Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Webmaster Dünyası > Vbullettin Genel Ayarlar ve Eklentiler
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Vbullettin Genel Ayarlar ve Eklentiler Vbullettin Eklentileri, Temaları, Soru ve Sorunlarınız Hepsi Burada !

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 02 Aralık 2011, 15:04   #1 (permalink)
BaNuŞ ReiS
Misafir Üye
BaNuŞ ReiS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
(Mesajlar): n/a
(Konular):
Renkli Para :
Aldığı Beğeni:
Beğendikleri:
Ruh Halim:
Standart vBseo ve İlk Aşamalar - Yapmanız Gerekenler Küçük Tiyolar

İlk Olarak Alp Arkadaşımıza Çeviri İçin Teşekkürler Eder Alıntı Oldugunu Belitirim
Kaynak : http://www.vbseo.com/f119/vbseo-ve-y...ekenler-36055/
  • Öncelikle bu konu ilk aşamada vBseo ile beraber artı olarak yapacağınız şeyleri sıralamaya çalışacağım umarım sizlere yardım olacaktır.
  • Burada genel bir anlatım yapılacaktır.
  • Yazıyı sonuna kadar okuduktan sonra eleştiride ve tartışmada bulunabilirsiniz.
  • Aşağıdaki başlıkları inceledikten sonra seo adına birçok şeyi yapmış olacağınıza inanıyorum.

vBSEO


vBseonun en son sürümünüm mü kullanıyorsunuz ?
En son sürümü kullanıp kullanmadığınızı Announcements & Pre-Sales - vBSEO Announcements at vBSEO.com bu forumdan bakabilirsiniz. Yeni sürüm ve dosyaları indirebilirsiniz.

Eğerki lisans süreniz bitmiş ise uzatmak için Renew vBSEO buradan lisans sürenizi yeniliyebilirsiniz.

ShowPost Ayarlarınızı Değiştirmek !

vBseo ile birlikte kalıcı bağlantılar sağlayıp, googlede en düzeyde verimlilik sağlayabilirsiniz. Bunu ise vBseo Kontrol Panelinden [vbseocp.php]sağlayabilirsiniz. Forum Permalinks e giderek bu ayarı etkinleştiriniz.
Alıntı:
Replace post number link with Permalink
Will replace individual showpost links with the "Permalink" link. Note: Posts will no longer be accessible individually.
Arşiv Linklerini Sıralamak ve Arşiv Sıralama Çeşitleri
Alıntı:
Arşiv Seçenekleri:
vB'nin Arşivini 301 Yönlendirme ile konulara yönlendir
301 yönlendirme Google'ın güvenli içerik taşıma yöntemidir. Bu opsiyonu seçerseniz Page Rank'inizi korurken sitenize gelen örümcek ve botları yeni statik sayfalarınıza yönlendirirsiniz.
vB'nin Arşiv konularını Yeniden Yaz
Bu opsiyon arşiv urllerinizi yeniden yazarak siteniz için mükemmel bir site haritası oluşturmanızı sağlar.
Yeniden yaz ve 301 ile yönlendir
Bu opsiyon 1 ve 2. şıkların birleşimidir. Bu opsiyonile URL'leri yeniden yazarken aynı zamanda arşivden 301 yönlendirme ile arşiv konularını gerçek konulara yönlendirirsiniz. Bu şekilde (a) hem statik sayfalarınız için site haritası olur (b) eski konularınıza gelen linkleri yeni statik sayfalarınıza yönlendirir.
vB'nin arşiv ayarlarını kullan
vBulletin'in arşiv ayarlarını kullanın.
Arşiv linklerini sıralamak yararlı olabilir fakat ********* geniş içeriğe sahip ve çok fazla arşiv linki oluşursa bu sizin için bir dezavantaj oluşturacaktır. Böyle bir durumda bunu kullanmanızı tavsiye etmeyiz.
Relevant Replacements Özelliği
Relevant Replacements Özelliği Burada değişik uygulamaları görebilirsiniz.

Özel Yönlendirme Özelliği [Rewrite Rules]

Rewrite Rules özelliğine vBSEO SEO Plugin - Custom Rewrite Rules at vBSEO.com bu forumdan ulaşabilirsiniz. Yalnız kullanımı hakkında Mert Beyin CRR - Custom Rewrite Rules Kullanım Klavuzu bu konusundanda yararlanabilir soru sorabilirsiniz.

vBseo Performansınızı kontrol ettiniz mi ?

vBseonuzun daha performanslı çalışması için belirli bir kaç ayar yapabilirsiniz. vBSEO Optimization Tips Bu konuda vbseo optimizasyonu adına birçok şeye ulaşabilirsiniz. Xcache Kurulumu - Php Hızlandırıcı kurulumunu yaparak vBseo performansını artırabilirsiniz. Ayrıca vBseo kurulumdan sonra oluşan sitedeki performans düşüklüklerinii Load sorunu yaşayanlar için genel tartışma konusu buradan sorununuzu yazarak ve cevaplara bakarak çözüm üretebilirsiniz.

Yazılım Desteği


vBseo Sitemap yüklü mü ?

vBseo sitemap ile Msn, Yahoo, Google ve Bing gibi arama motorlarına ping göndererek botların sitenizi daha iyi ve hızlı indexlemesinde yardımcı olacaktır.

vBseo sitemapa http://www.vbseo.com/downloads/ alanından veya vBSEO Google/Yahoo Sitemap Generator - vBulletin.org Forum ulaşabilirsiniz.

Sitemapınızı oluşturduktan sonra https://www.google.com/webmasters/tools/ google webmaster araçlarına gönderebilirsiniz.

vBSEO Conditional Signatures Özelliğini Edindiniz mi ?

Bu özellikle birlikte üye imzalarına sınır koyarak seo da yüksek performans sağlayabilirsiniz, rel=nofollow bağlantıların değerini artırmaktadır.

http://www.vbseo.com/downloads/ veya vBSEO Conditional Signatures - Search Engine Optimization Plugin - vBulletin.org Forum Alanından indirebilirsiniz.


Robots.txt kullanımı

Bu dosya bir nevi botlar için yol haritasıdır. Sizin izin vermiş olduğunuz dosyalara odaklanırlar.
Ayrıntılı bilgi için : The Web Robots Pages ve Robots exclusion standard - Wikipedia, the free encyclopedia başvurabilirsiniz.

Forum Tasarımı

SEO optimizasyonunda tasarım çok önemlidir. vBseo bu konudada bizlere yardımcı olmaktadır. Gerek sunmuş olduğu vBSEO 2.0 Stili - Web 2.0 Temalı temasıyla gerekse Template Modifications - vBSEO.com Styles at vBSEO.com tema düzenleme alanıyla yardımcı olmaktadır.

Sitenizin bir Anasayfası [Portal] varmı ?

Siteniz için bir portal tasarlayarak üyelerinizin ve ziyaretçilerin bütün foruma hakim olmasını sağlayabilirsiniz. vBadvanced portal sistemi önerimizdir.

Sitemde Flash kullanmamın bana zararı olurmu ?

Flash elbette çok hoş ve profesyonel gözükebilir. Fakat unutmayalım ki botlar kördürler. Sadece metin ve grafiğe odaklıdırlar. Onun için tasarımınızdan flash'tan fedakarlık verip grafiksel ve metinsel çalışmalar çıkarmanızı öneririz.

Forum Teması Düzenleme / Navigasyon

Siz halen "Powered by vBulletin" yazısını kaldırmadınız mı ?

Biz burada forumun footer'daki telif haklarından bahsetmiyoruz.Bu opsiyonu kaldırmak için ücret ödemeniz gerekecektir. Bahsetmiş olduğum alan sitenin başlığının yanındaki yazıdır. Bunu kaldırmak seo için gerçekten çok önemlidir. [HOW-TO] Remove "Powered by vBulletin" from Your Page Titles bu alandan gerekli düzenlemeyi yapabilirsiniz.

Sen forumunu validate etmedin mi ?

Validate seo açısından gerçekten çok önemlidir. Yalnız bu konu hakkında birçok tartışma vardır. Yalnız html hatalarınızı düzeltmenin size bir zararı olacağını zannetmiyorum.

The W3C Markup Validation Service buradan sitenizin ismini yazarak düzeltmeleri yapabilirsiniz.

HoşGeldiniz, Üye Olunuz Alanını Görselleştirme

vBulletin sistemlerinde klişe olan bu yazı birçok forumda aynıdır. [HOW-TO] Make your Welcome Headers an image! bu yöntemle arama motorların sitenize karşı ilgisini artırabilirsiniz.

AnaSayfanızda Gereksiz Alanları Kaldırın !

Bazen sitemizin göze dolgun gözükmesini isteriz ve ne kadar javascript, html kodu varsa ekleriz ama bu çok yanlış bir davranıştır.

Şablonunuzun yüksek genişliklerde olması arama motorları için yüksek bir performans sağlamaz.

Kimler Online, Takvim, Üye Listesi gibi alanları ziyaretçilere kapatabilirsiniz. Bu size fayda sağlayacaktır.


Üye Profillerini Ziyaretçilere Kapatmam Doğrumu ?

Ziyaretçilere üye profillerini kapatmanız doğru bir yöntem olabilir. Ama arama trafiği için bunun açık olması yararlıdır. bkz

Foruma Kolay Erişim Adına

Foruma kolay erişim adına büyük puntolarla yazmak görsellik adına hoş olmaz. In an *Ocean of Links" - Make Sure Visitors Can *Find* Your Forum - vBulletin SEO Forums burdaki blog yazısıyla konuyu daha iyi anlayacaksınızdır.

Kelime İyileştirme

*********u en iyi şekilde anlatacak anahtar kelimeleri belirlediniz mi ?

Birçok forumda yanlış uygulama söz konusu örneğin dizi forumu için dizi izle, online izle, full izle vsvs. site başlığını böyle doldurarak üst sıralara çıkacağı yargısı var fakat bu çok yanlış ve tehlikelidir.

Tavsiye :
Başlık: Konu Başlığı
Açıklama: Konu için kısa bir açıklama yapmalısınız.


Tavsiye yöntemimiz sizin için daha yararlı olacaktır. Kelime iyileştirme için ayrıntılı konu Strategy for Optimizing Keywords in Your vBulletin Forum Title and Descriptions

Daha iyi arama optimizasyonu için Strategy for Optimizing Keywords in Your vBulletin Forum Title and Descriptions bu konuyu mutlaka incele.

Google Hakkında Destek

Googlenin webmasterlara sunmuş olduğu olanakları kullanıyormusunuz ?


Google
webmaster tools ile yararlanmak ve sitenizi doğrulatmak sitenizin bot trafiğinin artmasında, arama kelimeleri ve anahtar kelimelerini görmekte yarar sağlayacak ve önünüzü görmenizi sağlayacaktır. vBseo Google Webmaster Tools - Recommended for All vBSEO Customers bu alandada size destek vermektedir.

Google Analytics'i çalıştırmak.

Ziyaretçi trafiğini görmek için google'nin bizlere sağlamış olduğu bir özelliktir. Google Analytics | Official Website buradan ulaşabilirsiniz. Bu konuyla ilgili olarak Measuring Your Long Tail - vBulletin SEO Forums bu blog yazısını inceleyebilirsiniz.

Gelir Optimizasyonu


Siz vBSEO Ortaklık Programı katılmıyor musunuz?


vBseo Ortaklık programına vBSEO - Affiliate Program buradan ulaşabilirsiniz.

vBseo google adense reklam programındada etkildir. site:vbseo.com adsense optimization - Google Search bu aramada da göreceksinizdir.Bunlar umarım size ışık olacaktır. Güncellemeler yapılacaktır. Dilim döndükçe açıklama yapmaya çalıştım eklemeleriniz olursa konuya ekleyebiliriz.


Not: Bu konu bir derleme yazısı olup orjinal konu Your Site Review - Stuff to Do First bu konudur.
  Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
alp, arkadaşımıza, aşamalar, Çevir, gerekenler, küçük, olarak, tiyolar, tiyolarİlk, vbseo, ve, yapmanız, İlk


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557