbir tartışma ortamında Nazlı Ilıcak ile yan yana gelmemeye özel gayret gösterdim.


"GÜLEN CEMAATİ 28 ŞUBAT DARBESİNİ ONAYLADI"

-Gülen'in Milli Görüş'e tepkisi 28 Şubat'ta da devam etti mi?

-28 Şubat'ın bazı sendika ağalarının manevi yönünü temsil eden, sendika ağaları, Süleyman Demirel'i de aralarına alarak beşi bir araya gelmek suretiyle eylemler yaptılar. Fethullah Gülen cemaatinin tamamını kastedemeyiz ama bu cemaatin lideri 28 Şubat darbesini onayladı ve Milli Görüş'ün bu işi beceremediğini ifade etti.


"GÜLEN ERBAKAN'A MANEVİ BİR HASET DUYUYORDU"

-Bugüne kadar arşivlerde Gülen-Erbakan fotoğrafını hiç göremedik. Siz görüştüklerine şahit oldunuz mu?

Erbakan Hocamla Fethullah Gülen hiçbir zaman biraraya gelmedi. Hocamızın bütün müsamahasına ve yardımına rağmen Gülen, bence manevi haset duyuyordu. Bu manevi hasetin altında birtakım makam ve mevkileri ele geçirmek gibi bir şey yatıyor.


"GÜLEN CEMAATİ 28 ŞUBAT'TA DSP'YE OY VERDİ"

-28 Şubat döneminde Gülen Cemaati'nin Ecevit'e destek verdiği söylenir. Ancak Gülen Cemaati bu desteği hep inkar etti. Siz bu desteğe şahit oldunuz mu?

-Bu inkar edilecek bir durum değil. Refah Partisi ve Fazilet Partisi varken Ecevit ile kolkola girdiler, siyasi çalışmalarda bulundular. Bunları anlamak çok zor. Öcalan'ın tesliminde sonraki seçimlerde Ecevit ile Gülen Cemaati mutabakat sağladı ve DSP yüzde 22 oy aldı. Bunları yalanlamak mümkün değil. Bugünkü gelişmelerde de görüyoruz. Bugün de verdikleri benzer desteği yalanlıyorlar.


"CEMAAT'TEN SAADET PARTİSİ'NE BİR HAYIR GELMEZ"

-Günümüzde Saadet Partisi ile Gülen Cemaati arasında yakınlaşma görüyoruz. Mustafa Kamalak'ın 17 Aralık operasyonuna destek verdiğini, siyaset-vesayet kavgasında Gülen Cemaati'nden yana bir duruş sergilediğine şahit oluyoruz. Bu harekete 45 yılını vermiş bir isim olarak bu yakınlaşmayı nasıl karşılıyorsunuz?

-Bizim politikamızda Milli Görüş'e inananların oyu yeter. Saadet Partisi yöneticilerinin cemaatten bir rahmet olacağını zannediyorlarsa yanılıyorlar. Parti yöneticilerinin bu yaklaşımını doğru bulmuyorum. Halisane bir anlayışla değil intikam almak gibi bir gayret görüyorum. Milli Görüş'ü bitirmek gibi bir niyetin olduğunu düşünüyorum.


"SAADET-CEMAAT YAKINLAŞMASINI HAZMETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL!"

-Milli Görüş tabanına rağmen Saadet Partisi-Cemaat yakınlaşması neden gerçekleşmiş olabilir?

-Yıllar yılı bu kavgayı verdik. Gülen Cemaati Allah rızası için ne zaman adımızdan bahsetti? Anadolu'da rüzgarımız estiği günlerde bile olmadı bu. Peki şimdi ne oldu? Burada kavga başladı, AK Parti'den ümitler kesildi. Saadet'e yardım etmiş olalım, AK Parti'ye ders verelim havasına giriyorlar. Ben böyle bir durumu hazmetmem onaylamam mümkün değil


"ASİLTÜRK VE KAMALAK'IN PARTİYİ YOZLAŞTIRMASINA İZİN VEREMEYİZ"

-Parti kurullarında bu tavrınızı ortaya koyuyor musunuz?

-Herkes sahasında hizmet verebilir. Ama milleti efsunlayacak bir hizmet doğru değil. Manevi sahada bir çalışma yapılacaksa bir beraberliğin olması gerekir. Siyaseti yapanların desteklenmesi gerekir. Bu yapılmıyorsa başka maksatlar var demektir. Böyle bir maksatın benim mensubu olduğun partiye bulaşmasını doğru bulmuyorum. Uzun zamandır Genel İdare Kurulu toplantılarına da katılmıyorum.
Ben bu partinin temelinden geliyorum. 1969'dan beri bu hareketin içindeyim. Mustafa Kamalak'ın Oğuzhan Asiltürk'ün arzusu istikametinde yozlaşmasını doğru bulmuyorum.


"YAŞLILAR KENARA ÇEKİLMELİ, FATİH ERBAKAN'IN ÖNÜNÜ AÇMALI"

-Tecrübeli bir siyasetçi olarak Saadet Partisi yöneticilerine ve Milli Görüş tabanına vermek istediğiniz bir mesaj var mı?

-Saadet Partisi'nin sağdan soldan destek aramasına gerek yok. Yapılacak tek bir iş var; Saadetin başına fiziği, kültürü, hitabeti, gençliği ve siyasi mirası olan bir kardeşimizin partinin başına getirilmesi gerekir. Bu ben olamam, Recai Kutan, Oğuzhan Asiltürk, Mustafa Kamalak, Şevket Kazan da olamaz. Hiçbirimiz bu ölçülere sığmıyoruz. Bu ölçülere sığan tek isim Fatih Erbakan'dır. Partimizin Fatih Erbakan'a güçlü temayül vardır. Bunu değerlendirmeyip başkalarına kucak açmak siyaseten etik değildir. Gençlerin önünü açmalıyız. Bizim gibi yaşlı insanların geriye çekilmesi gençlerin önünü açması gerekir.

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.
EmreCan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
saadetin cemaate desteğini hazmedemeyiz


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557