Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  



"Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Haber ve Magazin > Türkiyeden Haberler
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Türkiyeden Haberler Türkiye'nin her yerindeki güncel haberler burada.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.



veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 28 Mart 2014, 15:46   #1 (permalink)
Üye

EmreCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 13 Mart 2013
Nerden: İstanbul
Yaş: 23
(Mesajlar): 1.548
(Konular): 1602
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 133513
Aldığı Beğeni: 197
Beğendikleri: 31
Ruh Halim: Kabadayi
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 2
Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart Arınç: Açıkça bir casusluk var

Arınç, internete sızdırılan Suriye konulu gizli toplantının ses kayıtlarıyla ilgili, ''Bugün devlete bir ihanet var, açıkça bir casusluk var. Bu olay kimin işine yarar. Kimin işine yaradığını bilirseniz bu işleri kimlerin tezgahladığını bulabilirsiniz. Bunun yayına verilmesinden sadece Suriye faydalanır'' dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Dışişleri Bakanlığındaki toplantının ortam dinlemesi kayıtlarının yayına verilmesinden sadece Suriye Rejimi, El Kaide ve IŞİD'in istifade edeceğini belirterek, "Olay olduğu zaman çok kısa mantıkla düşüneceksiniz. Kimin işine yarar? Kimin işine yaradığını bilirseniz kimin yaptığını aynı adreste bulabilirsiniz" dedi.

Bursa'da gazetecilerle buluşan Arınç, gündemi değerlendirdi. Bugüne kadar Başbakan, bakanlar ve kişilerin hedef alındığını hatırlatan Arınç, "Bugüne kadar olan buydu. Bugün devlete bir ihanet var. Açıkça casusluk var, en gizli kalması gereken bilgi. Türk bayrağının dalgalandığı uluslararası anlaşmalarla korunan Türk toprağına tecavüzün nasıl önleneceği konuşulurken, ortam dinlemesiyle bu görüşme dinleniyor. Hangi ülke veya istihbarat grubu yaptıysa alçaktır. Şu anda adres verecek durumda değilim. Youtube yasaklandı. RTÜK Kanunu'ndaki yetkimi kullandım. Milli güvenliği ihlal eden durum karşısında geçici yasak getiriliyor. Bu yürürlüğe girdi. Bazı köşe yazarları, milletini seven gerçekten doğru şeyler yazmış ve söylemiş. Ana muhalefet lideri ve bazıları, söz konusu Suriye olunca Esad'a bağlılıklarını ceplerine koymuşlar, onun adına konuşuyorlar. Buradaki konuşma gerçekse, bundan ve bunun erişime sokulmasından yayına verilmesinden sadece Suriye istifade eder, rejim, El Kaide, IŞİD istifade eder. İçeriğini bildiğim için söylüyorum. Mahir Kaynak eski bir istihbaratçıdır. 'Bir olay olduğu zaman çok kısa mantıkla düşüneceksiniz, kimin işine yarar?' demiştir. Kimin işine yaradığını bilirseniz kimin yaptığını aynı adresle bulabilirsiniz. Bu işleri kimlerin tezgahladığını açıkça bulabilirsiniz. Suriye, uçağımızı düşürdü. Top mermileriyle, balistik füzelerle Viranşehir, Akçakale, Ceylanpınar'ı bombaladı. Onlarca insan öldü. Angajman kurallarını değiştirip cevap verdik. Önce helikopter uçaklarını düşürdük. Bütün bunları uluslararası hukuk çerçevesinde yaptık. Bu konuşma bizim planlarımızı deşifre eder. Seçenekleri deşifre eder, rejimin istifade edeceği açıklama haline gelir" ifadelerini kullandı.

Bu tür konuların Recep Tayyip Erdoğan, Bülent Arınç'ın meselesi değil, devletin beka meselesi olduğunu kaydeden Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Her şeyi bir tarafa atarak, 'Devletin güvenliğine aykırı yayın yapmak suçtur, alçaklık ve cinayettir' demesi gerekenler, 'Youtube'a neden erişim engellendi? Bırakın herkes bilsin' demektedir. Bu hangi akla ve mantığa sığar? Takdirlerinize bırakıyorum. Bu seçimlerde adaylar ve projeleri elbette konuşuldu ama biraz gölgede kaldı. Hükümet ölçeğinde veya ana muhalefet siyasi partiler arasında küfür yarışına döndü, hakaret yarışına döndü. Halkın kafası karıştı. Herkes nedir, nedendir, bunları araştırmaya başladı. Önümüzdeki seçim elbette arzu ettiklerine kavuşamayacaklar. 'Bu Başbakan itibar kaybetmeli, sendelemeli, hükümet gitmeli' diyorlar. Başarısız olurlarsa Cumhurbaşkanı seçimini yaptırmayız. 2015 seçimlerinde bu hükümetten kurtulmuş oluruz. Yalan dolan iftira ile bugüne kadar usulleri boşa çıktığı için, yapmakla erişemediklerine bu yöntemle ulaşacaklarını zannediyorlar. Halkın sağduyusu, Başbakana sevgisi meydanlara tüm Türkiye'de yansımıştır."

"ORTAM DİNLEMESİ FEVKALADE KARIŞIK BİR MESELE, BURADAKİLERİN AKLI YETECEK GİBİ DEĞİL"

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Dışişleri Bakanlığındaki ortam dinlemesinin fevkalade karışık bir mesele olduğunu belirterek, "Buna buradakilerin aklı yetecek gibi değil. Bu tür konuşmaları duvarları izole edilmiş, yerin dört kat altında herhangi bir odada mı yapacağız? Yoksa başbakan, bakanlar, genelkurmay başkanı, MİT müsteşarı işaret diliyle mi konuşacak, yazarak mı konuşacaklar" dedi. Arınç, görüşmelerin içeriden sızdırılma ihtimalinin komplo teorisi ve akla zarar iddialar olduğunu kaydederken, sorumluların bulunacağını belirtti.
Bursa'da yerel ve ulusal medya temsilcileriyle kahvaltıda buluşan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ortam dinlemesinin çok büyük alçaklık olduğunu ifade ederek, "Ortam dinlemesi denen şey teknik olarak mümkün. Dışişleri Bakanlığının, başbakanın odası, bakan odası veya toplantılar için seçilmiş odalarda dinlenmeye karşı tedbirlerin alınmış olması gerekir. Bunları da aşacak teknoloji kullanılabilir mi? Bu tür konuşmalarımızı duvarları izole edilmiş, yerin dört kat altında, herhangi bir odada mı yapacağız? Bir bakan odası güvenlikli sayılmayacak mı? Başbakan, genelkurmay başkanı, MİT müsteşarının odasında konuşmayacak mı? İşaret diliyle mi konuşacak? 'Bir bakanlığın içindeyken bile dinlenebiliriz. Yazarak konuşalım' mı diyeceğiz? Çok aşırı güvenlik gerektiren bir konu, mutlaka özel bazı odalarda, usullerde yapılıyor olabilir. Kriptolu telefonların bile bir şekilde dinlendiği, bunları kullanan insanların olduğu gerçek. Normal ve geçerli usullerle yapılmış toplantı ne kadar samimi, doğru ise bunu bir şekilde dinlemek ve kendi adına istifade etmek büyük alçaklıktır. "Hırsızın hiç mi kabahati yok?" sözünü hatırlayalım. Konuşanlara, "Aman ha, gelin yer altına inelim. Jammerlerin olduğu yerde hafif sesle konuşalım' mı diyeceksiniz? Utanç verici olmaz mı? Dünyanın geldiği noktada, teknolojinin böcekler kadar küçük cihazların olduğu ortamda, bütün bunları yapanlara karşı daha caydırıcı tedbirler alınması gerekir. Bu kadar ders bize yeter. Güvenli alanlarımızı daha iyi seçmeliyiz diye düşünebiliriz" dedi.

Bir gazetecinin, dinlemenin MİT içinden sızdırıldığı yönündeki haberleri hatırlatması üzerine Arınç, "Bu da komplo teorilerinden birisi olabilir. MİT müsteşarı da o konuşmanın içerisinde. MİT müsteşarının konuşmasını MİT'in sızdırması akla zarar. Hayal hanesi çok geniş olabilir insanların. Bir kısmı da gerçek olabilir" karşılığını verdi.

"BUNA BURADAKİLERİN AKLI YETECEK GİBİ DEĞİL"

Arınç, bir balıkçı lokantasında kafayı bulan insanların konuşmasının dinlenmediğini ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ortam dinlemesi bu. Fevkalade karmaşık bir mesele. Buna buradakilerin aklı yetecek gibi değil. Dışişleri Bakanlığının en önemli merkezinde bir konuşmayı ortam dinlemesi ile teknik imkanları da kullanarak, eğer içeride casus kullanmamışlarsa dışarıdan yapılmışsa teknoloji bakımından tarifini iyi yapmak lazım. Nereye kadar uzanıyor, kim yapmış olabilir? İstihbarat ve güvenlik güçleriyle çözmeye çalışacağız. Telefon dinlemelerine alışmıştık, ortam dinlemelerine biliyorduk. Buraya kadar MGK toplantılarının izlendiği, dinlediği varsayılacaksa, tamamen ülkenin iç dış güvenlik meselesini öyle bir zamanda ortaya çıkarırım ki, ortalık toz duman olur. isteyenlerin ekmeğine yağ sürer. Bir balıkçı lokantasında balık yerken kafayı bulan insanların konuşmasını dinlemiyorlar. Devletin üst güvenliğini gerektiren yerdeki konuşmayı dinliyorlar. Sorumlular bulunacaktır. Hangi kaynaktan ne amaçla yaptığı ortaya çıkacaktır. Kimin yaptığını bilsem bile söylemem doğru değil. Bilinmiyor. Bütün bunların bir amacı mutlaka var. Amacı ve ortak hedefi AK Parti hükümetini düşürüp Başbakanı itibarsızlaştırmak. Onlar ellerinden gelen kötülüğü yapacak, biz de halkımızla bu oyunları bozacağız."

"NİSAN, MAYIS, HAZİRAN AYINDA VURMADAN KIRMADAN DÖKMEDEN HUKUK İÇİNDEKİ FİİLLERİN YARGILAMASI YAPILIR"
17 ve 25 Aralık operasyonlarının perde arkasında hükümetin itibarsızlaştırılması olduğunu ve bunun seçim malzemesi haline getirildiğini hatırlatan Arınç, "Biz kendimiz bakanlarımız hakkında Meclis soruşturması verdik. Bu operasyonların ardından Başbakanın 'paralel yapı' olarak nitelendirdiği organizasyon yapısı çıktı. Adli ve idari soruşturmalar sürüyor. Bunlar emniyet, yargı ve kısmen TİB ve TÜBİTAK içinde yapılanmışlar. Soruşturmalar sürecek. Önümüzdeki süreçte bu yapının ne yapmak istediği, neyi nasıl yapmak istediği ortaya çıkacak. Bazılarına yeni akıl sır erdirmeye çalışılıyor. Seçim sonunda, nisan, mayıs, haziran ayında vurmadan, kırmadan, dökmeden hukuk içerisinde, hukuka göre suç sayılan fiiller varsa bunların yargılaması yapılır" diye konuştu.

"HİZMET HAREKETİNİN BAŞBAKANI DEVİRMEK İÇİN İÇERİDE VE DIŞARIDA İŞ BİRLİĞİ İÇİNDE OLDUĞUNU GÖRDÜK"

Hizmet hareketini 1976 yılından beri bildiğini, birçok şeyi paylaştığını hatırlatan Arınç, "Ben geçen sene mayıs ayında Amerika ziyaretimizde bizzat giderek görüştüm. Daha önce görüşmelerim oldu. Telefonla görüşmelerimiz oldu. Türkiye'deki bazı arkadaşlardan pek çok insanla zaman zaman bir araya geldik. Bunlardan dolayı bugün karşılaştığımız olaylara, böyle bir olayın olacağını, böyle karşımıza çıkacaklarını, AK Parti'yi devirmek için bu tür eylemler ve beraberlikler içinde olacağını söyleseler inanmazdım. Biz hep hizmet okulları gördük, Türkiye'de insanlara yapılan faydalı işleri gördük. Siyasi amaçlı bugüne kadar bir şey görmedim. ABD ziyaretinden döndüğümde bu ziyarete ait program yaptık. Orada, 'Hocaefendinin partiler üstü bir insan olduğunu, Türkiye hükümetimiz için dua ettiğini, bizim AK Partili Fethullah Gülen beklemediğimizi, onun bütün partiler üzerinde hizmet karakteri olduğunu' ifade etmiştim. O gruba mensup olduğunu bildiğimiz grupların siyasi amaçlar taşıdığını, Başbakanı devirmek için bir şeyler yaptığını, içeride ve dışarıda bazı mahfillerle iş birliği içinde olduğunu gördük. Bugün yapılan her şeyin bu beraberlikle ilgisi olabilir. Son olayla ilgili olarak belli kesimi suçlamıyorum ama bunu yapan kimse, kimlerse hangi amaçla yapmışlarsa, lanetli bir iş olduğunu söylemek istiyorum. Koskoca camianın içinde şu kadar kişi, siyasi amaçlarla bir parti kurmaktan bahsediyor. Bu seçimde CHP veya MHP'ye oy vereceklerini söylüyorlar. CHP ve MHP için kapı kapı dolaşarak herkesin 70 kişiyi partilere yönlendireceğini ifade ediyorlar. Bunları gördükten sonra hizmetin siyasi harekete dönüştüğünü görmek hayır olacaktır. Biz de onlarla siyasetçi diliyle konuşacağız. Partilerden bir parti gibi göreceğiz. 76 parti var. İsmini bundan sonra bileceğiz. Artık onlara Allah rızası için hizmet grubu olarak değil, partilerden parti olarak bakacağız" diye konuştu.

"BUGÜNE KADAR, 'ALLAH RIZASI' DİYENLER ANTALYA'DA NASIL MUSTAFA AKAYDIN'A OY VEREBİLECEK?"

Cemaatin hangi illerde hangi partiye oy verileceğini sitelerinde yayınladığını kaydeden Arınç sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bize kızmış olabilirler, haksızlık yapıldığını düşünebilirler. Buna hak vermek mümkün. 'Bu seçimde oy kullanmayacağız' diyebilirler. 'Siyasi tavır koymayacağım' demek onlara düşen görevdir ama şunu söylerlerse, siyasi aktör olurlarsa, 'Ben seçimde CHP, MHP, SP hatta BDP'ye oy kullanacağım. AK Parti kazanmasın ama en güçlü rakibine oy verelim' derlerse, bu bir siyasi tavırdır. 'Ben bu seçimde oy kullanmayacağım. Küstüm. AK Parti'ye verecektim ama vermeyeceğim' denseydi ne kadar güzel bir şey olurdu. Helal olsun. 'Bu seçimde AK Parti'yi mağlup etmek için onun dışında her partiye oy kullanırım' dersen olmaz. Hava gazı fabrikasında gaza gelip toplantı yapmışlar, "Parti kurabiliriz" demişler. Partinizi kurun, karşı karşıya gelelim. Sizi parti olarak kabul edip ona göre davranalım. Herkesin düşündüğü gerçek ortaya çıksın. Siz siyasi hareket misiniz? Allah rızası için Uganda'ya giderken, 135 ülkeden gelenlerle Türkçe Olimpiyatı yaparken, her işinize gözyaşı dökmüş, elinizden tutmuş insanlar, aldanmış olduğumuzu kabul edip siyasette yarışalım. Bundan sonra böyle olacak. Bunda da bir hayır var. Bugüne kadar Allah rızası, memleket, Kur'an, kitap, sahabe hayatı diyenler, Antalya'da Mustafa Akaydın'a oy verebilecekler. Sizin inancınız, sizin dünya görüşünüz, sizin yaptığınız hizmetler bunun içine nasıl sığacak? 'AK Parti'yi mahvetmek benim görevim' diyorsanız, Allah istemedikçe hiçbir şey yapamazsınız. CHP'ye oy vermek suç değil ama siz cemaat, camia, hizmet diyerek bu noktaya geldiniz. Cemaatin içinde siyasi parti olmak, siyasi tavır almak yoktur. Biz size burs, kurban yardımı yaparken, okullarınızı ziyaret edip kol kanat gererken siz siyasi parti değildiniz. Öyle olsa size niye yardım edeyim? Bu seçimler kırılma noktası oldu. Kesinlikle arzu etmeyiz. Seçimlerden sonra bugünkü tavırlarını devam ettirirlerse elbette yollarına devam ederler, siyasi parti olarak devam ederler. Kazanırlarsa iktidara gelirler. Kazanamazlarsa siyasi parti çöplüğü haline gelip, üzerine kara örtü konulup sahneden çekilirler. Karar onların."

Arınç, AK Parti hükümetinin interneti desteklediğini kaydederken, 2002'de 20 bin olan geniş band kullanıcısının bugün 34 milyona çıktığını, okullarda 1 milyon bilgisayar olduğunu, 228 bin kilometre fiber ağ döşeneceğini ifade etti. Arınç, Facebook'un kapatılmasının gündemde olmadığını kaydetti.

"ERKEN SEÇİM GÜNDEMDE YOK"

Arınç, erken seçimin gündemde olmadığını, bunun da seçim sonuçlarına bağlı olmadığını vurgulayarak, "Bizim iddiamız, 'Seçimler zamanında yapılır' iddiasıdır. İnşallah bunda da muvaffak oluruz. Mahalli seçimlerdeki trend belli. Hem birinci parti olacağız, belki bazılarınızın tahmin etmediği kadar. Butün bu olayların seçmen tercihlerini nasıl etkilediğini göreceğiz. Bildiğim kadarıyla son anket, 'Allah'a hamdolsun' dedirtecek kadar yüksek bir oydur. Üç dönem kuralıyla ilgili seçimlere bağlı konu değil. O gün geldiğinde Sayın Başbakanımız ve parti MKYK'sı toplanır. Bu kuralın devam edip etmeyeceğine karar verir. Başbakan ve benim de kararım üç dönem kuralının devam etmesi yönündedir. Türkiye'nin şartları bu kararın değiştirilmesini umarım ki gerektirmez" dedi.
"BAŞBAKANIMIZIN MİTİNGDEKİ SESİ YÜREKLER ACISIYDI"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sesinin kısılmasını da değerlendiren Arınç şunları söyledi:
"Mitingdeki hali yürekler acısıydı. Ağzından bir cümleyi bile çıkarmakta zorlanıyordu. Sesi iyice kısılmış, vücudu iyice bitap düşmüştü. Van'dan bir arkadaşım telefon etti. 'Burada hepimiz hüngür hüngür ağlıyoruz' dediler. On binlerce insan onu dinlemek için gelmişti. O da son takati ile bir şeyler konuşmaya çalıştı. Bir şeyler derken bir saate yakın konuştu. Eğer yüzünü görmeseniz sadece radyodan dinleseniz, 'Bu ses ona ait değil' derdiniz. Maalesef gece gündüz çalışmak, konuşmak, televizyonlarda fikirlerini açıklıyor. halkı uyarma görevini yapıyor. Rabb'im acil şifalar versin. Dualar ve sevgi ile en kısa zamanda sağlığına kavuşur. Biz de sesimizi korumak için yeşil çay içiyoruz."





Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.
EmreCan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
açıkça, arınç, bir, casusluk, var


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli Sitemap



vBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557