Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu   muhabbet.org"Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Teknoloji > Bilgisayar ve Donanım > Windows İşletim Sistemi
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 24 Mayıs 2012, 07:39   #1 (permalink)
Üye

Yildo-Style - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 22 Mayıs 2012
Yaş: 29
(Mesajlar): 302
(Konular): 302
Renkli Para : 10
Aldığı Beğeni: 1
Beğendikleri: 0
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Windows 7'yi Yükleme-Yükseltme Hakkında Genel İçerekler .!

Windows 7'yi yükleme
Bu belgede
Microsoft® Windows® 7 yüklemeden önce bilmeniz gereken genel bilgiler verilmiştir.
Windows 7 yüklemesi için iki seçenek vardır:
Yükseltme:
Geçerli Windows sürümünüz yükseltilebiliyorsa, dosyalarınızı, ayarlarınızı ve programlarınızı saklamak için Yükseltme'yi seçin. (Windows sürümünüz yükseltilemiyorsa, Windows’un yeni bir sürümünü yüklemek için Özel'i seçmeniz gerekir.)
Özel:
Windows'u seçtiğiniz bölüme yüklemek için Özel'i seçin. Bu seçenek, bu bölümdeki programlarınızı ve ayarlarınızı siler. Yüklemeden sonra geri yükleyebilmeniz için, korumak istediğiniz dosyaları ve ayarları yedeklemeniz gerekir. Yükleme tamamlandığında, programlarınızı yeniden yüklemeniz gerekir.
Başlamadan önce:
*Dosyalarınızı harici bir sabit diske, DVD'ye veya CD'ye, USB flash sürücüye ya da ağ klasörüne yedekleyin.
*Windows paketini inceleyerek bilgisayarınızın sistem gereksinimlerini karşıladığından emin olun.
*Windows 7'nin 32 bit sürümünü mü yoksa 64 bit sürümünü mü yükleyeceğinize karar verin. Windows'un 64 bit sürümünü çalıştırmak için, bilgisayarınızda 64 bit özellikli bir işlemci bulunması gerekir.
*25 karakterli Windows ürün anahtarınızı bulun. Ürün anahtarınızı bilgisayarınızda veya Windows paketinin içindeki yükleme diski kutusunda bulabilirsiniz.
*Bir ağa bağlanacaksanız bilgisayarınızın adını not alın. Windows Vista çalıştırıyorsanız, bilgisayarınızın adını şu şekilde bulabilirsiniz: Başlat'ı tıklatın, Bilgisayar'ı sağ tıklatın ve ardından Özellikler'i tıklatın. Bilgisayarınızın adı, Bilgisayar adı, etki alanı ve çalışma grubu ayarları altında görüntülenir.
*Bu belgenin sonunda bulunan “Bilinen sorunlar” konusunu okuyun.
*Http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288 adresindeki Windows 7 gizlilik bildirimini okuyun.
*En son yükleme güncelleştirmelerini edinebilmeniz için Internet'e bağlanın. Internet bağlantınız olmasa da Windows’u yükseltebilir veya yükleyebilirsiniz.
*Virüsten koruma programınızı (gerekirse) güncelleştirin, çalıştırın ve sonra da devre dışı bırakın. Windows 7'yi yükledikten sonra virüsten koruma programınızı etkinleştirmeyi veya Windows Vista ile birlikte çalışan yeni bir virüsten koruma yazılımı yüklemeyi unutmayın.
*Microsoft Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı'nı Download: Windows Malicious Software Removal Tool - Microsoft Download Center - Download Details adresinden yükleyip çalıştırın. Bu araç, bir yükseltmeyle de etkileşebilecek belirli kötü amaçlı yazılımların sisteme bulaşıp bulaşmadığını denetler ve bulaşma belirlerse temizlenmesine yardımcı olur. Araç, kaldırılan kötü amaçlı yazılımların açıklandığı bir rapor görüntüler ve Microsoft ürünlerini ve hizmetlerini geliştirmemize yardımcı olmak için Microsoft'a bir rapor gönderir. Bu raporlardaki hiçbir bilgi, kimliğinizi belirlemek veya sizinle iletişim kurmak için kullanılmaz. Daha fazla bilgi için, Microsoft Windows Malicious Software Removal Tool Privacy Statement adresinde çevrimiçi olarak bulunan Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı gizlilik bildirimini okuyun.
Windows 7'ye yükseltmek için
Yükseltme seçeneği Windows'un tüm sürümleri tarafından kullanılamaz. (Windows sürümünüz yükseltilemiyorsa, Windows’un yeni bir sürümünü yüklemek için Özel'i seçmeniz gerekir.)
Not:
Bilgisayarınızda oturum açmak için bir parmak izi okuyucu veya başka bir biyometrik aygıt kullanıyorsanız, yükseltmeden önce parolanızı bir kenara yazdığınızdan emin olun. Yükseltmeden sonra Windows'u ilk kullandığınızda, kullanıcı adınızı ve parolanızı yazarak oturum açmanız gerekir.

1. Windows'un normal olarak başlaması için bilgisayarınızı açın. (Yükseltme yapmak için, bilgisayarınızı Windows 7 yükseltme diskinden başlatamaz veya “önyükleyemezsiniz".)
2. Windows yükleme diskini bilgisayarınızın DVD veya CD sürücüsüne yerleştirin.
3. Bilgisayarınızın Windows 7 çalıştırıp çalıştıramayacağını görmek için Uyumluluğu çevrimiçi denetle'yi tıklatarak Windows 7 Yükseltme Danışma’nı açın.
4. Windows Yükle sayfasındaŞimdi Yükle'yi tıklatın.
5. Yükleme için önemli güncelleştirmeleri al sayfasında, başarılı bir yükleme gerçekleştirmeye ve bilgisayarınızın güvenlik tehditlerine karşı korunmasına yardımcı olmak için en son güncelleştirmeleri edinmenizi öneririz. Bu güncelleştirmeleri almak için Internet bağlantısı gerekir.
6. Lütfen lisans koşullarını okuyun sayfasında, lisans koşullarını kabul ediyorsanız, Lisans koşullarını kabul ediyorum'u tıklatın ve ardından İleri'yi tıklatın.
7. Hangi yükleme türünü istiyorsunuz? sayfasında, Yükseltme'yi tıklatın.
8. Yönergeleri izleyin. Bir uyumluluk raporu görürseniz, raporda listelenen yönergeleri izleyin. Raporun bir kopyası masaüstüne kaydedilir.
Windows XP'den Windows 7'ye yükseltmeyle ilgili not
Windows XP'den Windows 7'ye doğrudan yükseltme yapamazsınız. Bununla birlikte, dosyalarınızı ve ayarlarınızı korumak için Windows Kolay Aktarım'ı kullanabilirsiniz. Ardından, Windows 7'yi yüklemek için Özel seçeneğini kullanabilir ve dosyalarınızı ve ayarlarınızı yeniden bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.
Windows XP'den Windows 7'ye geçişinizde yardımcı olması için Windows Kolay Aktarım'ı kullanma konusunda daha fazla bilgi almak üzere çevrimiçi olarak Performing a custom installation of Windows 7 - Help & How-to - Microsoft Windows sayfasına gidin.
Windows 7'nin Özel (yeni) bir sürümünü yüklemek için
Geçerli işletim sisteminizi tümüyle değiştirmek istediğinizde; geçerli işletim sisteminizi korumak ve Windows'u sabit diskinizde kullanılabilir durumda olan ayrı bir bölüme yüklemek istediğinizde (çoklu önyükleme); veya yüklü bir işletim sistemi olmadığında, Özel seçeneğini kullanın.
Özel seçeneği programlarınızı ve ayarlarınızı siler. Yüklemeden sonra geri yükleyebilmeniz için, korumak istediğiniz dosyaları ve ayarları yedekleyin. Yükleme tamamlandığında, programlarınızı yeniden el ile yüklemeniz gerekir.
Uyarı:
*Bir bölümü siler veya biçimlendirirseniz, programlar ve ayarlarla birlikte dosyalar da dahil olmak üzere, bölümdeki tüm veriler kalıcı olarak silinir.
*Seçtiğiniz bölümde Windows'un bir sürümü varsa ve bölümü biçimlendirmez veya silmezseniz, kullanıcı dosyaları bölümdeki bir Windows.old klasörüne kaydedilir. Yükleme tamamlandıktan sonra, bu klasöre göz atabilirsiniz.
*Yine de, özel bir yükleme yapmadan önce, kullanıcı dosyalarınızı harici bir konuma yedeklemenizi öneririz. Örneğin, şifrelenmiş dosyalarınız varsa, bir yedekleme yapmadıysanız, Windows'u yükledikten sonra bu dosyalara erişemeyebilirsiniz. Kullanıcı dosyalarınızı yedeklediniz ve Windows'u yükledikten sonra bu dosyaları başarıyla geri yüklediyseniz, Windows.old klasörünü Disk Temizleme'yi kullanarak silebilirsiniz.

1. Bilgisayarınızı açın, Windows yükleme diskini bilgisayarınızın DVD veya CD sürücüsüne yerleştirin ve sonra da şunlardan birini yapın:

*Bilgisayarınızda yüklü bir işletim sistemi zaten varsa ve disk bölümleri oluşturmak, mevcut bölümleri genişletmek, silmek veya biçimlendirmek istemiyorsanız, adım 2’ye geçin.
*Bilgisayarınızda yüklü bir işletim sistemi yoksa veya bölüm oluşturmak, mevcut bölümleri genişletmek, silmek veya biçimlendirmek istiyorsanız, DVD veya CD sürücüsüne yükleme diski yerleştirilmiş durumdayken bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir. Böylece bilgisayarınız yükleme diskinden başlatılır (veya “önyüklenir”). DVD veya CD’den başlatmak için bir tuşa basmanız istenirse, herhangi bir tuşa basın. Windows Yükle sayfası görüntülenirse, adım 2’ye geçin.
*Windows Yükle sayfası görüntülenmezse ve DVD veya CD'den başlatmak için bir tuşa basmanız istenmezse, temel giriş/çıkış sisteminde (BIOS) bilgisayarınızın başlangıç aygıtı olarak CD veya DVD sürücüsünü kullanacağını belirtmeniz gerekebilir. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:
Uyarı: BIOS ayarlarını değiştirirken dikkatli olun. BIOS arabirimi ileri düzey kullanıcılar için tasarlanmıştır ve bilgisayarınızın düzgün şekilde açılmasını engelleyen bir ayarı değiştirmek mümkündür.
a. Bilgisayarınızı açın, Windows yükleme diskini sürücüye yerleştirin ve sonra da bilgisayarınızı yeniden başlatın.
b. Daha yeni bilgisayarlarda genellikle bir başlangıç (veya önyükleme) menüsü görüntülenir. Başlangıç menüsünde, "BIOS kurulumu" veya "BIOS ayarları" ya da benzer bir seçeneği belirleyin, sonra da BIOS kurulumu ekranını görüntülemek isteyip istemediğiniz sorulduğunda uygun tuşa basın.
İzlenecek adımlar BIOS üreticisine göre değişir. Genellikle, bilgisayarınızı açtıktan hemen sonra, Windows başlamadan önce bir tuşa (örneğin, F2, F12, Del, Esc) veya tuş bileşimine basarak erişebilirsiniz. Daha fazla bilgi için bilgisayarınızın belgelerine bakın veya üreticisinin web sitesini ziyaret edin.
c. BIOS kurulumu ekranında, “Önyükleme sırası” veya benzer bir seçeneği belirleyin.
d. İlk başlangıç aygıtı olarak DVD veya CD sürücünüzü seçin, ayar değişikliklerini kaydedin ve ardından BIOS'tan çıkın.
e. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sonra da Windows’u yukarıda açıklandığı gibi yükleme DVD’si veya CD’sinden başlatın.
2. Bilgisayarınızın Windows 7 çalıştırıp çalıştıramayacağını görmek için Uyumluluğu çevrimiçi denetle'yi tıklatarak Windows 7 Yükseltme Danışma’nı açın. (Bilgisayarınızı yükleme DVD'sini veya CD'sini kullanarak başlattıysanız, bu seçenek görünmez.)
3. Windows Yükle sayfasında, görüntülenen yönergeleri izleyin ve ardından Şimdi yükle'yi tıklatın.
4. Yükleme için önemli güncelleştirmeleri al sayfasında, başarılı bir yükleme gerçekleştirmeye ve bilgisayarınızın güvenlik tehditlerine karşı korunmasına yardımcı olmak için en son güncelleştirmeleri edinmenizi öneririz. Bu güncelleştirmeleri almak için Internet bağlantısı gerekir. (Not: Windows’u yükleme diskinden başlatırsanız bu sayfa görüntülenmez.)
5. Lütfen lisans koşullarını okuyun sayfasında, lisans koşullarını kabul ediyorsanız, Lisans koşullarını kabul ediyorum'u tıklatın ve ardından İleri'yi tıklatın.
6. Hangi yükleme türünü istiyorsunuz? sayfasında, Özel'i tıklatın.
7. Windows'u nereye yüklemek istiyorsunuz? sayfasında, aşağıdakilerden birini yapın:
*Windows'un seçtiği bölümü kabul etmek ve Windows’u belirli bir disk bölümüne yüklemek veya sabit diskinizde disk bölümleri oluşturmak istemiyorsanız, yüklemeyi başlatmak için İleri'yi tıklatın.
*Windows’u yeterli boş alan bulunan belirli bir disk bölümüne yüklemek isterseniz, kullanmak istediğiniz bölümü seçin ve ardından yüklemeyi başlatmak için İleri'yi tıklatın. (Varolan Windows sürümünüzü korumak ve birden çok önyüklemeli bir yapılandırma oluşturmak isterseniz, Windows'u geçerli Windows sürümünüzün yüklü olduğu bölümden farklı bir bölüme yüklemeye dikkat edin.)
8. Bir disk bölümünü oluşturmak, genişletmek, silmek veya biçimlendirmek isterseniz (ve Windows’u yükleme diskinden başlattıysanız), Sürücü seçenekleri (gelişmiş) öğesini ve istediğiniz seçeneği tıklatıp yönergeleri izleyin. Yönergeleri izleyerek devam edin.

Önemli:Yükleme tamamlandıktan sonra yeni bir virüsten koruma yazılımı yüklediğinizden emin olun.
Bilinen sorunlar
Windows Vista'dan yükseltme yapıyorsanız, Windows Vista'daki varsayılan Windows görevlerine, hizmetlerine ve diğer sistem ayarlarına yapılmış değişikliklerin üzerine varsayılan Windows 7 yapılandırması yazılabilir.
Resim bilgileri
*Kasımpatı: © DLILLC/Corbis
*Kral Penguenler: © DLILLC/Corbis
*Koala Portresi: © image100/Corbis
*Monument Vadisi: © Ron Chapple/Corbis
*Laleler: © David Nadalin-Microsoft çalışanı
*Ortanca: © Amish Patel-Microsoft çalışanı
*Denizanası: © Hang Quan-Microsoft çalışanı
*Deniz Feneri: © Tom Alphin-Microsoft çalışanı
*Gülümseyen heykelcik çizimi: © Punga – Çizer
*Lunapark treni: © Donovan Reese/Getty Images
*Denizyıldızı: © Spirit Value RF/Corbis
*Plakçalarda dönen vinil plak: © Steven Errico/Getty Images
*Porselen kedi: © Tetsuo MORITA/Getty Images
*Jiroskop: © Laurent Hamels/Getty Images
*Uyuyan kedi yavrusu: © GK Hart/Vikki Hart/Getty Images
*Yıldızçiçeği: © Dave Zubraski/Getty Images
*Yeldeğirmeni: © Marco Simoni/Getty Images
*Dönen Top: © Adhemas Bastista
*Renkli dokumalar: © Whit Richardson/Getty Images
*Kavak yaprağı: © Rob Atkins/Getty Images
*Çoban köpeği: © Digital Zoo/Getty Images
*Pastel boyalar: © Jeffrey Hamilton/Getty Images
*Yanar Durumda Yıldız Şeklinde Fener: © Johner/Getty Images
*Girişler: © Jeffrey Coolidge/Getty Images
*Boyalı ker*** merdiven: © Livia Corona/Getty Images
*Origami Vinç: © Ryan McVay/Photodisc/Getty Images
*Gitar: © Aaron Graubart/Getty Images
*Pomeranyalı: © Gary Spradling
*Kurmalı Robot Oyuncak: © David Selman/Corbis
*Serilmiş el örgüsü kumaş: © R H Productions/Getty Images
*Ayçiçekleri: © imagewerks/Getty Images
*Kırmızı semerli palyaço balığı: © Georgette Douwma/Getty Images
*Sıcak hava balonu: © James Hager/Getty Images
*Uykulu Yüz Çizimi: © Kat Leuzinger
*Kumsalda yelkenli: © Sakis Papadopoulos/Getty Images
*Futbol Topu: © Vincenzo Lombardo/Getty Images
*Renkli dokumalar: © Martin Child/Getty Images
*Üç cam bilye: © Jeffrey Coolidge/Getty Images
*Renkli Pencere: © Alberto Coto/Getty Images
*Fas halıları: © Martin Child/Getty Images
*Kraliçe Kelebek: © Purestock/Getty Images
*Döner merdiven: © WIN-Initiative/Getty Images
*Deniz Feneri: © Chad Ehlers/Stone/Getty Images
*Bitkideki su damlaları: © Pete Leonard/zefa/Corbis
*Aeonium Glutinosum Yaprakları: © Mark Bolton/Corbis
*Gelin Soğanı Yakın Çekim: © Rob Tilley/DanitaDelimont.com
*Enginar yakın çekim: © Will Austin
*Yıldızçiçeği yakın çekim: © Will Austin
*Sonbahar Yaprakları: © Will Austin
*Kumtaşı Kaya Oluşumları: © Martin Ruegner/Stone/Getty Images
*Muir Körfezi'nde Kıyıya Vurmuş Buzul Parçaları, Glacier Körfezi Ulusal Parkı ve Koruma Alanı: © Carr Clifton/Minden Pictures
*Surf Kayalara Vuran Sörf, Keoleola Körfezi, Maui, Hawaii: © Tim Fitzharris/Minden Pictures
*Yosunlu Kayalardan Dökülen Şelale: © Photolibrary Group Ltd
*Göndoğumunda Mesa Arch, Canyonlands NP, Utah: © Giovanni Simeone/SIME-4Corners Images
*Lavanta Tarlası, Provence, Fransa: © Cornelia Doerr/Getty Images
*EMP binası ve Space Needle: © Will Austin
*Turuncu Işıltılarla EMP Binası: © Will Austin
*Almanya, Düsseldorf, tiyatro binası: © Gregor Schuster/zefa/Corbis
*EMP binası ve Monoray hattı, bulanık: © Will Austin
*Selfridges Binasının Dış Görünümü, Birmingham, İngiltere: © Andreas Stirnberg/Getty Images; Architect: Future Systems
*Melbourne City Link Paralı Yolu: © John Gollings/Arcaid/Corbis
*Karakterler - Yuko Kondo: © Yuko Kondo- Çizer
*Karakterler - Kat Leuzinger: © Kat Leuzinger-Çizer
*Karakterler - Osmand Nosse: © Osmand Nosse - Çizer
*Karakterler - Klaus Haapaniemi: © Klaus Haapaniemi - Çizer
*Karakterler - Red Nose Studios: © Red Nose Studios
*Karakterler - Punga: © Punga
*Görünümler - Pomme Chan: © Pomme Chan-Çizer
*Görünümler - Kustaa Saksi: © Kustaa Saksi - Çizer
*Görünümler - Nanospore: © Nanospore
*Görünümler - Adhemas Batista: © Adhemas Batista - Çizer
*Görünümler - Kai and Sunny: © Kai and Sunny
*Görünümler - Hvass Hannibal: © Hvass Hannibal
Telif Hakkı
URL ve Internet Web sitelerine yapılan diğer göndermeler dahil olmak üzere bu belgedeki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Aksi belirtilmediği sürece, buradaki örneklerde anılan şirketler, kuruluşlar, ürünler, etki alanı adları, e-posta adresleri, logolar, kişiler, yerler ve olaylar kurgusaldır. Gerçek bir şirketle, kuruluşla, ürünle, etki alanı adıyla, e-posta adresiyle, logoyla, kişiyle, yerle veya olayla hiçbir bağlantı amaçlanmamıştır veya bu türden bir bağlantı olduğu ima edilmemelidir. İlgili tüm telif hakkı yasalarına uymak kullanıcının sorumluluğundadır. Telif hakları kapsamındaki haklar saklı kalmak kaydıyla, Microsoft Corporation'ın yazılı açık izni olmadan bu belgenin hiçbir bölümü herhangi bir biçimde, herhangi bir yöntemle (elektronik, mekanik, fotokopi, kayıt veya başka şekilde) veya herhangi bir amaçla çoğaltılamaz, aktarılamaz, bir geri alma sisteminde saklanamaz veya bu tür bir sisteme konamaz.
Bu belgeye konu olan malzemeye ilişkin olarak Microsoft’un patentleri, patent başvuruları, ticari markaları, telif hakları veya diğer fikri mülkiyet hakları olabilir. Microsoft tarafından yazılı bir lisans koşullarında açıkça belirtilmediği sürece, bu belgeyi bulundurmak, size patent, ticari marka, telif hakkı ve diğer fikri mülkiyet haklarını kullanma yetkisi vermez.
© 2009 Microsoft Corporation. Tüm hakları saklıdır.
Microsoft, MS-DOS, Visual Basic, Visual Studio, Windows, Windows NT, Windows Server, Active Directory, Aero, BitLocker, HotStart, ReadyBoost, ReadyDrive, SideShow ve SuperFetch Microsoft şirketler grubunun tescilli ticari markaları veya ticari markalarıdır.

Bu yazılımın bazı bölümleri, Spider Systems ® Limited’in çalışmasını temel almaktadır. Spider Systems Limited’in yazılımını bu ürüne ekleyen Microsoft, yazılıma eşlik eden aşağıdaki metne de yer vermek zorundadır:
Telif Hakkı 1987 Spider Systems Limited
Telif Hakkı 1988 Spider Systems Limited
Telif Hakkı 1990 Spider Systems Limited

Bu yazılımın bazı bölümleri, Seagate Software’in çalışmasını temel almaktadır.

Bu yazılımın bazı bölümleri ACE*COMM Corp. çalışmasını temel almaktadır. ACE*COMM Corp. yazılımını bu ürüne ekleyen Microsoft, yazılıma eşlik eden aşağıdaki metne de yer vermek zorundadır:
Telif Hakkı 1995-1997 ACE*COMM Corp

Bu yazılımın bazı bölümleri Sam Leffler and Silicon Graphics, Inc.'in çalışmasını temel almaktadır. Sam Leffler and Silicon Graphics yazılımını bu ürüne ekleyen Microsoft, yazılıma eşlik eden aşağıdaki metne de yer vermek zorundadır:

Telif Hakkı © 1988-1997 Sam Leffler
Telif Hakkı © 1991-1997 Silicon Graphics, Inc.

Bu yazılımı ve belgelerini herhangi bir amaçla ve ücretsiz olarak
kullanma, kopyalama, değiştirme, dağıtma ve satma izni,
(i) yukarıdaki telif hakkı notunun ve bu iznin yazılımın ve ilişkili
belge dosyalarının tüm kopyalarında görünmesi ve
(ii) Sam Leffler ve Silicon Graphics adlarının önceden yazılı ve açık
izin alınmadan yazılımla ilgili reklam veya tanıtımlarda
kullanılmaması koşuluyla verilir.

YAZILIM, ALINIP SATILABİLİRLİK VE BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK DAHİL,
ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAKSIZIN AÇIK VEYA ÖRTÜK HİÇBİR
GARANTİ VERİLMEDEN "OLDUĞU GİBİ" SAĞLANMAKTADIR.

SAM LEFFLER VE SILICON GRAPHICS, OLASILIĞI BELİRTİLMİŞ OLSA BİLE
HERHANGİ BİR ŞEKİLDE BU YAZILIMIN KULLANIMI VEYA PERFORMANSINDAN
KAYNAKLANAN ÖZEL, BAĞLI, DOLAYLI YA DA NEDEN OLUNAN ZARARLARDAN VEYA
YAZILIMIN KULLANILAMAMASINDAN, VERİ VEYA KAZANÇ KAYBINDAN DOĞAN ZARARLARDAN HİÇBİR DURUMDA
SORUMLU TUTULAMAZ.


Bölümler İçin Telif Hakkı © 1998 PictureTel Corporation

Bu yazılımın bazı bölümleri, Highground Systems’ın çalışmasını temel almaktadır. Highground Systems’ın yazılımını bu ürüne ekleyen Microsoft, yazılıma eşlik eden aşağıdaki metne de yer vermek zorundadır:

Telif Hakkı © 1996-1999 Highground Systems


Windows 7, Info-ZIP grubun sıkıştırma kodunu içerir. Bu kodun kullanılmasından dolayı ek bir ücret ve maliyet yoktur ve orijinal sıkıştırma kaynakları Internet'te Info-ZIP Home Page veya ftp://ftp.info-zip.org/pub/infozip/src/ adresinden ücretsiz olarak edinilebilir.


Bölümler İçin Telif Hakkı © 2000 SRS Labs, Inc


Bu ürün, 'zlib' genel amaçlı sıkıştırma kitaplığından yazılımlar içerir.

Bu yazılımın bazı bölümleri ScanSoft, Inc. çalışmasını temel almaktadır. ScanSoft, Inc. yazılımını bu ürüne ekleyen Microsoft, yazılıma eşlik eden aşağıdaki metne de yer vermek zorundadır:
TextBridge® OCR © ScanSoft, Inc.


Bu yazılımın bazı bölümleri, University of Southern California’nın çalışmasını temel almaktadır. University of Southern California’nın yazılımını bu ürüne ekleyen Microsoft, yazılıma eşlik eden aşağıdaki metne de yer vermek zorundadır:

Telif Hakkı © 1996 University of Southern California
Tüm hakları saklıdır.

Bu yazılımı ve belgelerini kaynak ve ikili dosya biçimlerinde herhangi bir amaçla ve ücretsiz olarak kullanma, kopyalama, değiştirme ve dağıtma izni, yukarıdaki telif hakkı notunun ve bu iznin tüm kopyalarda görünmesi ve yazılımın kısmen University of Southern California, Information Sciences Institute tarafından geliştirildiği bilgisinin dağıtımla ilgili olan tüm belge, reklam malzemesi ve diğer malzemelerde belirtilmesi koşuluyla verilir. Önceden verilmiş yazılı izin olmadan bu yazılımın türevi olan ürünlerin tanıtımında veya desteklenmesinde Üniversite'nin adı kullanılamaz.

UNIVERSITY OF SOUTHERN CALIFORNIA bu yazılımın herhangi bir amaca uygunluğu konusunda hiçbir beyanda bulunmamaktadır. YAZILIM, TİCARİ OLARAK SATILABİLİRLİK VE BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK DAHİL, ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAKSIZIN AÇIK VEYA ZIMNİ HİÇBİR GARANTİ VERİLMEDEN "OLDUĞU GİBİ" SAĞLANMAKTADIR.

Bu yazılımın bölümleri için başka telif hakları da geçerli olabilir ve bu durumda belirtilir.


Bu yazılımın bazı bölümleri, James Kanze’nin çalışmasını temel almaktadır. James Kanze’nin yazılımını bu ürüne ekleyen Microsoft, yazılıma eşlik eden aşağıdaki metne de yer vermek zorundadır:

TELİF HAKKI VE İZİN BİLDİRİMİ
Tüm hakları saklıdır.

Bu yazılımın ve ilişkili belge dosyalarının (“Yazılım”) bir kopyasını alan her kişiye bu belgeyle; Yazılımı kullanma, kopyalama, yayımlama, dağıtma ve/veya kopyalarını satma hakları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Yazılımın hiçbir kısıtlama olmadan ticaretini yapma ve Yazılımın tedarik edildiği kişilerin bunu yapabilmesine olanak verme izni, yukarıdaki telif hakkı bildirimlerinin ve bu izin bildiriminin Yazılımın tüm kopyalarında görünmesi ve yine yukarıdaki telif hakkı bildirimlerinin ve bu izin bildiriminin ilişkili belgelerde görünmesi koşuluyla ücretsiz olarak tanınır. Değiştirilmiş yazılımda "GB_" önekinin başka bir ibareye değiştirilmesi ve aynı zamanda eklenen dosyaların ad dizinlerinin (bu dağıtımda "gb") de değiştirilmesi koşuluyla, bu izin yazılımın değiştirilmesi için de tanınır.

YAZILIM TİCARİ OLARAK SATILABİLİRLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VEYA ÜÇÜNCÜ TARAF HAKLARININ İHLAL EDİLMEMESİ DAHİL, ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAKSIZIN AÇIK VEYA ÖRTÜK HİÇBİR GARANTİ VERİLMEDEN "OLDUĞU GİBİ" VERİLMEKTEDİR. BU BİLDİRİMDE AÇIKLANAN TELİF HAKKI SAHİPLERİ ÖZEL, DOLAYLI YA DA NEDEN OLUNAN ZARARLARDAN VEYA YAZILIMIN KULLANILAMAMASINDAN, VERİ VEYA KAZANÇ KAYBINDAN DOĞAN TÜM ZARARLAR, BU YAZILIMIN KULLANIMI VEYA PERFORMANSINDAN KAYNAKLANAN SÖZLEŞME GEREĞİ OLAN, İHMAL VEYA BAŞKA HAKSIZ FİİLE DAYANAN ZARARLARDAN HİÇBİR DURUMDA SORUMLU TUTULAMAZ.

Bu bildirimde açıklanmasının dışında, telif hakkı sahibinin adı reklamlarda ya da satışa, kullanıma veya bu Yazılımın başka şekillerde ticaretine yönelik tanıtımlarda telif hakkı sahibinin önceden yazılı izni alınmadan kullanılamaz.

Bu ürün Cisco ISAKMP Services yazılımı içerir.

Bu yazılımın bazı bölümleri RSA Data Security, Inc. kuruluşunun çalışmasını temel almaktadır. RSA Data Security, Inc. yazılımını bu ürüne ekleyen Microsoft, yazılıma eşlik eden aşağıdaki metne de yer vermek zorundadır:

Telif Hakkı © 1990, RSA Data Security, Inc. Tüm hakları saklıdır.

Bu yazılımı kopyalamak ve kullanmak için gerekli lisans, yazılımın veya bu işlevin belirtildiği veya bu işleve gönderme yapılan tüm malzemelerde "RSA Data Security, Inc. MD5 İleti Özeti Algoritması" olarak tanımlanması şartıyla verilir. Lisans aynı zamanda türetilen çalışmaları oluşturmak ve kullanmak için ilgili çalışmaların belirtildiği veya ilgili çalışmalara gönderme yapılan tüm malzemelerde "RSA Data Security, Inc. MD5 İleti Özeti Algoritması’ndan türetilmiştir" olarak tanımlanması şartıyla verilir.

RSA Data Security, Inc. bu yazılımın ticari olarak satılabilirliği veya herhangi bir amaca uygunluğu konusunda hiçbir beyanda bulunmamaktadır. Açık veya zımni hiçbir garanti olmaksızın “olduğu gibi” sağlanmıştır.

Bu bildirimlerin bu belge ve/veya yazılımın tüm parçalarında kullanılması gerekir.


Bu yazılımın bazı bölümleri OpenVision Technologies, Inc.'in çalışmasını temel almaktadır. OpenVision Technologies, Inc. yazılımını bu ürüne ekleyen Microsoft, yazılıma eşlik eden aşağıdaki metne de yer vermek zorundadır:

Telif Hakkı 1993 OpenVision Technologies, Inc.

Bu yazılımı ve belgelerini herhangi bir amaçla ve ücretsiz olarak kullanma, kopyalama, değiştirme, dağıtma ve satma izni, yukarıdaki telif hakkı notunun tüm kopyalarda ve telif hakkı notu ile birlikte bu izin notunun destekleyici belgelerde görünmesi ve OpenVision adının önceden yazılı ve açık izin alınmadan yazılımın dağıtımıyla ilgili reklam veya tanıtımlarda kullanılmaması koşuluyla verilir. OpenVision bu yazılımın herhangi bir amaca uygunluğu konusunda hiçbir açıklamada bulunmaz. Açık veya dolaylı hiçbir garanti olmaksızın “olduğu gibi” sağlanmıştır.

OPENVISION, ALINIP SATILABİLİRLİK VE BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK BAĞLAMINDAKİ ZIMNİ GARANTİLER DE DAHİL OLMAK ÜZERE, BU YAZILIMLA İLGİLİ TÜM GARANTİLERDEN GEÇERSİZ OLDUĞUNU BEYAN EDER. OPENVISION ÖZEL, DOLAYLI YA DA NEDEN OLUNAN ZARARLARDAN VEYA YAZILIMIN KULLANILAMAMASINDAN, VERİ VEYA KAZANÇ KAYBINDAN DOĞAN TÜM ZARARLAR, BU YAZILIMIN KULLANIMI VEYA PERFORMANSINDAN KAYNAKLANAN SÖZLEŞME GEREĞİ OLAN, İHMAL VEYA BAŞKA HAKSIZ FİİLE DAYANAN ZARARLARDAN HİÇBİR DURUMDA SORUMLU TUTULAMAZ.


Bu yazılımın bazı bölümleri, Regents of The University of Michigan'ın çalışmasını temel almaktadır. Regents of The University of Michigan'ın yazılımını bu ürüne ekleyen Microsoft, yazılıma eşlik eden aşağıdaki metne de yer vermek zorundadır:

Telif Hakkı © 1995, 1996 Regents of The University of Michigan.
Tüm Hakları Saklıdır.

Bu yazılımı ve belgelerini herhangi bir amaçla ve ücretsiz olarak kullanma, kopyalama, değiştirme ve dağıtma izni, yukarıdaki telif hakkı notunun tüm kopyalarda ve telif hakkı notu ile birlikte bu izin notunun destekleyici belgelerde görünmesi ve The University of Michigan adının önceden yazılı ve açık izin alınmadan yazılımın dağıtımıyla ilgili reklam veya tanıtımlarda kullanılmaması koşuluyla verilir. Bu yazılım açık veya zımni hiçbir garanti olmaksızın olduğu gibi sağlanmaktadır.

Telif Hakkı © 1993, 1994 Regents of the University of Michigan.
Tüm hakları saklıdır.

Kaynak ve ikili dosya biçimlerinde yeniden dağıtım ve kullanım izni, bu bildirimin korunması ve Ann Arbor'daki Michigan Üniversitesi'nin adının gereken şekilde anılması koşuluyla verilir. Önceden verilmiş yazılı izin olmadan bu yazılımın türevi olan ürünlerin tanıtımında veya desteklenmesinde Üniversite'nin adı kullanılamaz. Bu yazılım, açık veya dolaylı hiçbir garanti olmaksızın “olduğu gibi” sağlanmıştır.


Bu yazılımın bazı bölümleri, Massachusetts Institute of Technology’nin çalışmasını temel almaktadır. Massachusetts Institute of Technology’nin yazılımını bu ürüne ekleyen Microsoft, yazılıma eşlik eden aşağıdaki metne de yer vermek zorundadır:

Telif Hakkı 1989, 1990 Massachusetts Institute of Technology. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu yazılımın Amerika Birleşik Devletleri’nden ihraç edilmesi için ABD Hükümeti’nden özel bir lisans alınması gerekebilir. İhracat öncesinde söz konusu lisansı edinmek ilgili kişi veya kuruluşun sorumluluğundadır.

BU SINIRLAMA KAPSAMINDA, bu yazılımı ve belgelerini herhangi bir amaçla ve ücretsiz olarak kullanma, kopyalama, değiştirme ve dağıtma izni, yukarıdaki telif hakkı notunun tüm kopyalarda ve telif hakkı notu ile birlikte bu izin notunun destekleyici belgelerde
görünmesi ve M.I.T. adının önceden yazılı ve açık izin alınmadan yazılımın dağıtımıyla ilgili reklam veya tanıtımlarda kullanılmaması koşuluyla verilir. M.I.T. bu yazılımın herhangi bir amaca uygunluğu konusunda yorumda bulunmaz. Açık veya dolaylı hiçbir garanti olmaksızın “olduğu gibi” sağlanmıştır.

ABD yasalarınca, bu yazılım ABD Ticaret Bakanlığı'nın lisansı olmaksızın ABD dışına ihraç edilemez.

Telif Hakkı 1994 Massachusetts Institute of Technology. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu yazılımın Amerika Birleşik Devletleri’nden ihraç edilmesi için ABD Hükümeti’nden özel bir lisans alınması gerekebilir. İhracat öncesinde söz konusu lisansı edinmek ilgili kişi veya kuruluşun sorumluluğundadır.

BU SINIRLAMA KAPSAMINDA, bu yazılımı ve belgelerini herhangi bir amaçla ve ücretsiz olarak kullanma, kopyalama, değiştirme ve dağıtma izni, yukarıdaki telif hakkı notunun tüm kopyalarda ve telif hakkı notu ile birlikte bu izin notunun destekleyici belgelerde görünmesi ve M.I.T. adının önceden yazılı ve açık izin alınmadan yazılımın dağıtımıyla ilgili reklam veya tanıtımlarda kullanılmaması koşuluyla verilir. M.I.T. bu yazılımın herhangi bir amaca uygunluğu konusunda yorumda bulunmaz. Açık veya dolaylı hiçbir garanti olmaksızın “olduğu gibi” sağlanmıştır.


Bu ürün, Berkeley'deki California Üniversitesi ve bu üniversiteye katkıda bulunanlar tarafından geliştirilen bir yazılımı içermektedir.

Bu yazılımın bazı bölümleri, Northern Telecom'dan lisanslı "Entrust" güvenlik teknolojisi çalışmasını temel almaktadır.

Bu yazılımın bazı bölümleri, Hewlett-Packard Company’nin çalışmasını temel almaktadır. Hewlett-Packard Company’nin yazılımını bu ürüne ekleyen Microsoft, yazılıma eşlik eden aşağıdaki metne de yer vermek zorundadır:

Telif Hakkı © 1994 Hewlett-Packard Company

Bu yazılımı ve belgelerini herhangi bir amaçla kullanma, kopyalama, değiştirme, dağıtma ve satma izinleri, yukarıdaki telif hakkı notunun tüm kopyalarda ve bu telif hakkı notu ile bu izin notunun destekleyici belgelerde yer alması koşuluyla ücretsiz olarak verilmiştir. Hewlett-Packard Company ve Microsoft Corporation bu yazılımın herhangi bir amaca uygunluğu konusunda hiçbir açıklamada bulunmaz. Açık veya dolaylı hiçbir garanti olmaksızın “olduğu gibi” sağlanmıştır.


Bu ürün, 'libpng' PNG başvuru kitaplığından yazılımlar içerir.

Bu yazılımın bazı bölümleri Autodesk, Inc. çalışmasını temel almaktadır. Autodesk, Inc. yazılımını bu ürüne ekleyen Microsoft, yazılıma eşlik eden aşağıdaki metne de yer vermek zorundadır:

© Copyright 1995 Autodesk, Inc.

Bu ürün grafik filtre yazılımı içerir; bu yazılımın bir bölümü Bağımsız JPEG Grubu'nun çalışmalarını temel alır.


Bu ürün KS Waves Ltd.'nin “True Verb” teknolojisini içerir.


Bu yazılımın bazı bölümleri SGS-Thomson Microelectronics, Inc. çalışmasını temel almaktadır. SGS-Thomson Microelectronics, Inc. yazılımını bu ürüne ekleyen Microsoft, yazılıma eşlik eden aşağıdaki metne de yer vermek zorundadır:

Telif Hakkı 1996 SGS-Thomson Microelectronics, Inc. Tüm Hakları Saklıdır


Bu yazılımın bazı bölümleri Unicode, Inc. çalışmasını temel almaktadır. Unicode, Inc. yazılımını bu ürüne ekleyen Microsoft, yazılıma eşlik eden aşağıdaki metne de yer vermek zorundadır:

TELİF HAKKI VE İZİN BİLDİRİMİ

Telif Hakkı © 1991-2005 Unicode, Inc. Tüm hakları saklıdır. Unicode Terms of Use adresindeki Kullanım Koşulları kapsamında dağıtılmıştır.

Unicode veri dosyalarının ve ilişkili belge dosyalarının (“Veri Dosyaları”) veya Unicode yazılımın ve ilişkili belge dosyalarının ("Yazılım") bir kopyasını alan her kişiye bu belgeyle; kullanım, kopyalama, değiştirme, birleştirme, yayımlama, dağıtım ve/veya kopyalarını satma hakları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Veri Dosyalarının veya Yazılımın hiçbir kısıtlama olmadan ticaretini yapma ve Veri Dosyalarının veya Yazılımın tedarik edildiği kişilerin bunu yapabilmesine olanak verme izni, (a) yukarıdaki telif hakkı bildiriminin ve bu izin bildiriminin Veri Dosyalarının veya Yazılımın tüm kopyalarında görünmesi, (b) yukarıdaki telif hakkı bildiriminin ve bu izin bildiriminin ilişkili belgelerde görünmesi, (c) verilerin veya yazılımın değiştirildiğine dair Veri Dosyaları veya Yazılımla ilişkili belge dosyalarının yanı sıra, değiştirilen her Veri Dosyasında ve Yazılımda açık bir bildirim bulunması koşuluyla ücretsiz olarak tanınır.

VERİ DOSYALARI VE YAZILIM TİCARİ OLARAK SATILABİLİRLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VEYA ÜÇÜNCÜ TARAF HAKLARININ İHLAL EDİLMEMESİ DAHİL, ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAKSIZIN AÇIK VEYA ÖRTÜK HİÇBİR GARANTİ VERİLMEDEN "OLDUĞU GİBİ" VERİLMEKTEDİR. BU BİLDİRİMDE AÇIKLANAN TELİF HAKKI SAHİPLERİ ÖZEL, DOLAYLI YA DA NEDEN OLUNAN ZARARLARDAN VEYA YAZILIMIN KULLANILAMAMASINDAN, VERİ VEYA KAZANÇ KAYBINDAN DOĞAN TÜM ZARARLAR, BU YAZILIMIN KULLANIMI VEYA PERFORMANSINDAN KAYNAKLANAN SÖZLEŞME GEREĞİ OLAN, İHMAL VEYA BAŞKA HAKSIZ FİİLE DAYANAN ZARARLARDAN HİÇBİR DURUMDA SORUMLU TUTULAMAZ.

Bu bildirimde açıklanmasının dışında, telif hakkı sahibinin adı reklamlarda ya da satışa, kullanıma veya bu Veri Dosyalarının ya da Yazılımın başka şekillerde ticaretine yönelik tanıtımlarda telif hakkı sahibinin önceden yazılı izni alınmadan kullanılamaz.

Combined PostScript Driver, Adobe Systems Incorporated ve Microsoft Corporation tarafından yürütülen ortak bir geliştirme sürecinin ürünüdür.


Bu yazılımın bazı bölümleri, Media Cybernetics’in çalışmasını temel almaktadır. Media Cybernetics’in yazılımını bu ürüne ekleyen Microsoft, yazılımla birlikte aşağıdaki metni de eklemek zorundadır:

HALO Image File Format Library © 1991-1992 Media Cybernetics, Inc.


Bu yazılımın bazı bölümleri, Luigi Rizzo’nun çalışmasını temel almaktadır. Luigi Rizzo’nun yazılımını bu ürüne ekleyen Microsoft, yazılıma eşlik eden aşağıdaki metne de yer vermek zorundadır:

© 1997-98 Luigi Rizzo (luigi@iet.unipi.it)

Bazı kısımları Phil Karn (karn@ka9q.ampr.org), Robert Morelos-Zaragoza (robert@spectra.eng.hawaii.edu) ve Hari Thirumoorthy (harit@spectra.eng.hawaii.edu) tarafından Ağustos 1995’te geliştirilen koddan türetilmiştir

Değişiklik yapılarak veya yapılmaksızın kaynak ve ikili dosya biçimlerinde yeniden dağıtım ve kullanım izni, aşağıdaki koşullarda verilir:

1. Kaynak kodunun yeniden dağıtımı yukarıdaki telif hakkı notuna, buradaki koşullar listesine ve feragatnameye uygun olmalıdır.

2. İkili dosya biçiminde yapılan yeniden dağıtımlarda, yukarıdaki telif hakkı notunun, koşullar listesinin ve aşağıdaki feragatnamenin çoğaltılarak, dağıtımda sağlanan belgelerde ve/veya diğer malzemelerde yer alması gerekir.

BU YAZILIM YAZARLAR TARAFINDAN, TİCARİ OLARAK SATILABİLİRLİK VE BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK DAHİL, ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAKSIZIN AÇIK VEYA ÖRTÜK HİÇBİR GARANTİ VERİLMEDEN "OLDUĞU GİBİ" SAĞLANMAKTADIR. HİÇBİR DURUMDA, OLASILIĞI BELİRTİLMİŞ OLSA BİLE HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, HERHANGİ BİR SÖZLEŞME VEYA KESİN SORUMLULUK KURAMINA GÖRE HAKSIZ EYLEM (İHMAL VB. DAHİL) ANLAMINDA BU YAZILIMIN KULLANIMINDAN KAYNAKLANABİLECEK DOLAYLI, DOLAYSIZ, BAĞLI, ÖZEL, ÖRNEK VEYA MÜTEAKİP ZARARLARDAN (DENK MAL VE HİZMET TEDARİK EDİLMESİ; KULLANIM, VERİ VEYA KAZANÇ KAYBI; İŞ KESİNTİSİ DAHİL OLUP BUNLARLA SINIRLI KALMAYAN) YAZARLAR SORUMLU TUTULAMAZ.

Bu yazılımın bazı bölümleri, W3C’nin çalışmasını temel almaktadır. W3C’nin yazılımını bu ürüne ekleyen Microsoft, yazılıma eşlik eden aşağıdaki metne de yer vermek zorundadır:

W3C ® YAZILIM BİLDİRİMİ VE LİSANSI
http://www.w3.org/Consortium/Legal/2002/copyright-software-20021231

Bu çalışma (ve içeriği yazılımlar, BENİOKU gibi belgeler ya da diğer ilgili öğeler) telif hakkı sahipleri tarafından aşağıdaki lisans kapsamında sağlanmaktadır. Bu çalışmayı edindiğinizde, kullandığınızda ve/veya kopyaladığınızda, lisans alan taraf olarak aşağıdaki kullanım şart ve koşullarını okuduğunuzu, anladığınızı ve bunlara uyacağınızı kabul etmiş olursunuz.

Bu yazılımı ve belgelerini herhangi bir değişiklikle veya değişiklik yapmadan herhangi bir amaçla veya ücretsiz olarak kopyalama, değiştirme ve dağıtma izni, aşağıdakileri, değişiklikler de dahil olmak üzere yazılımın ve belgelerin veya parçaların TÜM kopyalarına eklemek koşuluyla verilir:
1. Yeniden dağıtılan veya türetilen çalışmanın tüm kullanıcılar tarafından görülebilen bir yerinde bu BİLDİRİMİN tam metni.
2. Önceden varolan tüm fikri mülkiyet hakkı sorumluluk reddi beyanları, bildirimleri veya hüküm ve koşulları. Bunların hiçbiri yoksa, yeniden dağıtılan veya türetilen kodun gövdesine W3C Yazılımı Kısa Bildirimi eklenmelidir (köprü metni tercih edilir, metne izin verilir).
3. Değişikliklerin yapıldığı tarih bilgisiyle birlikte, dosyalarda yapılan tüm değişikliklere yönelik bildirimler. (Kodun türetildiği konumun URL’lerini sağlamanız önerilir.)

BU YAZILIM VE BELGELER "OLDUĞU GİBİ" VERİLMEKTEDİR VE TELİF HAKKI SAHİPLERİ ALINIP SATILABİLİRLİK VE BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK YA DA YAZILIMIN VEYA BELGELERİN KULLANILMASINDA ÜÇÜNCÜ TARAFA AİT PATENTLERİ, TELİF HAKLARINI, TİCARİ MARKALARI YA DA DİĞER HAKLARI İHLAL ETMEYECEĞİ KONUSU DAHİL, ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAKSIZIN AÇIK VEYA ÖRTÜK HİÇBİR BEYANDA BULUNMAZ VE GARANTİ VERMEZ.

TELİF HAKKI SAHİPLERİ YAZILIMIN VEYA BELGELERİN KULLANIMINDAN KAYNAKLANABİLECEK DOĞRUDAN, DOLAYLI, ÖZEL VEYA MÜTEAKİP ZARARLARDAN SORUMLU TUTULAMAZ.

Telif hakkı sahiplerinin adı ve ticari markaları önceden yazılı ve açık izin alınmadan yazılımla ilgili reklam ve tanıtımlarda KULLANILAMAZ. Bu yazılımda ve ilişkili tüm belgelerdeki telif hakkı başlığı her zaman için telif hakkı sahiplerine aittir.


Bu yazılımın bazı bölümleri Sun Microsystems, Inc.'in çalışmasını temel almaktadır. Sun Microsystems, Inc. yazılımını bu ürüne ekleyen Microsoft, yazılıma eşlik eden aşağıdaki metne de yer vermek zorundadır:

Sun RPC, bir Sun Microsystems, Inc. ürünüdür ve bu açıklama notunun tüm bant medyalarda ve yazılım programının parçası olarak kısmen veya tamamen eklenmesi koşuluyla sınırsız kullanım için sağlanmıştır. Kullanıcılar Sun RPC’yi ücretsiz olarak kopyalayabilir veya değiştirebilir, ancak kullanıcı tarafından geliştirilmiş bir ürünün veya programın parçası olarak lisanslanmadığı veya dağıtılmadığı sürece başka bir kişiye lisanslama veya dağıtma yetkileri yoktur.

SUN RPC TASARIM, ALINIP SATILABİLİRLİK VE BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VEYA TİCARİ İŞLEMLER SIRASINDA OLUŞAN VEYA TİCARİ KULLANIMLARDAN KAYNAKLANAN HİÇBİR GARANTİ OLMADAN, OLDUĞU GİBİ SAĞLANMAKTADIR.

Sun RPC, destek sağlanmadan ve kullanımı, düzeltilmesi, değiştirilmesi veya geliştirilmesinde Sun Microsystems, Inc. açısından hiçbir sorumluluk olmadan sağlanır.

SUN MICROSYSTEMS, INC. TELİF HAKLARININ, TİCARİ SIRLARIN VEYA SUN RPC YA DA BAŞKA ŞAHISLARA AİT PATENTLERİN İHLALİNDEN DOLAYI HİÇBİR ŞEKİLDE SORUMLU TUTULAMAZ.

Sun Microsystems, Inc. bu zararın oluşma olasılığı daha önceden bildirilmiş olsa da gelir kaybı veya diğer özel, dolaylı ve neticede oluşan zararlardan sorumlu tutulamaz.

Sun Microsystems, Inc.
2550 Garcia Avenue
Mountain View, California 94043


Dolby Laboratories lisansıyla üretilmiştir. "Dolby" ve çift D simgesi Dolby Laboratories'in ticari markalarıdır. Yayımlanmamış gizli çalışmalar. Telif Hakkı 1992-1997 Dolby Laboratories. Tüm hakları saklıdır.

Bu yazılımın bazı bölümleri, Andrei Alexandrescu’nun çalışmasını temel almaktadır. Andrei Alexandrescu’nun yazılımını bu ürüne ekleyen Microsoft, yazılıma eşlik eden aşağıdaki metne de yer vermek zorundadır:

Loki Kitaplığı
Telif Hakkı © 2001 Andrei Alexandrescu
Bu kod şu kitapta bulunmaktadır:
Alexandrescu, Andrei. "Modern C++ Design: Generic Programming and Design Patterns Applied" (Modern C++ Tasarımı: Uygulanan Genel Programlama ve Tasarım Düzenleri). Telif Hakkı © 2001. Addison-Wesley.
Bu yazılımı herhangi bir amaçla kullanma, kopyalama, değiştirme, dağıtma ve satma izinleri, yukarıdaki telif hakkı notunun tüm kopyalarda ve bu telif hakkı notu ile bu izin notunun destekleyici belgelerde yer alması koşuluyla ücretsiz olarak verilmiştir.
Yazar veya Addison-Wesley Longman bu yazılımın herhangi bir amaca uygunluğu konusunda hiçbir beyanda bulunmamaktadır. Açık veya dolaylı hiçbir garanti olmaksızın “olduğu gibi” sağlanmıştır.


Bölümler için Telif Hakkı © 1995 Jeffrey Richter


Bu yazılımın bazı bölümleri Distributed Management Task Force, Inc. (DMTF) çalışmasını temel almaktadır. DMTF belirtimlerini temel alan yazılımı bu ürüne ekleyen Microsoft, aşağıdaki metne de yer vermek zorundadır:

Telif Hakkı © 2007 Distributed Management Task Force, Inc. (DMTF). Tüm hakları saklıdır.


Bu çalışmanın bazı bölümleri Prentice-Hall tarafından yayımlanan ve P.J. Plauger tarafından yazılan "The Draft Standard C++ Library" (Standart C++ Kitaplığı Taslağı) Telif Hakkı © 1995 adlı kitaptan türetilmiş ve izin kapsamında kullanılmıştır.

Bu yazılımın bazı bölümleri, Hewlett-Packard Company’nin çalışmasını temel almaktadır. Hewlett-Packard Company’nin yazılımını bu ürüne ekleyen Microsoft, yazılıma eşlik eden aşağıdaki metne de yer vermek zorundadır:

Telif Hakkı © 2002, 2003 Hewlett-Packard Company.

Hakkında Bildirimi:
Bu yazılım MPVTools Project Home Page adresinden alınabilen yazılımı temel alır.

Bu yazılımda MPV adlı bir biçim işlenir. MPV; fotoğraf, video ve müzik içeriği olan koleksiyonları ve multimedya yürütme listelerini ve bunlarla ilgili meta verileri yönetme amaçlı olan ve ücretsiz olarak Optical Storage Technology Association'dan temin edilebilen bir açık belirtimdir. MPV belirtimi hakkında daha fazla bilgi MPV Home adresinde bulunabilir.

İzin Bildirimi:
Bu yazılımın ve ilişkili belge dosyalarının (“Yazılım”) bir kopyasını alan her kişiye bu belgeyle; Yazılımı kullanma, kopyalama, değiştirme, birleştirme, yayımlama, dağıtma, alt lisans verme ve/veya kopyalarını satma hakları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Yazılımın hiçbir kısıtlama olmadan ticaretini yapma ve Yazılımın tedarik edildiği kişilerin bunu yapabilmesine olanak verme izni, aşağıdaki koşullara bağlı olarak tanınır:

Yukarıdaki telif hakkı bildirimi, bu izin bildirimi ve yukarıdaki Hakkında Bildirimi, Yazılımın tüm kopyalarına veya Yazılımın temel bölümlerine eklenmelidir.

YAZILIM TİCARİ OLARAK SATILABİLİRLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VEYA HAK İHLALİ DURUMUNUN OLMAMASI DAHİL, ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAKSIZIN AÇIK VEYA ÖRTÜK HİÇBİR GARANTİ VERİLMEDEN "OLDUĞU GİBİ" VERİLMEKTEDİR. YAZARLAR VEYA TELİF HAKKI SAHİPLERİ SÖZLEŞME GEREĞİ OLAN, HAKSIZ FİİLE DAYANAN VEYA BU YAZILIMDAN VEYA ONUNLA BAĞLANTILI OLARAK VEYA YAZILIMIN KULLANIMI
YA DA BAŞKA ŞEKİLLERDE TİCARETİNDEN KAYNAKLANAN ZARARLARDAN HİÇBİR DURUMDA SORUMLU TUTULAMAZ.

Bu bildirimde açıklanmasının dışında, telif hakkı sahibinin adı reklamlarda ya da satışa, kullanıma veya bu Yazılımın başka şekillerde ticaretine yönelik tanıtımlarda telif hakkı sahibinin önceden yazılı izni alınmadan kullanılamaz.

Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerine aittir.
Yildo-Style isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
7yi, genel, hakkında, içerekler, windows, İçerekler, yüklemeyükseltme


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557