Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Haber ve Magazin > Türkiyeden Haberler
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Türkiyeden Haberler Türkiye'nin her yerindeki güncel haberler burada.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 05 Nisan 2014, 14:10   #1 (permalink)
Üye

EmreCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 13 Mart 2013
Nerden: İstanbul
Yaş: 23
(Mesajlar): 1.548
(Konular): 1602
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 133513
Aldığı Beğeni: 197
Beğendikleri: 31
Ruh Halim: Kabadayi
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 2
Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart Dink cinayetinde Gülen parmağı

Gazeteci Nedim Şener, Dink cinayeti aydınlatıldığında cemaat ve ona yakın liberallerin mahcup olacağını söyledi. Şener, ‘Sanık sandalyesini düşünün: Cemaatçi polisler ve istihbaratçılar’ diye konuştu.

17 Aralık ve 25 Aralık girişimlerinden sonra Paralel Yapı, Türkiye'nin tartışma ekseni haline gelmiş durumda. Başbakan Erdoğan'a ve hükümete yönelik yıkıcı girişimlerinin ardından Paralel Yapının emniyet ve adliye alanlarında geçmişte etkin olduğu süreçler daha bir dikkatle ele alınır oldu. Paralel yargının sicili söz konusu olduğunda pek çok haksızlığın dile getirildiği bu ortamda sorularımı bu sefer Nedim Şener'e yönelttim. Nedim Şener, önce hedefi, ardından mağduru olduğu Paralel Yapının kendisine neden savaş açtığı ve bu yapıya mensup bazı isimlerin Dink cinayetindeki dahli başta olmak üzere pek çok konuya ilişkin sorularıma önemli ve bugünü anlamayı kolaylaştıran cevaplar verdi.

Türkiye'nin bugün en temel tartışma konusu, hükümetle Paralel yapı olarak adlandırılan Gülen grubu arasında yaşananlar. Siz Gülen grubunun bu yönüyle ilk nasıl karşılaştınız?

Esasında Cemaatin devlet içindeki varlığını çok önceden görebiliyorduk. Özellikle AK Parti iktidarıyla birlikte Cemaatin emniyet ve adliye içindeki yapılanmasının, temel hukuk ilkelerini, toplumdaki adalet beklentisini, yargıya olan güveni sarstığı ortaya çıkmaktaydı. Özellikle başta Ergenekon olmak üzere siyasi davaların AKP'ye muhalif görünen, ama geniş anlamda Cemaatin muhalif olarak gördüğü kimselere yönelik yapısı ortaya çıktı.


CEMAAT TETİKÇİLERİ TEHDİT ETTİ

Paralel Yapı sizi bazı konulara girmemeniz yönünde hiç uyardı mı ya da o günlerin havası nasıldı?

Yargıda bu gelişmeler yaşanırken medyada adeta Gülen'i ve Cemaati eleştirmeyi yasaklayan bir hava hâkim oldu. Meselâ ben AKP ve yolsuzluk iddialarıyla ilgili yazdıklarım karşısında tazminat davaları dışında bir şeyle karşılaşmadım. Ama Dink Cinayeti bağlamında Gülen ve Cemaatçi polisler hakkında yazmaya başladığım andan itibaren tehditler açıktan medya aracığıyla yapılır hâle geldi.


ÇOK MAHCUP OLACAKLAR

Bir konuşmanızda, 'Hrant Dink cinayeti aydınlatıldığında bazıları çok mahcup olacak' demiştiniz. Kim bunlar?

Bundan Cemaat mahcup olacak. Tabii bir de cemaate yakın olan 'aydınım, liberalim, Hrant'ın dostuyum' diyenler. Sanık sandalyesini düşünün: Cemaatçi polisler ve istihbaratçılar. Ankara'nın derin dehlizlerinde bu polisleri koruyanlar var. Muhsin Yazıcıoğlu ölmeden önce, 'Bizim tarlayı sürmüşler' demişti. Kim sürmüş peki? Ramazan Akyürek o dönem Trabzon'daydı. Bütün bunlar aydınlatıldığında, gerçekler ortaya çıkmış olacak.


CİNAYET ÖNLERİNDE İŞLENDİ

Bu ilişkiler ağını biraz açar mısınız?

Hrant Dink 2004 yılında 301′den mahkum oldu. Mahkum olmasına dayanak olan yazı, 13 Şubat 2004 tarihli. İhbarı yapan ise, Şubat 2014′te Şırnak Emniyet Müdürlüğü görevinden alınan Avni Usta. Usta, medyada Paralelci emniyet müdür olarak ismi çıkan kişi. O tarihten itibaren Dink, Veli Küçüklerin, Kemal Kerinçsizlerin hedefi hâline geliyor. Tam bu sırada Trabzon'da bir çete oluşturuluyor. Trabzon'da o tarihte Ramazan Akyürek Emniyet Müdürü. Ali Fuat Yılmazer de, azınlıklarla ilgili istihbaratı toplayan C Şube Müdürü. Ayrıca İstanbul polisini ve Trabzon Jandarması'nı unutmayalım. Cinayet gözleri önünde işlendi. Birinci dereceden sorumlular arasındadır. Her şey çok açık aslında.


ÜRKÜTÜCÜ BİR DURUM

Nerede 'Yok artık, bu kadarı da olamaz' dediniz?

17 Aralık'tan sonra ortaya çıkan ses kayıtları ve görüntüleri tahmin edilebiliyordu. Bu türden bir arşivleri olduğunu biliyorduk. Ama Dışişleri Bakanının, Genelkurmay 2. Başkanının ve MİT Müsteşarının ses kayıtları beni çok şaşırttı. Ürkütücü bir durum bu. Aslında 90′lı yıllarda da bu tür bir arşiv tutmuşlar. Hanefi Avcı, 'Odama ses kayıtları yerleştirdiler' diye bas bas bağırdı.


NAZLI ILICAK'I YILMAZER DİNLER GİBİ DİNLİYORDUM

Ali Fuat Yılmazer geçtiğimiz günlerde bir dizi televizyon programına çıkarak çeşitli açıklamalarda bulundu. Niçin böyle bir şeye ihtiyaç duydu?

Dink cinayeti ile Cemaatçi polisler ve Cemaat arasındaki ilişkiyi incelemem dolayısıyla beni hedef hâline getirenler beni Ergenekon üyesi olarak göstermeyi başarabilselerdi, ellerini temize çıkarabileceklerdi. Ama bunu yapamadılar. Ali Fuat Yılmazer eskiden gazetecilere kitaplar yazdırarak dezenformasyon yapıyordu. Artık bunu gerçekleştiremediği için kendisi ortaya çıkarak Dink cinayetini karartmak üzere kitap yazdığımı söylüyor. Fakat Ali Fuat Yılmazer'in televizyona bizzat çıkması iyi oldu. En azından aracıları devreden çıkardı. Eskiden Nazlı Ilıcak ve Adem Yavuz Arslan gibi isimler konuşurken Ali Fuat Yılmazer'i dinliyor gibi olurdum. Şimdi artık bundan kurtuldum. O polis, cevap vermeye bile değmez ama kendi anlattıkları hukuku kullanarak nasıl kirli işlerin içinde olduklarını ve nasıl bir işe bulaştıklarını gösteriyor.


YILMAZER KENDİNİ AKILLI ZANNEDİYOR

Yılmazer'in, Başbakan Erdoğan'ın başta sizin ve Ahmet Şık'ın tutuklanması olmak üzere her operasyondan haberi olduğu beyanına ne diyorsunuz?

Ali Fuat Yılmazer, 'Nedim Şener'in ve Ahmet Şık'ın tutuklanmasında Başbakanın onayı vardı' diyor. Önce Nedim Şener'in ve Ahmet Şık'ın neden hedef seçildiğini anlatsın. Tamam diyelim doğru Başbakan'ın onayı var, o zaman biz tutuklandıktan iki gün sonra Yılmazer neden görevden alındı? Eğer Başbakanın haberi var idiyse, neden Başbakan seni bu tutuklamalardan ötürü görevden aldı? Eğer Başbakan, haberi olmasına rağmen Yılmazer'i görevden aldıysa, bunu o dönem açıklayabilirdi. Kendisi açıklayamıyorsa, kullandığı gazeteciler aracılığıyla bunu yapabilirdi. Üstelik, 'Bu süreçleri Başbakan tasarladı ve biz uyguladık' diyebiliyor musun? Hayır. Çünkü bütün bu süreçlerin tasarlayıcısı ve asıl öznesi bu polisler ve savcılar. Yılmazer kendisini çok akıllı zannediyor. Ama istihbaratçının aptalı, kendisini herkesten akıllı zannedendir. İstihbaratçılar hukuk içinde tarif edilmeyecek işlerin içinde olan insanlardır. Zaten bir istihbaratçı konuşmaya başladıysa orada bir bit yeniği aramalıdır. Ayrıca Ergenekon gibi adli bir olayı bir istihbaratçı nasıl yönetir anlamıyorum.


CHP BELGELERİ ORTAYA ÇIKABİLİR

Cemaatin 17 Aralık sonrası bütün operasyonlarında muhalefeti, ama özellikle de CHP'yi enforme ettiği görülüyor. Siz bu yakınlaşmayı sağlıklı ve sürdürülebilir buluyor musunuz?

Cemaat ile ilişkiye giren herkes, bu ilişkinin ve alışverişin de kaydedildiğini de bilmeli. Eğer Cemaat CHP ile bir şeyler paylaşıyorsa, ilişkilerin bozulduğu an bunların hepsi ortaya dökülür. Dolayısıyla, Cemaat ile operasyonel anlamda bir ilişki olduysa, Cemaat ile CHP'nin çatıştığı ilk anda bu ortaya çıkar. Ben CHP yetkililerinin 'Devletin içindeki sorumlu kişilerin harekete geçtiği' açıklamasını, 'Zekeriya Öz, dürüst bir devlet adamıdır' beyanını inandırıcı bulmadığım gibi sonucunu da merakla bekliyorum.


POLİSLERİ ADAMA KOMPLO KURAR

Cemaatçi emniyet unsurları nasıl yöntemler uyguladılar dava süreçlerinde?

Cemaatin polisleri, adama komplo kurar. Eskiden polisin arama yaparken cebinize uyuşturucu koyduğu söylentisi vardı. Şimdi ise, flash bellek, cd, olmadı virüsle bilgisayarınızı ele geçirip dosya yerleştiriliyor. İnsanlar, 'Aman evimize gelip bilgisayarımıza çocuk pornosu yerleştirirler' diye korktular. Hatta, başkasının bilgisayarındaki bir belgede isminizin geçmesi bile tutuklanmanız için yeterli olabiliyordu. Ahmet Şık ile benim tutuklanmam da böyle gerçekleşti zaten. Şunu da belirteyim: Ahmet Şık'ın ve benim tutuklanmam, gazetecilere korku salmak için yapılmış bir işti. Bunda başarılı da oldular

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.
EmreCan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
cinayetinde, dink, gülen, parmağı


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557