Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Haber ve Magazin > Türkiyeden Haberler
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Türkiyeden Haberler Türkiye'nin her yerindeki güncel haberler burada.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 23 Ocak 2013, 21:39   #1 (permalink)
UMUTLU İNSAN

HOT-WHEELS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ekim 2011
Nerden: izmir-kostarika-rusya
Yaş: 29
(Mesajlar): 961
(Konular): 791
İlişki Durumu: Serbest bir ilişkisi var
Burç:
Renkli Para : 52447
Aldığı Beğeni: 34
Beğendikleri: 1
Ruh Halim: Manyak
Takım :
Standart Gürsel Tekin: Eşkıyalık iktidarıdır

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, partisinin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında, Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün gündeme gelmediğini belirtti.Kılıçdaroğlu'nun kardeşiyle ilgili çıkan haberlere ilişkin "CHP liderinin kardeşinin bekçiliğine tahammül edemeyen bir iktidar eşkıyalık iktidarıdır bana göre" dedi.
Ankara- Toplantı sonrasında Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç'un yurt dışında olması nedeniyle Gürsel Tekin basın toplantısı düzenleyerek, MYK'nın gündemi hakkında bilgi verdi ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.
MYK'nın ele aldığı öncelikli konunun terör ve terör sorununun çözümüne ilişkin gelişmeler olduğunu aktaran Tekin, CHP olarak bu alandaki gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyledi.
Terör sorununun çok ciddi bir konu olduğunu ancak iktidar yetkililerinin bunun farkında olmadığını ileri süren Tekin, ''Bugün Sayın Çelik'in, gerçekten süreci dejenere eden, baltalayan neredeyse ciddiyetsizliğin ötesine varan cümleler kullandıklarını görüyoruz. Doğrusu bir taraftan barış diyeceksiniz öbür taraftan da barışın bütün yollarını tıkayabilecek cümleler kullanmayı kamuoyunun takdirine sunuyorum'' diye konuştu.
Tekin, MYK'da ekonominin de ele aldığını, bu alanda olumsuz gelişmeler yaşandığını gördüklerini ifade etti. CHP'nin ekonomideki gelişmeleri yakından takip ettiğini vurgulayan Tekin, başta işsizlik olmak üzere ekonomiye ilişkin çalışma grubu oluşturulduğunu söyledi.
Dış politikanın da MYK toplantısında gündeme geldiğini belirten Tekin, ''Fransa'nın Mali'ye müdahalesi, doğrusu Türkiye'nin bu konuda sessiz kalması çok ciddi sıkıntıdır. Uluslararası hukukun, BM'nin bu konuda devreye girmesi lazım'' dedi.
Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun Çin ziyaretini de MYK'da değerlendirdiklerini ifade eden Tekin, ziyaretin, belli bir kesim tarafından dejenere edilmeye çalışılsa da çok başarılı geçtiğini dile getirdi. Tekin, Kılıçdaroğlu'na, başta Ortadoğu'daki ülkeler olmak üzere birçok ülkeden davet geldiğini, bu davetlere icabet etmek için gerekli düzenlemeleri yaptıklarını, öncelikle Mısır ve Ürdün gibi ülkelere ziyaretlerin planlandığını aktardı.
Tekin, ilki 26 Ocak Cumartesi günü Adana'da olmak üzere tüm bölgelerde ''Adalet Mitingi'' düzenleneceğini hatırlatarak, ülkenin hukuksuzluğun içine çekildiğini ileri sürdü. Gece yarısı operasyonlarıyla avukatların gözaltına alındığını ifade eden Tekin, bu sürecin de ilgili milletvekilleri tarafından yakından takip edildiğini söyledi.

''Bakanların çocuklarına bakın, hepsi bugün holding, iş, güç sahibi''

Açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Tekin, Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün MYK'da görüşülüp görüşülmediği sorusu üzerine, ''Sayın Aygün ile ilgili gündemimize en ufak bir şey gelmiş değil. Sayın Aygün, bizim iç konumuzdur. Elbette bunlar bizim içimizde konuşulabilecek şeyler. Gündemimizde yoktu. Bu, abartılacak bir konu da değil'' diye konuştu.
Tekin, Kılıçdaroğlu'nun bekçilik yapan kardeşi Celal Kılıçdaroğlu'nun işten çıkarıldığı iddialarına ilişkin soruyu yanıtlarken de şunları söyledi:
''Celal Bey'in konusu bana göre haber midir, elbette haber olmamalı diye düşünüyorum. Gelişmiş herhangi bir ülkede, bir anamuhalefet liderinin kardeşinin bir inşaatta, bir şirkette çalışması haber olmamalı diye düşünüyorum. Ama ne yazık ki her şey ters işlediği için bu ülkede, haber olmaması gereken, bütün cumhuriyet tarihine bakın, cumhuriyet tarihinden bugüne hiçbir dönem olmadığı kadar bütün bakanların çocuklarına bakın, hepsi bugün holding sahibi, iş sahibi güç sahibi, haberin bu olması gerekiyor.

Bir yurttaşın namusu, şerefi, haysiyetiyle ekmek parasını evine götürmesi haber olur mu? Ben size soruyorum, kabinedeki bakan çocuklarının tamamı neredeyse bir-iki kişi hariç, merak edip baktınız mı, 10 yıl önce neydi bu çocuklar? Asıl haber olması gereken bunlar. Ama ne yazık ki eşkıyalık sistemi olduğu için bırakın Sayın Celal Kılıçdaroğlu'nun izne ayrılması, doğruysa umut ediyorum ki doğru değildir, o firmanın defterlerinin Maliye tarafından istenmesi, gerçekten doğruysa kamuoyunda bu konuda herkesin kıyamet koparması gerektiğine inanıyorum. Ne oldu, hayırdır, düne kadar o firma soruşturulmazken, firmayla ilgili herhangi bir defter incelemesi gündemde değilken anamuhalefet liderinin kardeşinin bekçiliğine tahammül edemeyen bir iktidar eşkıyalık iktidarıdır bana göre. İnşallah doğru değildir. Bunu da yakından takip ediyoruz.''
Tekin, bir başka soruyu yanıtlarken de, şirketin anamuhalefet liderinin kardeşini işe aldığı için Maliye denetimine uğraması iddialarının doğru olmamasını dilediklerini ancak böyleyse bunu, kamuoyunun takdirine bıraktıklarını da söyledi.
CHP'nin terör sorununun çözümü konusunda gelinen süreçte yeni bir yol haritasının olup olmadığı sorusunu da yanıtlayan Tekin, partisinin konuya yaklaşımının en başından beri aynı olduğunu vurguladı. Sorunun çözümüne ilişkin süreci iktidarın yöneteceğini vurgulayan Tekin, muhalefet olarak kendilerine bilgi verilmediğini kaydetti. Tekin, CHP olarak bilgilenmeyi ve sorunun çözümüne destek olmayı istediklerini de aktardı. Gürsel Tekin, ''Hiçbiriniz sordunuz mu AKP yetkililerine, bugün Çelik toplantı yapmış, 'Bütün bu maskaralığa ne gerek vardı?'. Bir ülkenin başbakanı bu süreçten dolayı elinde iple geziyordu 'Asarım, keserim'... Ne oldu şimdi? Nereye geldiniz? Yakışmaz Türkiye Cumhuriyeti'nin başbakanına'' değerlendirmesinde bulundu.
''Aygün sorun olmaktan çıktı, rahatlayın''

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in bugün yaptığı açıklamalarda''CHP, Türkiye'nin en eskimiş partisidir'' ifadesini kullandığının aktarılması ve değerlendirmesinin sorulması üzerine Tekin, şöyle konuştu:
''CHP, üç beş insanın bir araya gelerek kurmuş olduğu bir siyasi parti değildir. Savaş meydanlarında kurulmuştur ve bütün döneme baktığınızda 370 küsur siyasi parti kurulmuştur, Sayın Çelik'in partisi dahil olmak üzere. Bunlar, pervane gibi dönerler 30 tane partiye ama ayakta duran, dimdik duran, haysiyetiyle duran bir tek parti var, onun adı da CHP. Yani CHP, siparişle kurulmuş bir siyasi parti değildir. Sayın Çelik, kendisine bakacak. Sayın Çelik, kaç parti değiştirdi? Bak biz yerimizdeyiz. Sayın Çelik'in partisi de, birkaç yıl sonra o da olmayacak, bunun da altını çizerek söylüyorum, geçmiş dönemdeki partileri gibi.''

Tekin, bir soru üzerine, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun (HSYK) CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na yönelik açıklamasını da değerlendirdi. ''Yargı da görevini yapsın. Onlar da söğüt gölgesinde oturuyor değiller'' diyen Tekin, HSYK'nın konuşulması gereken yerde sessiz kaldığını, kurul olmaktan çıktığını savundu.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin, Hüseyin Aygün'ün bir davadan ceza aldığı ve bu cezadan kurtarılmak üzere CHP tarafından milletvekili yapıldığı iddialarının hatırlatılması üzerine ise Meclis'te Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dahil neredeyse tüm milletvekilleri için fezlekeler ve sonuçlanmamış davalar bulunduğunu ifade etti. Aygün'ün aldığı ceza hakkında herhangi bir bilgisi olmadığını belirten Tekin, milletvekili olmak için hukuki kriterler bulunduğunu, Aygün'ün de bu kriterlere uyduğunu kaydetti. Tekin, ''Bizim, hiç kimsenin bugüne kadar bize yansıtılmamış sorunlarını seçim öncesi bilme şansımız yok. O konuda da hiçbir bilgimiz yok'' dedi.
Tekin, bir başka gazetecinin ''Hüseyin Aygün, bizi iç sorunumuz dediniz'' sözleri üzerine ise ''Sorun olmaktan çıktı, rahatlayın. Hiçbir sorunumuz yok. Ne Hüseyin Aygün sorunumuz var ne de CHP'de bundan sonra iç meseleler konusunda hiçbir şey duyamayacaksınız'' ifadesini kullandı. CHP'nin ilgi alanının işsizlik, yolsuzluk gibi ülke sorunları olduğunu vurgulayan Tekin, iç meselelerle değil bu konularla meşgul olduklarını belirtti.
HOT-WHEELS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
eşkıyalık, gürsel, iktidarıdır, tekin


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557