Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Haber ve Magazin > Türkiyeden Haberler
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Türkiyeden Haberler Türkiye'nin her yerindeki güncel haberler burada.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 24 Ekim 2015, 01:40   #1 (permalink)
iyiyi ara,güzeli ara,doğruyu ara;
ama kusur arama!


oR@BeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 25 Ekim 2012
Nerden: evimden
Yaş: 51
(Mesajlar): 13.044
(Konular): 5372
İlişki Durumu: Evli
Burç:
Renkli Para : 1498372
Aldığı Beğeni: 2766
Beğendikleri: 5898
Ruh Halim: Kaygili
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 8
Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Yeni Can yeleğindeki mucize!
Can yeleğindeki mucize!AYDIN’ın Kuşadası İlçesi’nde çarşamba günü yaşanan tekne faciasında suda ölüm kalım savaşı veren umut yolcularının, şans eseri bölgede avlanmaya çıkan balıkçılar tarafından kurtarıldığı o anların görüntüleri ortaya çıktı.
Bölgeyi araştıran balıkçıların fark ettiği su üstündeki bir can yeleğinin içinden çıkan ve aşırı ısı kaybettiği için başta öldüğü sanılan 18 aylık Muhammed Hasan bebek de mucizenin adı oldu. Bodrum’da geçtiğimiz aylarda yaşanan faciada ölen Aylan bebeğin üzüntüsünü yaşayanlar için Muhammed bebekle teselli buldu.

Kuşadası Körfezi Ahmetbeyli-Seferihisar’ın yaklaşık yedi mil açığında çarşamba günü avlanmaya çıkan ‘Evran 1’ adlı teknedeki balıkçılar, su üzerinde turuncu bir nesne gördü. Bölgeye yönelen balıkçılar, su üzerinde can yelekleriyle bir grup mülteciyi gördü. Ardından umut yolcusu olduğu anlaşılan 15 kişiyi, tekneye aldı. Başka bir balıkçı teknesinden yardım istendi. Durumu Sahil Güvenlik ekiplerine bildiren ‘Evran 1’ teknesinin kaptanı Recep Evran ile arkadaşı Cenap Gümran, kurtarılan kaçakları, destek istedikleri ve yanlarına gelen başka bir balıkçı teknesine teslim etti. Ardından ‘Evran 1’ personeli, çevrede başka birinin olup olmadığının belirlenmesi için denizi aramaya başladı. Saatler sonra grubun bulunduğu yerden 1.5 mil mesafede, su üzerinde bir can yeleğini gören balıkçılar önce boş sandı. Ardından can yeleğinin içinde kas katı kesilmiş bir bebeği gören balıkçılar, öldüğü sanılan çocuğun ses çıkarması üzerine sevince boğuldu. Sudan çıkartılan bebek, Ege Liman İşletmeleri’nden römorkörüne teslim edildi. Adının Muhammed Hasan olduğu öğrenilen bebek, tedavisinin ardından sağlığına kavuştu. Sudaki kaçaklar ile minik Muhammed’in kurtarılma anı görüntüleri yaşanan acıyı ortaya koydu. Kurtarılanların ifadesine göre suya gömülen teknede 14 kişinin daha olduğu öğrenildi.
O ANLARI ANLATTI
Yaşanan facianın daha da büyümesini engelleyen Evran 1 teknesinin kaptanı Recep Evran, o anları şöyle anlattı:
“Önce denizde turuncu bir benzin bidonu gördük. Ona dürbün ile bakarken etrafında öbek öbek insanların olduğunu fark ettik. Hemen o tarafa yöneldik. İkişerli, üçerli gruplar halinde birbirine sarılmış insanlar denizde çırpınıyordu. En az dört beş saat suda kalmışlar hepsi şoka girmek üzereydi. Etrafa baktığımızda başka hiçbir tekne yoktu. Sahil güvenliği aradık. Onlar ekip gönderinceye kadar biz denizden hepsini topladık. Tüm çabamızla hemen onları tekneye aldık. Dördü genç kız 10 kadın diğeri erkek 15 kişiyi teknemize aldık. İnsanları alınca ıslak kıyafetleriyle tekneye ağırlık yaptıklarından manevra kabiliyetimiz zayıfladı. Bir facia yaşamamak için açıkta avlanan ‘İslamoğlu’ adlı trol teknesinden yardım istedik. Onlar da sağ olsunlar avlanmayı bırakıp yardıma geldi. Kurtardıklarımızı trol teknesine aktarıp etrafta başka canlı var mı diye arayışımızı sürdürdük.”ÖLDÜ SANDILAR AMA HAYATA TUTUNDU
Grubun bulunduğu yerin 1.5 mil uzağında bir can yeleği gördüğünü söyleyen Evran, “Su yüzeyinde, içinde herhangi bir şey görünmediği için boş zannettik. Bir umutla üzerine gittik. Biz boş can yeleği beklerken, içinde elleri robot gibi kaskatı kesilmiş bir bebek gördük. Öldüğünü düşündüğümüz için yıkıldık. Biz ölü sanırken bir inleme sesi duyduk. O an dünyalar bizim oldu. Çocuğu hemen yukarı çektik. Çocuk uzun süre denizde kaldığı için elleri, ayakları bembeyaz olmuştu. Hipotermiye girmek üzereydi veya girmişti. Dudakları ve ağzından köpükler geliyordu. Üstünü soyduk, battaniyelere sardık. Tüm çabamızla yaşatmaya çalıştık. Çağrımız üzerine Ege Liman İşletmeleri’nden römorkör geldi. Bebeği bizden alıp Kuşadası’na getirdi. Küçük olduğu için akıntı onu daha fazla sürüklemiş. Diğerleri birbirilerine sarıldıkları için fazla akıntıya kapılmamışlar. İyi ki oraya gitmişim. Anlatılmaz bir duygu. Eğer biraz daha geciksek belki o çocuk yaşamıyordu. Tıpkı Bodrum’da ölen Aylan bebek gibi cansız bedenini bir kumsalda bulacaktık” dedi.
BATAN TEKNEDE 14 KİŞİ SULARA GÖMÜLMÜŞ OLABİLİR
Kurtardıkları kişilerin teknede daha fazla kişinin olduğunu söylediğini belirten Evran, “Çat pat Türkçeleriyle ‘başkaları vardı, hamile bir kadın vardı, onları da kurtarın diye’ yalvardılar. Bir yaşlı amca dört torununun batan teknede olduğunu söyledi. ‘Namussuzlar’ diyor ama kimin için söylediğini bilmiyorum. Onların ifadesine göre batan kamarası olan bir tekneydi. Bir genç kız benim teknemi göstererek ‘böyle bir tekneydi’ diye anlatmaya çalıştı. Benim olduğum bölümde 4-5 kişinin olduğunu söyledi. Bize işaretle 30 kişi olduklarını anlatmaya çalıştılar. Teknenin battığını işaretlerle anlattılar. Teknenin battığı bölgede derinlik 100-110 metre olduğu için direk dibe batar. Onların anlatımlarına göre biri hamile 14 kişi Ege’nin dibinde. Benzin bidonu bulduğumuz için muhtemelen ahşap veya benzinli motoru olan bir tekneydi. Bot olsa su üzerinde bir bölümü kalırdı. İzleri olurdu. İnşallah ölmemişlerdir. Onları bulamadığımız ve kurtaramadığımız için çok üzgünüz. Ama 15 yetişkin bir bebeği kurtarmamız bile bir tesellidir” dedi.
MUHAMMED BEBEĞİN SAĞLIĞI İYİ
Öte yandan; vücut ısısının aşırı düşmesiyle hipotermiye yakalanan Muhammed bebeğe Kuşadası Devlet Hastanesi’nde ilk müdahale yapıldı. Ardından minik bebek, ambulansla daha fazla tıbbi olanağa sahip İzmir Behçet Uz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Muhammed bebeğin sağlığına kavuştuğunu, ancak hipotermi ile vücutta oluşabilecek hasarlara karşı hastanede gözlem altında tutulduğu bildirildi. Muhammed bebeğin annesinin hastaneye giderek çocuğunun başından ayrılmadığı öğrenildi.
O ANLARI ANLATTILAR
AYDIN’ın Kuşadası İlçesi’nde yaşanan tekne faciasında suda ölüm kalım savaşı veren ve bölgeye giden balıkçılar tarafından kurtarılan umut yolcuları İzmir’deki yakınlarının yanına geldi. Yaşadıkları dehşet dolu anları anlatan Suriyeliler, teknede mahsur kalan 14 kişinin çoğunun çocuk olduğunu, çocukları soğuktan korumak için kamaraya yerleştirdiklerini ancak kamaranın kapısının çok dar olması nedeniyle çıkamadıklarını dile getirdi. Bu arada, balıkçılar tarafından kurtarılması saniye saniye görüntülenen minik Muhammed Hasan, tedavisinin ardından taburcu edildi.
Kuşadası Körfezi Ahmetbeyli-Seferihisar’ın yaklaşık yedi mil açığında geçen çarşamba avlanmaya çıkan ‘Evran 1’ adlı teknedeki balıkçılar, denizde turuncu bir nesne gördükleri bölgeye gitti. Balıkçılar, burada kümelenmiş bir grubun olduğunu anladı. Ardından umut yolcusu olduğu anlaşılan 15 kişiyi, tekneye aldı. Başka bir balıkçı teknesinden yardım istendi. Durumu Sahil Güvenlik ekiplerine bildiren ‘Evran 1’ teknesinin kaptanı Recep Evran ile arkadaşı Cenap Gümran, kurtarılan kaçakları, destek istedikleri ve yanlarına gelen başka bir balıkçı teknesine teslim etti. Ardından ‘Evran 1’ personeli, çevrede başka birinin olup olmadığının belirlenmesi için denizi aramaya başladı. Saatler sonra grubun bulunduğu yerden 1.5 mil mesafede, su üzerinde bir can yeleğini gören balıkçılar önce boş sandı. Ardından can yeleğinin içinde kaskatı kesilmiş bir bebeği gören balıkçılar, öldüğü sanılan çocuğun ses çıkarması üzerine sevindi. Sudan çıkartılan bebek, Ege Liman İşletmeleri’nden römorkörüne teslim edildi. Adının Muhammed Hasan olduğu öğrenilen bebek, tedavisinin ardından sağlığına kavuştu. Sudaki kaçaklar ile minik Muhammed’in kurtarılma anı görüntüleri yaşanan acıyı ortaya koydu.
DEHŞET DOLU ANLARI ANLATTI
Yaşanan faciadan kurtulan ancak 3 çocuğunu sulara gömülen teknede bırakmak zorunda kalan anne Cihan Cemil gözyaşları içinde yaşadıklarını anlattı. Kısa süre önce Suriye’nin Haseke kentinden İzmir’e geldiklerini kaydeden Cihan Cemil, teknenin motorunun arıza yaptığını, kaptana dönmelerini söylediklerini belirtip, “Bizi dinlemedi ve ilerlemeye devam etti, bir süre sonra da tekne su almaya başladı. Çok kısa sürede de battı. En büyüğü 12 yaşında olan 10’a yakın çocuğun da aralarında bulunduğu 14 kişi teknenin kamarasında kaldı. kamaranın kapısı kilitli değildi ancak çok dar olduğu için çıkamadılar. Biz can yeleklerimizle 5 saatten fazla suyun içinde kaldık. Şans eseri balıkçılar gelip kurtardı. Ölü ya da sağ teknede kalanların çıkartılmasını istiyoruz. Teknede toplam 4 aile vardı. Hamile olan akrabamız da yok, o da tekneden çıkamadı” diye konuştu. Çocukları soğuktan korumak ve denize düşmemeleri için kamaraya yerleştirdiklerini dile getiren acılı kadın, devlet yetkililerinden yardım istedi. Faciadan kurtulan Muhammed Mahsum Cemil ise 6 torununun tekneyle sulara gömüldüğünü anlatırken fenalaştı, gözyaşlarına hakim olamadı, teknedekilerin her birinin akrabası olduğunu ve bir an önce bulunmasını istedi.
MUHAMMED BEBEK TABURCU EDİLDİ
Öte yandan; vücut ısısının aşırı düşmesiyle hipotermiye yakalanan ve Kuşadası Devlet Hastanesi’nde ilk müdahale yapıldıktan sonra İzmir’deki Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen Muhammed bebek, tedavisinin tamamlanmasının ardından taburcu edildi. Anne ve bebeğinin İzmir’de yakınlarının yanına gitmiş olabileceği öğrenildi.
PES DEDİRTEN PİŞKİNLİK
Aydın’ın Kuşadası İlçesi’nde yaşanan tekne faciasında suda ölüm kalım savaşı veren ve şans eseri bölgeye giden balıkçılar tarafından kurtarılan umut yolcularının İzmir’deki yakınlarının yanına gelmesinin ardından yaşadıkları, duyanları şaşkına çevirdi. İddiaya göre, yasa dışı yollardan Yunan adalarına gitmek isteyen ve 4 aileden oluşan grup, organizatörlere parayı geçişin tamamlanmasının ardından İzmir’deki yakınlarının vereceğini söyledi.
Bunun üzerine grup harekete geçti ve geçen çarşamba günü tekneyle yola çıkıldı, ancak tekne su alıp battı. Kurtulanların İzmir’deki yakınlarının yanına giden 2 organizatör de Suriyeliler’in Basmane Semti’ndeki evlerine gidip anlaştıkları ve miktarı öğrenilemeyen parayı istedi. Bunun üzerine tartışma yaşandı. İhbar üzerine olay yerine giden Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Ö.A. ve kardeşi Z.A.’yı gözaltına aldı. Üst aramaları yapılan şüphelilerden Ö.A.’dan 1 tabanca ele geçirildi.
Basmane Polis Merkezi Amirliği’nde işlemleri tamamlanan 2 kişi, Kuşadası’ndan gelen polis ekibine teslim edildi. Kuşadası’na götürülen 2 şüphelinin, işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

oR@BeL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
mucize, yeleğindeki


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557