Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Haber ve Magazin > Türkiyeden Haberler
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Türkiyeden Haberler Türkiye'nin her yerindeki güncel haberler burada.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 28 Mayıs 2012, 18:46   #1 (permalink)
İstanbul.

»Mαbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 21 Kasım 2011
Nerden: İstanbul
(Mesajlar): 1.988
(Konular): 430
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 1634
Aldığı Beğeni: 113
Beğendikleri: 30
Ruh Halim: Bitkin
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 1
Teşekkür Plaketi 
»Mαbel isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Standart Tümgeneral Çubuklu, Özkök ve Büyükanıt'ı işaret etti

Ergenekon Davası’nda talep bölümünde konuşan Tümgeneral Hıfzı Çubuklu, irtica.org sitesinin emekli orgeneral Hilmi Özkök’ün Genelkurmay Başkanlığı döneminde kurulduğuna dikkat çekerek, "1998 yılında siteler kuruldu. Sadece bizi yakaladınız. İrtica.org 1 Nisan 2006 tarihinde kuruldu. Dönemin Genelkurmay Başkanını biliyorsunuz" dedi.


Çubuklu, Yaşar Büyükanıt’ı da işaret ederek, "AK Parti kapatma davasının açıldığı tarihe ve Anayasa Mahkemesi’nce verilen kararın tarihine bakıldığında bunların hepsi benim yeni parafladığım andıç tarihinden çok önceki tarihlerdir. O tarihteki görevliler hakkında hiçbir işlem yapılmadan, bu olaydan haberi olmayan kişiler hakkında dava açılması ceza hukukunun şahsiliği prensibi ile bağdaşmamaktadır" diye konuştu.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’de görülen Ergenekon Davası’nda talep bölümünde tutuklu sanık CHP İzmir Milletvekili gazeteci Mustafa Balbay konuştu. Balbay, "Bugün 28 Mayıs 2012. Siyasi tarihin önemli kilometre taşlarından olan 27 Mayıs 1960’ın yıldönümü. 27 Mayıs öncesinde haksız yere tutuklanıp cezaevlerine konulan 150 gazetecinin, Meclis Tahkikat Komisyonları’nda haksız yere sorgulananların, 27 Mayıs sonrası haksız yargılanan herkesin acılarını paylaşıyorum" diyerek sözlerine başladı.

Mustafa Balbay, "Tarihi dilim dilim bölüp pay çıkarmaya çalışmak yerine herkesi tarihi bütün olarak ele alıp ders çıkarmaya davet ediyorum. Tarihten vazife çıkarmak yerine herkesi birleşmeye, olağanüstü dönemlerin hukuksuzluk olduğunu anlamaya davet ediyorum. 1960’taki üç idam 1970’deki üç idamı getirdi. İkisinin çarpımı 12 Eylül’ü doğurdu. Bu çarpım tablosunun öncesini ve sonrasını, içinden geçtiğimiz dönem de dahil olmak üzere birlikte gerçekleri sizinle paylaşmak istiyorum. Bugünlerde 1960 sonrası dönemin yargılamalarına ilişkin yayınlar medyada geniş yer tutuyor. Medyada yarın da Ergenekon yargılamalarının nasıl yapıldığı tartışılacak" diye konuştu.

BALBAY DAVALARIN BİRLEŞTİRİLMESİNİ ELEŞTİRDİ

Ergenekon Davaları’nın birleştirilmesini eleştiren Mustafa Balbay, şunları söyledi:

"Geldiğimiz aşamada bir arpa boyu geri gittğimizi görüyoruz. İkinci iddianameden yargılanırken Birinci davadan ve diğer davalardan da yargılananlar geldi. Siz sık sık ‘Davanın geldiği aşamada’ diyorsunuz. Sayın Başkan mahkemenin gelmiş olduğu aşama nedir? biz bilmiyoruz. Buradaki herkes önce insandır. Burada birbirinden farklı o kadar insan var ki. İşkence ile bir araya getirilmeyecek insanlar, bu iddianamelerle bir araya getirildi. Duruşma aralarında şöyle konuşmalara tanık oldum. Biri soruyor ‘Sen hangi davadansın’, diğeri cevap veriyor ‘Seninle en çok görüşme kaydı bulunanım…’ Amacınız pirincin taşını ayıklamaksa… Pirinç çuvalının içine arpa, buğday, mercimek, nohut ne varsa koydunuz. Şimdi bunları ayıklamak için çaba harcıyorsunuz. Bir örnek verecek olursak eğer, İstanbul’dan yola çıkıyorsunuz tabela ‘Ankara 100 kilometre yazıyor’, gidiyorsunuz ‘Ankara 200 kilometre’ yazıyor. Biz böyle bir ortamda gerçeği arıyoruz."

"NEREDEN GELDİĞİNİ BİLMEDİĞİMİZ KURŞUN YAĞMURLARININ ALTINDAYIZ"

Davalarda gizli ve açık bir çok tanığın dinlendiğini belirten Mustafa Balbay, "Hukukçu, avukat arkadaşlarıma danıştım. Dünyanın hiçbir çağdaş ülkesinden ‘gizli’ tanık uygulaması yok. Amerika’da önce tanık ifadesini veriyor, sonra yüz değiştirme, yeni kimlik gibi uygulamalar yapılıyor. Gizli tanık uygulaması ‘açık oy gizli sayım’a benziyor. Burada tanıklar sanıkları suçlayıp gidiyor. Tanıklar, ’Şunu da söyleyecektim aklıma şimdi geldi’ diyor ve eklemeler yapıyor. Nereden geldiğini bilmediğimiz kurşun yağmuru altındayız. Siz de ’Sakin olun isabet edip etmediğine sonra bakacağız’ diyorsunuz" şeklinde konuştu.

"TANIKLARIN ANALİZLERİNİ ÇÜRÜTMEK İÇİN UĞRAŞIYORUZ"

Geçen hafta duruşmada dinlenen eski Emniyet İstihbarat Dairesi Başkanı Bülent Orakoğlu’nu isim vermeden eleştiren Balbay," Açık tanık geliyor, faili meçhul cinayetleri anlatıyor, buraya bağlıyor. ‘Deliliniz var mı’ deniliyor. ’Yok bunlar benim analizlerim’ diyor. Biz bir de buraya gelen tanıkların analizlerini çürütmek için çaba sarf ediyoruz" dedi. Eline sadece askerlik yaptığı 1982 yılında silah aldığını vurgulayan Balbay "Ben Cumhuriyet Gazetesi yazarıyım ve Cumhuriyet Gazetesi’ni bombalayanlarla birlikte yargılanıyorum"dedi. Tutuklu milletvekillerinin tahliyesine ilişkin tartışmalar sırasında Ak Parti’nin bir anket yaptırdığını anlatan Balbay, "Siz buna hukuk devleti diyebilir misiniz? Bu tablo Türk filmlerindeki kötü adamların elleri kolları bağlı birine su gösterip sonra dökmesine benziyor. Filmlerde dahi o zalimler kazanmamıştır. Özgürlüklerin pazarlık konusu yapıldığı bir dönemdeyiz" dedi.

Balbay sözlerini şöyle tamamladı: "Milletvekili olarak iç barışın ve adaletin sağlanması ilgili görevimi yapmak istiyorum. Aydın bir Mustafa Balbay olarak ben özgürüm. Cezaevinde bulunduğum sürede 500’e yakın köşe yazısı yazdım. 2 binin üzerinde kamuoyu açıklaması yaptım. 5 Kitap çıkardım. Ben cezaevinde de üretmeye devam ediyorum."

KORAMİRAL OTUZBİROĞLU: ADİL YARGILAMA TALEP EDİYORUM

Ergenekon Davası ile birleşen İnternet Andıcı Davası’nın tutuklu sanığı Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu, tutuklu olarak yargılandığı mahkemelere karşı inancının yok olduğunu söyleyerek "Bu davada 17 ayrı iddianeme yer alıyor. 17 ayrı iddianameyi Ergenekon kuyusuna attınız. Kuyu doluyor, şişiyor ancak davalara doymuyor" dedi. İnternet Andıcı Davası’nın, Ergenekon Davası’ndan ayrılmasını isteyen Oturzbiroğlu, "Adil yargılama talep ediyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

"İDDİANIN ELE TUTULUR BİR YANI YOK"

Tutuklu sanık Genelkurmay Başkanlığı Adli Müşaviri Tümgeneral Hıfzı Çubuklu da 2009 tarihli andıçla illegal olduğu iddia edilen sitelere hukuk koruması sağlandığı iddiasına değinerek, iddianın elle tutulur bir yanı olmadığını belirtti. Çubuklu, "Bana söyler misiniz illegallik nerede? Şayet burada bir suç işlenmişse, işleyenler hakkında ’suçun şahsiliği ilkesi’ de dikkate alınarak gerekli yasal işlem yapılmalıdır. Geçmişte işlendiği iddia edilen bir suç nedeniyle, sitelerden bile haberi olmayan görevlilerin daha sonra bu konuyla da bağlantılı olmaksızın 2009 tarihinde yeni site kurulmasına ilişkin bir yazıya paraf atmaları sebebiyle suçlanmaları mümkün müdür?" dedi.

"SİTELER 1998 YILINDA KURULDU, SADECE BİZİ YAKALADINIZ"

Ak Parti hakkında açılan kapatma davasının delillerinin dava konusu sitelerden temin edilen haberler olduğunun iddia edildiğini belirten Çubuklu, şöyle konuştu:

"17 Ocak 2012 tarihinde Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Siyasi Partiler Sicil Bürosu’ndan gelen yazıya göre kullanılan tek haber 2007 tarihli ’Apronda Namaz Şov’ isimli haberdir. Bu haberin sitede yayınlanmasından 1 ay önce 27 Eylül 2007 tarihli Cumhuriyet Gazetesi’nde çıkan ve bu gazete kaynak gösterilmek suretiyle 23 Ekim 2007 tarihinde "irtica.org" sitesine konulan haberdir. Bu haberin tarihine baktığınızda, Ak Parti kapatma davasının açıldığı tarihe ve Anayasa Mahkemesi’nce verilen kararın tarihine bakıldığında bunların hepsi benim yeni parafladığım andıç tarihinden çok önceki tarihlerdir. O tarihteki görevliler (Yaşar Büyükanıt) hakkında hiçbir işlem yapılmadan, bu olaydan haberi olmayan kişiler hakkında dava açılması ceza hukukunun şahsiliği prensibi ile bağdaşmamaktadır. Bu kapsamda, 2007-2008 yıllarında işletilen 2 sitede Ak Parti aleyhine çeşitli basın kuruluşlarında yer alan haberlerin bulunması (şayet gerçek ise) etik olarak kabul edilebilir bir durum değildir. Ama bu durumun benim sorumluluğumla bağdaşır hiçbir yanı bulunmamaktadır. 1998 yılında siteler kuruldu. Sadece bizi yakaladınız. irtica.org 1 Nisan 2006 tarihinde kuruldu. Dönemin Genelkurmay Başkanını (Hilmi Özkök) biliyorsunuz" diyerek sözlerini tamamladı.
»Mαbel isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
büyükanıtı, çubuklu, etti, işaret, tümgeneral, ve, özkök


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557