Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Haber ve Magazin > Türkiyeden Haberler
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Türkiyeden Haberler Türkiye'nin her yerindeki güncel haberler burada.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 20 Eylül 2014, 02:49   #1 (permalink)
VIP ÜYE ~

Sessiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 15 Eylül 2014
Yaş: 29
(Mesajlar): 1.454
(Konular): 1426
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 72000
Aldığı Beğeni: 208
Beğendikleri: 50
Ruh Halim: Cok Sinirli
Takım :
Sessiz - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Vali Aksoy Hem Ağladı Hem Ağlattı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından Samsun Valisi Hüseyin Aksoy'un onuruna verilen veda kokteylinde konuşan Vali Hüseyin Aksoy gözyaşlarına hakim olamadı.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, valiler kararnamesi ile Samsun’dan Diyarbakır’a atanan Vali Hüseyin Aksoy için Fevzi’nin Yeri Restaurant’ta veda kokteyli düzenledi. Kokteylde konuşan Vali Aksoy gözyaşlarına hakim olamazken dinleyenlerde gözyaşlarını tutamadı.

Düzenlenen kokteyle AK Parti Samsun Milletvekili Tülay Bakır, MHP Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yavuz Selim Kahveci, İl Jandarma Komutanı J.Alb.Hacı Demirezen, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı Sg.Kur.Kd.Alb. Mehmet Zeki Bodur, Samsunspor Kulübü Başkanı Emin Kar, AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, iş adamları ve çok sayıda davetli katıldı.

"BİRÇOK VALİ İLE ÇALIŞTIM AMA EN ÇOK HÜSEYİN AKSOY BENDE DERİNDEN İZLER BIRAKTI"

Her veda ve uğurlanışın buruk bir hadise olduğunu belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Bu salon içerisinde olan herkesin bende dahil yüreğimizin böyle avuçlar içerisine alıp sıkılırcasına bir duygu içersinde olduğumuzu düşünüyorum. Ben valimiz ile 4.5 yıla yakın bir zamandır sizler gibi yakın çalışıyorum. Hepimizin bir şekilde ilimizi yöneten valisiyle yakın teması olmuştur. Ama bir belediye başkanı olarak benim hemen hemen hepinizden daha fazla oldu. Günlük işleyişin bütün ayrıntılarını beraber istişare etmek, beraber konuşmak zorunda olduğumuz, sabahın erken saatlerinden gecenin geç saatlerine kadar birlikte olmak durumunda olduğumuz anlar olmuştur.

1990 yılında ben Van’a Karayolları Bölge Müdürü olduğum günden bu yana 30’a yakın vali ile çalıştım. Son 15 yılda belediye başkanlığı yaptığım Samsun’da gelmiş geçmiş valilerimle et ve tırnak gibi el ele şehrimizin menfaatlerini, çıkarlarını görüşmek zorunda kaldığımız süreçler oldu. Bütün bu süreçlerin içersinde en çok etkilendiğim, bende derinden izler bırakacağını söylemek istediğim süreç Valimiz Hüseyin Aksoy’la beraber olduğum bu 4.5 yıl oldu. Devlet idaresi, kamu idaresi zaman zaman insanca bazı duygularımızı yutkunup içimize atma zorunda kaldığımız, ağırlıklı olarak öyle davranmaz zorunda olduğumuz anları içerir. Ama bugün burada birazdan ‘insan Hüseyin Aksoy’ insanca bütün duyguları ile hitap edecek” dedi.

"VALİMİZİN GİTMEMESİ İÇİN ANKARA’YA GİTTİK"

Vali Aksoy’un Samsun’dan gitmemesi için Ankara’da girişimleri olduğunu ifade eden Başkan Yılmaz, “Kendilerinin Samsun’dan ayrılmaya yönelik bir kararname hazırlığı içerisinde olduğunu öğrendiğimizde AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş ile birlikte Ankara’ya gittik. ‘Olmaz, bu çok yanlış bir iş’ dedik. Dediler ki, ‘bizim ona ihtiyacımız Samsun’dan daha fazla var. Diyarbakır gibi bizim ülkemizin çok hassas bir noktasında bizim Türkiye genelinde kendi kişiliği çakışmış, kendi kişiliği ile özdeşleşmiş bir Diyarbakır yönetimine ihtiyaç duyuyoruz. Onu da Hüseyin Aksoy’un kişiliğinde görüyoruz’ dediler. ‘Samsun ile ilgili bir sorun olursa, yine biz buradayız çözmeye çalışırız.

Ne olur bize Diyarbakır’ın bundan sonraki çözümüyle ilgili Hüseyin Aksoy beyin yönetimine ihtiyacımız olduğunu anlayışla karşılayın’ dediler. Bu söylendiğinde başka söyleyecek bir şey bulamadık. Ülkemizin bu kadar önemli bir coğrafyasında, önemli bir ilinde hele hele son günlerde tanık olduğumuz ve duyduğumuz binbir türlü entrikanın ve karmaşık işin hakim olduğu ortamda sayın valimizin kişiliğinin, devletin o pırıl pırıl çizgisini etkili bir şekilde uygulamasına devletimizin ihtiyaç duymasından sonra bizim söyleyeceğimiz bir şey daha kalmadı” diye konuştu.

Karşılıklı sevgi ve saygı içersinde idareciliğe önem verdiğinin altını çizen Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, “Samsun Valiliği'ne 4 Haziran 2010 tarihinde başladım ve o tarihten itibaren de burada görevimi en iyi şekilde yapabilmenin gayreti içersinde oldum. Gerek bakanlarımız, milletvekillerimiz ile gerek başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere yerel yönetimlerimiz ile gerek sivil toplum örgütlerimiz ile odalarımız ile uyum içerisinde ve karşılıklı sevgi, saygı içersinde çalışmalarımızı yapmaya gayret ettik. Özellikle benim idarecilik yaşamımdaki en önemli değerlerimden birisi de karşılıklı sevgi saygı içersinde idarecilik yapmaktır. Bu anlamda Samsun’da bunu hayata geçirebilmek için kurumlarımız arasında ilişkileri en iyi noktaya taşıyabilmemiz için de özel gayretlerim oldu” şeklinde konuştu.

YERİ GELDİ ÇOCUĞUMUZU İHMAL ETTİK

4.5 yıl içersinde kendisiyle çalışan herkese teşekkür eden Vali Aksoy, en önemli teşekkürü eşi Hülya Aksoy’a yaptı. Vali Aksoy, “Gerek bana vermiş olduğu destek için gerekse Türkiye’de örnek oluşturabilecek bir kadın sağlığı projesinde koordinatörlük yaparak rekor sayılabilecek kadına ulaşarak meme kanseri konusunda kadınlarımızı bilgilendirdiği için kendisine teşekkür ediyorum. Zaman zaman evimizi ihmal ettik. Zaman zaman çocuğumuzu ihmal ettik. Kendi kendimize sorguladığımızda 'evimizi ve çocuğumuzu ihmal etmemeliyiz' dememize rağmen zannediyorum görev anlayışımız, hizmet anlayışımız bizi hep buna doğru sürükledi. Bu anlayışı için de eşime teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

"KENDİMİZİ SAMSUNLU GÖRÜYORUZ"

Samsun’un kendisi için ayrı bir önemi olduğunu belirten Vali Aksoy, şöyle devam etti: “Benim ilk görev yerim Muğla, ikincisi Mersin idi. Muğla ve Mersin’i memleketim gibi benimsedim. Samsun’u da benimsedim. Benim için Samsun’un diğer yerlere göre daha farklı özelliği vardı. Ben de bu bölgenin bir insanıyım. Ben de aynı kültürde yetişmiş bir insanım. Buranın benim için ayrı bir anlamı vardı. Bu anlama bir farklı özellikte katan eşimin değerli babasının 20 yıl önce burada vali görevinde bulunmasıydı.

Biz de kendimizi Samsunlu görüyoruz. Nerede olursak olalım Samsun için mutlaka duyarlı olacağız. Elimizden ne geliyorsa yapma gayreti içersinde olacağız. Buradan Diyarbakır Valiliği'ne atandım. Pazar günü saat 14.00'teo valilik binası önünden ayrılacağım. Bölgenin hassasiyetleri nedeniyle biran önce orada göreve başlamam istendi. Bundan dolayı Samsun’da daha fazla kalmak ve ilçelerimizi, kurumlarımızı ve iş dünyasını dolaşarak onlara veda etmeye arzu ederdim. Ancak bu fırsatı maalesef bulamadım. Onun için uğrayamadığım ilçelerimiz, belediyelerimiz, odalarımız ve sivil toplum örgütlerimiz bu anlamda beni hoş görsünler. Bundan dolayı da hepinizden özür diliyorum.

Çözüm süreci içersinde en hassas ilde böyle bir görev üstlenmenin sorumluluğunun farkındayım. Her noktada özel gayret gösterdik ama orada da ülkemizin huzuru ve barışı için yapılabilecek çalışmalar nelerse onları da en üst noktada yapmaya gayret edeceğim.”

VALİ AKSOY GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

Vali Aksoy konuştuğu sırada gözyaşlarına hakim olamadı. Vali Aksoy’u uzun süre alkışlayan hem davetliler hem de eşi Hülya Aksoy gözyaşlarına hakim olamadı. Konuşmasından sonra Vali Aksoy, elindeki mendil ile gözyaşlarını sildi ve salondakilerle tek tek vedalaştı.

Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Pazar günü saat: 14.00’te Valilik binası önünden karayolu ile Ankara’ya gidecek ve Pazartesi sabah saat 08.30’da da uçakla Diyarbakır’a gidecek ve yeni görevine başlayacak.

Dünyɑyɑ son kere bɑkɑcɑksın deseler, bu bɑkışı İstɑnbul’un Çɑmlıcɑ’sındɑn isterdim.
Lamartine
Sessiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
ağladı, ağlattı, aksoy, hem, vali


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557