Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  



"Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Haber ve Magazin > Türkiyeden Haberler
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Türkiyeden Haberler Türkiye'nin her yerindeki güncel haberler burada.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.



veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Like Tree1Kişi Beğendi
  • 1 Post By CentilmeN
Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 28 Aralık 2012, 14:45   #1 (permalink)
Yαn Odαdαn Gelen Melodiler Gibidir Ses Ayαrı


- Ợuαяαnтinє. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 28 Nisan 2012
Nerden: ♥◊♣♠
(Mesajlar): 15.773
(Konular): 5327
Burç:
Renkli Para : 727928
Aldığı Beğeni: 2553
Beğendikleri: 945
Ruh Halim: Acimasiz
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 5
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart Sizin Eviniz de Yıkım Bölgesinde Olabilir !

İstanbul’dan Ankara’ya, İzmir’den Kahramanmaraş’a; Bursa’dan Tunceli’ye; Rize’den Şanlıurfa’ya Türkiye’nin ‘risk’ altındaki mahallelerin listesine ulaşıldı.






Kimi talepler Başbakanlık’tan kimileri Valiliklerden kimileri de belediyelerden iletildi. Ancak son sözü hükümet söyleyecek! Bu mahallelerin ‘risk alanı’ ya da ‘dönüşüm ve gelişim alanı’ ilanına Bakanlar Kurulu karar verecek.

Başbakanlık, İstanbul, İzmir ve Ankara illerinde 383.5 hektar alanın ‘dönüşüm ve gelişim bölgesi’ ilan edilmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na başvurdu.

İLK GRUPTA 9 BÖLGE BEKLİYOR

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 6306 Sayılı Kentsel Dönüşüm Yasası çerçevesinde dokuz bölgeye ilişkin dosyaları Başbakanlığa gönderdi. Eğer Bakanlar Kurulu da onaylarsa Ankara, Bursa, Erzurum, İstanbul ve İzmir’de yaklaşık 20 bin dönüm büyüklüğündeki 9 bölge ‘riskli alan’ ilan edilecek. Belediye Kanunu Çerçevesinde 4 bölgeye ilişkin ‘dönüşüm ve gelişim alanı’ ilan talepleri de yine Bakanlar Kurulu tarafından karara bağlanacak.

İŞTE HÜKÜMETİN ÖNÜNDEKİ O MAHALLELER

Ankara Büyükşehir Belediyesi Altındağ Atıfbey Mahalleler’deki 105 hektar alan; Mamak Araplar’daki 168 hektar alanın ‘riskli alan’ ilan edilmesini istedi. İzmir Valiliği, Karabağlar Cennetçeşme’de 540 hektar alanın; Bursa Yıldırım Belediyesi Millet Mahalleleri’nde 499 hektar alanın; Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yakutiye Aziziye Mahallesi’nde 97,1 hektar alan için başvurdu.

İstanbul’da ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Sarıyer Armutlu’da 141 hektar; Çamlıtepe-Derbent Mahallesi’nde 28 hektar alanın ‘riskli’ ilan edilmesi için talepte bulundu. Zeytinburnu Belediyesi Sümer Mahallesi’nde 4 hektar; Gaziosmanpaşa Belediyesi Pazariçi’nde 392,3 hektar alan için başvuruda bulundu.
Belediye Kanunu çerçevesinde ‘dönüşüm alanı’ olması için Ankara Valili Beypazarı’nda Ayvaşık’ta 68.4 hektar; Bursa Büyükşehir Belediyesi Osmangazi Akpınar Binelli Konutları’nda 41 hektar; Karaman Belediyesi Merkezdeki Doğukışla Vadisi ile Kirişçi Mahallelerinde 63 hektar alan için Bakanlar Kurulu’ndan karar bekliyor.

BAKANLIK’TA İNCELEMESİ SÜREN MAHALLELER

Yasa gereği Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hem ‘riskli alan’ hem de ‘dönüşüm alanı’ taleplerini tek tek inceleyerek, varsa eksiklikleri tamamlatıp dosyaları önce Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’na (AFAD) ardından da Bakanlar Kurulu’na gönderiyor. Bu çerçevede Bakanlık halen ‘riskli alan’ talebiyle yapılan 28 proje başvurusuna ilişkin incelemelerini sürdürüyor.

DİKMEN İMZADA!

28 proje incelendiğinde Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Çankaya İlçesi’ndeki yerlerle ilgili başvuruları dikkat çekiyor. 189 hektarlık Dikmen Vadisi Son Etap projesi imza aşamasına gelirken; Şirindere’de 17.3 hektar alana ilişkin inceleme devam ediyor. Akpınar’da 1 hektarlık alana ilişkin dosyanın ise eksikliklerinin tamamlanması bekleniyor.

İSTANBUL’DA 4 YER BEKLİYOR

İstanbul’da Bağcılar Belediyesi’nin 27 hektarlık projesine ilişkin eksikliklerin tamamlanması için geri gönderilirken; Küçükçekmece Belediyesi’nin Meydan ve Çevresi ile Kanarya Mahallesi’ne ilişkin 17.2 hektarlık alan için başvurusu bulunuyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Sultangazi Belediyesi ile birlikte Cumhuriyet Mahallesi’nde 18.5 hektar alan için; yine bakanlığın Kartal’da Hürriyet Mahalleleri için başvuruları bulunuyor.

“YIPRANAN” TARİHİ ALANLAR!

5366 Sayılı Yıpranan Tarihi ve Kültürel Taşınmaz Varlıkların Yenilenerek Korunması ve Yaşatılarak Kullanılması Hakkında Kanun çerçevesinde de yine bakanlığa başvurularak ‘yenileme alanı’ ilan edilmesi istenebiliyor. Bu yasaya göre İstanbul’da Fatih Belediyesi’nin bir başvurusu bulunuyor. Ancak bunun için Büyükşehir Belediyesi’nden haber bekleniyor.


İZMİR’DE 87 HEKTAR

İzmir’de Valiliğin Narlıdere II.İnönü Mahalleleri’ne ilişkin inceleme sürerken; Menemen’de Ahıhıdır Mahalleleri projesine ilişkin eksiklikler bildirildi.
Ağrı Patnos Yenimahalle’de 40.5 hektar; Erzincan Üzümlü’de 110 hektar, Eskişehir Merkez’de Mustafa Kemal Paşa Mahalleleri; Gaziantep’te Şahinbey 15 Mahalle ve Aydınlar Mahallesi; Kahramanmaraş Merkez’de Hacıbayram Veli; Kütahye Merkez’de 13 Alan; Rize Gündoğdu; Sakarya Hendek Kemaliye Mahallesi; Samsun Canik Yenimahalle, Havza İcadiye Mahallesi; Siirt Merkez Doğan Mahallesi; Şanlıurfa Siverek Selimpınar Mahalleleri; Trabzon Gürbulak Güzel Yalı Mahallesi; Tunceli Çemişgezek Kale Mahallesine ilişkin süreç devam ediyor.

Eskişehir Odunpazarı Gündoğdu Mahallesi’nda 27.2 hektarlık alan için belediyenin yaptığı başvuru ise bakanlığın imzası aşamasına gelmiş durumda. İmzanın atılmasıyla proje Bakanlar Kurulu’na sunulmak üzere Başbakanlığa gönderilecek.

BAŞBAKANLIK DA BAŞVURDU!

5393 Sayılı Belediye Kanunu gereği ‘dönüşüm ve gelişim alanı’ ilan talepleri de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na iletiliyor. Başbakanlık bile başvurularını bakanlığa yapıyor. Onay alanlar bakanlık tarafından yeniden Bakanlar Kurulu’na sunulmak üzere Başbakanlığa gönderiliyor. Gelişim ve Dönüşüm Alanı başvuruları içinde Başbakanlığın İstanbul, Ankara ve İzmir’e ilişkin başvuruları dikkat çekiyor.

Başbakanlık, Ankara Yenimahalle Alacaatlı’da 94.2 hektar; İzmir Menemen Ahıhıdır’da 8, Konak Ege’de 7; Karabağlar Cennetçeşme’de 47.6 hektar; İstanbul Kağıthane Cendere Vadisi Projesi için 164.2 hektar; Şişli Cendere Vadisi Projesi içinse 62.5 hektar alana dair bakanlığa başvurdu. Bunlar içinde İstanbul başvurularının incelemesi tamamlanıp karar için Başbakanlığa gönderildi. Diğerlerinin ise incelemeleri devam ediyor.

5393 sayılı yasa çerçevesindeki başvurularda Ankara 19 projeyle başı çekiyor. Ankara Valiliği Altındağ’da Kuzey Ankara 2.Etap Doğu Karakum projesi için 42.3 hektar alanın dönüşüm alanı ilan edilmesi için başvurdu. Ancak dosyaya ilişkin eksiklikler tespit edildi. Yine valilik, Çankaya’da Öveçler, Mustafa Kemal Mahallesi, Sukent ve Akçalı ile Çubuk’ta Cumhuriyet projesi için başvurdu.

Yine valilik, Keçiören Kasalar’da 265 hektar, Pursaklar Gümüşoluk-Kurusarı’da 358 hektar, Yenimahalle Belören’de 499 hektar, Halk Ekmek Fabrikası Projesi için 30.4 hektar, Susuz Karacakaya’da 854 hektar alan için başvurdu. Bakanlık, kimi projede eksiklikler tespit ettiği için henüz Bakanlar Kurulu aşamasına gelmedi.

Ancak Valiliğin Keçiören’de Hacıkadın Vadisi 143 hektar alana ilişkin başvurusu Bakanlık’ta imza bekliyor. İmzanın ardından Bakanlar Kurulu’na sunulacak.

GÖLBAŞI’NA DİKKAT!

Ankara Büyükşehir Belediyesi ise Gölbaşı’nda Karagedik 1.Etap, 2.Etap, 3.Etap ve 4.Etap projeleri çerçevesinde bin 541 hektar alanın ‘Dönüşüm ve Gelişim Alanı’ olmasını istedi.

DİĞER İLLER!

Bu çerçevede bakanlığın incelemeleri sürdürdüğü diğer projeler ise şöyle;
Ağrı Merkez’de 100. Yıl; Ardahan Merkez’de Yenimahalle, Yenimahalle Tarımköy; Bolu Mengen Beşler Mahallesi; Burdur Çavdır Söğüt Kasabası; Iğdır Aralık Karşyaka, Tuzluca Aşağı Mahalle; Isparta Merkez Büyükgökçeli; İzmir Menemen Ahıhıdır, Konak Ege, Karabağlar Cennetçeşme; Karaman Merkez Aktekke Cami ve Kale Çevresi; Konya Merkez Mevlana Kültür Vadisi; Malatya Merkez Horata Vadisi; Niğde Merkez Efendibey Mahallesi; Van Erciş Bayazıt Mahalleleri; Zonguldak Kozlu Güney Mahallesi;

“RİSKLİ ALAN” HIZLA BOŞALTILIYOR

6306 Sayılı Yasaya göre bir bölgeyle ilgili ‘riskli alan’ talebinde bulunulabilmesi için zemin yapısı veya üzerindeki yapılaşma nedeniyle can ve mal kaybına yol açma riskinin, teknik raporla, yetkili kuruluşlar tarafından tespit edilmesi gerekiyor.

Bu tespiti yapılan yerlerin ‘riskli alan ilan edilmesine’ ilişkin talep, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na iletiliyor. Bakanlık, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın görüşünü alarak dosyayı inceleyip, uygun görmesi halinde, ‘riskli alan’ ilan edilmesi teklifiyle Bakanlar Kurulu’na sunuyor.
Bir alanın ‘riskli alan’ ilan edilmesi için asgari büyüklüğünün 15 bin metrekare olması gerekiyor. Ancak gerekli görülmesi durumlarında bakanlık parsel büyüklüğüne bakılmaksızın ‘riskli alan’ tespiti yapılabiliyor.

BÖLGE BOŞALTILIP, BİNALAR YIKILIYOR

Riskli yapı olarak tapuya kaydı yapılan taşınmazların sahiplerine, 2 aydan az olmamak üzere süre verilerek yıktırılması isteniyor. Sahibi yıkmaz ise ilgili idare yıktırıyor. Binanın boşaltılması için de 30 günden az olmamak üzere ek süre vererek tebligatta bulunuyor. İdare bu yıkımı yapmaz ise Bakanlık önce uyarıyor ardından kendisi yıkıyor. Tahliye ve yıkım masrafları öncelikle fondan karşılansa da tapu sahiplerinin arsa paylarına masraflar tutarında ipotek koyduruluyor.
Bakanlar Kurulu, bugüne kadar Diyarbakır Sur, İstanbul Beyoğlu Suriçi Bölgesi, Örnektepe Sütlüce, Hacıhüsrev ile Esenler Atışalanı Havaalanı ve Tuna Mahallesi’ni ‘riskli alan’ ilan etti.





"










"
- Ợuαяαnтinє. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 28 Aralık 2012, 21:54   #2 (permalink)
Üye

CentilmeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 26 Aralık 2012
Nerden: Kastamonu
Yaş: 27
(Mesajlar): 1.399
(Konular): 810
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 36500
Aldığı Beğeni: 265
Beğendikleri: 39
Ruh Halim: Bulutlarda
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 1
Teşekkür Plaketi 
Standart

Dönüşüm Ve Gelişim. Kulağa Hoş Geliyorda. O Konutlardaki İnsanları Hakettiklerini Verecekler mi? Bakalım.




- Ợuαяαnтinє. Bunu beğendi.

Bazı şeyler, kötü sonlara rağmen yaşanacak kadar güzeldir.
Yüzyıllardır oynanmasına rağmen, hiçbir seyirci sahneye fırlayıp, Romeo'nun zehirli iksiri içmesine engel olmamıştır.
Sonunda geminin batacağı bilindiği halde, Titanic filmi defalarca izlenmiştir.
''Bitecektir'' korkusuyla aşktan kaçanlar, eğer dünyaya gelmeden önce kendilerine danışılsaydı, sonunda öleceklerini bildikleri için, hiç doğmamayı seçerlerdi.
Böyle yaşanmaz...
Romeo ölmeli! Titanic batmalı!
Ve aşk; herşeye rağmen yaşanmalı.
CentilmeN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
bölgesinde, de, eviniz, olabilir, sizin, yıkım


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli Sitemap



vBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557