Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Haber ve Magazin > Türkiyeden Haberler
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Türkiyeden Haberler Türkiye'nin her yerindeki güncel haberler burada.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 23 Eylül 2012, 05:19   #1 (permalink)
VIP ÜYE ~

Elen. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 21 Eylül 2012
(Mesajlar): 2.428
(Konular): 705
İlişki Durumu: Evli
Burç:
Renkli Para : 227595
Aldığı Beğeni: 486
Beğendikleri: 25
Ruh Halim: Suspus
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 1
Oscar Ödülü 
Standart Çelik: Yeni Eğitim Sistemi 28 Şubat İdeolojisine Dokunulduğu İçin Eleştiriliyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, "28 Şubat post modern darbesi en büyük ideolojik manevrasını eğitimde yaptı."

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, "28 Şubat post modern darbesi en büyük ideolojik manevrasını eğitimde yaptı. O dönemin uygulamaları teker teker ortadan kaldırıldı. 28 Şubat ideolojisine dokunulduğu için bunlar 4+4+4 eğitim sistemi ile ilgili eleştirileri palazlandırdı" dedi.

Gazeteci Yazar aslan Değirmenci' nin Kanal 5'te hazırlayıp sunduğu 'Son Gündem' programına katılan Çelik, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Yeni eğitim sistemi 4+4+4 ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Çelik, liselerde bir değişikliğin olmadığını, liselerin önceden de 4 yıl olduğunu anlattı. Okullara kendi döneminden itibaren 65-66 aylık öğrencilerin zaten kayıt edildiğini kaydeden Çelik, "66 aylıkken çocukların okula getirilmesi eskiden de geçerliydi. Burada bana göre iletişiminde bir problem oldu. Başından beri anlatılsaydı bana göre bir problem olmayacaktı" diye konuştu.

"BALYOZ SANIKLARININ CEZA ALMASINDAN HAZ DUYMUYORUZ"

Balyoz davasındaki kararlarla ilgili bazı siyasiler tarafından yapılan eleştirileri değerlendiren Hüseyin Çelik, herkesin yargının kararlarına uymak zorunda olduğunu söyledi. Yargının kararlarının eleştirilebileceğini kaydeden Çelik, Balyoz'la ilgili çıkan kararın henüz netleşmediğinin altını çizerek, "Balyoz davasında birilerinin ceza almasından dolayı haz duymamız söz konusu değil. Keşke hiç böyle bir şey olmasa, keşke böyle bir teşebbüs yaşanmasaydı. Bu insanlar da bu cezaları keşke hiç almamış olsalardı" şeklinde konuştu.

Belli çevrelerin başından beri Tsk'ya komplo çıkarılmış gibi bir algı oluşturmaya çalıştığına değinen Çelik, "Bunu doğru bulmuyoruz. Ak Parti'nin iktidara gelmesinden sonra bazı asker ve siviller harekete geçti. Bunların kim olduğunu ve ne yapmak istediklerini herkes biliyor" ifadelerini kullandı.

Darbenin artık Türkiye'nin gündeminden çıkması gerektiğini anlatan Çelik, "Bu ordumuzda yakışmıyor. Bizim ordumuz kendi halkının emrinde, kendi halkının iradesinin emriyle siyasi iradenin emrinde olması lazım, medeni ve kalkınmış ülkelerde olduğu gibi. Bu ülkenin başbakanı asıldı. Bu, iktidarların devredildiği dönemle yaşandı. Onlara göre halk, tercihleri ile yanlış yaptı. Ordu, CHP, Yüksek yargı eşittir devlet demektir. Türkiye bir arınmadan geçiyor. Darbelerden arınıyor. 60 darbesi dahil Türkiye darbeleri sorguluyor. Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya dahil, bütün darbeler yargılanıyor. 28 Şubat davasının büyüme durumu vardır. Bu davanın sivil ayakları duruyor. Bu virüsün Türkiye'de silinip atılması gerekiyor" dedi.

"KILIÇDAROĞLU AÇIKLAMASI İLE YARGIYA MAHALLE BASKISI UYGULUYOR"

Siyasi parti liderlerinin, Balyoz sanıkları ile ilgili verilen mahkeme kararını eleştiren açıklamalarına dikkat çeken Çelik, şunları söyledi: "CHP eski genel Başkanı Deniz Baykal, 'Ben bu davanın avukatıyım', Kılıçdaroğlu ise, 'Ergenekon nerede gösterin, gidip üye olayım' dedi. Kılıçdaroğlu önceki günki açıklamasında da 'Bizi mahkemelerle yıldıramazsınız' dedi. Siz, dediğiniz kimsiniz? Daha birkaç gün önce merhum Menderes'in mezarına giderek, 'Ezber bozmaya geldim' dedi. İyi bir gelişmeydi. Ne zamana kadar? Bu açıklama yapılıncaya kadar. Ben bugüne kadar şunu hep savundum. Türkiye'de yapılmış bütün darbelerin içinde CHP ya fiili ya da fikri olarak vardır. Bu darbeleri yapanların zihniyeti ile CHP'nin zihniyeti aynıdır. Bunların laiklik anlayışları, halka bakışları aynıdır. CHP Genel Başkanı yaptığı bu açıklama ile yargı üzerinde mahalle baskısı kurmuştur. Yargıyı etkilemeye çalışmıştır. Çok şükür ki, devlet adına birilerinin, silahlı kuvvetler adına birilerine emir ve talimat verme günleri geride kaldı. Kılıçdaroğlu mahkemeden çıkan karardan memnun olmadığını söyleyebilir. Ama bizi mahkemeler ile korkutamaz"

MHP'nin de bugünki yöneticileri ile CHP yöneticileri arasında bir fark olmadığını savunan Çelik, MHP'nin oy aldığı taban ile çeliştiğini söyledi. MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin de Balyozla ilgili eleştirilerine şaşırmadığını kaydeden Çelik, "Yargıtay aşamasında hiçbir hakim ve savcı birilerine ceza vermekten özel bir haz duymaz. Yanlış yapanı cezalandırmak adaletin temelidir" dedi.

"HALKIMIZ VÜCUDUNA UYGUN BİR ANAYASA YAPAR"

Anayasa çalışmalarına vurgu yapan Çelik, "O kadar eften püften meseleler gündeme getiriliyor ki, ben açıkçası Türkiye'de Anayasa yapım sürecinin hızlı bir şekilde devam ettiği kanaatini taşımıyorum ama Ak Parti'nin yeni anayasa yapılması konusunda kararlılığı vardır. Gayreti de var. Diyelim ki, patiler çekildi. Ak Parti, milletle bu anayasayı yapar. Bu halk, bu vücuda uygun bir anayasa yapar. Hayırlı işlerde acele etmek gerekir. Hayırlı işlerde acele etmezseniz, hayırsızlıklar işin içine girer. Bu dönemde ümit ederim ki, ele dokunur bir anayasa yazılır. Yapılmazsa bir millete ayıp olur. Ak Parti'nin daha önce yaptırdığı taslak, 'Efendim siz bize anayasa dayatıyorsunuz' anlayışıyla sekteye uğratıldı" diye konuştu.

"KÜRTLERİN PKK SORUNU VAR"


Türkiye'nin terör ve güvenlik sorunu ile ilgili de açıklamalarda bulunan Çelik, birilerinin Türkiye için kötülükler düşünebileceğini ancak Türkiye'nin buna karşı önlem alması gerektiğini dile getirdi. PKK'nın Kürt sorunu ile ilgili bir derdinin olmadığını da kaydeden Çelik, Kürtlerin PKK sorunu gibi bir derdinin olduğunu aktardı.

PKK'nın en büyük zararı Kürt halkına verdiği belirten Çelik, "Abdullah Öcalan, 1980 yılındaki derin devletin yardımına mazhar olmuş birisidir. Öcalan'ın o dönemlerde yurt dışına kaçması tesadüfi şeyler değildir. Sonradan kontrolden çıkmış olabilir. Hizbullah'ı da böyle destekledi derin devlet. Gün geldi Hizbullah kontrolden çıktı. PKK'yı da gün gelmiş Batı kullanmış, gün gelmiş İran kullanmış gün gelmiş Suriye kullanmıştır" şeklinde konuştu.

"PKK'NIN DERDİ KÜRT BAHARI"

Şemdinli'de yüzlerce PKK'lının öldürüldüğünü anımsatan Çelik, "Peki, iyi mi oldu? Ben hayatım boyunca insanların ölümüne sevinmedim. Öldürülen her PKK'lı kinin ve nefretin daha da büyüdüğü anlamına gelir. PKK her evden bir cenazesi çıksın istiyor. Bu Türkiye'de nefreti büyütür. Nefretin büyümesine yardım eder. İnsanlara kendilerini ifade edecek bir zemin bırakmazsanız, insanlar ya yer altına iner ya da yurt dışına kaçar. Geçmişte bu hatalar Türkiye'de yapılmıştır. Önceden, PKK, 'dilim yok sayıldığı için, yayın yapmama izin vermedikleri, ret, inkar ve asimilasyon politikaları uygulandığı için ben dağa çıktım' diyordu. Ak Parti hükümetleri ile birlikte inkar, ret, asimilasyon politikaları ayağımızın altına atılmıştır. Gerek, ekonomik olarak gerek insan hakkı olarak bu memlekette bunların hayal bile edemeyeceği şeyler yapıyoruz. Siyasi cinayetler ortadan kalkmıştır. Bu hükümetin yaptıklarına karşılık birilerinin teşekkür etmesi gerekmez miydi? Kürt halkı teşekkür ediyor" dedi.

"PKK KENDİ VARLIĞINI KORUMAYA ÇALIŞIYOR"

PKK'nın kendi varlığını koruyama çalıştığını da dile getiren Çelik, örgütün son dönem uygulamaya çalıştığı strateji ile ilgili de şu değerlendirmelerde bulundu: "Suriye'deki Kamışlı, Kobali, Afin gibi bir bölge oluşturabilir miyiz? Bir 'Arap Baharı' dendi ya. 'Acaba bir saatliğine de olsa Şemdinli'ye bayrak asabilir miyiz?' Bütün dertleri bu PKK'nın. Bu görüntüyü vermeye çalışıyorlar. Bu örgüt 'Bunları başarıyoruz, bizlere gene iş verin' demek için bunları yapıyorlar. Esed, Kürtlere kimlik vermeyen bir adamdır. Şimdi PKK, Esed'i destekliyor. İşin aslı astarı bu işte" diye konuştu.

"MHP VE BDP BİRBİRİNİ DESTEKLEYEN PARTİLER"

MHP'nin OHAL talebi ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Çelik, PKK'nın isteği ile MHP'nin isteğini farklı olmadığını savundu. "PKK da OHAL istiyor MHP de" diyen Çelik, "PKK Kürt halkının inim inim inletilmesini istiyor. PKK'nın azmasının sebebi, Türkiye'nin demokratikleşmesidir. Bu, PKK'nın iddialarını kaybetmesi anlamına geliyor. Böyle olursa BDP marjinal bir parti olacak. BDP marjinal olursa MHP de güç kaybedecek. Tez antitezi destekliyor. MHP ve BDP birbirini destekleyen partilerdir" ifadelerini kullandı.

"AYAKKABININ DELİK OLDUĞU YÖNÜNDE HABER YAPMAK NE AYIP ŞEY"

Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'in ayakkabısının delik olduğu yönündeki iddiaları gündeme getiren gazeteyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Özel, "Ne ayıp şey. Haber mi bu? Gazetecilik mi bu? Ben bunların hakkında açıkçası yorum yapmayı da buna değer atfetmek olarak değerlendiriyorum" şeklinde konuştu.

"MİSİLLEME YAPMA SÜREMİZ BAKİDİR"

Türk jetinin düşürülmesi ile ilgili de açıklamalarda bulunan Çelik, "Bizim misilleme yapma süremiz bakidir. Başbakan, ne tür tedbirlerin alınacağını söyledi. Başbakanın ne söylediği açık. Biz üzerine bir bardak su içmeyiz" sözlerini sarf etti.
Elen. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
28, Çelik, dokunulduğu, eğitim, eleştiriliyor, için, ideolojisine, sistemi, İçin, İdeolojisine, yeni, şubat


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557