Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Eğitim & Öğretim > Universite & Lise Okul Tanıtımları
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Universite & Lise Okul Tanıtımları Universite ve Lise Okul Tanıtımlarının bulunduğu ve paylaşıldığı bölümdür.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 29 Aralık 2011, 00:58   #1 (permalink)
Çok Şükür...


∞ MαsαL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2011
Nerden: ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫
(Mesajlar): 22.728
(Konular): 5773
İlişki Durumu: Evli
Burç:
Renkli Para : 787623
Aldığı Beğeni: 4233
Beğendikleri: 7440
Ruh Halim: Cok Asik
Takım :
Standart Mevlana Üniversitesi Tanıtımı2007 yılında kurulan Gevher Sultan Eğitim, Araştırma, Kültür ve Sağlık Vakfı ( GESAV)’ın Yükseköğretim Kurulu’na müracaatıyla başlayan süreç tamamlanmış ve 07.07.2009 tarihli resmi gazetede yayınlanan 5913 no’lu kanunun ek 114. Maddesiyle Mevlana Üniversitesi Türkiye’nin 42. vakıf üniversitesi olarak kurulmuştur. Kuruluş kanununda 6 fakülte, 1 yüksekokul, 1 meslek yüksekokulu ve 3 enstitü bulunmaktadır. Kurucu Vakıf Yönetim Kurulu Konya’nın önde gelen iş adamları ve sanayicilerden oluşmaktadır.


Yeni İstanbul karayolunda tramvay hattı üzerinde Rixos Hotel'in bitişiğindeki Rixos kampüsümüz 100.000 m2 alan üzerinde yaklaşık 30.000 m2 kapalı alana sahip olup öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak konforda tasarlanmıştır. Bina dışında otoparkları, spor, eğlence ve gezi alanları bulunmakla birlikte bina içindeki kapalı mekanlarda da aynı ortamlar ve imkanlar bulunmaktadır. Resmi müsabakaların yapılabileceği spor salonu, sağlık merkezi, kütüphanesi, sinema salonları, kongre merkezi, kafeteryaları, yemekhanesi, derslik ve modern alt yapı ile donatılmış laboratuarları, yürüyen merdivenleri ve geniş fuaye alanları ile konforlu bir ortamda teknolojiyi kullanarak eğitim imkanı sunmaktadır.Akademik Birimler
Mühendislik Fakültesi:
Bilgisayar Mühendisliği
Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Mekatronik Mühendisliği (İng.)
Bilgisayar Mühendisliği (İng.)
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İng.)

Eğitim Fakültesi:
İngilizce Öğretmenliği
Türkçe Öğretmenliği
İlköğretim Matematik Öğretmenliği
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
Okul Öncesi Öğretmenliği
*Bilgisayar Öğretimi ve Teknolojileri Öğretmenliği

Tıp Fakültesi:
Tıp

* Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu (4 Yıllık):
Hemşirelik
Beslenme ve Diyetetik
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon


Burslar
Öğrenim Bursu: Hazırlık sınıfı dâhil olmak üzere verilecek olan burslarda, Tam Burslu: öğrenim ücretinin tamamını; %50 Burslu: öğrenim ücretinin yarısını ve %25 Burslu: öğrenim ücretinin dörtte birini kapsamakta olup, öğrenciler öğrenim ücretinin geri kalan bölümünü ödeyecektir. Öğrenim Burslu kontenjanlara yerleştirilen öğrencilere sağlanan burslar sadece öğrenim ücretini kapsamaktadır. Yaz öğretimi ücreti, barınma, beslenme, ulaşım, kitap vb. konular öğrenim bursu kapsamı dışındadır.

LYS Başarı Bursu: LYS yerleştirme sıralamasında ek puan ve ek başarı sırasıyla derece yapanlar hariç, dil puan türü ile öğrenci alan bölümlerimiz dışında, kayıt yaptırdığı puan türüne göre öğrencilerden ilk 100'e girenlere 1000 TL, 101-1000 arasına girenlere 750 TL, 1001-3000 arasına girenlere 500 TL, 3001-5000 arasına girenlere 250 TL aylık LYS Başarı Bursu verilir. LYS yerleştirme sıralamasında ek puan ve ek başarı sırasıyla derece yapanlar hariç, dil puan türü ile öğrenci alan bölümlerimize kayıt yaptırdığı puan türüne göre öğrencilerden ilk 100'e girenlere 1000 TL, 101-500 arasına girenlere 750 TL, 501-1000 arasına girenlere 500 TL, 1001-2000 arasına girenlere 250 TL aylık LYS Başarı Bursu verilir. LYS başarı bursundaki LYS başarı sıranızın tespiti için üniversitemize başvurunuz. LYS Başarı Bursu her yarıyıl 4 ay boyunca ödenir. LYS Başarı Bursunun devamı için; her yarıyıl genel not ortalamasının 4,00 üzerinden en az 3,00 olması, başarısız ve devamsızlıktan kalan dersinin bulunmaması gerekmektedir.

Akademik Başarı Bursu: Hazırlık sınıfı hariç olmak üzere, %50 burs, %25 burs veya ücretli kontenjanlarımıza kayıt yaptıran öğrencilerimize, normal eğitim-öğretim süresi boyunca bahar yarıyılı sonlarında yapılacak yılsonu genel not ortalaması değerlendirmesine göre, Mütevelli Heyetince belirlenen miktar ve koşullarda Akademik Başarı Bursu verilir.

Spor Bursu: Üniversite tercihlerinden önce Rektörlük tarafından yapılacak olan spor mülakatlarına, aktif spor hayatına devam ederek; resmi müsabakalarda Altın, Gümüş veya Bronz madalya almış ya da Lisanslı veya Milli sporcu olarak başvuranlardan başarılı bulunan adaylara üniversitemize kayıt yaptırmaları durumunda Mütevelli Heyetince belirlenen oran ve koşullarda Spor Bursu verilir.

Yurt Bursu: LYS yerleştirme sıralamasında ek puan ve ek başarı sırasıyla derece yapanlar hariç, dil puan türü ile öğrenci alan bölümlerimiz dışında, kayıt yaptırdığı puan türüne göre öğrencilerden ilk 1.000’e girenlere yurtlar ücretsiz, 1001-3.000 arasına girenlere yurtlarda %50 indirim, 3001-5.000 arasına girenlere ise yurtlarda %25 indirim uygulanır. LYS yerleştirme sıralamasında ek puan ve ek başarı sırasıyla derece yapanlar hariç, dil puan türü ile öğrenci alan bölümlerimize kayıt yaptırdığı puan türüne göre öğrencilerden ilk 500’e girenlere yurtlar ücretsiz, 501-1000 arasına girenlere yurtlarda %50 indirim, 1001-2.000 arasına girenlere ise yurtlarda %25 indirim uygulanır.


Öğrenim bursu ve yurt bursu, öğrencimiz öğrenime devam ettiği, normal eğitim-öğretim süresini aşmadığı ve herhangi bir disiplin cezası almadığı sürece kesilmeden devam eder. Herhangi bir not başarı şartı aranmaz. Diğer burs imkânları ve tüm burslu öğrencilerimizin burslarının hangi durumlarda devam edeceği ile ilgili hükümler Mevlana Üniversitesi Burs Yönergesinde belirtilecektir.Uluslararası Programlar


Mevlana Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi sadece kendi öğrenci, akademisyen ve idari personeli için değil, aynı zamanda ortak olduğu üniversite ve enstitülerin öğrenci, akademisyen ve idari personeli için de uluslararası tecrübeye bir eşik görevi görmektedir. Dünyanın hızla uluslararasılaşması üniversitelerin daha çok küreselleşmesini gerektirmekte. Mevlana Üniversitesi bu eğilimi bilmektedir ve yeni oluşmakta olan küresel ağlarda yerini almanın önemini kavramış durumdadır. Mevlana Üniversitesi’nin bu gerçekten haberi vardır ve oluşmakta olan küresel ağlarda yerini almanın kendisi için ne kadar önemli olduğunun da farkındadır. Özenle seçilmekte olan yabancı üniversitelerle işbirliği yapan Uluslararası İlişkiler Ofisi aracılığıyla Mevlana Üniversitesi uluslararası atmosferini geliştirmektedir ve küresel farkındalığını ve görünürlüğünü ilerletmektedir. UİO Mevlana Üniversitesi’nde sürdürülen bütün uluslararasılaşma faaliyetlerinden sorumludur. Uluslararası işbirliğini geliştirme amacıyla fakülte ve diğer ünitelerle beraber çalışır.
UIO Misyonu
Mevlana Üniversitesi’nin rekabet edebilen küresel bir üniversite olma hedefinde destek ve rehber olmak ve Mevlana Üniversitesi üyelerinin uluslararası tecrübelerini arttırarak kültürlerarası gelişim ve hoşgörüye katkıda bulunmak.

UIO Sorumlulukları
Üniversitenin misyon ve vizyonuna uygun olarak Mevlana Üniversitesi’nin uluslararasılaşma stratejisini geliştirmek ve uygulamak,

Mevlana Üniversitesi’nin bütün uluslararası faaliyetlerinin merkezi olmak,


Avrupa’da, ABD’de ve Avrupa dışında bulunan seçkin yüksek öğrenim kurumlarıyla bağlantılar kurmak ve yürütmek,

Mevlana Üniversitesi öğrencileri, akademisyenleri ve idari personelinin uluslararası tecrübelerini arttırmak.

Mevlana Üniversitesi’nin uluslararası boyutuna katkı sağlayacak program ve toplantıların düzenlenmesi.
Öğrenci-Öğretim Üyesi değişim anlaşması yapılan Üniversiteler:
  • University of Northern Iowa (ABD)
  • Lumina University (Romanya)
  • Purdue University (ABD)
  • Kafkas Üniversitesi (AZERBAYCAN)


Öğrenim Ücretleri
ÜCRETLER

Mevlana Üniversitesinde eğitim-öğrenim ücrete tabidir. 2011-2012 eğitim-öğretim yılında yıllık öğrenim ücreti aşağıdaki tablodaki gibidir. Öğrenim ücretlerine KDV dâhildir. Öğretim ücretleri banka sözleşmesinde belirtilen şekilde (10) on taksit halinde tahsil edilir. Öğrenim ücretini kayıt sırasında peşin ödenmesi halinde %5 indirim uygulanmaktadır. Öğrenim ücretleri her akademik yıl için mütevelli heyeti tarafından belirlenir. Üniversiteye giriş yılını izleyen akademik yıllarda kayıtlı öğrenciler için yıllık öğrenim ücretindeki olası artışlar yıllık ÜFE ve TÜFE ortalaması oranını geçmez.
FAKÜLTESİ / MESLEK YÜKSEKOKULU

Tüm Programların Hazırlık Sınıfı 11.400,00 TL
Eğitim Fakültesi 12.084,00 TL
Mühendislik Fakültesi 13.775,00 TL
Tıp Fakültesi 18.050,00 TL

Sağlık Hizmetleri Yüksek Okulu (4 Yıllık)

Hemşirelik 7.600,00 TL

Beslenme ve Diyetetik 9.500,00 TL
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon 11.400,00 TL


Yurtlar


Öğrencilerimizden talep edenler için Anlaşmalı yurtlarda barınma imkanı sağlanmaktadır.
Anlaşmalı Yurtlar:2011 Aralık ayında yeni bir yurt olarak hizmete girmiştir. Üniversiteye ulaşım yürüyüş uzaklığında olup 15 dakikadır.

Adres:
Bosna Hersek Mah. Büyük Hizmet Cad.
No:30/C 42250 Selçuklu/KONYA
Tel: 0.332. 241 15 02

*Sayfadaki görseller erkek öğrenci yurduna aittir. Kız öğrenci yurdu yeni binasında hizmet verecektir.


Kültür Sanat Etkinlikleri


Mevlana Üniversitesi bünyesinde Sağlık Kültür ve Spor Müdürlüğü’ne bağlı Şube müdürlerinin desteğiyle öğrencilerin ilgi duyduğu alanlarda kulüp ve topluluk faaliyetleri organize edilmektedir. Öğrenci kulüpleri dergi, gazete ve bülten hazırlanması, konser, gezi, kermes, kitap fuarı ve resim sergisi gibi organizasyonları düzenleyerek, ülkemizin önde gelen politikacı, sanatçı, yazar ve akademisyenlerin davet edildiği konferans ve paneller tertip etmektedir.

.
∞ MαsαL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
mevlana, tanıtımı, üniversitesi


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557