Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Haber ve Magazin > Türkiyeden Haberler
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Türkiyeden Haberler Türkiye'nin her yerindeki güncel haberler burada.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 17 Mart 2014, 22:58   #1 (permalink)
Üye

EmreCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 13 Mart 2013
Nerden: İstanbul
Yaş: 24
(Mesajlar): 1.548
(Konular): 1602
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 133513
Aldığı Beğeni: 197
Beğendikleri: 31
Ruh Halim: Kabadayi
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 2
Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart Bugün ve Taraf yine açığa düştü

Bugün ve Taraf gazetelerinin iftiralarına karşı hukuki süreç başlatıldı.

Paralel yapıya yakın gazetelerin bir iftirası daha yalanlandı. Başbakan Erdoğan, Aydın'daki mitingde, oğlu Bilal Erdoğan adına bir avukat tarafından daireler alındığı yönündeki iddiaların yer aldığı haberleri sert bir dille yalanlayarak gerekli yasal işlemlerin başlatıldığını açıkladı.

Bugün ve Taraf gazetelerinin hedefindeki Serhat Albayrak ve Berat Albayrak da aynı haberlerle ilgili olarak gerekli hukuki işlemlerin yapılacağını açıklayarak iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtti.

Serhat Albayrak ve Berat Albayrak'ın avukatı Fatih Savaş, konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

"17.03.2014 tarihli Taraf ve Bugün gazetelerinde, Şehrizar Konakları isimli projeden Ömer Faruk Akbulut'un taşınmaz alımı yaptığına ilişkin bir haber yapılmış ve müvekkiller de bu habere dahil edilmeye çalışılmıştır.
Haberle hiç ilgisi olmadığı halde, müvekkiller Sn.Serhat Albayrak ve Berat Albayrak da habere konu edilmeye çalışılmış ve sanki hukuka aykırı birtakım işlemler yapılmakta ve müvekkiller de bu işlemin tarafıymış gibi gösterilmeye çalışılmıştır.

Tüm kamuoyuna belirtmek isteriz ki, Müvekkillerin Ömer Faruk Akbulut'la herhangi bir vekalet ilişkisi bulunmamaktadır. Dolayısıyla, gerçeklikle ilişkisi olmayan haberlerin Müvekkilleri karalamaya çalışmaktan başka bir amacının bulunmadığı açıktır.

Çamur at izi kalsın mantığı ile hareket edilerek, iftiralarla bezenen, yalan ve uydurma bilgiler içeren bir takım senaryoları okuyucuya haber olarak sunmak, gazetecilik olarak tanımlanamaz.

Bir süreden beri, yapılan asılsız ve kötü niyetli haberler tarafımızca hep yalanlanmasına rağmen, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek seçime yönelik olarak paralel yapı odaklı yapıldığı anlaşılan ve yapılmaya da devam edilen karalamaların habercilikle ilgisinin olmadığı açıktır.

Basın ahlakından yoksun, sadece iftira atma odaklı, ahlaki ve vicdani değeri olmayan, kirli ilişkiler içerisinde hep kiralık kalemler kullanan kişilerin yaptığı haberlerin kamuoyu nazarında hiçbir değeri yoktur.

Müvekkiller hakkında, hayal mahsulü, gerçek dışı ve kötü niyetli yapılan asılsız haberleri yapan ve yayınlayanları kınıyoruz.

Belirtilen kötüniyetli haberleri yapan kişi ve kurumlara karşı tekzip başvurusu yapılmış, haberi yapanlara karşı manevi tazminat davası açılmış, cezai başvurularda bulunulmuştur. Bu ve benzeri kişi ve kuruluşlara karşı hukuki zeminde sahip olduğumuz haklar sonuna kadar ve en etkili şekilde kullanılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

17/03/2014

Sn.Serhat ALBAYRAK ve Sn.Berat ALBAYRAK
Vekili
Avukat Fatih Savaş"


BİLAL ERDOĞAN DA DAVA AÇIYOR

Bilal Erdoğan'ın avukatı Ahmet Özel de yalan haberlere tepki göstererek hukuki olarak haklarını arayacaklarını açıkladı.

Avukat Ahmet Özel, müvekkili Bilal Erdoğan hakkında bugün iki gazetede çıkan haberlere ilişkin, ''Müvekkilim hakkında yapılan haber tamamen asılsızdır, yalandır ve hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır. Müvekkilim Bilal Erdoğan, gazetelerde iddia edilen yerden hiçbir zaman herhangi bir daire almamıştır'' dedi.

Müvekkili Bilal Erdoğan hakkında bugün iki gazetede yer alan haberlere ilişkin açıklama yapan Özel, söz konusu haberlerle müvekkiline karşı ağır bir hakarette bulunulduğunu vurguladı.

Özel, ''Müvekkilim Bilal Erdoğan, gazetelerde iddia edilen yerden hiçbir zaman herhangi bir daire almamıştır. Daire aldığı iddia edilen avukat ile herhangi bir vekalet ya da özel bir ilişkisi de bulunmamaktadır. Müvekkilim hakkında yapılan haber tamamen asılsızdır, yalandır ve hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır'' ifadelerini kullandı.

Müvekkilinin ''hayal mahsulü'' iddialarla kamuoyu önünde zorda bırakılmak istendiği ve soyut ifadelerle kamuoyunun husumetine maruz bırakılmaya çalışıldığını belirten Özel, şunları kaydetti:

''İsmi geçen gazetelerdeki bu satırlar, bir durum ya da olay anlatımında çok, çamur atmak maksadıyla kaleme alınmıştır. Siyasi iktidara karşı yürütülen kirli savaşta her yolu meşru sayan tetikçilikte birbiriyle yarışan bu gazetelerin söz konusu iddiaları, yürüttükleri psikolojik savaşın ahlak dışı bir ürünüdür.

Montaj ve sahte ses kayıtlarını toplum nazarında sanki gerçekmiş gibi algılama çabalarında başvurdukları yeni bir yöntem de bu iddialar olmuştur. Hukuk, basın ahlakı ve vicdanı ayaklar altına alan bu çirkin iftiraların hedefi herkesçe malumdur. Müvekkilime karşı yayınlanan bu kin ve nefret yazısının arka planındaki kirli düşünceleri ve hesapları kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.''


SUÇ DUYURUSU, TEKZİP VE TAZMİNAT DAVASI

İddialarla ilgili suç duyurusunda bulunduklarını, söz konusu gazetelere tekzip gönderildiğini ve tazminat davaları açıldığını aktaran Özel, bu aşamadan sonra da tüm yasal haklarını hızlı, eksiksiz ve etkin bir şekilde kullanacaklarını belirtti.


AVUKAT DA YALANLADI


Haberde adı geçen Avukat Ömer Faruk Akbulut da Bugün ve Taraf gazetelerini iftiralarını yalanladı.

Akbulut, hem Bugün gazetesini hem de Taraf gazetesini yayınladığı şu yazılı açıklamalarla yalanladı:

"Bugün Gazetesi ve internet sitesinde 17 Mart 2014 tarihli nüshasında yayınlanan "Şehrizar'dan 6 daire alınmış" başlıklı haberde bahsi geçen Berat Albayrak ile Serhat Albayrak'ın Avukatı olduğum ve adlarına alım satım yetkim olduğu yönündeki bilgiler tamamıyla GERÇEK DIŞIDIR. Gerek Albayrak gerekse Erdoğan Ailesi ile aramda herhangi bir vekalet ilişkisi bulunmadığı gibi, adıma verilmiş GENEL VEYA TAŞINMAZ ALIMINA İLİŞKİN ÖZEL BİR VEKALETNAME DE MEVCUT DEĞİLDİR. Bunun aksi yönde yapılan ve şahsımı karalamaya dönük yayınlarınızın başka amaçlara hizmet ettiği artık kamuoyunun da malumudur. Söz konusu haberin tarafımdan bilgi alınmadan yayınlanması basın meslek ve etik kurallarına aykırı olup; tüm bu nedenlerle hakkımdaki gerçek dışı haberinizi REDDETTİĞİMİ; gazetecilik dışı amaçlara hizmet eden bu yayıncılık anlayışınızı kınadığımı ve asılsız, gerçeklere aykırı, art niyetli ve iftira niteliğindeki asılsız haberinize ilişkin gerekli hukuki ve cezai yollara başvurma hakkımı saklı tuttuğumu kamuoyunun bilgisine saygı ile sunarım."

"Taraf Gazetesi ve internet sitesinde 17 Mart 2014 tarihli nüshasında yayınlanan "Kalanıyla Şehrizar'dan altı daire mi alındı" başlıklı haberde bahsi geçen Berat Albayrak ile Serhat Albayrak'ın Avukatı olduğum ve Erdoğan Ailesi adına alım satım yapma yetkim olduğu yönündeki bilgiler tamamıyla gerçek dışıdır. Gerek Albayrak gerekse Erdoğan Ailesi ile aramda herhangi bir vekalet ilişkisi bulunmadığı gibi, adıma verilmiş BİR GENEL VEYA TAŞINMAZ ALIMINA İLİŞKİN ÖZEL BİR VEKALETNAME DE MEVCUT DEĞİLDİR. Bunun aksi yönde yapılan ve şahsımı karalamaya dönük yayınlarınızın başka amaçlara hizmet ettiği artık kamuoyunun da malumudur. Söz konusu haberin tarafımdan bilgi alınmadan yayınlanması basın meslek ve etik kurallarına aykırı olup; tüm bu nedenlerle hakkımdaki gerçek dışı haberinizi REDDETTİĞİMİ; gazetecilik dışı amaçlara hizmet eden bu yayıncılık anlayışınızı kınadığımı ve asılsız, gerçeklere aykırı, art niyetli ve iftira niteliğindeki asılsız haberinize ilişkin gerekli hukuki ve cezai yollara başvurma hakkımı saklı tuttuğumu kamuoyunun bilgisine saygı ile sunarım."

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.
EmreCan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
açığa, bugün, düştü, taraf, ve, yine


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557