Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Haber ve Magazin > Türkiyeden Haberler
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Türkiyeden Haberler Türkiye'nin her yerindeki güncel haberler burada.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 01 Nisan 2014, 22:15   #1 (permalink)
Üye

EmreCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 13 Mart 2013
Nerden: İstanbul
Yaş: 23
(Mesajlar): 1.548
(Konular): 1602
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 133513
Aldığı Beğeni: 197
Beğendikleri: 31
Ruh Halim: Kabadayi
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 2
Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay: Cemaat yok oldu

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, seçim kampanyasında önemli bir tarih yaşandığını belirterek, "İsmi cemaat olarak değerlendirilen bir yapı yok oldu. Sosyolojik bir olgu bu, gelecekte tarih kaydedecek. Kendileri tabii bu yapı içinde özeleştiriye başlarlar eminim, daha pek başlanmadı. Orada tespitler olacak ama artık o yapı yok oldu" dedi.

Atalay, Haber Türk televizyonunda canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. "Yerel seçimler için nasıl bir strateji uygulandı, sonuçları nasıl okumamız lazım" şeklindeki soru üzerine Atalay, stratejilerinin, kampanyalarının başında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi.

"Uluslararası mukayeselere, Türkiye'deki seçim sonuçlarına bakarsanız, liderliğin en fazla rolünün olduğu bir seçim sonucu bu" ifadesini kullanan Atalay, seçim başarısında reklam kampanyasından miting alanının organizasyonuna, sloganların tespitinden şarkılara kadar tüm çalışmaları hesaba katmak gerektiğini bildirdi.

Seçimde yüzde 90'a varan katılımla rekor kırıldığını ifade eden Atalay, "Kazananı kaybedeni şundan mutlu olsun, millet demokrasinin tam farkında, seçimin değerini biliyor ve herkes sandığa gidiyor" diye konuştu.

"BU DEFA 38,5 ALMADIK, 45'İN ÜZERİNDE ALDIK"

Atalay, "öngördükleri sonuçta sapma olup olmadığına" ilişkin genel ve yerel seçimin farklı olduğunu, yerel seçimde yerel faktörlerin çok fazla etkisinin bulunduğunu söyledi. Genel seçimler için oy oranlarının yüzde 50 civarında olacağını anlatan Atalay, oylarında bir düşme yaşanmadığını vurguladı.

"Oyları yüzde 50'nin üzerindeydi, yerel seçimde 45'e kadar düştü" değerlendirmesinin çok yanlış olduğunu ifade eden Atalay, şunları kaydetti: "Genel seçimde, 2007'deki oyumuz yüzde 47 idi. Ama 2009'daki yerel seçim oyumuz yüzde 38,5 idi. Yani yerel seçimler düşürür. Ama bu defa yerel seçimde de 38,5 almadık, 45'in üzerinde aldık. Yani yerel seçimde bizim şu andaki başarımız çok yüksek. Biz doğrusu ne tahmin ediyorduk, önceleri biz yerel seçim şartlarında 43-44 tahmin ediyorduk. Ama seçimin gelişen dönemlerinde yapılan araştırmalarda kesin olarak şu kanaate vardık, yüzde 45 ile 50 arasında bir yerde olacağız. Ağırlıklı tahminimiz de yüzde 47 civarındaydı. Bizim oyumuzda şu anda genel seçim şartlarına göre hiçbir düşme yok. Bugün genel seçim yapılsa biz yine yüzde 50 bandında oy alırız. Biz bunları çok iyi analiz ediyoruz."

Atalay, "Özellikle birileri şuna da yatkın, 'Cemaat faktörü oy düşürdü' falan. Hiç bir etkisi, hiç bir rolü olmadı" dedi.

"Cemaat faktörünün referandumda etkisi olduğuna" ilişkin iddiaların sorulması üzerine de Atalay, "Referandum genel seçim gibi değildir. Sivil toplum kuruluşları falan hepsi rol alır. Yani 'Referandumda cemaat çalıştı da şöyle oldu, böyle oldu' gibi bu değerlendirme de yanlış" ifadesini kullandı.

"17 ARALIK OPERASYONU VE DEVAM EDEN ŞEYLER, VATANDAŞ ŞÖYLE ALDILADI..."

"Kasetler, tapeler, özel hayata dair bilgilerin karşısında yürüttüğünüz net strateji nasıl yüzde 5 daha fazla oyu sağladı, vatandaş bunu kabul etmedi mi?" sorusunu yanıtlarken Atalay, vatandaşın, bunları inandırıcı bulmadığını söyledi.

Bir yanlışlık yapan olması durumunda AK Parti'nin mutlaka bunun hesabını soracağını, yargıya götüreceğini ve cezasının verilmesini sağlayacağını, partilerine ve hükümetlerine karşı böyle bir inanç olduğunu dile getiren Atalay, "17 Aralık operasyonu ve sonrası devam eden şeyler, seçime yakın, vatandaş şöyle algıladı, 'Türkiye'nin bir gidişi var, iyi bir gidiş, pozitif bir gidiş, yükselen bir trend. Birileri bunu durdurmak istiyor. Burada bir risk var.' Risk gördüğünde millet destek verdi" değerlendirmesinde bulundu.

Atalay, dün seçim sonuçlarına ilişkin Başbakan Erdoğan başkanlığında genel merkezde bir değerlendirme yapıldığını, strateji ekibinin çalıştığını ve çok iyi bir analiz çıkaracaklarını söyledi.

"Başbakanın seçim sonuçlarından memnun olup olmadığına" ilişkin soruyu Atalay, "Biz çok teşekkür ediyoruz, milletin değerlendirmesi, öpüp başımıza koyuyoruz. Başbakanımızın da yöntemi budur" dedi.

"İLKESİZLİK SİYASETTE FAYDA GETİRMEZ"

Atalay, "Burada önemli bir tarih yaşandı, bu kampanyada. İsmi cemaat olarak değerlendirilen bir yapı yok oldu. Sosyolojik bir olgu bu, gelecekte tarih kaydedecek. Kendileri tabii bu yapı içinde eleştiriler, kendileri de özeleştiriye başlarlar eminim, daha pek başlanmadı. Bir iki şey duyuluyor. Orada tespitler olacak ama artık o yapı yok oldu. Bu böyledir, öyle başlar sonra yok oluşa doğru gider. Yani bunu tarih not edecek" değerlendirmesinde bulundu.

Muhalefet partilerinin paralel yapıdan medet umduğunu ancak kimseye bir faydasının olmadığını belirten Atalay, siyasette ve toplumsal olaylarda kararlı duruş ve risk almanın daima kazanacağını vurguladı. Atalay, Başbakan Erdoğan'ın müthiş bir liderlik sergilediğini, kararlı durduğunu ve risk aldığını söyledi.

Muhalefet partilerinin "paralel yapının oyunu nasıl alırız" telaşına düştüğünü anlatan Atalay, "İlkesizlik siyasette fayda getirmez" diye konuştu. Atalay, negatif kampanyanın hiç kimseyi iktidar yapmayacağını vurguladı.

"AİLE OLARAK BİR MUTLULUK YAŞADILAR"

Atalay, "Başbakan Erdoğan'ın balkon konuşmasında ailesinin de orada olması, bir mesajı net şekilde verdiği şeklinde yorumlandı. O tabloyu nasıl özetleyebiliriz, Başbakan ne demek istedi?" sorusu üzerine, şunları kaydetti:

"Başbakanımızın ailesini çok mağdur ettiler, kolay değil. 17 Aralık'tan özellikle başlayan, ailesine, çocuklarına karşı. Herkes her şeyden önce insan, başbakan da olsa genel başkan da olsa neticede bir insan, bir aile babası, bir torun sahibi. Çocuklarının o hale düşmesini düşünün bir ailenin, bu kolay bir şey değil. O adeta bir linç ortamıydı. Bütün bunlardan sonra milletimizin verdiği bir mesaj var, o da ailesine bir destek verdi, öyle görmek lazım. Onu çok da ön plana çıkaracak bir şey görmüyorum ben. Aile olarak bir mutluluk yaşadılar, onu birlikte paylaştılar."

"DOSYALAR OLGUNLAŞTIKÇA YARGIYA DEVREDİLECEK"

"Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, cemaat ile hükümet arasındaki gerginliğin hukuk içinde devam edeceğini söyledi. Hukuk içinde neler yapılacak?" sorusu üzerine Atalay, bu konuda devletin kararlılığı olduğunu söyledi.

"Paralel devlet" diye bir olgu bulunduğunu ve devletin bununla ilgili bir tespiti olduğunu dile getiren Atalay, devletin konuyla ilgili hassasiyetini sürdüreceğini belirtti.

Atalay, daima hukuk içerisinde hareket ettiklerine, terörle mücadelenin bile bu çerçevede yürütüldüğüne işaret ederek, "Hem emniyette hem yargıda hem TİB'de, değişik kurumlarda bu konularda çalışmalar var. Bunun en somut unsuru bu kurumlarda. Oralarda farklı bir gruplaşma olmuş. Bunlar esas devlet politikasının ötesinde. Kendileri paralel, ayrı bir politika, ayrı izleme mekanizmaları vs. kurmuşlar. Bunların üzerine gidilecek. Oralarda bunlar ayrıntılı şekilde çalışılıyor, dosyalar olgunlaşıyor. Dosyalar olgunlaştıkça bunlar tabii yargıya devredilecek" şeklinde konuştu.

YASA DIŞI DİNLEMELER

Toplumdaki dinleme kaygısıyla ilgili soru üzerine Atalay, Türkiye'yi, çok yaygın şekilde dinleme ve dinlenme endişesinin sardığını ifade etti.
Atalay, toplumu ve bireyi dinlenme kaygısından kurtarmak için düzenleme yaptıklarını ve yasa çıkardıklarını hatırlatarak, şöyle devam etti:
"İllegal dinlemelerde eskisi kadar yoğunluk olacağını sanmıyorum. Çok geniş bir denetim var. Ama şunu da biliyoruz. Çözülme zamanlarında, dağılma zamanlarında gevşeme olmaz. Aksine daha fazla çılgınlıklar yaparlar. Her yerde öyledir. Yok olmaya doğru giderken daha ileri adımlar atarlar. Dolayısıyla ileri çılgınlıklar Dışişleri Bakanlığında olduğu gibi yaparlar. Onlar da çok aleyhlerinde olur. Çok fazla gelişme ve artış olacağını düşünmemek lazım."

ÖZERKLİK İDDİALARI

"Çözüm süreci kapsamında demokratik özerklik olur mu?" sorusu üzerine Atalay, bazı bölgelerde yaşanan seçim gerginliklerini anımsattı. BDP'nin bunlara "dur" demesi gerektiğini ifade eden Atalay, "BDP, 'demokrasi, demokrasi' diyor ama çok da şiddetten ve şiddet dilinden kendini kurtaramıyor. Hala şiddetin gölgesinde ve şiddetle birlikte siyaset yapmaya devam ediyor" dedi.

Bölgede insanların şiddetsiz, terörsüz bir hayat yaşadığını ve bunun kadrini bildiğini vurgulayan Atalay, "Dolayısıyla biz o konuda ilerleyeceğiz ama BDP'nin demokratik özerklik falan sözü bunlar seçimin ortamının romantik söylemleridir. Hiçbir karşılığı yoktur. Bunu kendileri de biliyor" değerlendirmesinde bulundu.

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ

Atalay, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin değerlendirmesinin sorulması üzerine, konuyla ilgili henüz kararın verilmediğini söyledi.

Seçimin 10 Ağustos'ta yapılacağını, kampanyanın en geç temmuzun başında başlaması gerektiğini dile getiren Atalay, şöyle konuştu:
"Çok vakit yok. Artık bunlar düşünülmeye ve konuşulmaya başlar. Bu, Başbakanımız için güçlü bir millet desteği, kendisinin karar vermesini kolaylaştırıcı bir sonuçtur. Bu konular ciddi istişareler ister. Rahatlıkla çözülür, yeter ki milletin desteği olsun. Bizim cumhurbaşkanlığı konusunda yolumuzun açık olduğunu, burada zorluk olmadığını, kolay mesafe alınacağını göstermiştir. Her tür aday alternatifi için bunu ifade ediyorum. Dolayısıyla bizi rahatlatmıştır."

ERKEN SEÇİM

"Erken seçim gündemde mi?" sorusu üzerine Atalay, "Gündemimizde öyle bir şey yok. Hiçbir zaman erken seçimi düşünmedik" dedi.
Atalay, Twitter ve Youtube'a erişiminin engellenmesine ilişkin soru üzerine, bu şirketlerin yargı kararlarına saygılı olması durumunda yasakların kalkacağını söyledi.

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.
EmreCan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
atalay, başbakan, beşîr, cemaat, oldu, yardımcısı, yok


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557