Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Haber ve Magazin > Türkiyeden Haberler
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Türkiyeden Haberler Türkiye'nin her yerindeki güncel haberler burada.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 07 Ocak 2015, 01:28   #1 (permalink)
iyiyi ara,güzeli ara,doğruyu ara;
ama kusur arama!

oR@BeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 26 Ekim 2012
Nerden: evimden
Yaş: 50
(Mesajlar): 13.044
(Konular): 5372
İlişki Durumu: Evli
Burç:
Renkli Para : 1498372
Aldığı Beğeni: 2765
Beğendikleri: 5897
Ruh Halim: Kaygili
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 8
Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart Pamir'in anne ve babası için 6 'şar yıl istendi
Pamir'in anne ve babası için 6 'şar yıl istendi

3 buçuk yaşındaki Pamir'in anne ve babası "evlatlarının taksirle ölümüne neden olmak" tan yargılanacak. İddianameyi hazırlayan savcı, evlat acısı yaşayan anne - baba için "her ikisi de bir cezanın hükmedilmesini gereksiz kılacak derecede mağdur" dedi ama bu konudaki kararı mahkemeye bırakarak 6'şar yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. Mahkeme davayı kabul etti.

Sarıyer Zekeriyaköy'de kaybolduktan 30 saat sonra komşu evin havuzunda ölü bulunan 3 buçuk yaşındaki Pamir Dikdik'in annesi Süverce Dikdik ile babası Serdar Dikdik'in "Taksirle ölüme neden olma" suçundan 6'şar yıla kadar hapsi istendi. Savcı Levent Çağıl tarafından hazırlanan 2 sayfalık iddianame İstanbul 59. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Anne Süverce Dikdik ve baba Serda Dikdik 29 Nisan'da hakim karşısına çıkacak.

İlk iddianamenin tek şüphelisi anne, ikinci iddianamenin anne ve baba

Sarıyer Zekeriyaköy'de kaybolduktan 30 saat sonra komşu evin havuzunda ölü bulunan 3,5 yaşındaki Pamir Dikdik'in annesi Süverce Dikdik hakkında 4 Kasım 2014'de hazırlanan iddianamenin eksik soruşturma nedeniyle başsavcılık tarafından iade edilmesinin ardından yeniden yazılan iddianamede baba Serdar Dikdik de sanık oldu.

9 ay sonra soruşturma tamamlandı

Savcı Çağıl, 4 Kasım 2014 tarihinde yazdığı ilk iddianamede, Pamir'in yaşı itibariyle annesinin bakım ve gözetimine ihtiyacı olan bir yaşta olduğunu belirterek, anne Süverce Dikdik'in çocuğunun hiperaktif olduğunu bilmesine rağmen gerekli bakım ve gözetim yükümlülüğünü yerine getirmeyerek, Pamir'in evden kaçmasına havuzda düşüp boğulup ölmesine taksirle sebebiyet verdiği ifade etti ve anne Süverce Dikdik'in "Taksirle ölüme neden olma" suçundan 6 yıla kadar hapsini istedi.

Suda boğulma sonucu hayatını kaybetti

İddianmede, adli muayene, otopsi ve Adli Tıp Kurumu 1. İhtisas Kurulu'nun 17 Eylül 2014 tarihli raporuna göre Pamir Dikdik'in ölümünün "suda boğulma" sonucu meydana geldiği ifade edildi.

Başsavcılık ilk iddianameyi geri gönderdi

Ancak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Anne Dikdik hakkında "taksirle ölüme sebebiyet verme" suçundan düzenlenen iddianameyi soruşturma savcısına 19 Kasım 2014'de iade etti. Başsavcılık iade kararına gerekçe olarak ise iddianamenin tek şüphelisi olan anne Süverce Dikdik'in, oğlu Pamir'in ölümünde nasıl bir kusurunun bulunduğunun detaylandırılmamasını gösterdi, anne Süverce Dikdik'in kusurunun bir bilirkişi raporu ile tespit edilerek, değerlendirmede bulunulmasını istedi.

Bilirkişi : "Anne ve baba zincirleme kusurlu"

Bir pedagog, bir uzman psikolog danışman ve A sınıfı iş güvenliği uzmanın hazırladığı bilirkişi raporunda, "Pamir Dikdik'in bakım ve gözetiminin her iki ebeveyn tarafından ortaklaşa gerçekleştirilmesi gerektiği, çocuğun vefatında bir takım ihtimallerinin bulunduğu ve her iki ebeveynin de ortak sorumluluğa sahip olduğu değerlendirilmiştir. Pamir'in vefatı ile sonuçlanan olayda anne ve babanın zincirleme ihmali nedeniye asli olmak üzere ağır kusurlu oldukları sonucuna ulaşıldı" denildi.

Savcı iddianameyi tekrar yazdı

16 Aralık'da iddianameyi yeniden yazan Savcı Levent Çağıl, bu kez de anne Süverce Dikdik'in yanı sıra baba Serdar Dikdik'in de yargılanmasını istedi. 2 sayfalık iddianamede, küçük mağdur Pamir Dikdik'in 4 Nisan 2014 tarihinde oturmuş olduğu Sarıyer'deki evinden saat 09.00 sıralarında şüpheli annesi Süverce Dikdik ve şüpheli babası Serdar Dikdik'in uyuduğu sırada evden çıktığı anlatıldı. Saat 10.00 sıralarında şüphelilerin uyanıp evde Pamir Dikdik'i bulamaması üzerine jandarma ekiplerine haber verdiği ifade edilen iddianamede, ilçe jandarma ekipleri tarafından küçük mağdurun cansız bedeninin olaydan birgün sonra 5 Nisan 2014 tarihinde saat 14.50 sıralarında H.Ö. isimli şahsa ait kullanılmayan havuzda bulunduğu kaydedildi.

Şüphelilerin mağdur olduğu görülmüş ise de...

İddianamede şu ifadelere yer verildi: "Bu olaydan dolayı şüphelilerin münhasıran kişisel ve ailevi durumu bakımından artık bir cezanın hükmedilmesini gereksiz kılacak derecede mağdur olduğu görülmüş ise de, bu durumun yargılama aşamasında mahkeme tarafından değerlendirilmesinin uygun olacağı kanaatiyle şüpheliler hakkında "taksirle bir kişinin ölümüne sebebiyet verme" suçundan kamu davası açılmasına karar verilmiştir."

29 Nisan'da hakim karşısına çıkacaklar

Hazırlanan iddianame 59. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Sanık anne ve baba 29 Nisan'da hakim karşısına çıkacak.

Anne Süverce ve baba Serdar Dikdik, İzmir'de ikamet ettikleri için mahkeme ifadelerinin alınması için İzmir Adliyesi'ne talimat yazdı. Anne ve baba İzmir'de iddianameye karşı talimatla savunmasını yapacak

Pamir'in annesine 6 yıla kadar hapis istemi

İddianameyi yönlendiren bilirkişi raporu

Bir pedagog, bir uzman psikolog danışman ve A sınıfı iş güvenliği uzmanından oluşan tarafından hazırlanan 4 sayfalık bilirkişi raporu da alındı. Raporda anne, baba ve tanıkların ifadelerine yer verildi. Raporda, ifadesine başvurulan tanıkların beyanlarına göre Pamir Dikdik'in hareketli bir yapısının bulunduğu ancak tek başına bu bilginin hiperaktivite tanısı için yeterli olmayacağı, çocuğun herhangi bir psikiyatri tarafından muayene edilmediği, ebeveyn gözlemine dayandığı, elden olan bilgiler ışığında çocuğa dikkat dağınıklı ve hiperaktivite bozukluğu teşhisinin konulamayacağı belirtildi.

"Ebeveynlerin çocuğun bakım ve gözetim yükümlülüğüne aykırı davrandığığı
Değerlendirilmiştir"

Raporda şu ifadelere yer verildi: "Pamir sabah erken saatlerde uyanarak ebeveynlerin bulunduğu odaya gitti. Pamir, anne ve babaya "yatın" işareti yaptı. Akşamdan ebeveyn tarafından hazırlanan IPAD'i ile video oyun oynadı. Bu sürede birşey atıştırması için ebeveyn tarafından bisküvi ve çikolata verildi. Ebeveynler ise saat 09.00'a kadar uyudu. Bu göstergeler çocuğun ihmal edildiğine dair kanaat oluşturmuştur."

"Daha öncede kaybolmuş"

Pamir'in olaydan bir kaçgün öncede kaybolduğu ve aynı gün içinde bulunduğu ifade edilen raporda, "Çocuğun ev terk etmesini engelleyecek tedbirlerin ebeveynler tarafından alınmadığı, salondan bahçeye açılan kapının kilitlenmediği, çocuğun bu kapıdan evi terk ettiği anlaşılmakla birlikte ebeveynlerin çocuğun bakım ve gözetim yükümlülüğüne aykırı davrandığı değerlendirilmiştir. Ayrıca tanık beyanlarına göre ebeveynlerin daha önceki zamanlarda çocukla birlikte motosiklete bindiği, ebeveynlerin çocuğun güvenliğini hiçe sayarak birlikte motosiklete binmesinin çocuğun ihmali olarak değerlendirilmiştir" denildi.

"Anne ve baba asli kusurlu oldukları sonucuna ulaşılmıştır"

"Türk Medeni Kanunu'na göre ergin olmayan çocuğun velayetinin anne ve babasına ait olduğu, evliliğin devam ettiği sürece anne ve babanın velayeti ortaklaşa kullanacağı norm altına alınmıştır. Buna göre Pamir Dikdik'in bakım ve gözetiminin her iki ebeveyn tarafından ortaklaşa gerçekleştirilmesi gerektiği, çocuğun vefatında bir takım ihtimallerinin bulunduğu ve her iki ebeveynin de ortak sorumluluğa sahip olduğu değerlendirilmiştir" denilen raporda, Pamir Dikdik'în vefatı ile sonuçlanan olayda anne ve babanın zincirleme ihmali nedeniye asli olmak üzere ağır kusurlu oldukları sonucuna ulaşıldığı vurgulandı

oR@BeL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
anne, babası, için, istendi, pamirin, ve, yıl, şar


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557