Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Haber ve Magazin > Türkiyeden Haberler
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Türkiyeden Haberler Türkiye'nin her yerindeki güncel haberler burada.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 27 Eylül 2011, 13:57   #1 (permalink)
Üye

FENERBAHÇE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 10 Ağustos 2011
(Mesajlar): 2.499
(Konular): 404
Burç:
Renkli Para : 403375
Aldığı Beğeni: 178
Beğendikleri: 68
Ruh Halim: none
Takım :
Red face Yalçın Doğan: Piri Reis'in kemikleri sızlıyor

Hürriyet yazarı Doğan: 'Piri Reis Gemisi'nin yetersiz olduğunu Rumlar da biliyor'Piri Reis gemisinin Akdeniz'e sondaj çalışmaları için karşı hamle olarak gönderilmesine ilişkin tartışmalara Hürriyet yazarı da katıldı. Piri Reis Gemisi'nin en çok 1200 metre derinliğe kadar sondaj çalışması yapabildiğine işaret eden Hürriyet yazarı Yalçın Doğan, oysa Akdeniz'de 2000 metreden daha önce petrol ve doğalgazın çıkmadığını öne sürdü.
İşte Hürriyet yazarı Yalçın Doğan'ın bugünkü o yazısı
Piri Reis’in kemikleri sızlıyor
DOĞU Akdeniz’de doğalgaz ya da petrol varsa, ancak iki bin metre derinlikten sonra var. Bunu belirlemek için iki bin metrenin altında sondaj yapmak gerek. Oysa, Piri Reis en çok 1.200 metre derinliğe kadar sondaj yapabiliyor. Bu teknik bilgi Piri Reis’in yelkenlerini indiriyor. Türkiye’nin bu alanda en iyi uzmanlarından biri olan Necdet Pamir’le konuşuyorum.
PİRİ REİS AMACA HİZMET ETMEKTEN UZAK

Pamir önemli bir bilgi aktarıyor: “TPAO’da, Piri Reis’te görev yapan bazı arkadaşlarla, bazı öğretim üyeleriyle kafa kafaya verdik. Piri Reis sismik sondajı sınırlı biçimde yerine getiriyor, bu da amaca hizmet etmekten uzak”. Necdet Pamir’in verdiği bilginin önemli yönü, “Piri Reis’te görev yapan bazı kişilerin” de, aynı görüşe katılmış olmaları. Pamir ekliyor: “Piri Reis’in Doğu Akdeniz’e açılması iç politika malzemesi, geminin özelliklerini dışarıdakiler de biliyor zaten”.
ABD ŞİRKETLERİ

Sondaj nasıl yapılıyor? Araştırma gemisi denizin dibine sismik dalgalar gönderiyor. O dalgalar geri döndüğünde, elde edilen bulgularda sünger gibi, gözenekli tabakalar varsa, orada bir şey var. Bu doğalgaz olabilir, petrol olabilir, hatta işe yaramaz bir gaz olabilir. Orada ne olduğu ancak o yeri delmekle öğreniliyor. Bunu da, Amerikan şirketleri yapıyor. Araştırma gemileri delinecek yeri tespit ediyor. O yeri Amerikan şirketleri delecek. Anlaşmalara göre, Amerikan şirketleri en az iki kuyu açmak zorunda. Açacaklar ve ne olduğunu belirleyecekler.
ON ÜÇ YIL GECİKME

Piri Reis’in yetersiz olduğunu 1990’lardan beri bütün hükümet edenler biliyor. 1997’de bizim bir sismik araştırma gemimiz olsun” kararına varılıyor. Sadece varılıyor. Gemi yapımına 2010’da başlanıyor. On üç yıl gecikmeyle. On üç yılın acısı bugün çıkıyor. Piri Reis Akdeniz’e açılıyor, sadece iç ve dış kamu oyuna gösteri niteliğinde. Sonuç alınmayacağını cümle alem biliyor. Oysa, Türkiye bugünkü koşullarda Akdeniz’de elbette sondaj yapmalı, orada tartışma yok. Otuz üç yaşındaki Piri Reis gemisi adını Osmanlı’nın zaferden zafere koşan efsanevi kaptanlarından Piri Reis’ten alıyor. Gemiye yerine getiremeyeceği bir görevi vermek, Kanuni’nin haksız fermanıyla idam edilen Piri Reis’in kemiklerini şimdi bir kez daha sızlatıyor.
Enerji Bakanı Taner Yıldız, KKTC ile imzalanan Kıta Sahanlığı Anlaşması'na bağlı olarak sismik arama gemimiz Piri Reis'in bugün Akdeniz'e açılacağını söyledi. Yıldız, arama çalışmaları sırasında gerek görüldüğünde Rum tarafıyla çakışan alanlara da girileceğini belirtti.
Türkiye'nin tek faal sismik araştırma gemisi olan Piri Reis 33 yıldır denizlerde.. 1978 yılında Almanya'da yapılan gemide hazırlıklar tamamlanır tamamlanmaz Urla'dan Akdeniz'e açılacak..

DENİZALTILAR SAVAŞ YÜKÜYLE AKDENİZ'DE

Akdeniz’de yaşanan gerginlik nedeniyle Donanma Komutanlığı’nın Gölcük Deniz Üssü’ndeki bir çok gemi belirli aralıklarla buradan ayrılırken, son olarak bu sabah da 3 denizaltının bölgeye hareket ettiği öğrenildi. Donanma Komutanlığı’nın Ege ve Akdeniz’deki deniz üslerinde de birçok Firkateyn, hücümbot, mayın ve yardımcı gemileri bulunuyor.
PİRİ REİS TÜRKİYE'NİN TEK ARAŞTIRMA GEMİSİ

Piri Reis Araştırma Gemisi R/V Koca Piri Reis araştırma gemisi 1978 yılında Batı Almanya’ da yapılmıştır. K.Piri Reis araştırma gemisi Türkiye' nin bilimsel deniz araştırmaları için sahip olduğu ilk gemidir. Kıyıya yanaşmaya gereksinim göstermeden 15-20 gün araştırma çalışması yapabilme yeteneğindedir. Geminin boyu 36 m, eni 8.10 m, draftı minimum 2.30 m, maksimum 2.8 m, yüksekliği ise 3.8 m, tonajı 300 grosston, 80 netton' dur. Halen ülkemizde deniz jeolojisi ve jeofiziği çalışmaları da dahil olmak üzere, çok disiplinli deniz araştırmalarının yapılabildiği tek araştırma gemisi konumunda..
Türkiye gibi küresel güç olma yolunda hızla ilerleyen bir ülkenin 1978 yapımı bir araştırma gemisiyle Akdeniz'e açılıyor olması, üstelik bu geminin 3 tarafı denizlerle çevrili Türkiye'nin tek sismik araştırma gemisi olması oldukça şaşırtıcı..
Piri Reis Araştırma Gemisi'nin bazı teknik özellikleri aşağıda çıkarılmıştır.
RUMLAR'DA SAVAŞ HAZIRLIĞI

Doğu Akdeniz'de petrol ve doğalgaz arama faaliyetlerine başlayan Kıbrıs Rum yönetimini, Türkiye ile KKTC arasında imzalanan "kıta sahanlığı" anlaşması telaşlandırdı.
Rum Alithia gazetesinin, "Savaş Yasaları Mecliste" başlığıyla verdiği habere göre, Güney Kıbrıs'ın herhangi bir acil veya savaş durumunda nasıl hareket edeceğine ilişkin yeni bir yasa tasarısı Rum hükümeti tarafından meclise sunuldu. Tasarıda 'Acil Durumlar Sivil Planlama' (PSEA) birimi adı altında yeni bir oluşum öngörülüyor. Habere göre, herhangi bir saldırı veya tehdit karşısında acil durum ilan edilmesi durumunda PSEA'da görevli kişilerin harekete geçmesi ve savunmaya yardımcı olması hedefleniyor. Yasa tasarısında, PSEA çerçevesinde, 'alarm sistemi kurulması, göreve çağrıldıklarında PSEA mensuplarının kullanabilecekleri teçhizat ve malzemelerin bulunacağı uygun binaların yapılması' öngörülürken, İçişleri Bakanına da PSEA personelini acil durumlarda göreve çağırma yetkisi veriliyor.
ensonhaber


şaka gibi (:taka'dan hiç bir farkı yok =)demek ki neymiş amaç ne kıbrıs , ne petrol aramak tek amaç israil'e gider yapmak (: ülke çıkarlarımız ile neresi bağdaşıyor ?

Aziz Yıldırım "Ne Şikesi Kardeşim ! Memleket Elden Gidiyor !!!" diyeli 530 Gün Oldu .....

[SIGPIC][/SIGPIC]
FENERBAHÇE isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 27 Eylül 2011, 14:12   #2 (permalink)
Genetik Tosba

LaylondoN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
(Mesajlar): 1.807
(Konular): 96
Renkli Para : 15461
Aldığı Beğeni: 80
Beğendikleri: 13
Ruh Halim: Olu Gibi
Standart

yilmaz ozdil de yazmis gayet guzel bi sekilde
LaylondoN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 28 Eylül 2011, 08:25   #3 (permalink)
Üye

FENERBAHÇE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 10 Ağustos 2011
(Mesajlar): 2.499
(Konular): 404
Burç:
Renkli Para : 403375
Aldığı Beğeni: 178
Beğendikleri: 68
Ruh Halim: none
Takım :
Standart

aynen öyle 2ooo metrede petrol yatakları var deniliyor bizim taka 12oo metre altına inemiyor =) yazık ya şu araştırma gemisi dış basının eline geçse nasıl dalga geççeklerini düşünmek bile istemiyorum :x

süper güç'ün süper takası

Aziz Yıldırım "Ne Şikesi Kardeşim ! Memleket Elden Gidiyor !!!" diyeli 530 Gün Oldu .....

[SIGPIC][/SIGPIC]
FENERBAHÇE isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 28 Eylül 2011, 08:29   #4 (permalink)
Üye

FENERBAHÇE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 10 Ağustos 2011
(Mesajlar): 2.499
(Konular): 404
Burç:
Renkli Para : 403375
Aldığı Beğeni: 178
Beğendikleri: 68
Ruh Halim: none
Takım :
Standart


Aziz Yıldırım "Ne Şikesi Kardeşim ! Memleket Elden Gidiyor !!!" diyeli 530 Gün Oldu .....

[SIGPIC][/SIGPIC]
FENERBAHÇE isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
doğan, kemikleri, piri, reisin, sızlıyor, yalçın


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557