Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Haber ve Magazin > Türkiyeden Haberler
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Türkiyeden Haberler Türkiye'nin her yerindeki güncel haberler burada.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Like Tree1Kişi Beğendi
  • 1 Post By oR@BeL
Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 24 Mayıs 2014, 21:20   #1 (permalink)
iyiyi ara,güzeli ara,doğruyu ara;
ama kusur arama!


oR@BeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 25 Ekim 2012
Nerden: evimden
Yaş: 51
(Mesajlar): 13.044
(Konular): 5372
İlişki Durumu: Evli
Burç:
Renkli Para : 1498372
Aldığı Beğeni: 2766
Beğendikleri: 5897
Ruh Halim: Kaygili
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 8
Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Kitap Forumrenkli Marmara, Ege ve Akdeniz'de korkutan deprem (İstanbul deprem son dakika)Marmara, Ege ve Akdeniz'de korkutan deprem (İstanbul deprem son dakika)


Ege Denizi'nde saat 12.25'te 6,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD'tan yapılan açıklamada depremde biri ağır 267 kişinin yaralandığı ve depremin 40 saniye sürdüğü belirtildi.


Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) alınan bilgiye göre, Ege Denizi açıklarında saat 12.25'te meydana gelen depremin büyüklüğü 6,5 olarak ölçüldü

AFAD, meydana gelen depremle ilgili yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"24 Mayıs 2014 Cumartesi günü Ege Denizi Çanakkale'nin 90 km. açıklarında bir deprem meydana gelmiştir.

AFAD Türkiye Deprem Veri Merkezi'nden alınan verilere göre saat 12.25' de meydana gelen, merkez üssü Ege Denizi Çanakkale'nin 90 km. açıkları olan depremin büyüklüğü Mw=6.5, şiddeti 7 ve derinliği 11.21 km. olarak gerçekleşmiştir.

Depreme en yakın yerleşim yeri Çanakkale'nin Gökçeada İlçesi Uğurlu Köyü'dür ve merkez üsse uzaklığı 34.71. km. dir.

Başta İstanbul olmak üzere Ege ve Marmara bölgelerinin büyük bir bölümünde şiddetli şekilde hissedilen depremde alınan ilk bilgilere göre Edirne ve Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde bazı evlerin çatılarında hasar meydana gelmiştir.

Çanakkale, Balıkesir, Edirne, Bursa, Kütahya, İzmir, İstanbul, Tekirdağ ve diğer civar il ve ilçelerle yapılan görüşmelerde herhangi bir can kaybı olmadığı bilgisi alınmış olup, 112 ve SAKOM'dan alınan ilk bilgilere göre deprem sonrası panikle balkondan atlayan bazı vatandaşlarımızda ufak çapta yaralanmalar meydana gelmiştir.

Söz konusu deprem sonrası büyüklükleri 3 ile 5.3 arasında değişen onlarca artçık şok yaşanmıştır. Bu artçı şoklar arasında büyüklüğü 5.3 ve 4.4, merkez üssü Saros körfezi yine büyüklüğü 4.6, merkez üssü Çanakkale Eceabat olan üç artçı depremde bulunmaktadır."

"DEPREM 40 SANİYE SÜRDÜ"

AFAD Deprem Dairesi Başkanı Murat Nurlu, Ege Denizi'nde meydana gelen 6.5 büyüklüğündeki depremin 40 saniye sürdüğünü belirterek, "Deprem sırasında toplam 266 vatandaşımızın panik nedeniyle çok hafif yaralanmalar geçirdiği bilgisine ulaşılmıştır. Yine panik nedeniyle bir ağır yaralanma söz konusudur" dedi.

Nurlu, AFAD'da düzenlediği basın toplantısında, 6.5 büyüklüğündeki depremin Gökçeada'nın yaklaşık 40 kilometre batısında, denizde, 25 kilometre derinlikte oluştuğunu, bundan 8 dakika sonra 5.3 büyüklüğünde artçı deprem meydana geldiğini söyledi.

Şu ana kadar yaklaşık 70 artçı deprem belirlendiğini ifade eden Nurlu, "Bölgede 4'ten büyük 6 deprem meydana geldi. Türkiye Diri Fay Haritası'na baktığımızda, Saros Körfezi civarında Kuzey Anadolu Fayı'nın batı ucunda deprem meydana geliyor, artçı şokların dağılımı da yine bu bölgede gözleniyor" diye konuştu.

En büyük artçının 5.3, en küçüğünün 2.3 olarak ölçüldüğünü anlatan Nurlu, "Bu depremin AFAD tarafından işletilen ivme ölçer istasyonlarındaki değeri de 176 gal olarak hesaplandı" bilgisini verdi.

Depremin 40 saniye sürdüğünü ifade eden Nurlu, bu büyük depremin oldukça geniş alanda, İstanbul, Edirne, Tekirdağ, İzmir, Balıkesir ve Çanakkale'de hissedildiğini kaydetti.

"Geçen yıl da hissedilir ölçekte iki deprem meydana geldi"

Bölgedeki deprem aktivitesi hakkında bilgi veren Nurlu, geçen yıl bölgede hissedilir ölçekte iki deprem meydana geldiğini söyledi. Nurlu, "Bunların biri 8 Ocak'ta Gökçeada'nın 50 kilometre kuzeyinde 6 büyüklüğünde, diğeri 30 Temmuz'da 5.3 büyüklüğündeki deprem" diye konuştu.

Depremin hissedilme değeri olan şiddeti hakkında bilgi veren Nurlu, "AFAD-RED uygulaması kapsamında yapılan haritaya bakıldığında, depremin şiddeti Gökçeada merkezde 7, Çanakkale merkezde 5 olarak hesaplanmıştır" açıklamasını yaptı.

"Bazı evlerde çatlak, iki minare tepesinde yıkık oluştu"

AFAD'ın Türkiye'deki deprem aktivitesini ülke genelindeki 725 gözlem istasyonuyla 7 gün 24 saat takip ettiğini, AFAD il müdürlüklerinin depremi haber alır almaz devreye girdiğini ve şu anda her şeyin kontrol altına alındığını belirten Nurlu, şunları kaydetti:

"Gelen bilgilere göre, Edirne ve Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde bazı evlerde çatlakların olmuş, Gökçeada'da üç metruk evde ve Tepeköy'de bazı ailelerin yaşadığı evlerde küçük çaplı hasar meydana gelmiştir. Tekirdağ Malkara ve Süleymanpaşa ilçelerinde de iki caminin minare tepesinde yıkıklar oluşmuştur. Çok büyük bir hasar şu ana kadar gelmedi. 6.5 büyüklüğüdeki depremden biz de mevcutta zaten büyük bir hasar beklemiyoruz. Çünkü denizde, yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta meydana geliyor."

"Endişe edilecek bir durum söz konusu değil"

Depremde can kaybı yaşanmadığına işaret eden Nurlu, "Deprem sırasında toplam 266 vatandaşımızın panik nedeniyle çok hafif yaralanmalar geçirdiği bilgisine ulaşılmıştır. Yine panik nedeniyle bir ağır yaralanma söz konusudur" dedi.

AFAD olarak toplam 666 personel ve 10 il müdürlüğünün tüm araçlarıyla bölgede çalışma yürüttüklerini vurgulayan Nurlu, "Endişe edilecek bir durum söz konusu değil. 6.5 büyüklüğündeki depremden sonra 5.3 büyüklüğünde artçı deprem de meydana geldiği için şu anda deprem büyüklükleri küçülerek devam etmektedir, belli bir süre de devam edecektir" değerlendirmesinde bulundu.

Depremin ardından AFAD olarak gerekli tedbirleri aldıklarını bildiren Nurlu, Soma'da bulunan AFAD Başkanı Fuat Oktay ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam'ın haberi alınca Ankara'ya doğru yola çıktıklarını da kaydetti.

"Herhangi fayı tetiklemesi şu an itibarıyla beklenmiyor"

Nurlu, "ağır yaralı kişinin durumunun" sorulması üzerine, "Bir ağır yaralımız, Balıkesir'in Edremit ilçesinde panik nedeniyle balkondan atlamış bir vatandaşımız. Şu anda hastanede tedavi altında" diye konuştu.

Bu depremin "ana fay hattı açısından ne anlam taşıdığı" sorusunu da yanıtlayan Nurlu, şunları kaydetti:

"Kuzey Anadolu Fayımız bizim ülkemizin önemli deprem zonlarından birisi. İstanbul'un güneyinde Marmara Denizi'nden geçerek, Saros Körfezi'ne doğru ilerlemektedir. Bizim depremlerimiz de Kuzey Anadolu Fayı'nın en batı ucunda, Gökçeada'nın yaklaşık 40 kilometre kadar ötesinde meydana gelen depremler. Yaptığımız analizlere göre, geçmiş yıllarda da bu bölgede bu büyüklüklerde depremler meydana gelmiştir. Herhangi fayı tetiklemesi, şu an itibarıyla beklenmiyor."

Depremlerin önceden tahmininin bugünün teknolojisiyle mümkün olmadığını da vurgulayan Nurlu, "Bu fay parçası üzerinde artçı depremler sürüyor. Enerji boşaldığı zaman da büyük ihtimalle bu enerji sönümlenecektir" dedi.

KANDİLLİ RASATHANESİ AÇIKLADI

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü, Türkiye'nin batısındaki tüm illerde hissedilen depremin merkezi üssünü Gökçeada'nın batısında Ege Denizi olarak saptadı. Richter ölçeğine göre 6.5 büyüklüğündeki deprem saat 12.25'te meydana geldi. Deniz tabanının 11.2 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem Çanakkale, Edirne, İzmir, Tekirdağ ve Balıkesir'de çok şiddetli hissedildi.

Deprem birçok yerde paniğe neden olurken, binalardan atlayanlar ve bu nedenle yaralananlar oldu. Şarköy'de binadan atlarken yaralanan 5 kişi hastaneye kaldırıldı.

Deprem ilk belirlemelere göre başta Gökçeada olmak üzere Edirne ve Çanakkale'nin bazı yerleşim merkezlerinde binalarda hasara neden oldu.

VALİ MUTLU'DA DEPREM AÇIKLAMASI: OLUMSUZ BİR DURUM YOK

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu yaptığı açıklamada, "İstanbulumuzla ilgili herhangi bir olumsuz bilgi şu ana kadar intikal etmemiştir. Bilgi toplamaya devam ediyoruz" dedi.

İZMİR VALİSİ TOPRAK: OLUMSUZ BİR DURUM YOK

İzmir Valisi Mustafa Toprak, saat 12.25’te Gökçeada açıklarında meydana gelen ve İzmir'de de hissedilen 6,5 şiddetindeki depremde şehirde herhangi bir mal ve can kaybının olmadığını bildirdi.

Toprak, Twitter’deki hesabından, yaptığı açıklamada, AFAD’ın depremin merkez üssünü Ege Denizi açıklarının olduğunu bildirdiğini belirtti. İzmir’de de hissedilen depremde ilk belirlemelere göre herhangi bir can ve mal kaybının yaşanmadığını kaydeden Toprak, "Korku ve endişe dışında bir olumsuzluk olmadı. Kıymetli İzmir halkına, vatandaşlarımıza ve ülkemize geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Ülkemize geçmiş olsun ve Allah her türlü tehlike ve beladan milletimizi korusun." dedi.

ÇANAKKALE VALİSİ ÇINAR: 105 YARALI VAR

Çanakkale Valisi Ahmet Çınar depremle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Gökçeada'da 22 saniye süren bir deprem meydana geldi. Depremin, öğle saatlerinde, olması ve havanında güzel olması nedeniyle insanların dışarıda olduğu bir zaman dilimine rastlaması bir şanstı. Panik kaynaklı cana yönelik yaralanmalar bu nedenle daha az oldu. Tek tesellimiz bu. İlçelerden bilgi alıyoruz. Tüm bölgelerdeki çalışmalarımız sürüyor. İki helikopter de havadan il genelinde uçuş yaparak binalarda bir yıkım olup, olmadığı konusunda tespit yapıyor. Can kaybı şu ana kadar yok. 6.5 şiddetinde deprem eski ve dayanıksız binalarda hasar meydana getirdi. Şu ana kadar ilçelerde 55, il merkezinde 50 olmak üzere 105 yaralı var. Bunlar panik nedeniyle meydana gelen yaralanmalar. Depremin merkezi olan Gökçeada'da da eski binalarda kısmen yıkılmalar var. Yenice'de Devlet Hastanesi'nde çatlaklar var. Bu gece evlerine girmek istemeyenler olacak. Binalarında hasar olanlar evlerine girmesin. Çadır ihtiyacı olanların bu taleplerin karşılamaya hazırız."

TEKİRDAĞ VALİSİ YERLİKAYA: MİNARE VE BACA YIKIĞI VAR

Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, meydana gelen depreme özel bir göz hastanesinin açılış töreni sırasında yakalandı. Deprem anında panikle bina tahliye edildi. Vali Yerlikaya, telefonla yetkililerden bilgi alarak, gazetecilere açıklamada bulundu. Ali Yerlikaya şunları söyledi:

“Bizim şehrimizi 4.6-5 arasında hissedilen şiddetli bir deprem meydana geldi. Allah'a şükür herhangi bir can kaybımız yok, çok az maddi hasar var. Birkaç minare yıkığı, baca yıkıkları ihbarları bize geldi. 112, 115, 110 ve AFAD her biri yaşanan olay ile ilgili çalışıyor ama şu an itibarı ile 10 civarında hafif yaralının dışında bize gelen bize akseden bir durum söz konusu değil. Güzel şehrimiz Tekirdağımız da tıpkı İstanbul gibi bir deprem kuşağında. Dolayısıyla bu yapı envanterimizin depreme dayanıklılığı konusunda başta büyükşehir belediyemiz, 11 ilçe belediyemiz, valiliğimiz ve bütün kamu kurum ve kuruluşlarımız ve her şeyden önce STK’larımız bu noktada bir ağız birliği, gönül birliği yapmamız lazım. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın bu noktada göstermiş olduğu depremsellik ile ilgili riskli alan ilanından sonra Tekirdağımızda bir süreç başlatmamız lazım."

CEP TELEFONLARI KİLİTLENDİ

Deprem sonrası cep telefonları kilitlendi.

İSTANBUL

Merkez üssü Ege Denizi olduğu öğrenilen 6.5 şiddetindeki deprem, İstanbul’da da hissedildi. Vatandaşlar deprem sonrası sokağa döküldü.

Gökçeada açıklarında meydana gelen deprem, İstanbul’da da hissedildi. Depreme evlerinde yakalanan vatandaşlar, sokaklara döküldü. Deprem nedeniyle vatandaşların tedirgin oldukları görüldü.

Deprem sırasında otelde olduğunu söyleyen bir kişi, “Beş dakika önce bir deprem oldu. Yaklaşık 10 dakika sallandık. Sallandığımızda 'acaba birisi oturduğum koltuğumu sallıyor' dedim. Ama baktım 10 saniye kadar sallandık aşağı yukarı 5-6 şiddetinde oldu gördüğümüz kadarıyla. Millet birden bire dışarı çıktı otelden.” dedi.

Bir başka otel sakini ise, “Hiçbir şekilde panik yapmadan oturduğumuz yerde bitmesini bekledik. Ama tabi o sırada heyecanlandık. Çok sallandı beşik gibi sallandık. Sakin bir şekilde izdiham olmadan dua ederek bekledik.” diye konuştu.

İZMİR

Ege Bölgesi saat 12.25'de şiddetli depremle sallandı. Richter ölçeğine göre 6.5 büyüklüğündeki deprem İzmirlileri korkuttu. İzmir’de paniğe neden olan depremde ilk belirlemelere göre mal ve can kaybı yaşanmadı.

TEKİRDAĞ

Merkez üssü Ege Denizi olan 6,5 büyüklüğündeki depremde Tekirdağ’da özel bir hastane boşaltıldı.

Korkulu anlar yaşatan deprem sarsıntıları sonrasında yakınlarına ulaşmak isteyen vatandaşlar cep telefonlarından arama yapamadı. Özel bir hastanede ise hastalar görevliler tarafından dışarı çıkartıldı. Deprem anında dışarı çıkan Osman Mamuk, şunları kaydetti. “Tekirdağ olarak depremi hissettik. Herkes sokaklara ve caddelere akın etti. Hastane boşaldı, bütün herkes sokaklarda. Telefon hatları kilitlendi ve çalışmıyor.”

Tekirdağ'da Selimiye Camii'nden minarenin üst bölümünün yıkılmasından sonra, Banarlı Mahallesi'ndeki caminin de iki minaresi deprem nedeniyle hasar gördü.

ÇANAKKALE

Çanakkale Valisi Ahmet Çınar depremle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi, "Gökçeada'da 22 saniye süren bir deprem meydana geldi. Depremin, öğle saatlerinde, olması ve havanında güzel olması nedeniyle insanların dışarıda olduğu bir zaman dilimine rastlaması bir şanstı. Panik kaynaklı cana yönelik yaralanmalar bu nedenle daha az oldu. Tek tesellimiz bu. İlçelerden bilgi alıyoruz. Tüm bölgelerdeki çalışmalarımız sürüyor. İki helikopter de havadan il genelinde uçuş yaparak binalarda bir yıkım olup, olmadığı konusunda tespit yapıyor. Can kaybı şu ana kadar yok. 6.5 şiddetinde deprem eski ve dayanıksız binalarda hasar meydana getirdi. Şu ana kadar ilçelerde 55, il merkezinde 50 olmak üzere 105 yaralı var. Bunlar panik nedeniyle meydana gelen yaralanmalar. Depremin merkezi olan Gökçeada'da da eski binalarda kısmen yıkılmalar var. Yenice'de Devlet Hastanesi'nde çatlaklar var. Bu gece evlerine girmek istemeyenler olacak. Binalarında hasar olanlar evlerine girmesin. Çadır ihtiyacı olanların bu taleplerin karşılamaya hazırız."

GÖKÇEADA'DA BAZI BİNALARDA DUVAR YIKILDI

Depremin merkez üssüne en yakın yerleşim merkezi konumundaki Gökçeada'da bazı binalar ağır hasar gördü ve boşaltıldı. Gökçeada ilçe merkezinde ve köylerinde bazı eski binaların duvarları da yıkıldı ve kullanılamaz hale geldi.

EDİRNE

Ege Denizi’nde saat 12:30 sıralarında meydana gelen 6,5 şiddetindeki deprem Edirne’de paniğe neden oldu. Hafta sonuna sakin başlayan şehirde insanlar işyerini açtı. Evlerinden ayrılan insanlar şehir merkezinde doldurmaya başladı. İnsanların en fazla uğradığı mekanlardan birisi de Edirne Saraçlar Caddesi oldu. Üniversite öğrencilerinin sergi açması nedeniyle kalabalık olan caddede deprem anında büyük panik yaşandı.

Deprem sırasında işyerinde bulunan satış görevlileri ve müşteriler bir anda kendilerini dışarı attı. Büyük bir paniğin yaşandığı deprem sırasında kendilerini dışarı atmayı başaranlar gözyaşları arasında birbirlerine sarıldı. Vatandaşlar ise depremi şiddetli hissettiklerini ve bu nedenle kendilerini güçlükle dışarı attıklarını belirtti.

Edirne'de depremden korkan 8 aylık hamile Neslihan Türkeri erken doğum riski nedeniyle hastaneye geldi.

SAKARYA

Gökçeada açıklarında meydana gelen deprem Sakarya'da vatandaşları sokağa döktü. 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nde büyük yıkımın yaşandığı kentte büyük korku yaşandı. Gökçeada'da meydana gelen 6.7 şiddetindeki deprem Sakarya'da da hissedildi. Sarsıntıyla birlikte iş yerlerinde ve evlerde bulunan vatandaşlar, kendilerini dışarı attı. Büyük korku yaşayan vatandaşlar, cep telefonlarıyla yakınlarına ulaşmaya çalıştı. Yoğunluk nedeniyle telefon hatlarında sorun yaşandı.

DEPREM SOMA'DA DA HİSSEDİLDİ

Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerini sallayan deprem, maden faciasının yaşandığı Manisa'nın Soma ilçesinde de oldukça güçlü bir şekilde hissedildi. Somalılar, kendilerini sokağa attı.

Yaklaşık 10 saniye süren bir deprem oldu. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi, depremin Gökçeada'nın batısında, saat 12.25'te meydana geldiğini belirterek, büyüklüğünün 6,7 olduğunu açıkladı. Rasathane, daha sonra depremin büyüklüğü 6,5 olarak düzeltti.

BALIKESİR

Ege Denizi'nde saat 12.25 sıralarında meydana gelen deprem Balıkesir'de de hissedildi. Evlerinde ve işyerlerinde yakalanan vatandaşlar, büyük bir korkuyla kendilerini sokağa atarken bazıları da gözyaşlarına hakim olamadı. Uzun süre dışarıda korkuyla bekleyen vatandaşlar, daha sonra ev ve işyerlerine döndü.

Balıkesir'de şu ana kadar herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmazken bir yurttaki öğrenciler, büyük bir korkuyla kendileri dışarıya attı. Sokağa inen vatandaşlar, yakınlarına telefonla ulaşmaya çalıştı. Bu arada uzun bir süre telefon şebekeleri devre dışı kaldı. Yakınlarına ulaşamayan bazı vatandaşların, büyük endişe duyduğu gözlendi. Hafta sonu olması sebebiyle depreme sokakta yakalananların büyük bölümü, hissettiklerini dile getirdi.

Merkez üssü Gökçeada'nın batısında Ege Denizi olarak tespit edilen depremin, 6.5 büyüklüğünde ve deniz tabanının 11,2 kilometre derinliğinde meydana gelen geldiği açıklandı.

BANDIRMA

Ege Denizi açıklarında meydana gelen 6,5 büyüklüğündeki deprem Bandırma'da da hissedildi. Bandırma'da vatandaşlar sokağa döküldü. Ege Denizi açıklarında saat 12.25'te meydana gelen büyüklüğü 6,5 olarak ölçülen deprem Bandırma'da vatandaşları sokağa döktü. Dershanelerde bulunan öğrenciler depremle birlikte sokağa kaçıştı. Panik halindeki öğrenciler cep telefonlarıyla yakınlarını ararken Bandırma'daki vatandaşların bazıları da iş ve evlerini terk etti. Büyük bir şokla kendilerini sokağa atan vatandaşlar yakınlarına haber vermek için cep telefonlarına sarıldı. Depremi hissedenler, adeta beşik gibi 10-15 saniye kadar sallandık." dediler.

YALOVA

Merkez üssü Gökçeada olan 6,5 büyüklüğündeki deprem Yalova'da insanları sokağa döktü.Öğle saatlerinde Marmara ile Ege'de birçok şehirde hissedilen deprem, Yalova'da da insanları sokağa döktü. İnsanlar şiddetli sarsıntının ardından korkuyla ev ve iş yerlerinden sokaklara fırladı. Bir kadının, binanın şiddetle sallanmasına rağmen, "Çocuğum içeride" diyerek Çocuk Etüt Merkezi'ne girdiği görüldü.

KOCAELİ

Ege Denizi açıklarında 12.25'te meydana gelen deprem, Kocaeli'de de hissedildi. Bir kaç saniye süren sarsıntı nedeniyle 1999 yılındaki Marmara Depremi'nde büyük kayıplar yaşanan Kocaeli'de vatandaşlar sokaklara döküldü.

Depremin ardından iş merkezleri, dershaneler kısa sürede tahliye edilirken, deprem nedeniyle 112 Acil Servis, 155 Polis İmdat ve Alo İtfaiye 110'a herhangi bir ihbar gelmediği öğrenildi.

SAKARYA

Gökçeada açıklarında meydana gelen deprem Sakarya'da vatandaşları sokağa döktü. 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nde büyük yıkımın yaşandığı kentte büyük korku yaşandı.

Sarsıntıyla birlikte iş yerlerinde ve evlerde bulunan vatandaşlar, kendilerini dışarı attı. Büyük korku yaşayan vatandaşlar, cep telefonlarıyla yakınlarına ulaşmaya çalıştı. Yoğunluk nedeniyle telefon hatlarında sorun yaşandı.

KEŞAN

Ege Denizi'nde, Gökçeada yakınlarında meydana gelen deprem, Edirne'nin Keşan ilçesinde şiddetli biçimde hissedildi. Vatandaşlar kendilerini sokağa attı. Telefonlar kilitlendi. Keşan’da hastanelere başvuranların sayısı ise 21’e yükseldi. Doktorlar, yaralıların hayati tehlikelerinin bulunmadığını söyledi.
Huzur Bunu beğendi.

oR@BeL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
akdenizde, dakika, deprem, ege, istanbul, korkutan, marmara, son, ve, İstanbul


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557