Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Teknoloji > Bilgisayar ve Donanım > Windows İşletim Sistemi
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 25 Mayıs 2012, 23:08   #1 (permalink)
Üye

Yildo-Style - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 22 Mayıs 2012
Yaş: 28
(Mesajlar): 302
(Konular): 302
Renkli Para : 10
Aldığı Beğeni: 1
Beğendikleri: 0
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Vista İçin İnce Ayarlar ve Gerekli Bilgiler

Gizli Boot Ekranını aktifleştirmek.

Vista başlangıçta boot işlemine geçerken siyah bir ekran ve altta hareket eden bir bar çıkıyor, normalde yeni nesil bir işletim sistemi için hiçde iyi bir açılış olmamış. Oysa Vista da gizli olan bir açılış ekranı daha var, onu açmak için çalştır komutuna veya aramaya başla satırına msconfig yazıp, Önyüklemeyi seçip, alt satırdaki GUI önyüklemesi yok satırını aktifleştirip uyguladıktan sonra, çok iyi olmasada sizi daha farklı bir boot ekranı karşılayacak.

Sata Disklerin Performansını artırma

Bunun için yapmanız gereken, Başlat, Bilgisayar, Sistem özellikleri(Üst Panelde),Gelişmiş Sistem Ayarları, Donanım, Aygıt Yöneticisi, Listeden Disk Sürücülerinden Sata diskinizi seçip sağ tıklayıp özellikler, İlkeler, en alltaki Gelişmiş performansı etkinleştir kısmını aktifleştirip uygula demeniz yeterli. Bu ayar notebook kullananların bir miktar pilinden daha fazla harcamasına neden olabilir.

Başlat Menüsü Aramaya Başla kısmını hızlandırmak

Bu ayarla dosyalar daha hızlı bulunacak. öncelikle kayıtdefterini açıyoruz. bunun için aramaya başla kısmına regedit yazıp, sırasıyla HKEY_CURRENT_USER,Software, Microsoft, Windows, CurrentVersion, Explorer, Advanced. Yan panelden Start_SearchFile' a iki kere tıklayıp değerini 0 olarak değiştirin.

Farklı Saat Seçenekleri Eklemek.

Özellikle internette dış ülkelerdekilerle muhabbet ederken saat farklarından dolayı sorun yaşayanlar için vista'da gelen saat ekleme olayı çok güzel olmuş. Bunun için Saat üzerinde Tarih Zaman ayarla'yı seçip, ek saatler kısmından 2 adet farklı bölgenin saatini ekleyebilirsiniz.

İnternet Explorer Arama Sağlayıcısını Değiştirmek

IE7 varsayılan olarak Live Search arama sağlayıcısı ile geliyor, fakat bunu farklı sağlayıcılarla değiştirebiliriz. Bunun için ekranın sağındaki arama çubuğunun yanındaki ok işaretine basıp gelen menüden Daha fazla sağlayıcı bul'a tıklayıp, açılan websayfasındaki herhangi arama linkine(Örneğin Google) tıkladığınızda gelen diyalog penceresindende bunu varsayılan arama sağlayıcıp yap seçeneğini aktif yapıp, sağlayıcı ekle butonuna basıp kaydettiğinizde değişecektir.

İnternet Explorer'ın temp dosyalarını ve çerezleri silmek için masaüstüne kısayol oluşturmak.

Bunuda şu şekilde hallediyoruz. Masaüstüne sağ tıklayıp Yeni, Kısayol dedikten sonra , Öğenin konumunu yazın kısmına,

Sadece Temp Dosyalarını silmek için:
RunDll32.exe InetCpl.cpl,ClearMyTracksByProcess 8

Sadece Çerezleri silmek için:
RunDll32.exe InetCpl.cpl,ClearMyTracksByProcess 2

Sadece Geçmişi Silmek için:
RunDll32.exe InetCpl.cpl,ClearMyTracksByProcess 1

Sadece Dataları Silmek için:
RunDll32.exe InetCpl.cpl,ClearMyTracksByProcess 16

Sadece Saklı Şifreler için:
RunDll32.exe InetCpl.cpl,ClearMyTracksByProcess 32

Yukarıdakilerin Tümünü Silmek için:
RunDll32.exe InetCpl.cpl,ClearMyTracksByProcess 255

deyip ileri seçeneğini silip bir isim verdikten sonra, (Örneğin IE temizlik), kaydetmeneniz yeterli.

Görev Çubuğundaki tüm pop-up balonları kapatmak.

başlat aramaya başla kısmına gpedit.msc yazıp, Grup İlkesi Nesne Düzenleyicisini açın. Sırasıyla Kullanıcı yapılandırması, Yönetim Şablonları, Başlat Menüsü ve Görev Çubuğu, yan panelden Tüm Balon Bildirimlerini kapat seçeneğine iki kere tıklayıp açılan kısımda etkini seçin ve uygula deyin. Buradaki diğer seçeneklerede göz atarak başlat menüsü ve görev çubuğunu istediğiniz şekilde konfigüre edebilirsiniz.

Vista Glazz ile full ekran pencerelerde de aero transparan efekti kullanmak.

Normalde Vista pencereleri tam ekran yaptığınızda pencerelerin transpran çerçevesi kapatır. fakat http://www.codegazer.com/vistaglazz.htm sayfasındaki Vista Glazz yazılımını kurarak ekran tam ekranda da transpran görünmesini sağlayabilirsiniz. bunun için yazılımı indirip açtıktan sonra I agree ile kabul edip, soldaki patch style'a tıklayarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. sonuç için pcyi kapatıp açın.


Shift tuşuna basarak yavaş hareketle Aero Glass Efektini Kullanmak

Bu da çok ilginç doğrusu, normalde aero hızlı çalışarak pencerelerin görev çubuğuna indiğini görüyoruz, bu ipucuyla bunu yavaşlatabiliriz. Öncelikle registryden sırasıyla, HKEY_CURRENT_USER, Software, Microsoft,Windows, DWM. Burada yan panelde yeni bir DWORD değeri oluşturalım ve ismini AnimationsShiftKey verip değer olarakta 1 yazalım. Şimdi Windowsun aero efektini bir kere açıp kapatmamamız gerekiyor, bunun için komut istemini açalım ve gelen dos ekranına önce net stop uxsms yazalım kapatalım, daha sonra tekrar açmak için net start uxsms yazıp açalım. işlem bu kadar. yaptığımız işim görmek için pencereleri küçültürken aynı anda shift tuşuna basmanız yeterli, bakın bakalım ne oluyor
(1 değerini isterseniz değiştirebilirsiniz.)

Glass Efektini Vista Home Basic'te açmak

Öncelikle şunu belirtmemde fayda var, bu aero glass efekt değil.Pencerelerde transparanlık yok. Efekti açmak için Registryde sırasıyla HKCU/Software/Microsoft/Windows/DWM. Yine yan panelde Composition ın değerini 1, CompositionPolicy 'nin değerini 2 yapın. şimdi yukarıdada bahsettiğim gibi DWM yi açık kapatın ve farkı görün. omut istemini açalım ve gelen dos ekranına önce net stop uxsms yazalım kapatalım, daha sonra tekrar açmak için net start uxsms yazıp açalım.

Sinir Bozucu Uyarılardan Kurtulun

Vista da gelişmiş güvenlik bazen kullanıcıları sık çıkan uyarılarla rahatsız edebiliyor. Bu uyarıları, Kullanıcı hesap denetimlerini (UAC) kapatabilirsiniz. Bunun için Denetim Masası-Kullanıcı Hesapları, en alltaki Kullanıcı Hesap Denetimini aç veya kapat. Bilgisayarınızı korumaya yardımcı olması için Kullanıcı Hesap Denetimini(UAC) kullanın seçeneğindeki işareti kaldırıp tamam deyin.

Aero Flip 3D, Üç boyutlu pencereler için kısayol oluşturmak.

Masaüstünde sağ tıklayıp Yeni - Kısayol. Açılan pencerede boş yere RunDll32 DwmApi #105 yazıp ileri dedikten sonra bir isim verip kaydedin.

Geniş pencere kenarlıklarının boyutunu değiştirmek.

Masaüstünde sağ tıklayıp, Kişiselleştirme, Pencere Rengi ve Görünümü, alltaki Daha çok renk seçeneği için klasik görünüm özelliklerini aç, açılan görünüm ayarları menüsünden gelişmiş, Öğe kısmından da Kenarlık Doldurma, Varsayılan 4 değerini istediğiniz şekilde değiştirin. Ben 0 kullanıyorum. Siz isterseniz artırabilirsiniz.

Öncesi:


Sonrasıİşinize Yaramayan Windows Özelliklerini Kapatın

Bunun için başlat, denetim masası, programlar ve özellikler. Açılan program ekle kaldır penceresinin sağındaki panelde Windows özelliklerini aç veya kapatı tıklayın. Gelen Pencerede istemedediklerinizi kapatabilirsiniz.

Görev Yöneticisindeki Explorer.exe'ye yüksek öncelik atamak.

Masaüstünde çalışırken görev yöneticisindeki explorer.exe dosyasına yüksek öncelik atayarak explorer'ın daha hızlı yüklenmesini ve çalışmasını sağlayabilirsiniz. bunun için Windows Görev Yöneticisindeki explorer.exe dosyasına sağ tıklayıp öncelik ata'dan yüksek satırını seçin. Oyun oynarken tekrar normale getirebilirsiniz.

Gereksiz Bazı servisleri kapatalım.

Başlat, aramaya başla'dan hizmetler'i aratalım ve açalım. burada çalışan veya kapalı olan tüm hizmetleri görebilirsiniz.

IP yardımcısı: IPv6 tipinde ağ kullanmıyorsanız, devredışı bırakabilirsiniz.

Yönlendirme ve Uzaktan Erişim: Uzaktan erişim bağlantılarını kullanmıyorsanız, devredışı bırakabilirsiniz.

IKE ve AuthIP IPsec Anahtarlama modülleri: VPN tipinde ağ bağlantıları kullanmıyorsanız, devredışı bırakabilirsiniz.

Windows Media Center Başlatıcı: Windows Media Center yazılımını kullanmıyorsanız, devredışı bırakabilirsiniz.Media Centerla ilgili diğer başlıklarıda devredışı bırakabilirsiniz.(bunu komple silmekte istiyorum)

Windows Hata Raporlama Hizmeti: Hata raporu göndermek istemiyorsanız, devredışı bırakabilirsiniz.

Windows Güvenlik Duvarı: Farklı bir güvenlik duvarı kullanıyorsanız ya da güvenlik duvarı ile ilgili sık sorunlarla karşılaşıyorsanız, devredışı bırakabilirsiniz.

Windows Defender: Farklı bir spyware tarayıcı kullanıyorsanız ve benim gibi defendera fazla güvenmiyorsanız, devredışı bırakabilirsiniz.

Tablet Pc giriş hizmeti, tablet pc kullanmıyorsanız, devredışı bırakabilirsiniz.

Windows Saati: Bilgisayarınızın saatini internet sunucularından güncellemek istemiyorsanız, devredışı bırakabilirsiniz.

Windows Olay Günlüğü: Eğer olay günlüğünü takip etmiyor ve ilgilenmiyorsanız, devredışı bırakabilirsiniz.

Çevrimdışı dosyalar: Eğer Windowsun Çevrimdışı Dosyalar özelliğini kullanmıyorsanız, devredışı bırakabilirsiniz.

Bluetooh Destek Hizmeti: Bluetooh ile işiniz yoksa, devredışı bırakabilirsiniz.

Readyboost: Usb diskiniz yoksa ve readyboost özelliğini hiç kullanmayacaksanız, devredışı bırakabilirsiniz.

Bu listede yazmayan bazı servislerde var, onlar içinde başlat aramaya başla kutucuğuna msconfig yazıp açılan pencereden hizmetler bölümünden, Tüm Microsoft hizmetlerini gizle seçeneğini aktifleştirdikten sonra yukarıdaki listeden işinize yaramayanları kapatabilirsiniz. Örneğin, Google updater service, Adobe updater Service, Quicktime Updater Service, Windows Live Setup Service, Spyware Doctor Service gibi.

Windows Açılırken istenmeyen programların açılışını engellemek

Bunun içinde yine başlat aramaya başladan msconfig yazıp, sistem yapılandırmasını açıyoruz. Başlatma sekmesinden, çalışmasını istemediğiniz programları seçip, yanındaki aktif işareti kapatmanız ve uygula demeniz yeterli. Antivirus programınız dışındakileri kapatabilirsiniz.

Windows Fotoğraf Galerisine, Sabit diskinizdeki fotoğralarınızın bulunduğu klasörleri eklemek

Windows Fotoğraf Galerisini açalım, Dosyadan, Galeriye Klasör ekle seçeğiniz seçip, gelen pencereden resimlerinizin olduğu klasörleri fotoğraf galerinize ekleyebilirsiniz.

Sabit Diskten Gereksiz Dosyaları Silelim.

Bu iş için elbet birçok program vardır ama bence en pratik olan CCCleaner. programın dili türkçe ve ücretsiz. http://www.ccleaner.com/download/do...dpage.aspx?1 linkten indirip kurulumu yaptıktan sonra açılan pencereden. temizliğe başla diyerek gereksiz dosyalardan kurtulabilirsiniz. ayrıca, sorunlar kısmından registry hatalarınıda silip düzeltme yapabilirsiniz.

Birden Fazla Seçim Yaparken Onay Kutularını Kullanın.

Hepimiz için bir alışkanlıktır birden fazla dosyayı seçerken CTRL tuşuna basmak, fakat Vista'da daha farklı bir seçenek var. önce bu seçeneği açalım. Bilgisayar, sol üstte düzenle, klasör ve arama seçenekleri, Görünüm. Listenin aşağısında "Öğe Seçmek için onay kutularını kullan".işaretleyip uygula diyelim. şimdi kaydetme işleminde kullanacağımız dosyalarımızı tek tek onay kutuları ile seçebiliriz.
Klasik Kapatma Menüsü

windowsun başlat menüsünde bilgisayarı kapat simgesini bazılarımız farkedemiyoruz, bende ilk kurduğumda bulamamıştım, en iyisi biz masaüstündeyken ALT+F4 yaparak kasmadan pcmizi kapatalım

Önizleme Bölmesini Kullanmak

Vistada bazı formattaki dosyalarınızı(mp3,pdf,avi,mpeg, text, doc vb.) hiç açmadan ekranın sağındaki önizleme bölmesinden içeriklerini görüntüleyebilrsiniz. işlemi yapmak istediğiniz klasörde sağ üstte düzenle, yerleşim, önizleme bölmesi. şimdi dosyaları açmadan sağdaki bölmeden içeriklerini görebilirsiniz.

Filmlerinizin ya da mp3 albümlerinizin kapakları için fazla uğraşmayın.

Filmlerinizin ya da mp3 albümlerin klasörlerinin kapakları için fazla uğraşmadan kapak atamak istiyorsanız yapmanız gereken çok basit. klasör içerisine attığınız jpeg(veya diğer formatlardaki resim dosyalarının) ismini "folder" diye değiştirin. Artık o klasörün kapak resminin olduğunu göreceksiniz ve atadığınız bu resim bir daha asla kaybolmayacak.

Vista'nın aramada kullandığı dizin seçeneklerini daha da geliştirin.

Bunun için denetim masasından, dizin oluşturma seçeneklerine tıklayın. Değiştir' den eklemek istediğiniz sabit disklerinizi veya klasörlerinizi (ben tüm hdleri işaretledim) işaretleyin. yine gelişmişten, dosya türlerinden istediğiniz dosya türlerini arama yapmakta kullanmak için işaretleyin.

Windows Kenar Çubuğundan haber akışlarını izleyelim.

Bildiğiniz gibi RSS haber akışları için windows kenar çubuğundaki haber akışlarını kullanabiliyoruz, fakat rss adreslerini haber akışlarına eklemek için internet explorerdan abone olmamız gerekiyor. Bunun için yapmamız gereken Iexplorer açıkken, örneğin chip online' ın haber akışlarını izlemek için, chip online sitesine girelim. arama kutusunun altında rss simgesinin turuncu olduğunu göreceksiniz. üzerine tıklayın. bu özet akışına abone ol' a tıklayın. abone ol deyin.artık windows kenar çubuğundaki haber akışı yardımcı programıyla chip online daki yenilikleri takip edebilirsiniz. buraya istediğiniz kadar rss akışı ekleyebilirsiniz.

Başlat menüsü kapatma seçeneklerini değiştirelim.

Yukarıdada söyledğim gibi başlat menüsünde bilgisayarı kapatmanız için bazen kilitin yanında turuncu kapanış tuşuna bastığımız ve bilgisayarı uyku moduna aldığımız oluyor. Hemen bunu değiştirelim ve o tuşu pcyi kapatmak için kullanalım. öncelikle komut istemini açalım. gelen dos ekranına powercfg.cpl,1 yazalım enter tuşuna basalım. Güç seçeneklerini açalım (bu ekrana denetim masasındanda ulaşabilirsiniz), Daha sonra Güç düğmeleri ve kapak seçeneğinin altındaki, Başlat menüsü güç düğmesi seçeneğini "uyku" değil, "kapat" yaparak kaydedelim.

Başlat menüsündeki turuncu uyku modu düğmesinin, kırmızı kapatma düğmesi olduğunu göreceksiniz.Gönder Menüsünü Özelleştirmek

Gönder menüsünü özelleştirmek için bilgisayar penceresindeki en üstteki bara, ya da başlat, aramaya başlaya şu komutu yazın. %APPDATA%\Microsoft\Windows\SendTo ve gönder menüsüne ulaşın, isterseniz buraya notepad, paint gibi programların linklerini ekleyip ilişkili dosyalarınızın bu programlarla çalışmasını sağlayabilirsiniz.

TEMP klasörüne ulaşmak için pencereler arasında kaybolmayın. (ne dobra oldu dime )

temp dosyası sık sk temizlememiz gereken bir dosya, bu klasöre ulaşmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. yapmanız gereken 3 şey.

Başlat - Aramaya Başla - %TEMP%

İkonları büyütmek için CTRL' yi kullanın.

eminim hepiniz vistanın ikonlarını ne kadar fazla büyüttüğümüzü biliyorsunuzdur. bu işlemi görünümler menüsünden yapabiliyoruz. Oysa çok basit bir yolu daha var. O da şu. CTRL ye basılı tutarak farenin orta tuşunu kaydırmak. işte hepsi bu.

Vista'daki gizli 3d Benchmark uygulamaları

Çokta önemli bir özellik değil, fakat vista donanımlarınızın puanlandırmasını yaptığında, ekran kartı için, sanırım bu grafikleri kullanıyor olabilir.

Grafikleri açmak için.
Komut istemci satırına aşağıdakileri kopyala yapıştır yapıp enter yapın.

winsat aurora
winsat d3d -texshader -totalobj 15

winsat d3d -objs C(20) -texshader -totalobj 50

winsat d3d -totalobj 20 -objs C(20) -totaltex 10 -texpobj C(1) -alushader -noalpha -v -time 10

winsat d3d -totalobj 20 -objs C(20) -totaltex 10 -texpobj C(10) -alushader -v -time 10

Kısayol simgelerini kapatalım.

Bu işlem için Vista Shortcut Overlay Remover http://www.frameworkx.com/Framework....aspx?id=632 isimli aracı kullanabilirsiniz. No arrow deyip apply seçiyoruz.

Cevap Vermeyen Uygulamaların Kapanma Sürelerini Kısaltalım.

Kayıt defterini açalım, sırasıyla HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l yan paneldeki "WaitToKillServiceTimeout" isimli değere tıklayalım ve 20000(20sn) olan değeri, 2000(2sn) olarak değiştirelim.

Varsayılan İşletim Sistemi olarak Vista'yı seçelim.

Eğer diskinizde 2 işletim sistemi yüklü ise(Windows XP'den bahsediyorum) ve sık olarak vistayı kullanıyorsanız, varsayılan işletim sistemi olarak vistayı seçip açılışta tercih yaptığınız ekranı kapatabilirsiniz.

Bunun için Başlat - Bilgisayar - Sağ tıklayıp Özellikler- Gelişmiş Sistem Ayarları - Gelişmiş. en alttaki Başlangıç ve Kurtarma bölümünden ayarlara tıklayalım. Ekranda varsayılan işletim sistemi olarak Windows Vistayı seçin. İşletim Sistemleri listesi gösterme süresi ve Gerekirse kurtarma seçenekleri gösterme süresini kapatın ve tamam deyin. Xp kullanmak istediğinizde tekrar aktif yapmanız gerekiyor.

Güvenlik Merkezi uyarılarını kapatma

Denetim Masasından Windows Güvenlik Merkezini açalım, Solda en alttaki Güvenlik Merkezinin beni uyarma biçimini değiştir linkine tıklayalım. açılan uyarı penceresinden en alttaki "Bana bildirme ve simgeyide gösterme" seçeneğini seçelim.

Ekran Alıntısı Aracı ile print screen tarihe karışıyor.

Snag it gibi yazılımlarla ya da printscreen ile masaüstünde bir bölümü ya da tam ekranı yakalayıp kaydedebiliyorduk. Vista da bu iş için özel bir yazılım geliyor. Ekran Alıntısı Aracını Donatılar içinden bulabilirsiniz.

Ekran Alıntısı Aracına Kısayol atamak

Bu aracaı Donatılar içerisinden her seferinde açmak uğraştırabilir. Kısa yol atayabiliriz. Donatılar, Ekran Alıntısı Aracı, sağ tıklayıp özellikler Kısayol bölümünden kısayol tuşuna CTRL+F12 (siz farklı girebilirsiniz.) basın, artık bu tuşlarla bu aracı çağırabiliriz.

Internet Explorer ya da Mozilla firefox'da otomatik adres tamamla özelliğini kullanın.

Sonu .com ile biten sitelerde adres satırına sitenin sadece adını girmeniz ve ALT+Enter yapmanız yeterli. Örneğin www.microsoft.com sitesine girecekseniz adres satırına microsoft yazın alt+enter tuşlarına basarsanız, ie ya da firefox başa wwww ve sona com ekleyecektir.

Sonu net olan sitelerde Shift+Enter
Sonu org olan sitelerde Ctrl+Shift+Enter

Başlat menüsündeki aramaya başla da tüm dizinleri kullanmak.

Normalde aramaya başlada dizinlerin aranması kapalıdır, bunu açmak için Görev Çubuğundan Özellikler, Başlat Menüsü, Özelleştir, Dosyalarda Ara'yı bulun ve Tüm Dizinde Ara yı seçip kaydedin.
Yukarıda dizin ekleme işlemine sabit disklerinizin tümünü eklediyseniz, Artık her türlü formattaki belgeleri başlat menüsünden aratabilirsiniz.

Dolaşmayı Başlat (tık) sesini kapatmak

Bu ses bazen beni çıldırtıyor, windowsu ilk kurduğumda bu sesi kapatıyorum. işlemi yapmak için başlat aramaya başla satırına mmsys.cpl yazalım (ses penceresine denetim masasındanda erişebilirsiniz.) ses efekti bölümünü açalım, Windows Gezgini Bölümünündan Dolaşmayı Başlatı tıklayın, aşağıdaki ses efekti bölümünden yok seçeneğini seçip, uygula deyin.

CRT monitörlerde Cleartype' ı kapatmak

Normalde LCD monitörlerde okunabilirliği kapatmak için geliştirilen cleartype yazı efektini, CRT monitör kullanmak isteyenler kapatabilirler. Masaüstünde sağ tıklayıp, Kişiselleştirme, Pencere Rengi ve Görünümü, Daha çok renk seçeneği için klasik görünüm özelliklerini aç, gelen görünüm ayarları menüsünden, efektler, Cleartype olan seçili bölümü Stardart olarak değiştirin.

Windows Mail Önemsiz E-posta Seçenekleri

Hernekadar Windows Mail kullanmasamda, kullananlar için önemsiz(spam) maillerden kurtulmak için ilginç özelliği olduğunu düşünüyorum. Araçlar - Önemsiz e-posta seçeneklerinde Uluslararası diye bir bölüm var, buradan mail adresinize ca,de,mx,au gibi adreslerden gelen spam mailleri engelleyebilirsiniz. yapmanız gereken, engellenen üst düzey yetki alanı listesinden, sizi rahatsız eden ülkeleri seçmek(bir çok asya ülkesini seçebilirsiniz.) Engellenen Kodlamalar listesindende farklı dillerde gelen e-postaları engelleyebilirsiniz.

Windows Media Player'ı mini modda açmak

Her defasında windows media player'ın mini modda açılmasını istiyorsanız, WMP'ı açın, Araçlar, Seçenekler, Yürütücü Başlığının en altındaki Bu metni içeren dosya adları için mini playerı başlat satırına .mp3 yazın.
Artık dinleyeceğiniz tek şarkılar için WMP mini modda açılacaktır.

Sağ tıklanan içerik menüsüne Not defteri ile aç seçeneğini eklemek.

Not defteri bazen çok işe yarayabiliyor, içerik menüsüne eklemek için öncelikle bir registry değeril oluşturalım. Bunun içinde not defterini açalım. şu komutları ekleyelim.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\Not Defteri ile aç]
@=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\Not Defteri ile aç\command]
@="notepad.exe %1"

daha sonra a.reg diye masaüstüne kaydedelim. şimdi bu kayıt anahtarına tıklayıp kayıt defterimize ekleyelim. artık içerik menümüze not defteri ile aç seçeneğinide ekledik.

Vista'nın ekrankoruyucularına ayar çekmek

Vista güzel ekran koruyucuları ile geliyor. Aşağıdaki linke eklediğim registy ayarları ile onların şekillerini değiştirebilirsiniz.
Yildo-Style isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
ayarlar, bilgiler, gerekli, için, ince, ve, vista, İçin, İnce


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557