Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Teknoloji > Oyun Dünyası > Online Oyunlar > World oF Warcraft
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 03 Eylül 2012, 16:27   #1 (permalink)
Üye

♠Vค❼є - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 19 Mayıs 2012
Yaş: 27
(Mesajlar): 3.246
(Konular): 1002
Renkli Para : 128345
Aldığı Beğeni: 212
Beğendikleri: 178
Ruh Halim: none
Standart World of Warcraft'a Kayıt

Blizzard şu ana kadar World of Warcraft üzerine bir ana oyun ve oyuna yeni özellikler getiren iki ek paket piyasaya sürmüştür. Ana oyun ve ek paketler olmak üzere sıralaması Avrupa'da piyasaya çıkış tarihleriyle şu şekildedir:

World of Warcraft 11 Şubat 2005
World of Warcraft: The Burning Crusade 16 Ocak 2007
World of Warcraft: Wrath of The Lich King 13 Kasım 2008
World of Warcraft: Battle Chest ise World of Warcraft'ı ve World of Warcraft: The Burning Crusade'i içeren bir pakettir.

World of Warcraft: The Burning Crusade isimli ek paketle getirilen en etkili yenilikler Blood Elf ve Draenei ırkları ile haritada Outland bölgesidir.
World of Warcraft: Wrath of The Lich King isimli ek paketle getirilen en etkili yenilikler ise Death Knight sınıfı ile haritada Northrend bölgesidir.

Oyunu oynayabilmek için ana oyun yeterli olacaktır, fakat ek paketlerin getirdiği özelliklerden yararlanamassınız.

Ana oyun olmadan iki ek paketi; World of Warcraft: The Burning Crusade olmadan da World of Warcraft: Wrath of The Lich King'i oynayamassınız.

Hesap Yaratma

a) Standart Hesap( World of Warcraft retail)

> World of Warcraft Europe sitesine girip Hesap Yaratma (Account Creation) kısmına tıklayın.
> Hesap Yarat (Create Account) seçeneğini tercih edin.
> 3 kısmı da onaylayarak şartları kabul ettiğinizi belirtin.
> Doğrulama Anahtarı (Authentication Key) kısmına ana pakedin doğrulama anahtarını girin, ek paketlerinkileri hesabınızın versiyonunu yükseltmek için kullanacaksınız.
> Sırasıyla unvanınızı (Title) (bay (Mr.), evli bayan (Mrs), bekar bayan (Miss)), isminizi (First Name), soyadınızı (Last Name), adresinizi (Address 1), şehrinizi (City), şehrinizin posta kodunu (ZIP/Postal Code), ülkenizi (Country), doğum tarihinizi (Birthdate) (GG/AA/YYYY) ve tercih ettiğiniz dili (Preferred Language) girerek alttaki kısmı onaylayın. Alttaki sütunda e-posta adresinizi (Email) yazın. Eğer Blizzard'ın yeniliklerinden haberdar olmak istiyorsanız Blizzard Newsletters kısmını onaylayın.
> Ödeme şeklinizi seçin.

>> Oyun kartını (Game Card)* terih ettiyseniz kart kodunu girerek kaydı tamamlayın.

*60 günlük oyun kartını (60 days pre-paid Game Card) oyun satış mağazalarından veya internet yoluyla satın alabilirsiniz. Kredi kartı bilgilerinizi girmek istemiyorsanız tercih edebilirsiniz.

>> Kredi kartını tercih ettiyseniz;
> 1 aylık (12.99 EUR), 3 aylık (35.97 EUR), 6 aylık (65.94 EUR) seçeneklerinden birini tercih edin. Ad-soyadınıızı (First / Last Name), e-posta adresinizi (e-mail), 16 haneli kredi kartınızı kredi kartı numaranızı arada boşluk bırakarak (Card Number), kredi kartınızın süre bitim tarihini ay ve yıl olarak (Expiration Date) ve kredi kartınızın doğrulama kodunu (Vertification Code) yazarak kaydı tamamlayın.

Hesabınızı World of Warcraft standart hesaba yükselttikten sonra 1 aylık bedava oynama süresi kazanacaksınız. Bu bedava süre yalnızca standart hesaba geçişte geçerlidir, ek paketlerde böyle bir durum söz konusu değildir.

b) Deneme (10 Günlük)

>> Try World of Warcraft for 10 days Free adresinden indir (Download), ardından 10 Günlük Bedava Hesabınızı Yaratın (Create Your Free 10 Day Account) butonuna tıklayın...

...veya standart hesap yaratırken size sorulan doğrulama anahtarı kısmına misafir geçişi (Guest Pass)* anahtarını girin.

*(Misafir geçişi kartları arkadaşların birbirini oyuna davet etmesi amacıyla, oyun paketlerinin içinde gelen kartlardır. Eğer kaydınızı böyle yapmayı seçerseniz >Standart Hesap< başlığım altındaki adımları izlemek ve yine kredi kartı bilgilerinizi girmek zorundasınız fakat, siz hesabınızı yükseltene kadar kredi kartınızdan hiçbir şekilde para çekilmeyecektir. Kartlar 10 günlük hesap sunmaktadır.)

> 3 kısmı da onaylayarak şartları kabul ettiğinizi belirtin.
> Hangi tür hesap oluşturmak istediğinizi seçin: Standart. Ardından resimde size verilen harf ve sayıları yazın.
> Doğrulama Anahtarı (Authentication Key) kısmına deneme sürümü veya tam sürüm doğrulama anahtarını girin. Tam sürüm tercih ediyorsanız ana oyunun (World of Warcraft) doğrulama anahtarı girmelisiniz, ek paketlerinkini hesabınızın versiyonunu yükseltmek için kullanacaksınız.
> Sırasıyla unvanınızı (Title) (bay (Mr.), evli bayan (Mrs), bekar bayan (Miss)), isminizi (First Name), soyadınızı (Last Name), adresinizi (Address 1), şehrinizi (City), şehrinizin posta kodunu (ZIP/Postal Code), ülkenizi (Country), doğum tarihinizi (Birthdate) (GG/AA/YYYY) ve tercih ettiğiniz dili (Preferred Language) girerek alttaki kısmı onaylayın. Alttaki sütunda e-posta adresinizi (Email) yazın. Eğer Blizzard'ın yeniliklerinden haberdar olmak istiyorsanız Blizzard Newsletters kısmını onaylayın.
> Hesap isminizi (Account Name) yazın. Parolanızı girin (Password) ve doğrulayın (Verify Account). Parola ipucu sorunuzu seçip cevabını yazın ve kaydı tamamlayın.

Kısıtlamalar:

> Seviye sınırı 20'dir.
> Maksimum 10 altına sahip olabilirsiniz.
> Ticaret yeteneklerinde 100. seviye ile sınırlısınız.
> Açık arttırma evleri (Auction House (AH)), posta kutusu (Mailbox) yoluyla ve oyuncuya oyuncu ticaret yapamassınız.
> Oyuniçi genel sohbet kanalları ulaşılamaz olacaktır. Oyuncular yine de say, party veya whisper kullanarak iletişim kurabilecekler.
> Karakterler lonca kuramayacak veya loncalara katılamayacak.
> Hesaplar artık diğer oyunculara, onların arkadaş listesinde olmadığı veya ilk whisper'ı ondan almadıkları müddetçe whisper atamayacaklar.
> Karakterler oyuncuları party'e davet edemeyecekler.
> Karakterler 20. seviyenin üstündeki oyuncularla party'lere katılamayacaklar.
> Sesli Konuşma deneme hesaplarında etkin hizmet dışıdır.
> Oturum sırası olan realm'lerde öncelik standart hesabı olan müşterilerde olacaktır.
> Hiçbir Karakter Transfer servisinden yararlanamayacaklar.

Doğrulama Kodu (Authentication Key, CD-Key)

Not: Doğrulama kodundan farklı bir seçenek olarak hesabınızı, deneme sürümünü açıp standart hesaba veya eğer standart hesaptaysanız da ek paketlere, hesap sayfanızdan kredi kartı bilgilerinizle yükseltebilirsiniz.

a) Nedir?

Eğer deneme sürümünden kurtulmak ve oyunu kısıtlamasız bir şekilde oynamak istiyorsanız ana oyunun doğrulama kodunu yazıp, işlemleri gerçekleştirmek zorundasınız. 3 oyun için 3 doğrulama kodu vardır: World of Warcraft, World of Warcraft: The Burning Crusade, World of Warcraft: Wrath of the Lich King.

Doğrulama kodları tek seferliktir. Doğrulama kodunuzu kullandıktan sonra o kod işlevini kaybedecektir. Onunla yeni hesap almak veya hesap yükseltmek, hesabınızı iptal etseniz dahi, kodu bir kez kullandıktan sonra mümkün olmayacaktır.

b) Temin Etme

Doğrulama kodu World of Warcraft oyun paketlerinin üzerinde yazmaktadır. Doğrulama kodunu internet üzerinden de satın alabilirsiniz.

c) Hesap Yükseltme

Deneme sürümünden tam sürüme Hesap Yönetimi (Account Management) kısmından ana paketin doğrulama koduyla yükseltebilirsiniz. Tam sürüm için; eğer World of Warcraft dışında World of Warcraft: The Burning Crusade ve World of Warcraft: Wrath of The Lich King ek paketlerini de aldıysanız hesap sayfanızdan hesabınızın versiyonunu, ek paketlerdeki doğrulama kodlarıyla yükseltebilirsiniz. Aksi takdirde ek paketlerin getirdiği özelliklerden yararlanmanız mümkün olmayacaktır.

Deneme sürümü -> World of Warcraft -> World of Warcraft: The Burning Crusade -> World of Warcraft: Wrath of the Lich King

10 günlük deneme sürümü dolmadan hesabınızı standart hesaba yükseltirseniz bu durum, 10 günlük deneme sürümü dolduktan sonra kabul görecektir. Yani 10 gün dolmadan standart hesaba geçiş yapamayacaksınız.
Aynı durum 1 aylık bedava süre için de geçerlidir, eğer bu zaman diliminde hesabınızı ek paketlere yükseltirseniz, sürenin dolmasını beklemelisiniz.


Oyunu Temin Etme

Oyunu...

...oyun satış mağazalarından satın alabilirsiniz. Standart paketler içinde disk, kitapçık ve doğrulama kodu bulundurur. Kollektör paketlerinin ise içeriği daha geniş ve fiyatı daha yüksektir.

...internetten indirebilirsiniz. (World of Warcraft Europe - World of Warcraft Trial)

...size özel hesap sayfanızdan kredi kartı bilgilerinizle hesabınızı yükseltebilirsiniz.

Oyunu Yükleme

Oyunları yüklerken hesap sayfanıza, hesap yaratmanız veya hesabınızı yükseltmeniz için yönlendirileceksiniz. Oyunları sırasıyla yükledikten sonra otomatik olarak yüksek boyutta yama (Patch) indirilmeye başlanacaktır. Son ek paketi yükleseniz dahi ardından yamaları yüklemeniz gerekmektedir. Ya yamaları tek tek indirecek, indirilmesini bekleyecek ya da yamaları indirmiş olan bir tanıdığınızdan temin edeceksiniz. Yamalar standart olarak

C:\Program Files\World of Warcraft
C:\Program Files\World of Warcraft\Updates
C:\Program Files\World of Warcraft\Patches dizinlerine inmektedir.

En son yamayı yüklemeden oyundan hesabınıza bağlanamassınız.

YAZININ ORJİNALİ: World of Warcraft'a Kayıt
Under Creative Commons License: Attribution

alıntı
♠Vค❼є isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
kayıt, warcrafta, world


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557