Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Haber ve Magazin > Türkiyeden Haberler
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Türkiyeden Haberler Türkiye'nin her yerindeki güncel haberler burada.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 21 Ocak 2013, 16:03   #1 (permalink)
Yαn Odαdαn Gelen Melodiler Gibidir Ses Ayαrı


- Ợuαяαnтinє. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 28 Nisan 2012
Nerden: ♥◊♣♠
(Mesajlar): 15.773
(Konular): 5327
Burç:
Renkli Para : 727928
Aldığı Beğeni: 2553
Beğendikleri: 945
Ruh Halim: Acimasiz
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 5
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart Başbakan'dan Çocuk Nasihati.AK Parti İl Başkanı Ahmet Uzer’in oğlu Sinan Uzer ve Ayşe Nakıpoğlu'nun nikah törenine katılan Başbakan Erdoğan, genç çiftten ‘Güneydoğu şartlarına’ göre 3 çocuktan daha fazla yapmasını istedi.

Türkiye’de yıllar önce doğum kontrolü yaptırıldığına dikkat çeken Başbakan Erdoğan, "Yıllar önce hatırlayın bu ülkede doğum kontrolü yaptılar ve bizi aslında fert ettiler. Farkında olmadan ilaçlarla vesaire biraz açık konuşacağım, bu toplulukta kısırlaştırma hareketi yaptılar. Çünkü bu milleti böylece daraltmak, küçültmek istediler"dedi.
AK Parti İl Başkanı Ahmet Uzer’in oğlu Sinan Uzer ve Ayşe Nakipoğlu'nun nikah töreni Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. AK Partili Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey'in kıydığı nikahta gelin ve damadın şahitliklerini Başbakan Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik yaptı. Başbakan Erdoğan genç çifte hitaben, "Evlilik uzun bir yolculuk. İyi günler var, kötü günler var. İyi günlerde mutluluğu birlikte paylaşacaksınız. Ama kötü günlerde de sabırla bunu mutluluğa dönüştüreceksiniz. Biliyorsunuz benim her zaman bir nasihatim var. Orada bir yanlışlık yok değil mi aranızda bunu görüştünüz. Bir aksilik yok. Ahmet bey, ‘Herkese 3 diyorum. Bizim ki Güneydoğu şartlarına göre olması lazım’ diyor. Sayın Nakiboğlu da diyor ki bizim bir kitapçığımız var. Orada sizin en az 3 tavsiyeniz var. Ahmet bey de Güneydoğu şartlarına göre deyince 3’ün daha da tırmanması gerekiyor. İnşallah siz bu hassasiyetimizi zaten biliyorsunuz. Hele hele böyle nitelikli ailelerimizin bu konudaki hassasiyeti milletimizin, ülkemizin geleceği için çok büyük önem arzediyor" diye konuştu.


BİR ÇOCUK İFLAS, İKİ ÇOCUK YERİNDE PATİNAJDIR
Türkiye’de yıllar önce doğum kontrolü yapıldığını kaydeden Başbakan Erdoğan şunları söyledi:
"Bizi aslında fert ettiler. Farkında olmadan ilaçlarla vesaire biraz açık konuşacağım, bu toplulukta kısırlaştırma hareketi yaptılar. Çünkü bu milleti böylece daraltmak küçültmek istediler. Bakınız şu anda dünyanın ilk 5 ülkesi arasında yer alan iki önemli ülke var. Birisi Çin, diğeri Hindistan’dır. Bunların kişi başına milli geliri aslında çok çok kötüdür. Fakat toplam nüfusta durum çok farklıdır. Onun için insana endeksli olarak dünyanın ilk 5’i arasında bu iki ülke şu anda yer alıyor. Yoksa belli bir kaymak takımının dışında her iki ülke de sefilleri yaşıyor. Onu da söyleyeyim. Oraları gidip görenler çok iyi bilir. Biz onların yanında hamdolsun çok çok iyi noktadayız. O zaman bu işin sermayesi nedir? İnsandır. Hele hele genç nüfusu çok önemli. Benim bir prensibim var. Ekonomide başarının sırrı, söylerler emek, sermaye, tüketim, üretim ve yatırım planı. Ben diyorum ki hayır, sadece insandır. Çünkü insan varsa emek, sermaye, tüketim, üretim, yatırım var. İnsan yoksa bunların hiç biri yok. Özellikle genç dinamik bir nüfusunuz varsa o zaman gelecek evelallah sizindir. Şu anda bizim nüfusumuzun hamdolsun yüzde 60’u 30 yaşın altında. Fakat çoğalmaya baktığımız zaman bu gidişle 2037 – 2040’ta tehlike çanları çalıyor. Öyleyse bizim bunu yaygınlaştırmamız lazım. Bu konuda bu işi 1-2 tane yeter, hayır. Bir tane iflastır. Bu ülkenin iflasıdır. 2 tane yerinde patinajdır. 3, eh. Biraz bizi ileriye doğru taşıyacaktır. Onun için bize 4-5 bunlar lazım. Hele hele böyle nitelikli yavrularımız, gençlerimiz bu konuda bu hassasiyeti gösterdikleri zaman durum daha da farklı oluyor."
ÇOCUKLARIMIZ AMERİKAN BEZLERİYLE BÜYÜDÜ
Eşi Emine Erdoğan’ı örnek veren Başbakan Erdoğan "Açık konuşacağım dedim ya. Şimdi ben kendi eşime bakıyorum garibim Amerikan bezlerini kazanlarda yıkadılar, benim oğullarımı, çocuklarımı öyle büyüttüler. Bu salonda olanların bir çoğu aynı şekilde büyümedi mi ? Ama buna rağmen 4,5,10 tane. Bugün gittiğimiz Nizip’te bir evde vatandaş ‘Benim 10 çocuğum var, ama 10 çocuğu böyle yetiştirdim’ dedi. Şimdi kaldı mı öyle Amerikan bezi. Marketten bezi al, bitti. Onu al, çöpe at, öbürünü oraya hemen temizle. Tablo bu. Yani iş kolaylaştı. Tabi bir de şu var. Biz annelerden şunu da istiyoruz. Böyle mamaya şuna buna yok. En az 1,5 yıl, ortalama 2 yıl sadece anne sütü ile yavrularımızı büyüteceğiz. Ondan daha önemli rızk yok. Onunla beraber, o yavru da çok daha güçlü sağlıklı yetişir. Siz de geleceğe çok daha sağlıklı bir şekilde hazırlanırsınız. Bunu da özellikle bilmenizi istiyorum. Bu yolculukta inşallah ben inanıyorum ki bu salonda olan kardeşlerim bu hassasiyetin içinde olacaktır. Bir milletin en küçük nüvesi ailedir. Sizler bu sağlıklı ailelerin temelini atacaksınız ve böylece sağlıklı bir milleti inşa edeceğiz" diye konuştu.
BU ÜLKEDE AYRIMI YAPANLAR DIŞ KAYNAKLI
Başbakan Erdoğan, Türk milletinin sağlıklı olması gerektiğini belirterek sözlerine şöyle devam etti:
"Türk milletinin sağlıklı olarak geleceğe yürümesi lazım. Ama Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Gürcüsüyle, Zazasıyla hep beraber. Aramıza nifak sokmak isteyenlere sakın fırsat vermeyin. Biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız. Bu çatının altında Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Gürcü vesaire. Biz birbirimizi Allah için, yaradandan ötürü seveceğiz. Yani ne oluyor ki bize, kalkıyoruz bu ülkeyi bölmeye parçalamaya çalışıyoruz. Derdiniz ne kardeşim ? Cumhurbaşkanı mı olamadınız, e oldun. Parlamentoya mı giremedin. E girdin. Şu anda parlamentoda 100’e yakın benim Kürt kardeşim var. Genel müdür mü, müsteşar mı olamıyorsun. Buralara hep geliyorsun. Gelmemek gibi bir şey yok. Ya bu ülkede ayrım yok. Ayrımı birileri yapmak istiyor ve bunlar sadece iç kaynaklı değil. Dış kaynaklı. Bunu da bilesiniz. Çünkü dünyada öyle mahfiller var ki güçlü bir Türkiye istemiyorlar. Çünkü güçlü bir Türkiye’nin neleri başarabileceğini de çok iyi görüyorlar. Öyleyse elele vereceğiz. Dayanışma içinde olacağız. Bir olacağız, beraber olacağız ve birbirimize olan hoşgörümüzü daha da artıracağız. Ben kardeşlerimizin inşallah güçlü bir Türkiye’nin güçlü bir milletin, güçlü bir ailesini inşallah oluşturacağına inanıyorum.”
Başbakan Erdoğan, "Biz aile cüzdanlarını hep kızlarımıza veririz. Çünkü aradığınız zaman bunu rahat bulursun. Yoksa erkekler bu işi pek takip etmiyor. Bakarsın kaybeder ne olur ne olmaz. Bu bir belgedir malum. Ben bunu kızımıza takdim ediyorum" diyerek evlilik cüzdanını geline verdi. Daha sonra geline altın bileklik takan Başbakan Erdoğan’a da, gelin Ayşe Nakıboğlu tarafından da hediye verildi. Dua okunmasının ardından nikah sona erdi. Başbakan Erdoğan Gaziantep Havalimanı’ndan Başbakanlık özel uçağıyla Ankara’ya hareket etti.
BAŞBAKAN ERDOĞAN, KONUK OLDUĞU SURİYELİ AİLENİN BEBEKLERİNİ SEVDİ
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Gaziantep'in Nizip ilçesindeki Suriyelilerin kaldığı çadır kenti ziyaret etti. Başbakan Erdoğan ziyaret ettiği Suriyeli ailenin iki bebeğini kucağına alarak sevdi. Başbakan Erdoğan ağlayan bebekleri sallayarak susturmaya çalıştı. Erdoğan ağlamaya devam eden bebekleri anne ve babasına teslim etti. Başbakan Erdoğan daha sonra konuk olduğu Suriyeli aile ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

"


"
- Ợuαяαnтinє. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
başbakandan, Çocuk, nasihati


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557