Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Eğitim & Öğretim > Universite & Lise Okul Tanıtımları
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Universite & Lise Okul Tanıtımları Universite ve Lise Okul Tanıtımlarının bulunduğu ve paylaşıldığı bölümdür.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 29 Aralık 2011, 00:53   #1 (permalink)
Çok Şükür...


∞ MαsαL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2011
Nerden: ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫
(Mesajlar): 22.728
(Konular): 5773
İlişki Durumu: Evli
Burç:
Renkli Para : 787623
Aldığı Beğeni: 4233
Beğendikleri: 7440
Ruh Halim: Cok Asik
Takım :
Standart Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tanıtımı
HOŞGELDİNİZ!


Yeni Yüzyıl Üniversitesi, “Vatan Sağlık ve Eğitim Vakfı” (VASEV) tarafından 28 Şubat 2009 tarihinde İstanbul’da kurulan bir vakıf üniversitesidir. Vakfın başkanı ve aynı zaman da Üniversitemizin Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu’dur.

Kuruluş Amacı, Misyonu ve Vizyonu

Yeni Yüzyıl Üniversitesi, toplumun ihtiyacı olan bilim insanlarını ülkeye kazandırmak; bilgili, çağdaş, donanımlı, deneyimli, topluma yararlı, araştırmacı gençler yetiştirmeyi hedefleyen, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı bir yüksek eğitim kurumu ve mükemmeliyet merkezi olma amacını kurulmuştur.

En yüksek kaliteyi hedefleyen ve ülkeyi çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkaracak bir yüksek eğitim ortamı yaratmayı hedefleyen Yeni Yüzyıl Üniversitesi, özellikle sağlık ve yaşam bilimleri alanında disiplinlerarası bir anlayış ve bütüncül yaklaşıma odaklanarak, Türkiye’de yaşam kalitesinde olumlu farklılık oluşturmayı amaçlamaktadır. Bu amaçla, alanında uzman, deneyimli akademik kadrosuyla özel sektör ve devlet kurumlarıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği içinde; başta tıbbi bilimler olmak üzere tüm disiplinlerde evrensel düzeyde eğitim vermektedir.

Nitelikli Eğitim Kadrosu

Üniversitemiz, kuruluşundan itibaren tümü tam kadrolu güçlü bir eğitim kadrosuna sahiptir. Eğitim kadrosu 36 Profesör, 6 Doçent, 56 Yardımcı Doçent, 15’i doktoralı olmak üzere 42 Öğretim Görevlisi ve 19 Araştırma Görevlisi olmak üzere toplam 157 öğretim elemanı ile eğitimini sürdürmektedir. Ayrıca eğitim yarıyıllarına bağlı olarak, gerektiğinde diğer üniversitelerden de öğretim üyesi desteği almaktadır.

Geniş Alanda Eğitim Olanağı


2010–2011 Akademik yılında eğitime başlayan Üniversitemiz, öğrencilere 8 fakültede, 19 bölüm ve 2 meslek yüksekokulunda olmak üzere 13 programda eğitim ve öğretim vermektedir. Eğitim dili, 2 bölüm dışında Türkçedir. Fen Edebiyat Fakültesinin ‘’İngiliz Dili ve Edebiyatı’’ ile ‘’İngilizce Mütercim Tercümanlık’’ bölümlerinde eğitim İngilizcedir. Ayrıca, öğrenciler isteğe bağlı olarak İngilizce Hazırlık Programına devam edebilirler.

Çift Anadal ve Yandal Yapma Fırsatı

Öğrenciler gerekli koşulları yerine getirerek kendi eğitim gördüğü bölüm ya da fakülte dışında bir fakültede ve bölümde isterlerse Çift Anadal programlarına katılarak çift diploma alma olanağına sahip olabilirler. Aynı şekilde, bir başka bölümde uzmanlık kazandıran Yandal Programına da katılarak ikinci bir alanda uzmanlık kazanabilirler.

Yurt Dışında Eğitim

Üniversitemiz, kuruluşunun ilk yılında Erasmus Charter’ı almıştır. Dolayısiyle, öğrencilerimiz lisans eğitimi sırasında Erasmus Programı çerçevesinde Avrupa’nın pekçok ülkesinde bir ya da iki dönem eğitim görme olanağına sahiptirler.

Yerleşkemiz

Üniversitemizde ana yerleşkesi, Topkapı Ofluoğlu Yerleşkesi’dir. Eğitim ve yönetim burada yapılmaktadır. Tüm derslikler, eğitimdeki ihtiyaçlara göre yapılan ve sayıları giderek artan laboratuarlar, atölyeler, stüdyolar 7 kat ve 20.500 m2’lik bir alanda kurulan Topkapı Ofluoğlu Yerleşkesi’nde bulunmaktadır. Ancak, özellikle sağlıkla ilgili uygulamalı derslerin bir kısmı ve stajlar için, Vakfın sahip olduğu Taksim ve Çamlıca Alman Hastanelerinden de yaralanılmaktadır.

Avrupa yakasında E-5 Karayolu üzerinde Cevizlibağ’da bulunan Topkapı Ofluoğlu Yerleşkesi’ne ulaşım ise son derece kolaydır


MÜTEVELLİ HEYET BAŞKANINDAN...


Dr. Azmi Ofluoğlu
Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı

Sevgili Öğrenciler,

Yıllar önce yazar Z. N. Hurston’un anlamlı bir özdeyişinden çok etkilenmiştim; "İlerde kucaklamaya kollarımın yetmeyeceği ağaç için bir tohum ekmeyi, uzun bir yolculuk için bir adım atmayı, tebessümle sevgiyi başlatmayı’’, en önemlisi siz değerli öğrencilerle birlikte ‘’güneşe doğru zıplamayı denemeyi” hedefledim. Bu duygularım gerçekleştiğinde biliyordum ki tüm toplumun arayacağı, özenerek izleyip, övünerek gözleyeceği bir markayı gerçekleştirecek ve düşleri süsleyecektim.

Bu duygu ve düşüncelerle önce sağlıkta bir ulaşılmazı gerçekleştirdik, şimdi de eğitimde bir vazgeçilemezi sizlere sunmanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyorum.

"Sağlıktan kazandığımı, sağlığa harcamalıyım" ilkesiyle yola çıktım, şimdi “varlığımı eğitim ve öğretime harcamalıyım” düşünce ve çabasının huzuru ile doluyum.

Bu duygularla ‘’Vatan Sağlık ve Eğitim Vakfı’’ (VASEV) kurduk ve 2009 yılında 10 fakülte, 4 enstitü ve 2 meslek yüksekokulundan oluşan Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin kuruluşunu gerçekleştirdik.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde sizler için; üst düzey bilgi ve deneyime sahip öğretim kadrosu oluşturulmuş, çağdaş, bilimsel ve en ileri teknolojiler kullanılarak kaliteli ve nitelikli eğitimin şartları gerçekleştirilmiştir. Bu nitelikleri ile Yeni Yüzyıl Üniversitesi, ‘Yüzyılın Üniversitesi’ olmanın haklı gururunu taşımaktadır.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi sizleri, iletişim becerilerinde başarılı, ilgili, bilgili, sorgulayan, kurgulayan, uygulayan, araştırmacı, etik değerlere saygılı, lider niteliklere sahip, ülke sorunlarını ve toplumun gereksinimlerini görüp, çözebilen yetenekli meslek sahibi üretken kişiler olarak yetiştirmeyi amaçlamıştır.

Sizlerden beklediğimiz, Yeni Yüzyıl Üniversitesi’ni ulusal ve uluslararası platformda hak ettiği, sizlere yaraşır, nitelikli düzeye ulaştırıp, referans olmasını sağlamanızdır.

En içten sevgilerim ve başarı dileklerimle.

Dr. Azmi OFLUOĞLU
Yeni Yüzyıl Üniversitesi
Mütevelli Heyeti BaşkanıREKTÖRDEN...


Prof. Dr. Akile Gürsoy
Rektör

Değerli Gençler,

Üniversiteli olarak yaşama atıldığınız şu yıllarda, Yeni Yüzyıl Üniversitesi, size en üst düzeyde akademik eğitim imkanlarını sunarken, aynı zamanda bilimin ve bilginin değerini, hayatın anlamını, tarihin gösterdiklerini, ülkemizin ve dünyanın şartlarını, ileriki yılların şekillenmesinde bizlerin rolünün ne olması gerektiğini değerlendirme fırsatlarını sağlıyor.

Akademik çıtanın çok yüksek tutulacağı üniversitemizde alacağınız eğitim size kendi mesleki dalınızda uluslar arası platformda en etkin şekilde rekabet etme becerilerini verecek. İnsani ve etik değerlerin, sevgi ve nezaketin ön planda tutulduğu üniversitemiz çatısı altında mesleki hayatınıza tam donanımlı olarak hazırlanma ortamını bulacaksınız.

Çağımızda sorunların çözümüne tek bir bilimsel disiplinin değil, farklı bilim dallarının bakış açılarını birleştirerek bakılması kaçınılmaz bir gereklilik oldu. Bu gerçeği göz önüne alarak, üniversitemizde disiplinler arası çalışmalar desteklenmekte, sorun çözümünde ekip çalışmalarının önemi vurgulanmakta.

Özgün ve yaratıcı düşünceyi, her alanda araştırma yapmayı teşvik eden bir anlayışla kurulan Yeni Yüzyıl Üniversitesi, güçlü eğitim kadrosu ile çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkan çalışmalara imza atmak ve toplumda anlamlı bir fark yaratmak hedefini taşıyor.

Bunları yaparken, öğrenci kulüplerini destekleyen, öğrencilerin getirecekleri istek ve yeniliklere duyarlı, öğrenciyi merkeze alan, öğrenci odaklı bir üniversite anlayışını benimsiyoruz.

Siz değerli gençlerimizi aramızda görmeyi ve güzel yarınlar için birlikte çalışmayı umuyor, eğitim yaşamınızda büyük başarılar ve mutluluklar diliyorum.

Prof. Dr. Akile GÜRSOY
Rektör


AKADEMİK BİRİMLER


Fakülteler

Diş Hekimliği Fakültesi

Eczacılık Fakültesi

Fen-Edebiyat Fakültesi

Güzel Sanatlar Fakültesi

Hukuk Fakültesi

İktisadi ve İdari Bilimler
Fakültesi

İletişim Fakültesi

Mühendislik Mimarlık
Fakültesi

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Tıp Fakültesi

Yüksekokullar

Meslek Yüksek Okulu

Sağlık Hizmetleri Meslek
Yüksek OkuluBURSLAR


2011-2012 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI EĞİTİM ÜCRETLERİ


FAKÜLTE KONTENJANLARI


YÜKSEKOKUL KONTENJANLARI
RESİMLER


.
∞ MαsαL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
tanıtımı, yeni, üniversitesi, yüzyıl


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557