Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Kadınca > Estetik ve Estetik Cerrahi > Vücut Estetiği
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Vücut Estetiği Karın Germe, Bacak İçi Germe, Popo Kaldırma, Kol Germe, Yağ Aldırma, Jilet İzi Giderme, Leke Tedavisi

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 09 Eylül 2012, 08:53   #1 (permalink)
Hayatta kalmama yetecek kadar kötü biriyim ben aslında.


Afrodit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 06 Ekim 2011
(Mesajlar): 5.423
(Konular): 1787
Renkli Para : 126142
Aldığı Beğeni: 1035
Beğendikleri: 1017
Ruh Halim: Seytan
Takım :
Standart Göğüs, karın ve kalça estetiği yöntemleri

Göğüslere, kalçaya, karına uygulanan estetik yöntemler neler? Estetik işlemler nasıl oluyor ev fiyatları nedir? Estetikte son trendleri inceliyoruz...Doğum, kilo alıp vermek ve güzelliğin aleyhine işleyen zaman, kadın vücudundan çok şey alıp götürüyor. Ne zamanı durdurmak mümkün, ne güzellikten vazgeçmek! Doğru ellerde, düz bir karın, dik göğüsler ve sıkı bir kalça, hayal olmaktan çıkıyor

Kalçalar, yüzde ve göğüste olduğu gibi zaman içinde doku kaybına uğruyor ve sarkıyor. Op. Dr. Tunç Tiryaki, kalça estetiği söz konusu olduğunda iki grup hastayla karşı karşıya kaldığını söylüyor: “Bir grupta yeterli doku olsa da, popo aşağı iniyor. İkincide yeterli doku olmuyor. Dokusu olanlarda, tam omuriliğin ortasından küçük bir delikten çift taraflı bir iğneyle giriyoruz. İğneye bağlı iplikle her iki poponun çevresinden dönüp o dokuları hem ortaya toparlıyoruz, hem popoyu yukarı dikiyoruz. Bir çeşit popo askılama. Güzel yanı, bunu kesmeden yapıyoruz. Bu sene Amerika’ya bu yöntemin dersini vermeye gideceğim.”

Dr. Tiryaki, doku kaybı olan kalçalarda, dolgu maddesi kullanıldığını belirterek, “Macrolane denilen, bir çeşit şeker jölesi olan yeni hazır dolgular var. İğneyle 10 dakikada enjekte ediliyor. Organik bir madde ve alerji yapmıyor. hem pahalı hem de bir sene sonra yok oluyor. Bir diğer yöntem de hastanın kendi dokusunu kullanmak. Eskiden çok başarılı olamıyorduk, çünkü yağı olduğu gibi alıp koyuyorduk, o da eriyordu. Şimdi kök hücreden zenginleştirme dediğimiz tekniği kullanıyoruz” diyor. Tiryaki, kalça estetiğiyle ilgili soruları yanıtlıyor.

SIKI BİR POPO


Yağ enjeksiyonunda yenilikler neler?
Eskiden ameliyatta koyduğumuz yağın yüzde 10’u vücutta kalırdı, şimdi yüzde 60’ı kalıyor. 300 gram koyarsam, 200 gram kalıyor. Çok başarılı ve kolay girişim, en büyük avantajı hastanın kendi dokusunun kullanılması ve kalıcı olmasıdır. Vücudun şeklini değiştiriyorsunuz; basenlerden alıyorsunuz, onu poponun üst kısmına ekliyorsunuz.

Silikonlu işlem nasıl oluyor?
Üzerine oturulduğu için kalça zor bölge. Silikonlar sürekli yer değiştiriyordu. Brezilyalılar’ın kursuna gittim. Rio de Janeiro’daki popo estetiği hastanesinde bir hafta geçirdim. Beş saatte beş ameliyat yaptılar. Çok kolaylaştırmışlar işi. Kullandıkları silikon göğüsteki gibi anatomik, yani popo şeklinde. Ayrıca bunu derinin altına değil, popo kasının içine koyuyorlar. Bu da jel şeklindeki silikonun istediğiniz yerde durmasını sağlıyor. Göğüse taktığımız da öyle. Kesseniz de akmıyor.

İz kalıyor mu?
Dört santimlik bir iz ama yuvarlağın tam arasından kestiğimiz için görünmüyor.

Yaş sınırı var mı?
18 yaşından sonra hastanın sağlık sorunu olmadığı müddetçe her yaşta uygulanabilir.
Fiyat: 4.000 - 8.000 TL

DİK GÖĞÜSLERGöğüs büyütme
Op. Dr. Tunç Tiryaki, göğüs büyütme ameliyatlarında en çok kullanılan yöntemin, göğüslerin arkasına silikon implantlar yerleştirmek olduğunu söylüyor: “Silikon teknolojisi, dolgusu, yumuşaklılığı, dayanıklılığı ve şekliyle birlikte cerrahi tekniklerde de önemli ilerlemeler kaydedildi. Silikonlar, artık kişiye özel boyutlarda. Uzun boylu veya geniş omuzlu kadınlarda farklı silikon kullanılıyor. Hafif sarkıklık olan göğüsler, ameliyata gerek duyulmadan özel şekilli, göğüs kaldırıcı silikonlarla iz bırakmadan kaldırılabiliyor. Dual Plan yöntemiyle, eskiye oranla çok daha doğal ve şık bir görüntü elde ediliyor. Bir diğer yöntem de, kök hücreyle meme büyütme. Kişinin yağ dokusundan alınan kök hücreler, özel yöntemlerle zenginleştirilip, dolgu amacıyla kullanılıyor. Alerjik reaksiyona sebep olmayan bu yöntemde, enjeksiyon çok küçük noktalardan gerçekleştirilir ve herhangi bir iz kalmaz.”
Fiyat: 5.000 - 7.000 TL

Göğüs küçültme
Teknik tanımı ‘Reduction Mammaplasty’ olan küçültme operasyonu, göğüslerin hacmini azaltmak, sarkan meme başını ideal yerine kaldırmak, fazla yağ dokusu ve deriyi çıkarmak amacıyla gerçekleştiriliyor. Op. Dr. Tunç Tiryaki, küçültme operasyonu için uygulanan teknikleri anlattı: “En sık kullanılan yöntem, meme başı çevresini daire halinde çevreleyen çıpa şeklinde bir kesidir. Kesi, aşağı doğru iner ve memenin altında bulunan doğal kıvrımı izler. Operasyondan sonra ilk bir iki gün basit ağrı kesicilerle acı kontrol altında tutulabilir. Bandajlar operasyondan bir iki gün sonra çıkartılır. Şişme ve morluklar azalana dek, birkaç hafta sporcu sütyeni giyilir. Dikişler, 1-3 hafta içinde alınır. Birkaç ay süreyle arada gelip geçen ağrılar hissedilebilir. Meme başlarında ve meme derisinde şişmenin neden olduğu hafif bir duyu kaybı yaşanabilir. Bu kayıp altı hafta sonra yok olacaktır.
Fiyat: 7.000 - 9.000 TL

Göğüs dikleştirme

Dr. Tunç Tiryaki, göğüs dikleştirme ameliyatında sarkık dokunun yeniden şekillendirildiğini belirterek, şu bilgileri verdi: “Ameliyatta fazla deri alınır ve meme başı olması gereken konuma getirilir. Operasyon 1.5-2 saat sürer. Protezle meme dikleştirme de mümkündür. İz bırakmayan dikleştirme ameliyatı yoktur. Ancak bu izler zamanla belirsizleşir. Dikişler 7-10 gün sonra alınır. Erken dönemde şişlik olabilir, meme başında hissizlik ve hafif morarma olabilir. Bunlar kısa süre sonra kendiliğinden kaybolur.
Fiyat: 6.000 - 8.000 TL

KARINLAR İÇERİ!


Özellikle ikinci, üçüncü doğumlarda, ikiz gebeliklerde ve çok kilo alınan hamileliklerde karın deformasyonu iyice artıyor. Karın derisi bollaşıp, çatlıyor. Op. Dr. Teoman Doğan’a göre, ‘abdominoplasty’ adı verilen karın germe ameliyatı, göbek estetiği ameliyatları içerisinde en etkili olanı. Doğan, gevşeyen karın kaslarını sıkılaştıran bu ameliyat hakkında şunları söylüyor: “Sezaryen izinden yanlara doğru bir hat üzerinden, göbek deliğine kadar olan bir alandaki çatlamış ve sarkmış deri alınıyor. Göbek deliği yukarısında kalan deri gerilerek aşağıya indiriliyor. Göbek deliği de yeniden oluşturuluyor. Karındaki fazla yağ, liposuction ile alınıyor. Fıtık ameliyatlarına benzer bir dikiş tekniğiyle, gevşek karın kasları kendi üzerine katlanarak, hem daraltılıyor hem de sağlamlaştırılıyor.”

En zor estetik ameliyat

Bu ameliyatla düzeltilemeyecek hiçbir sorun yok gibi. Bu iyi haber! Fakat bir kötü yanı da var. Op. Dr. Teoman Doğan, “Karın germe ameliyatıyla kıyaslanmayacak kadar sıkı bir karın elde etmek mümkün. Fakat, göbek deliğinin üsk kısmında kalan çatlakların büyük kısmı yok edilemiyor. Çatlaklar, gerginleşerek çok daha az görünür hale geliyor. Bikinin içinde kalsa da, sezaryen izinin iki katı uzunlukta bir iz bırakıyor. Bu ameliyat, bütün estetik ameliyatlar içinde en ağrılı olan, en geç ve zor iyileşeni.
Fiyat: 5.000 - 7.000 TL

Sadece karın bölgesine mi uygulanıyor?

Eskiden öyleydi. Artık bu teknikle bel ve kasık bölgelerini toparlamak ve hamilelik öncesinden daha iyi bir görüntü elde etmek mümkün.

Ameliyat doğumdan kaç ay sonra yapılır?
Anneler için ideal zaman doğumun birinci yılının sonudur. Hem kilolar verilmiş olur, hem sarkıklığın ve çatlakların derecesi ortaya çıkar. Ameliyat sonraki hamilelikler için bir problem teşkil etmez.

Ameliyatın riskleri nelerdir?

Her ameliyatta olduğu gibi kanama ve enfeksiyon riski var. Ama ciddi kanama olasılığı yok.

İzler ne kadar rahatsız eder?
Ameliyat izi, bikini içerisinde kalır. Çıplakken ince beyaz bir çizgi olarak gözükecektir. Ama sadece karına şekil vermek için bu ameliyat önerilmez.

SENİSEVİYORUM Sözü Duygu Pornosudur.
Tahrik Eder Ama Tatmin Edemez
Afrodit isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
estetiği, göğüs, kalça, karın, ve, yöntemleri


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557