Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Haber ve Magazin > Türkiyeden Haberler
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Türkiyeden Haberler Türkiye'nin her yerindeki güncel haberler burada.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 07 Nisan 2014, 14:33   #1 (permalink)
Üye

EmreCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 13 Mart 2013
Nerden: İstanbul
Yaş: 23
(Mesajlar): 1.548
(Konular): 1602
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 133513
Aldığı Beğeni: 197
Beğendikleri: 31
Ruh Halim: Kabadayi
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 2
Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart Melih Gökçek: Tek kelimeyle rezalet!

Melih Gökçek, YSK önünde bekleyen CHP'lilerin YSK'yı etki altına almak için orada bulunduğunu iddia ederek; "YSK'daki hakimlerin bu tip işlerden etkilenmesi mümkün değil. Biz kalkıp, böyle bir tesir olduğu zaman, oraya kalkıp onların topladığının 100 katını toplamaz mıyız?" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP'li Mansur Yavaş'ın YSK'ya yaptığı başvuruya ilişkin, "Özellikle olağanüstü denilen bir hal var ve ondan dolayı itiraz ediyor. AK Parti tek başına 6 kişiye rağmen nasıl hile yapacak? Buna inanın kargalar güler" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, basın toplantısı düzenledi. Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Makamı'nda gerçekleşen toplantıda Gökçek, medyanın tahrik edici haberleriyle karşı karşıya kalındığını kaydetti. Bir gazetenin "Oylar Çöpte Mazbata Gökçek'te" başlığını eleştiren Gökçek, "Önceden hazırlanmış bu başlıklar. Ne dedim ben, Çankaya Belediyesi'ne çöp arabası çöplüğe gidecek. Çöplüğe gittikten sonra CHP'liler de yaygara koparacak. Oylar çöpte diyecek. İşte ispatı. Avukatları diyor ki "Bunların hiçbir önemi yok" diyor. Onlar için önemli değil. Tirajı 300 bin, 400 bin. 300-400 bin insanı tahrik etmesi önemli. O insanlara bu algıyı vermesi önemli. Bu gerçekten basın ahlakıyla bağdaşan bir olay değil. Gerçekten basın ahlaksızlığı bu" ifadelerini kullandı.İNSANLARI TAHRİK ETTİLER

Başka bir gazetenin, "Ankara Oyları Çöpten Çıktı" başlığına değinen Gökçek, "İnsanları böyle tahrik ettiler ve etmeye devam ediyorlar" dedi.

Yakalandı denilen tutanakların örneklerini gösteren Gökçek, "Bunlar benim özellikle twitterdan bizzat kendimin tespit etmiş olduğu tutanaklar. Bu tutanaklar 20'şer tane dağıtılıyor. Yani herhangi bir partili tutup bunu atabilir rahatlıkla sokağa atabilir. Bunların bulunmasının bir anlamı yok. Çünkü bunun aslı sandık kurulunda imzalı. İlçe seçim kurulunda. YSK'ya da direkt gitti ama insanlar bunu bilmiyor. CHP'liler de insanların bu duygularını sömürüyor. Dün akşam attığımız twittler neticesinde iyice sıkıştılar. Sıkışmanın neticesinde de bugünkü basın toplantısında Mansur Yavaş'a sordular. Aynen tabiri şu "Herkese verilen tutanaklar. Herkeste var. Bizde de var. Önemli değil." Aksini söylese ispat etmesi mümkün değil. Hukukçu olarak gülünç duruma düşecek. Hemen çark ettiler. Bunları göyesi bunları çöplüğe atıp yaygara kopartmaktı muvaffak olamadılar. Demokrasi demek bu demek değil. Demokrasi demek gerçekleri söylemek demek. Hazmetmesini bileceksin" şeklinde konuştu.
TEK KELİMEYLE REZALET

İkinci bir konunun daha gündeme geldiğini anlatan Gökçek, şunları söyledi:

"Hemen bir yaygara daha. Nedir? YSK Başkanı Sadi Güven'in eşi aynı zamanda Melih Gökçek'in danışmanıymış. Bu başlı başına iptal sebebi. YSK Başkanı Sadi Güven'in eşinin Melih Gökçek'in danışmanı olduğu ve maaşının 10 bin TL olduğunu biliyor musunuz? Bir başka tweet, iddia YSK Başkanı Sadi Güven'in eşinin Melih Gökçek'in akrabası ama Özgür Güven bu zat demiş ondan sonrada link adresi vermiş. Özgür Güven diye birisinin bende danışman olduğu doğru ama Özgür Güven, Sadi Beyin eşi olması mümkün değil. Yanımda oturuyor. Benim danışmanımdır. 10 bin maaş alıyor diyorlar. 3 bin 500 TL maaş alıyor. Sırf isim benzerliğinden dolayı erkeği bayan yapıyorlar. Sadece soyisim benzerliği. Bu CHP'liler inanın ne yapacaklarını şaşırdılar. YSK'ya da iftira atıyorlar. Bunun tek kelimeyle anlatımı rezalet. Böyle rezaletlerle yürünmez ayıptır."

BUNDAN BİLE MEDET UMUYORLAR

Mansur Yavaş'ın bugün YSK'nın yanındaki Kent Otel'de toplantı düzenlemesine değinen Gökçek, "Yani diyor ki, "Ben bu suretle YSK'yı baskı altında tutabilirim. Baskı altına alabilirim. Dolayısıyla ablukaya da aldırırsam insanlar bağırır çağırırsa bu insanların bağırmasından çağırmasından tepkisinden YSK'da ki insanlar çekinir ve ona göre karar verir. YSK'daki hakimler yıllardan beri Yargıtay üyeliği Danıştay üyeliği yapmış arkadaşlar. Bu tip insanların bu tip işlerden etkilenmesi mümkün değil. Bundan bile medet umuyor ve bunu yapıyor" değerlendirmesini yaptı.

AK PARTİ DEMOKRASİYE İNANIYOR

Gökçek, kendilerinin daha fazla insan toplayabileceğini söyleyerek, yerel seçim öncesi gerçekleşen mitingleri örnek verdi. Gökçek, "İş toplama ve baskı unsuru getirmeye kaldıktan sonra AK Parti bunu yapar ama AK Parti demokrasiye inanıyor. Hukuka ve demokrasiye inandığı için bu tip baskılardan medet ummanın yanlış olduğunu ifade ediyor. CHP ömrü boyunca demokrasiye hiçbir zaman inanmamış. Her zaman demokrasi dışı yollardan medet ummuştur. 94'te yıktık, 99'da yıktık. 2004'te yıktık. 2009'da yıktık. 2014'te yıktık. Yenilen pehlivan güreşe doymazmış. Tamam önümüzdeki seçimde güreşiriz. Ben olmam belki de bir arkadaşımızla güreşirsiniz. Yine yenileceksiniz inşallah. Hazmetmeyi bilmeniz lazım" diye konuştu.

BUNA KARGALAR GÜLER

CHP'nin yaptığı itirazla ilgili ise Gökçek, "Özellikle olağanüstü denilen bir hal var ve ondan dolayı itiraz ediyor. AK Parti tek başına 6 kişiye rağmen nasıl hile yapacak. Buna inanın kargalar güler. Her şeyden önce sandıklarda hile yapıldığını söylemek bu tarzda oradaki AK Partiliyi bir tarafa bırak, diğer 6 tane sandık kurulu üyesinin kafasının çalışmadığı, memurlarında işlerden anlamadığı cahil cühela insanlar olduğu ki bunların içine CHP'lilerinde olmak üzere demektir. Yani kendi insanlarına en büyük hakareti yapıyorlar" dedi.

OYLARIN SENİN OLDUĞUNU NEREDEN ÇIKARIYORSUN?

Gökçek konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Sandık kurulunda itirazlar yapılır. Eğer itirazınız kabul edilmezse şart düşersiniz. Ben bir üst kurula bir üst kurula itiraz edeceğim. İlçe seçim kurulu. Bu kurulda sandık kurulu kararlarına özellikle ilçe seçim kurulunda ağırlık iki konuda itiraz edilir. Birisi sandık sonuç tutanakları. İkincisi de birleşme tutanakları. Bu itirazları da hakim başkanlığındadır ilçe seçim kurumları. Orada değerlendirme yapılır. Bu değerlendirme yapıldıktan sonra eğer gene itirazınız varsa üçüncü merhaleye geçersiniz. İl seçim kurulunda da 3 tane hâkim bir oy hakkı olmadan parti temsilcileri vardır. Orada da itirazlar değerlendirilir ve itiraz birleştirme tutanaklarıyla itirazlar burada biter. Buradan sonra itiraz edemezsiniz ve il seçim kurulu kazanan adaya mazbatasını verir. Dün de biz mazbatamızı aldık ve olay bitti. Son merhale nedir? En üst merci YSK'dır. YSK'ya ne için itiraz edilir? İtirazın tek yolu vardır. Olağanüstü bir takım haller olacak. Mesela adayın mahkûmiyeti ortaya çıkacak. Yani kanunsuz bir hal ortaya çıkacak. Tam kanunsuzluk denir buna. Ama bugün Mansur Yavaş'ın yaptığı itirazlara bakıyorsunuz itirazların tamamı birleştirme tutanakları ile ilgili gerekli ihtimam yapılmamış, gerekli hassasiyet gösterilmemiş gibi saçma sapan, geçersiz oy geçerli oy diye 124 bin geçersiz oy var diyor. Bu seçime tesir eder diyor. Bu oyların senin olduğunu nereden çıkarıyorsun?

BENİ GEÇTİĞİ İKİ İLÇE VAR

"Kendilerinin oy olarak beni geçtiği iki ilçe var" diyen Gökçek şöyle devam etti: "Bir tanesi Çankaya, diğeri Yenimahalle. Çankaya'da 15 bin, Yenimahalle'de 12 bin oy iptal edilmiştir. Sadece Keçiören'de benim açık ara ilerde olduğum 27 bin oy iptal edilmiş. El ele baş başa. Sincan'da benim çok ilerde olduğum bir ilçe. Bu ilçenin içerisinde yüzde 13 oy iptali var. Altındağ'da 9 bin küsur oy iptali var. Çubuk'ta 2 bin küsur oy iptali var. Bunları üst üste koyduğunuz zaman açık ara olayın benim lehime olduğu ortada. Kalkıp bunun demagojisini yapmanın anlamı var mı? Biz bu konuda AK Parti olarak bu oyların sayılması için YSK'ya seçim günü itiraz ettik. Bizzat telefon açanlardan birisi benim."

İNANILMAZ İHBAR ALDIK

Yenimahalle'de yapmış oldukları çok tespit olduğunu kaydeden Gökçek, "Sandık kurulu başkanı özellikle AK Partili olduğuna inandığı kişilere 2 oyu başörtülü hanımlara oy pusulaları ile birlikte muhtar kâğıdını veriyor birlikte uzatıyor git kullan diyor. Tabi vatandaşta ikisini aynı zarfa koyacağını zannediyor koyuyor ve iptal oluyor. O konuda inanılmaz ihbar aldık. Ama bütün bunlara rağmen sanki kendilerinden yanaymış gibi bir hava meydana getirmek için bu gayret içerisine giriyorlar. Mansur Yavaş'ın bu yaptığı itirazlardan bir netice edemeyeceğinin itirafı bugün ki basın toplantısında var. Bir arkadaş soruyor; Anayasa mahkemesine başvuracak mısınız? Biz diyor anayasa mahkemesine başvuracağız ama biliyoruz ki anayasa mahkemesinin iptali dahi kesinlikle seçimlerin iptali anlamına gelmez. Sadece kamuoyu bunu bilsin diye yapıyoruz. Hatta o da olmazsa insan hakları mahkemesine gideceğiz. Buradaki amaç yurt dışında cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bir tereddüt meydana getirmektir. Kardeşim anayasa mahkemesine gideceğini şimdiden kararlaştırdıysan ve YSK'ya yapmış olduğun müracaatların hiçbir etkisi olmayacağını tesiri olmayacağını peşinen kabul etmiş olmuyor musun? Niye oyalıyorsun insanları? Hazmetmeyi öğrenmek lazımdır.

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.
EmreCan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
gökçek, kelimeyle, melih, rezalet, tek


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557