Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Eğitim & Öğretim > Universite & Lise Okul Tanıtımları
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Universite & Lise Okul Tanıtımları Universite ve Lise Okul Tanıtımlarının bulunduğu ve paylaşıldığı bölümdür.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 03 Mart 2013, 21:51   #1 (permalink)
Emekli Yönetici

Şafak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 18 Ağustos 2011
Nerden: Eskişehir
Yaş: 27
(Mesajlar): 17.906
(Konular): 12982
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 967442
Aldığı Beğeni: 1672
Beğendikleri: 1673
Ruh Halim: Ruhsuz
ÖdülleriÜye Ödülleri: 6
Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi 
Standart Kadir Has Üniversitesi

Tarihçe

1997 yılında işadamı Kadir Has'ın kurduğu vakfıf tarafından eğitim öğretime başlayan Kadir Has Üniversitesi halen 4 kampüsüyle faaliyetlerini sürdürmektedir.

Yurt ve Barınma

Kadir Has Üniversitesi'ne bağlı bir yurt bulunmamaktadır. Ancak ilgili birimlere başvuran öğrenciler üniversitenin işbirliği yaptığı çeşitli özel yurtlarla ilgili bilgi alabilir.

Kütüphane

Amacı geleneksel kütüphane hizmetlerini en yeni teknolojik gelişmelerle destekleyerek, kullanıcıların bilgi ihtiyaçlarını mümkün olan en kısa sürede ve maksimum düzeyde karşılamak, eğitim-öğretim ve bilimsel araştırma-geliştirme faaliyetlerinin alt yapısını oluşturmak ve bu yolla tüm Kütüphane kullanıcılarının bilimsel ve entellektüel faaliyetlerine destek veren kaliteli bir kütüphane hizmeti üretmek olan Kadir Has Üniversitesi Merkez Kütüphanesi, Cibali Kampüsünde bin metrekarelik alanda aynı anda 225 kullanıcıya hizmet verecek şekilde dizayn edilmiştir. Kullanıcıların bilgi ihtiyaçlarının ulusal ve uluslararası düzeyde kısa sürede, etkin bir biçimde herhangi bir sınırlama olmaksızın karşılanması için Kütüphanede yer alan 16 adet kullanıcı bilgisayarının tamamından internet taraması, CD-ROM taraması, online veri tabanlarına erişim olanağının yanısıra diğer üniversite ve bilgi merkezlerine erişim imkanı da sağlanmaktadır. Diğer yandan Kütüphane, ulusal ve uluslarası düzeyde tüm üniversiteler, araştırma ve bilgi-belge merkezleri ile işbirliği sağla¤¤¤¤¤ karşılıklı bilgi, belge ve kaynak paylaşımı gerçekleştirmeyi hedeflemektedir. Kütüphane, kullanıcıların her türden bilgi kaynağına etkin bir biçimde erişebilecekleri altyapıyı oluşturarak, kurumsal ve ulusal düzeyde bilim, eğitim ve kültür alanında üzerine düşen tüm görevleri yerine getirmeyi hedeflemektedir. 30.000 kitap kapasiteli kütüphanede bulunan bilgisayarlar vasıtasıyla 1500 dergiye on-line bağlanarak makale tarama ve araştırma yapma olanakları bulunmaktadır.

Teknoloji

Gelişmiş alt yapısıyla her öğrenciye bir bilgisayar düşmekte olan Cibali Merkez Kampüsünde, sürekli, hızlı internet bağlantısı ve 5 adet bilgisayar laboratuvarları bulunmaktadır. Ayrıca Fizik, Kimya, Elektronik ve biyokimya laboratuarları yer almaktadır.

Beslenme

Cibali Merkez Kampüsünde öğrencilere ayrılmış bir yemekhane ve günün her saatinde hizmet eden iki kantin bulunmaktadır.

Sağlık

Kadir Has Üniversitesi kampüsünde bulunan Mediko Sosyal öğrencilere sağlık hizmeti sunmaktadır. Ayrıca dileyen öğrencilere küçük bir katkı payı karşılığı sağlık sigortası sağlanmaktadır.

Kampus Hayatı

Kadir Has Üniversitesi Cibali Merkez Kampüsü : 1884 yılından beri Tekel'in tütün deposu ve sigara fabrikası olarak kullanılan Tekel Cibali Tesisi binası, aslına uygun bir biçimde restore edilerek üniversitenin kampüsü olarak hazırlanmıştır. İstanbul'un tarihi açıdan oldukça önemli bir bölgesinde, etkileyici ve geçmişten izler taşıyan bir binada şimdi bilimsel eğitim ve araştırma çalışmaları yapılmaktadır. Cibali Merkez Kampüsümüzün sadece kapalı kullanma alanı 35,000 metrekarenin üzerindedir. İlk etapda 1300 öğrencinin eğitim görmekte olduğu kampüste derslikler, laboratuvarlar, merkezi kütüphane ile birlikte, tüm Fakülteler, Enstitüler, Rektörlük ve Dekanlıklar bulunmaktadır. Tıp Fakültesi öğrencileri ise Gayrettepe Kampüsü ve uygulama hastanelerinde eğitimlerini sürdürmektedirler. Kadir Has Üniversitesi Bahçelievler Kampüsü: Bahçelievler'de Kadir Has Center bünyesinde yer alan Bahçelievler Kampüsü İngilizce Hazırlık Okulu ile Teknik Bilimler ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulları olarak hizmet vermektedir. 4000 metrekare alana yayılmış olan Bahçelievler Kampüsünde modern eğitim yöntemleri ile bilgisayar destekli eğitim verilmektedir. Kadir Has Üniversitesi Gayrettepe Kampüsü: Üniversitemizin Gayrettepe'deki 1500 metrekare kapalı alana sahip olan merkez bina ile üniversite hastaneleri Florance Nightingale (Şişli-Çağlayan), Metropolitan Florance Nightingale (Gayrettepe), Avrupa Florance Nightingale (Fulya) hastanelerinden oluşmaktadır. Bu kampüsümüzde çağdaş donanımlı, çok amaçlı temel bilim araştırma ve eğitim laboratuvarlarımız bulunmaktadır. Kadir Has Üniversitesi Selimpaşa Kampüsü: Kasım 1998'te temeli 9. Cumhurbaşkanımız Sn. Süleyman Demirel tarafından atılan üniversitemizin Selimpaşa kampüsü Sürekli Eğitim Merkezi olarak hizmet vermektedir. Selimpaşa kampüsünde derslikler, konferans salonları, laboratuvarlar ve spor tesisleri bulunmaktadır.

Ulaşım
Cibali Merkez Kampüsü Hisaraltı Cad. Cibali / İSTANBUL 34230 Telefon(212) 533 57 65 (212) 533 65 32 (212) 275 88 46 Fax(212) 534 07 41 Bahçelievler Kampüsü Kadir Has CenterMehmetcik Sok. No.134590 Bahçelievler / İstanbul Telefon(212) 441 47 24 Fax(212) 441 45 34 Gayrettepe Kampüsü Vefabey Sok. No:580810 Gayrettepe / İstanbul Telefon(212) 275 22 58(212) 275 88 46 Fax(212) 275 61 08

Burslar
Üniversitece; ÖSYM Başarı Bursu, Giriş Başarı Bursu, Üstün Başarı Bursu ve Sporcu Bursu adları ile burslar verilir. ÖSYM Bursu: Bu burs, ÖSYM tarafından burslu programlara yerleştirilen öğrencilere ilgili mevzuat gereğince verilen burslardır. Bu burslar öğretim ücretinin tümünün alınmaması şeklinde gerçekleştirilir. ÖSYM Bursu öğrencinin başarı durumuna bağlı olarak tüm eğitim süresi boyunca devam eder. Giriş Başarı Bursu: Bu burs, ÖSS sınavında puan türlerinin ilk ikibin kişi arasına giren SAY, EA, SÖZ tercihlerinde Üniversitenin ilgili eğitim-öğretim biriminin kontenjanının % 20'si oranında öğrencilere verilir. Bu burs öğretim ücretinin tamamının alınmaması şeklinde gerçekleştirilir. Ayrıca bu öğrencilere, kitap giderlerini karşılamak üzere, Mütevelli Heyeti tarafından kabul edilen miktarda bir ek ödeme yapılabilir. Üstün Başarı Bursu: Bu burs, Üniversitede öğrenimlerini başarı ile sürdüren lisans öğrencilerinden ağırlıklı not ortalaması 3.80-4.00 olanlara % 100; 3.60-3.79 olanlara % 50; 3.50-3.59 olanlara % 25 oranında, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun vakıf üniversiteleri için öngörülen burs oranları dikkate alınarak verilir. Eğitim ücretlerinden bu miktarlar burs olarak düşülür. Bu burslar başarılı oldukları akademik yılın sonunda değerlendirilerek izleyen akademik yılda (1 yıl) uygulanır. Bu burs hazırlık sınıfını kapsamaz. Sporcu Bursu: Bu burs, uluslararası yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin okul ücretlerinde belirli oranlarda indirimi kapsar. Ayrıca; kardeş öğrencilerin üniversiteye (hazırlık aşaması dahil) kayıtlı olması durumunda, bu süre boyunca toplam olarak normal eğitim-öğretim süresini aşmamak kaydıyla bunların her birinin öğrenim ücretinde % 10 indirim yapılır.

Kulüpler

Kadir Has Üniversitesi bünyesinde 30'a yakın kulüp bahar şenlikleri, konserler, sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler düzenlemektedirler. Fotograf Kulübü
IEEE Öğrenci Kolu
Mühendislik Kulübü
Yönetim Bilimleri Kulübü
Uluslararası İlişkiler Kulübü
Parallel Studies Center
Bukalemun Ekonomi - Finans Kulübü
Yeni Nesil Turizm Kulübü
Folklor Kulübü
Kültürel Faaliyetler Kulübü
Siyaset Bilimi Kulübü
Sosyal Bilimler Kulübü

Fakülteler ve Bölümler

FenEdebiyat Fakültesi
Amerikan Kültürü ve Edebiyati (DIL)
Amerikan Kültürü ve Edebiyati (Burslu) (DIL)
Istatistik ve Bilgisayar Bilimleri (SAY)
Istatistik ve Bilgisayar Bilimleri (Burslu) (SAY)


Hukuk Fakültesi

Hukuk Fakültesi (Burslu)

Iktisadi ve Idari Bilimler Fakültesi
Iktisat (EA)
Iktisat (Burslu) (EA)
Işletme (EA)
Işletme (Burslu) (EA)
Turizm Işletmeciliği (EA)
Turizm Işletmeciliği (Burslu) (EA)
Uluslararasi Finans (EA)
Uluslararasi Finans (Burslu) (EA)
Uluslararasi Ilişkiler (EA)
Uluslararasi Ilişkiler (Burslu) (EA)


Iletişim Fakültesi
Halkla Ilişkiler ve Tanitim (SÖZ)
Halkla Ilişkiler ve Tanitim (Burslu) (SÖZ)
Reklamcilik (EA)
Iletişim Tasarimi (SÖZ)
Radyo Sinema ve Televizyon (SÖZ)


Mühendislik Fakültesi
Bilgisayar Mühendisliği (SAY)
Bilgisayar Mühendisliği (Burslu) (SAY)
Elektronik Mühendisliği (SAY)
Elektronik Mühendisliği (Burslu) (SAY)
Endüstri Mühendisliği (SAY)
Endüstri Mühendisliği (Burslu) (SAY)
Şafak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
kadir, üniversitesi


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557