Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Haber ve Magazin > Türkiyeden Haberler
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Türkiyeden Haberler Türkiye'nin her yerindeki güncel haberler burada.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 29 Nisan 2013, 15:09   #1 (permalink)
Gümüş Kurşuη

Muhammed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: Sivas
(Mesajlar): 4.308
(Konular): 459
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 486473
Aldığı Beğeni: 1090
Beğendikleri: 1460
Ruh Halim: none
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 4
Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart Başbakan o illeri istediBaşbakan Erdoğan, AK Partili il ve ilçe başkanlarına ''30 büyükşehir belediyesini kahir ekseriyetiyle almamız gerekir'' dedi.

AK Parti Kızılcahamam kampı başladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partililere hitap ediyor.

Konuşmasından satırbaşları...

76 milyonun emanetini omuzlarımızda taşıyoruz. Üyelerimizle oy verenlerimizin tamamıyla istişare yapmamız mümkün değil. Ancak bunu temsil yoluyla gerçekleştirmek zorundayız.

Arkadaşlar altını çizerek söylüyorum siyaset pasif zaman anlayışıyla yapılmaz. Siyaset aktif zaman anlayışıyla yapılır. Aktif zamanını bu işe ayıramayanlar zaten siyaset yapmasınlar. Zaten işlerimi tamamıyle bitireyim akşam geçerken de parti teşkilatına uğrayayım dersek bu siyaset olmaz. Biz bunu farklı ele almalıyız. Bu işe ciddi manada zaman ayıracağız. Ve zaman ayıracak arkadaşlarla bu yola yürümeliyiz.

Yapmak istediklerimiz nedir. vatamn topraklarını en önde modern çağa çıkarmaktır. Yapmak istediğimiz Türkiye Cumhuriyeti'ni muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaktır. Onun için aktif zaman anlayışıyla bu işi yapacağız. Ve 11 ay sonra yapacağımız seçimlerde de AK Parti alacağı oylarda silip süpürecek.

"30 BELEDİYEYİ DAHA ALMAMIZ LAZIM"

Yerel seçimlerde 30 büyükşehir belediyesinin çoğunluğunu almamız gerekir. Bu konuda kararlı olmalıyız. Ve bizim Türkiye'deki istikarar çizgimizin farklı esmesi lazım. Bunun için de il ve ilçe başkanlarımız bu işin lokomotifidir.Buraya bu geniş katılımlı toplantıda çınar misalini sunmak isterim. Zira çınar ağacı hem Selçuklu devletinde Hem Osmanlı'da hem Türkiye Cumhuriyeti'nde geçmişin bugünün ve istikbali anlatmak için kullanılmıştır.

Öncelike kökleri derinlerde olan çınardır. Kökü derinde olmayanın gövdesi yere yakın olur. Kökü derin olmayan savrulur gider, uzun yaşayamaz. Biz çınar gibi besinimizi, gıdamızı özümüzü köklerimizden alacağız.

Çınarın kökleri tarih ise gövdesi bugün dalları ve yaprakları ise yarındır. Gövdeyi köklerden aldığımız gıda ile dallardan alacağımız umut ile ayakta tutacağız.

Her birinizin görevi çok ama çok önemli. İlçenin nüfusu az olabilir. Uzak olabilir ücra olabilir. Ama farketmez. Her bir dal her bir yaprak gövdenin devamı için önemlidir. Nerede nefes alıp verebilen bir insan varsa sizin onun farkında olmanız daha da önemlisi onun sizin farkınızda olması gerekiyor.

"24 SAAT ÇALIŞACAĞIZ"

Siz kapılarınızı kapattığınız anda oraya ışık girmez. AK Parti'nin Genel Başkanı, yardımcıları, bakanları, milletvekilleri ne kadar sorumluluk taşıyorsa il başkanımız, belde başkanımız, sandık başkanlarımız o kadar sorumluluk taşır.

Bizim her kadememiz koltuk sahibi olmak için değil hizmet için bu makamdadır. Tek gayemiz millete hizmettir. Öyleyse 24 saatimizi sadece ve sadece millete hizmetle geçireceğiz. Hiçbir mazeret tanımıyoruz. Hiçbir engel tanımıyoruz. Mazereti olan bahanesi olan engeller karşısında korkan yılan ve yorulan hiç tereddüt etmeden yolu açmalı ve kanalları açık tutmalıdır. Boşa geçirecek tek bir saniyemiz yoktur.

Gece başını yastığa koyduğunda bugün vatanım ve milletim için ne yaptım diye herkes kendini gözden geçirmelidir. Bakınız AK Parti siyaseti millete hizmetin bir aracı olarak görürken rakiplerimiz siyaseti makam elde etme çıkar elde etme olarak görüyor.

AK parti siyaseti hizmet yoluyla yaparken rakimlerimiz sembollerle sözlerle yapma yolunu seçiyor. Halkımız on yıllar boyunca devam eden gerilim ve slogan siyasetinden bugün de hazzetmiyor. Halkımız siyasetten bölücü bir dil değil birleştirici bütünleştirici bir dil bekliyor.

Kırıcı kaba bir dil değil, gönüller yapıcı gönülleri fethedici bir dil bekliyor. Bu AK Parti'nin bir yanağına vurana diğerini de çevireceği anlamına gelmez. Bu tepkisiz kalacağımız iftiraları yutacağımız anlamına da gelmez. Ancak tahrik dilinin tuzağına düşmeyeceğiz. Aldatan olmayacağız, aldanan da olmayacağız.

Siyasi partilerin üst yönetimiyle oy verenleri ayrı tutacak ve ayrı değerlendireceğiz. Su damlaya damlaya mermeri nasıl işliyorsa nasıl deliyorsa bizler de sabırla anlatamaya devam edeceğiz. Diğer siyasi partiler ayrımcılıktan medet umdular. Bu milletin arasında nifak sokulamadı Allah'a hamdolsun. Bütün gayretlere rağmen biz birleştirmek bütünleştirmek için sabırla tevazuyla vaziyetimizi yerine getireceğiz.

Türkiye için artık son derece kritik bir evredeyiz. 2014 yılı kritik sonuçların alınacağı bir yıl olacak. ilk olarak Mart ayında mahalli seçimler, yıl ortasında Cumhurbaşkanlığı seçimi ve anayasa için halk oylaması da gündeme gelecek. En kritik seçimlere hazırlanıyoruz. 3 Kasımdan beri yapılan seçimler bugünü temeli ilgilendiren seçimlerdi. O seçimlerde zaferlerimizle temeli sağlamlaştırdık. Demokrasinin hukukunu sarsılmas şekilde kuvvet kazanmasını temin ettik. Artık istikbale yoğunlaşacağız.

BAŞKANLIK SİSTEMİNDEN İLK KEZ AÇIKÇA SÖZ ETTİ

Biz aldığı komutla hareket eden Robotlar değiliz. Aynı gaye aynı hedef üzerinde kader birliği yapmış bir teşkilatız.

Ben anketlerde bir şeye dikkat ediyorum. Acaba AK Parti teşkilatı buna ne diyor. Örneğin çözüm sürecine destek vermede AK Parti tabanı ne diyor? Eğer AK Parti tabanı yüzde 100'e yakın destek vermiyorsa bir sıkıntı var. Ne yapmamız var il başkanlarımız ilçe başkanlarımız kendimizi check etmeliyiz. Neden biz kendimizi anlatamamışız demektir.

AK PARTİ TEŞKİLATINA ÖDEV!

Dünyada 100'ü aşkın ülke başkanlık sistemini kullanıyor. Turgut Bey de bunu önerdi. Ama araştırmalarda istediğimiz sonuç yok. Sizlere gönderilen broşürler demek ki okunmuyor, verdiğimiz mesajlar takip edilmiyor. Eğer bugün gelişmiş ülkeler başkanlık sistemi ile yönetiliyorsa demek ki bunda bir şey var. Parlamenter demokrasi başkanlık sistemişnde yoktur diyorlar. Kim diyor, muhalefet. Ama bugün herkes de var. ABD'de bugün çift dereceli hem kongre hem senato.

Partili cumhurbaşkanlığı dedik onu bile farklı yerlere çektiler. Başkanlık sisteminde başkan kral değildir ama bizdeki cahiller yalan söylüyor.

Öyleyse AK Parti'nin kendi tabanı da bu konuda bilgilenmeli. Gönderilen tüm o bilgiler Ar-Ge bilgimizin yaptığı eğitim çalışmaları vesairelerle çalışanların konferanslar dikkatle takip edilmelidir.

ÇANAK ÇÖMLEĞİ KORUYORSUN DA TARİHİ KIŞLAYI NEDEN KORUMUYORSUN

Kanal İstanbul'la ilgili birileri gelip bize akıl veriyor "bu yanlış" diye. Ya arkadaş sen aklını kendine sakla.
Dört yıl gibi bir sürede üçüncü havalimanını bitireceğiz. Taksim Gezi Alanı dedik hemen karşı çıktılar. Kışlayı yeniden yapacağız dedik başta ana muhalefet partisi karşı çıktılar.

Ben de reddinize ret dedim ve sonra retlerine ret kararı çıktı. Yahu çanak çömleği koruyorsun da oradaki tarihi kışlayı neden korumuyorsun. Denizin kenarında üç beş çanak çömlek, üç beş çatal bıçak bulunmuş onu koruyorsun da bu tarihi binayı neden korumuyorsun.

O zaman ne dedik, "olacak" dedik, şimdi oluyor. Bu tabi kışla olmayacak. AVM, belki rezidans olarak hizmet görecek.

TOPÇU KIŞLASI AVM OLACAK

O zaman ne dedik, "olacak" dedik, şimdi oluyor. Bu tabi kışla olmayacak. AVM, belki rezidans olarak hizmet görecek.

Galataport, Haydarpaşaport hazırlanıyor… Yassıada bir demokrasi ve özgürlükler adası haline getireceğiz.

ŞEHİR MÜZESİ YAPACAĞIZ

Divan Oteli tarafında da bir şehir müzesi yapmak üzere adım atacağız.
Trafiği alta alıyoruz meydan yayalara kalacak. Yani insana kalacak.
Galataport, Haydarpaşaport hazırlanıyor… Yassıada bir demokrasi ve özgürlükler adası haline getireceğiz.

3. KÖPRÜNÜN TEMELİ BİR İKİ AY İÇİNDE ATILACAK

Boğaz'a üçüncü köprünün temelini önümüzdeki bir iki ay içinde atacağız. Kredi miktarlarını artırdık kredi faizlerini düşürdük.

Ekonomide borçlu ülke olmak sizin imkanlarınıza bağlıdır. Bunlar hesapta bilmiyorlar.

Dün lakabı çoban olanlar İşçi Partisi'nin bugün koyunu oldular. Bu eski siyasetçiler kavga ediyormuş gibi yapıp statükoyu koruyordu. Şimdi tuzak bozuldu, maske düştü. Ellerindeki tek dal terördü. Şimdi o da bitiyor.

Biz onların ittifakına değil, milletin ittifakına bakarız. Çözüm Süreci içinde hiç kimsenin başını eğecek işler içinde değiliz.

Biz kimseyle bu milletin menfaatlerini pazarlık konusu yapacak kadar alçalmadık.

Şiddetin ve silahın çözüm yönetimi olmadığını bir kez daha anladık.

Bu ülkede hangi başkana "Kürt kardeşim" ifadesini kullandı. Bizde ret politikası yok.

¤ø„¸ ¨º¤ø„¸¨º¤ø„¸ ¸„ø¤º°¨¸„ø¤º°¨¸„ø¤º°¨
¨°º¤ø„¸G¡d¡şler Çare Değ¡ld¡r, ¸„ø¤º°¨
¸„ø¤º°`Yüreğ¡ηdek¡ler¡ B¡t¡rmed¡kçe... `°º¤ø„¸
¸„ø¤º°¨¸„ø¤º°¨¸„ø¤º°¨ ¨°º¤ø„¸¨°º¤ø„¸
müş Kurşuη
Muhammed isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 29 Nisan 2013, 15:17   #2 (permalink)
geccineşetgider

Cagliostro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 11 Nisan 2013
(Mesajlar): 1.506
(Konular): 117
Renkli Para : 81403
Aldığı Beğeni: 262
Beğendikleri: 534
Ruh Halim: Cok Dertli
Standart

İçimden kötü şeyler söylemek geliyo ama sitede bayanlar var..
Cagliostro isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 29 Nisan 2013, 15:57   #3 (permalink)
Gümüş Kurşuη

Muhammed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: Sivas
(Mesajlar): 4.308
(Konular): 459
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 486473
Aldığı Beğeni: 1090
Beğendikleri: 1460
Ruh Halim: none
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 4
Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart

Alıntı:
Cagliostro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İçimden kötü şeyler söylemek geliyo ama sitede bayanlar var..
bazen bpş sıyasette yapabılıyo işte .d

¤ø„¸ ¨º¤ø„¸¨º¤ø„¸ ¸„ø¤º°¨¸„ø¤º°¨¸„ø¤º°¨
¨°º¤ø„¸G¡d¡şler Çare Değ¡ld¡r, ¸„ø¤º°¨
¸„ø¤º°`Yüreğ¡ηdek¡ler¡ B¡t¡rmed¡kçe... `°º¤ø„¸
¸„ø¤º°¨¸„ø¤º°¨¸„ø¤º°¨ ¨°º¤ø„¸¨°º¤ø„¸
müş Kurşuη
Muhammed isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 29 Nisan 2013, 16:01   #4 (permalink)
geccineşetgider

Cagliostro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 11 Nisan 2013
(Mesajlar): 1.506
(Konular): 117
Renkli Para : 81403
Aldığı Beğeni: 262
Beğendikleri: 534
Ruh Halim: Cok Dertli
Standart

O illeri alsa ne olacak başkanlık sistemini getiricek namı diğer padişahlık sistemi bu millet açmı kalmış şehit mi vermiş önemli değil yazıktır ya insanın içinde azıcık da olsa merhamet duygusu olur ama kime söylüyorum ki..
Cagliostro isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 29 Nisan 2013, 16:04   #5 (permalink)
Gümüş Kurşuη

Muhammed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: Sivas
(Mesajlar): 4.308
(Konular): 459
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 486473
Aldığı Beğeni: 1090
Beğendikleri: 1460
Ruh Halim: none
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 4
Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart

Alıntı:
Cagliostro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
O illeri alsa ne olacak başkanlık sistemini getiricek namı diğer padişahlık sistemi bu millet açmı kalmış şehit mi vermiş önemli değil yazıktır ya insanın içinde azıcık da olsa merhamet duygusu olur ama kime söylüyorum ki..
tayıp ne dese mıllet gozü kapalı evet diyo başka bısey demıyo

¤ø„¸ ¨º¤ø„¸¨º¤ø„¸ ¸„ø¤º°¨¸„ø¤º°¨¸„ø¤º°¨
¨°º¤ø„¸G¡d¡şler Çare Değ¡ld¡r, ¸„ø¤º°¨
¸„ø¤º°`Yüreğ¡ηdek¡ler¡ B¡t¡rmed¡kçe... `°º¤ø„¸
¸„ø¤º°¨¸„ø¤º°¨¸„ø¤º°¨ ¨°º¤ø„¸¨°º¤ø„¸
müş Kurşuη
Muhammed isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 29 Nisan 2013, 16:07   #6 (permalink)
geccineşetgider

Cagliostro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 11 Nisan 2013
(Mesajlar): 1.506
(Konular): 117
Renkli Para : 81403
Aldığı Beğeni: 262
Beğendikleri: 534
Ruh Halim: Cok Dertli
Standart

Makarnalar sağolsun arı gibi çalışıyolar seçim zamanı aynı gayreti milletin refahı için gösterseler amerika şimdi peşimizden geliyodu ama durum ne biz onların peşinden gidiyoruz..
Cagliostro isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 29 Nisan 2013, 16:08   #7 (permalink)
Gümüş Kurşuη

Muhammed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: Sivas
(Mesajlar): 4.308
(Konular): 459
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 486473
Aldığı Beğeni: 1090
Beğendikleri: 1460
Ruh Halim: none
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 4
Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart

Alıntı:
Cagliostro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Makarnalar sağolsun arı gibi çalışıyolar seçim zamanı aynı gayreti milletin refahı için gösterseler amerika şimdi peşimizden geliyodu ama durum ne biz onların peşinden gidiyoruz..
aynen dogrusun Valla

¤ø„¸ ¨º¤ø„¸¨º¤ø„¸ ¸„ø¤º°¨¸„ø¤º°¨¸„ø¤º°¨
¨°º¤ø„¸G¡d¡şler Çare Değ¡ld¡r, ¸„ø¤º°¨
¸„ø¤º°`Yüreğ¡ηdek¡ler¡ B¡t¡rmed¡kçe... `°º¤ø„¸
¸„ø¤º°¨¸„ø¤º°¨¸„ø¤º°¨ ¨°º¤ø„¸¨°º¤ø„¸
müş Kurşuη
Muhammed isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
başbakan, illeri, istedi


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557