Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Haber ve Magazin > Türkiyeden Haberler
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Türkiyeden Haberler Türkiye'nin her yerindeki güncel haberler burada.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 25 Ocak 2013, 11:41   #1 (permalink)
★½★

aLLien - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 05 Kasım 2012
Nerden: Antalya-Ankara
Yaş: 30
(Mesajlar): 2.184
(Konular): 1569
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 49000
Aldığı Beğeni: 382
Beğendikleri: 1020
Ruh Halim: Kaygili
Takım :
aLLien - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Kabinede dört bakan değişti

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın kısa süre önce sinyalini verdiği kabine revizyonu dün gerçekleşti. Dört bakan koltuğunu yeni isimlere bıraktı
İçişleri’ne Muammer Güler, Sağlık Bakanlığı’na Mehmet Müezzinoğlu, Kültür Bakanlığı’na Ömer Çelik, Milli Eğitim’e ise Nabi Avcı atandı
ABDULLAH KARAKUŞ/Ankara
Başbakan Erdoğan, dün hükümette 4 bakanı değiştirerek sınırlı bir revizyona gitti. Mardin milletvekili Muammer Güler İçişleri Bakanlığı’na, Adana milletvekili ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik Kültür ve Turizm Bakanlığı’na, Eskişehir milletvekili Nabi Avcı Milli Eğitim Bakanlığı’na, Edirne Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu Sağlık Bakanlığı’na getirildi. Kabineden ayrılan isimler ise İdris Naim Şahin, Ertuğrul Günay, Ömer Dinçer ve Recep Akdağ oldu. Afrika gezisi dönüşü “Her an her şey olabilir” diyerek kabinede revizyon yapacağı sinyali veren Başbakan Erdoğan dün beklenen değişikliğe imza attı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le haftalık olağan görüşmesine elinde listeyle giden Erdoğan, beklenenden daha sınırlı bir revizyona imza attı.
Görüşmeden sonra kabine değişikliği, ilk kez basın toplantısı yerine yazılı açıklama ile duyuruldu. 25 bakandan 4’ünü değiştirerek partiçi sarsmayan Erdoğan’ın, yerel, genel ve cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi 3 dönem kuralını da gözeterek dengeli bir değişiklik yaptığı kulislerde konuşuldu.

En kısa süreli bakan
Erdoğan, gaflarıyla kamuoyunda büyük tartışma yaratan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’e yeni kabinesinde görev vermedi. Erdoğan’ın değiştirdiği isimler arasında en kısa süreyle bakanlık yapan isim Şahin oldu. 12 Haziran seçiminden sonra 6 Temmuz 2011’de bakanlık koltuğuna oturan Şahin, 1.5 yıl sonra görevi devretti. Şahin, son kurultayda, MKYK listesine de girememişti. “Şahin” çıkışlarıyla özellikle Kürtler’in tepkisini çeken Şahin’in, gafları ve toplumsal olaylara yönelik açıklamaları da tepki almıştı. Ankara kulislerinde uzun süre İstanbul gibi bir kentte valilik yapan ve Erdoğan’la da bu dönemde yakın çalışan Muammer Güler’in, hem devlet kademelerindeki tecrübesi, hem de terör sorununun çözümü konusundaki kapsayıcı yaklaşımları nedeniyle tercih edildiği yorumları yapıldı. Güler, İçişleri Komisyonu Başkanı’yken geçen Büyükşehir Tasarı’ndaki performansıyla parti içinde beğeni toplamıştı.Güler’in Mardin kökenli olması da bu görevlendirmede etkili oldu.

Günay mesajla duyurdu
Görev verilmeyen bir başka isim ise “soldan transfer” olarak nitelenen Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay oldu. Günay, başta Kars’taki “ucube heykel” tartışması ve Türkan Saylan olayı olmak üzere bir çok konuda Erdoğan’la ters düşmesiyle dikkati çekmişti. Günay’ın değişiklik açıklaması yapılmadan önce twitter hesabından “Turizm alanında çalışan bütün arkadaşlarıma görev sürem içinde bana yaşattıkları başarılı sonuçlar için içten teşekkür ederim” diye yazması kulislerde “tepki gösterdi” yorumlarına yol açtı. Erdoğan’ın değişiklik öncesi Günay’la bir telefon görüşmesi yaptığı da konuşuldu. Günay’ın yerine gelen Ömer Çelik ise yıllardır Erdoğan’a danışmanlık yapan ve yanında yer alan bir isimlerdendi. 3 dönem kuralı gereği bir daha milletvekili adayı olamayacak olan Çelik’in bakanlık görevine atanması kulislerde konuşuluyordu.
Koltuğunu kaybeden bir diğer isim ise Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer oldu. Erdoğan’ın yıllardır yanında yer alan ve Çalışma Bakanlığı da yapan Dinçer’e atanamayan öğretmenler konusunda çok tepki gelmişti.

Atama tepkisi almıştı
Dinçer geçmişte Lokman Ayva başta olmak üzere bazı milletvekilleriyle de tartışmalar yaşamıştı. Başbakanlık Müsteşarlığı da yapan Dinçer’in ismi bir süredir değiştirilecek bakanlar arasında yer alıyordu. Dinçer’in görevden alınmasında eğitim camiasından aldığı tepkiler ile parti içinden gelen şikâyetlerin etkili olduğu yorumları yapıldı. Dinçer’in yerine ise Erdoğan’ın Başbakanlık’ta Başdanışmanlığını da yapan Eşkişehir Milletvekili Nabi Avcı yeni Milli Eğitim Bakanı oldu. Hükümette en çok revizyona uğrayan Milli Eğitim Bakanlığı koltuğuna oturan Avcı, “Hoca” sıfatıyla tanınıyor. TBMM Milli Eğitim Komisyonu Başkanı olan Avcı’nın 4+4+4 sisteminin komisyondan geçtiği sıradaki performansı da parti içinde beğeni toplamıştı. Avcı’ya komisyon çalışmaları sırasında muhalefet tarafından bant tankı atılmıştı.

Erdoğan’dan da eskiydi
Cumhurbaşkanı Gül’ün 2002 yılında kurduğu 58. Hükümetten bu yana Sağlık Bakanı olan Recep Akdağ ise revizyonla koltuğunu kaybetti. Akdağ, 11 yıldır bakanlık koltuğunda oturarak Erdoğan’dan bile daha eski olan bakanlar arasında yer almıştı.
Akdağ’ın görev süresi boyunca yürüttüğü projelerle Ak Parti’ye oy kazandıran bakanlardan arasında ismi sayılıyordu. Akdağ’ın gidişi kulislerde sürpriz olarak değerlendirildi. Akdağ’ın görevden alınmasının ardından kabinede en uzun süre aynı görevde bulunan tek isim olarak Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım kaldı. Ak Parti kabinelerinde bazı görev değişiklikleri yaşayan ancak bakanlıkları süren diğer iki isim ise Beşir Atalay ve Ali Babacan. Erdoğan’ın milletvekilliğinde son dönemi yaşayan Akdağ’ı bir süre dinlendirmek istediği, yaklaşan yerel seçimler çerçevesinde başka bir kurgulama içinde görev verebileceği belirtildi. Sağlık Bakanlığı’ndaki görev değişikliğinin temelini bu koltuğu Akdağ’dan devralan Mehmet Müezzinoğlu isminin oluşturduğu yorumları da yapıldı.
GELENLER
Kaymakamlıktan İçişleri Bakanlığı’na
İçişleri Bakanlığı’na getirilen Muammer Güler, 1949’da dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Güler, ilk kamu görevine Balıkesir’de maiyet memuru (kaymakam adayı) olarak başladı.
Birçok ilde valilik yapan Güler’in en son görev yeri İstanbul’du. 2011’deki seçimlerde Ak Parti Mardin Milletvekili olarak TBMM’ye giren Güler, İçişleri Komisyonu Başkanlığı’na seçilmişti. Muammer Güler, evli ve iki çocuk babası.
Kod adı Molla Kasım
Milli Eğitim Bakanlığı’na getirilen Nabi Avcı, 1953’te Bilecik’te doğdu. ODTÜ İdari Bilimler Fakültesi’ni bitiren Avcı, 1974’te Kültür Bakanlığı’nda memuriyete başladı. Anadolu Üniversitesi’nin kuruluşunda görev yapan Avcı, 2000’de profesör unvanı aldı. TÜBİTAK Bilim Teknoloji Yüksek Kurulu üyeliği ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanlığı yapan beş çocuk babası Avcı, iki kitap yazdı. . Avcı, “Molla Kasım” takma adıyla mizah yazıları da kaleme aldı.
Yunanca bilen Sağlık Bakanı
Sağlık Bakanlığı’na getirilen Mehmet Müezzinoğlu, İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun. Gümülcine’de 1955’te doğan Müezzinoğlu, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Müezzinoğlu, İstanbul Avcılar’da bulunan özel bir hastanenin de kurucusu. Yunanca, İngilizce ve Arapça bilen Müezzinoğlu, evli ve 2 çocuk babası. Yeni bakan Müezzinoğlu, Erdoğan’ın güvendiği ve yıllarca yanında yer alan isimlerden.
Erdoğan’ın siyasi danışmanıydı
Kültür ve Turizm Bakanlığı’na getirilen Adana Milletvekili Ömer Çelik, Ak Parti’nin Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyordu. Adana’da 1968’de doğan Çelik, lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamladı. Erdoğan’ın siyasi danışmanlığını da yapan Çelik, iyi düzeyde İngilizce biliyor. Çelik, kabinenin tek bekâr bakanı da oldu.
GİDENLER
Gaflarıyla iz bıraktı
Kabine revizyonunda koltuğunu kaybeden isimlerden İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, görevde kaldığı 1.5 yılda gaflarıyla iz bıraktı. Şahin’in hafızalarda en çok iz bırakan sözleri ise Erzurum’da 5 TEDAŞ işçisinin hayatını kaybettiği gölette incelemelerde bulunduktan sonra sonra Pasinler’de kendisini karşılamaya gelen vatandaşa, “Hadi bir takla at da görelim” ifadeleri oldu.
Erdoğan’la ters düştü
Eski CHP Genel Sekreteri Ertuğrul Günay, Ak Parti’ye “soldan transfer” olarak geldi. Son dönemde bazı konularda Erdoğan ve bakanlarla ters düşerek tartışmalar yaşayan Günay’ın koltuğunu kaybetmesine kesin gözüyle bakılıyordu. Ak Partililerin tepki gösterdiği Muhteşem Yüzyıl dizisine ilişkin Günay farklı bir yorum getirerek diziyi değil, dizideki Sultan Süleyman portresini eleştirdi.
Parti içinden tepki
Ömer Dinçer, Milli Eğitim Bakanlığı döneminde en büyük tepkiyi atanamayan öğretmenler konusunda gördü. Partiden gelen “Talepleri dikkate almıyor” eleştirileri de bu durumda etkili oldu. Beş adet kitabı ve çok sayıda makalesi yayımlanan Dinçer ile ilgili intihal tartışmaları da yaşanmıştı. İyi düzeyde İngilizce bilen Dinçer, evli ve 3 çocuk babası.
Gidişi sürpriz oldu
Hükümetin başarılı bakanları arasında gösterilen Akdağ, grip aşısıyla ilgili Erdoğan ile farklı söyleme girmişti. Akdağ’ın görev süresi boyunca yürüttüğü projelerle Ak Parti’ye oy kazandıran bakanlardan arasında ismi sayılıyordu. Akdağ’ın gidişi kulislerde sürpriz olarak değerlendirildi. Akdağ, görevde olduğu dönemde özellikle tam gün yasası ile doktorlar ve Tabip Odaları ile karşı karşıya gelmişti.
Gelenlerin Hepsi erkek
Kabinedeki 4 değişiklik, kabinedeki kadın bakan sayısını artırmadı. Yeni 4 bakan erkekler arasından seçildi. Kabine revizyonununda bazı bakanların farklı bakanlıklara kaydırılabileceği söyleniyordu. Ancak böyle bir kaydırmaya da gidilmedi.
İSİMLERİ KARIŞTIRDI
Milli Eğitim Bakanlığı’na getirilen Nabi Avcı, bakan olduktan sonra twitter hesabından yaptığı ilk açıklamada, eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer yerine, yanlışlıkla yeni Kültür ve Turizm Bakanı olan Ömer Çelik’e teşekkür etti. Avcı daha sonra hatasını düzeltti.

Bakanlık sevinci
TBMM’de tebrikleri kabul eden yeni İçişleri Bakanı Güler, ”Bakanlık sizin için sürpriz oldu mu?” sorusuna ”Tabii bu tür görevler herkesin beklediği görevlerdir. Benim için de...” karşılığını verdi.


aLLien isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
bakan, değişti, dört, kabinede


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557