Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Teknoloji > Oyun Dünyası > Online Oyunlar > World oF Warcraft
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 03 Eylül 2012, 18:11   #1 (permalink)
Üye

♠Vค❼є - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 19 Mayıs 2012
Yaş: 27
(Mesajlar): 3.246
(Konular): 1002
Renkli Para : 128345
Aldığı Beğeni: 212
Beğendikleri: 178
Ruh Halim: none
Thumbs up Kapsamlı 4.0 Rehberi !

13 Ekim'de gelecek olan 4.0 ile birlikte, şimdiye kadar neredeyse hiç görmediğimiz kadar büyük değişiklikler bizleri bekliyor olacak. Önceden alışkın olduğumuz pre-patch expansionlarındaki talent değişiminin aksine, bu sefer köklü değişiklikler göreceğiz. Şurası kesindir ki, patch geldikten sonra herkes bir alışma sürecine girecek. Bu süreci olabildiğince kısa tutmak ve kolay atlatmak için sizlere bu yazıyı hazırladık. Umarım işinize yarar

İçindekiler
{a} Talent ve Mastery Sistemi
{b} Stat Değişiklikleri
{c} Reforging
{d} Glyph Sistemi
{e} Ödül Sistemi
{f} Raid Lock Sistemi
{g} Interface Değişiklikleri
{h} Son Söz

Kolay navigasyon için Ctrl+F yapıp konu başlığının kodunu girebilirsiniz


{a} Talent ve Mastery Sistemi by bòne

Daha önceki her expansionda talent ağaçlarımız 2şer satır uzadı. Neyse ki Cataclysmde böyle olmayacak, şayet eğer olsaydı yakında gökdelen boyutunda talent ağaçlarıyla cebelleşmek zorunda kalırdık. Beklenenin aksine, Cataclysmde (ve haliyle 4.0da) talent ağaçları kısalıyor.

WotLK te kullandığımız maksimum 51 puandan oluşan talent ağacı uzunlukları yerine, çarşamba günü 31 puan uzunluğundaki ağaçlarla karşılaşacağız. Bunun yapılmasının sebebi sıkıcı talentlardan kurtulup verdiğimiz her puanın öneminin artırılması. Level 80de dağıtacak 36 puanımız olacak (85 için bu rakam 41e yükseliyor).

Buraya tıklayarak resmin gerçek boyutunu görebilirsiniz.

Talent sistemine tek gelen yenilik bu değil. Artık karakterler level 10 oldukları andan itibaren uzmanlıklarını seçmek zorunda. Yani eğer bir Warrior karakterimiz varsa level 10 da ilk talent puanını vermeden önce Arms Fury ya da Protection arasından seçimini yapmak zorunda. Bu seçim ile birlikte onu 1 tane aktif özellik (örneğin Arms için Mortal Strike, Fury için Bloodthirst gibi) ve 1 ila 3 pasif özellik bekliyor. Bunun amacı ise level 10 dan itibaren yaptığımız seçimin karakterimiz üzerinde büyük etkisi olmasının istenmesi. Artık level 10 a geldiğimizde ilk talent puanını verirken %1 critical hit artışıyla yetinmek zorunda kalmayacağız.

Buraya tıklayarak resmin gerçek boyutunu görebilirsiniz.

Uzmanlığımızı seçtikten sonra ise, talent puanlarımızı normal bir şekilde dağıtmaya başlıyoruz (öncekinin aksine, yaklaşık her 2 levelda bir talent puanı kazanacağız). Fakat şöyle bir durum var, seçtiğimiz talent ağacına 31 puan koymadan diğerlerine geçemiyoruz. Yani level 80 bir karakterin kendi uzmanlığı dışındaki talent ağaçlarında en fazla 5 puanı bulunabilecek.

Uzmanlık seçimiyle gelen aktif ve pasif özelliklerin yanı sıra, her talent ağacı için bir de "Mastery" bonusu olacak. Bu da aynı diğer pasif özellikler gibi karakterimize belli yararlar sağlıyor, fakat diğer pasiflerden farkı, itemlerin üzerinde bulacağımız "Mastery Rating" ile % olarak verdiği bonusun artırılabilmesi. 4.0 geldiğinde level 80 itemlerinin hiç birinde Mastery Rating olmayacağı için, tek çare reforge yaparak (detaylı bilgi yazının devamında) bu statı elde etmek olacak.

Bu konular hakkında daha detaylı bilgi için Talent ve Mastery Sistemi adlı blog yazımı okuyabilirsiniz.

{b} 2. Stat Değişiklikleri by bòne

Şu zamana kadar, herkesin bildiği üzere en revaçta olan statlar casterlar için Spell Power iken, physical damage veren classlar için de Attack Power dı. Bu iki stat karakterin verdiği damage a doğrudan etki eder: Spell Power büyülerin gücünü artırırken, Attack Power ise physical vuruşların hasarını artırır.

4.0 ile birlikte artık bu statları eşyalar üzerinde göremeyeceğiz. Bununla birlikte, MP5, Armor Penetration Rating ve Defense Rating de oyundan kaldırılıyor. Tabii ki bunları elde etmenin başka yolları olacak. Gelin tüm değişiklikleri inceleyelim:

Primary Statlar

Agility
Rogue, Hunter, Feral Druid, Enhancement Shaman için 1 Agility = 2 Attack Power verecek.
Itemlerdeki Attack Power yerine artan miktarda Agility olacak. Bunu dengelemek için 1 Agility'nin verdiği critical şans % si azaltılacak.

Intellect
Caster classlar için 1 Intellect = 1 Spell Power verecek.
Itemlerdeki Spell Power yerine artan miktarda Intellect olacak (silahlar hariç). Bunu dengelemek için 1 Intellect'in verdiği critical şans % si azaltılacak.

Strenght
Paladin, Warrior, DK için 1 Strenght = 2 Attack Power verecek.
Yani şu anki haliyle bir değişiklik yok.

Spirit
Healer classlar için Spirit = Mana Regen sağlayacak.
Elemental Shaman, Balance Druid, Shadow Priest için talentler sayesinde 1 Spirit = 1 Hit Rating verecek.
Itemlerdeki MP5 yerine Spirit göreceğiz.

Stamina
Şu anki haliyle aynı, 1 Stamina = 10 Health verecek.
Artık plate giymeyen classlarda daha fazla stamina olacak ve healthlerin tanklara şimdikinden çok daha yakın olduğunu göreceğiz.

Secondary Statlar

Haste Rating
Eski özelliğinin yanı sıra, Rogue, Hunter, DK ve Warrior gibi mana kullanmayan classların enerji dolum hızlarını artıracak.

Mastery Rating
Yukarda açıklandığı üzere, her classın talent ağacının bir Mastery bonusu olacak. Level 80de X Mastery Rating = 1 Mastery Puanı verecek. 1 Mastery Puanı, classa göre % olarak katkı sağlayacak.

Armor Penetration Rating
İtemlerden kaldırıldı. 4.0 ile birlikte itemlerin üzerindeki ArP'nin Critical ya da Haste Ratinge dönüştüğünü göreceksiniz. Artık sadece talentler ve bazı classlar için mastery tarafından sağlanıyor.

Defense Rating
Kaldırıldı. Tanklar gerekli crit cap % sine talentler aracılığıyla ulaşacaklar. Bu değişiklik sayesinde Parry, Block ve Dodge'un önemi tanklar için artacak.

MP5
Kaldırıldı. Healerlar mana regen'i Spirit aracılığıyla kazanacaklar.

Block Value / Block Rating
İtemlerden kaldırıldı. Blocklanan saldırılar artık %30 daha az vuracak. Block şansı da prot warrior ve paladinler için mastery'den sağlanacak.

Spell Power / Attack Power
İtemlerden kaldırıldı, primary stat'larda nasıl elde edileceği yazıyor.

Resilience
Artık sadece % damage düşüşüne sebep olacak. Critical'lara karşı ekstra bir etkisi yok.

Değişmeyenler: Expertise, Parry, Dodge, Critical, Hit Ratingleri

İtem Örnekleri

Cloth Healer
Göreceğimiz statlar: Intellect, Stamina, Spirit + 1x Secondary Stat
Kime yarar: Her türlü Prieste. (Shadow Priest için Spirit = Hit Rating)
Örnek: [Corp'rethar Ceremonial Crown]

Cloth Caster
Göreceğimiz statlar: Intellect, Stamina + 2x Secondary Stat
Kime yarar: Mage, Warlock, Shadow Priest.
Örnek: [Crushing Coldwraith Belt]

Leather Caster
Göreceğimiz statlar: Intellect, Stamina + 2x Secondary Stat veya Spirit
Kime yarar: Resto / Balance Druid. (Balance Druid için Spirit = Hit Rating)
Örnek: [Deathwhisper Raiment]

Leather Physical
Göreceğimiz statlar: Agility, Stamina + 2x Secondary Stat
Kime yarar: Rogue, Feral Druid.
Örnek: [Cat Burglar's Grips]

Mail Caster
Göreceğimiz statlar: Intellect, Stamina + 2x Secondary Stat veya Spirit
Kime yarar: Elemental / Resto Shaman. (Elemental Shaman için Spirit = Hit Rating)
Örnek: [Earthsoul Boots]

Mail Physical
Göreceğimiz statlar: Agility, Stamina + 2x Secondary Stat
Kime yarar: Enhancement Shaman, Hunter.
Örnek: [Dual-Bladed Pauldrons]

Plate Caster
Göreceğimiz statlar: Intellect, Stamina + 2x Secondary Stat
Kime yarar: Holy Paladin.
Örnek: [Protectors of Life]

Plate Physical / Tank
Göreceğimiz statlar: Strenght, Stamina + 2x Secondary Stat (Tank için olanlarda Secondary Stat olarak Dodge / Parry / Block bulunur)
Kime yarar: Her türlü Warriora, DKya ve Prot / Retri Paladine.
Örnek: [Legplates of Painful Death]

Bütün bunların yanı sıra, eğer bir class tümüyle kendisine ait itemları giyerse (örneğin Warrior için Plate, Rogue için Leather), kendi Primary Statına %5 bonus kazanıyor. Bu stat Tanklar için Stamina, Physical Damage yapan classlar için Strenght ya da Agility, Caster Damage classları için Intellect, Healerlar içinse Spirit oluyor.

Ayrıca, artık "Weapon Skill" ya da "Defense Skill" gibi şeyler bulunmuyor. Karakteri yarattığımızdan itibaren oyuna kullanabileceği tüm silahları öğrenmiş olarak başlıyor, ve bu silahları doğru düzgün kullanabilmek için pratik yapıp skill artırması gerekmiyor.

{c} 3. Reforging by bòne

4.0 ile göreceğimiz bir yeni özellik "Reforging". Şehirlerdeki "Reforger" lar aracılığıyla herhangi bir itemimizin üstündeki Secondary Statlardan birini (ya da Spirit'i) %40 azaltarak, o itemin üzerinde bulunmayan bir diğer Secondary Stat'ı aynı miktarda ekleyebiliyoruz.Resimde gördüğümüz üzere Haste Rating'in %40 ı Mastery Rating'e dönüştürülmüş. Unutmadan söyleyelim ki, 4.0 ile Mastery Rating edinmenin tek yolu Reforge etmek.

Reforge sayesinde fazlalık olan statlarımızı azaltıp, yerine daha çok ihtiyacımız olan statlar koyabiliyoruz.

{d} 4. Glyph Sistemi by bòne

Buraya tıklayarak resmin gerçek boyutunu görebilirsiniz.

Oyuna WotLK ile eklenen özelliklerden biri olan Glyphler de değişimden nasibini alıyor. Major ve Minor glyph'lerin yanına artık bir de "Prime Glyph"ler ekleniyor. Gelin hangi tür Glyph'in ne işe yaradığına bakalım:

Prime Glyph
En sık kullandığınız skillerinize doğrudan % olarak katkı sağlıyor, güçlendiriyorlar.

Örneğin:
[Glyph of Lightning Bolt] = Lightning Bolt hasarını %4 artırıyor.
[Glyph of Templar's Verdict] = Templar's Verdict hasarını %15 artırıyor.

Major Glyph
Bazı skillerimize faydalar sağlıyor. Bu faydalar doğrudan damage ya da heal olarak değil, o skillin kullanışlılığını ve yaradığı işi değiştiriyor.

Örneğin
[Glyph of Chain Lightning] = Chain Lightning fazladan 2 kişiye vuruyor, fakat %10 az hasar veriyor.
[Glyph of Evocation] = Evocation büyünüz süresi boyunca %60 health de dolduruyor.

Minor Glyph
Tamamen eğlence amaçlı, veya kullanmak için malzeme gerektiren büyülerinizin ücretini azaltmaya yönelik glyphler.

Örneğin
[Glyph of the Monkey] = Polymorph büyünüz düşmanı bir maymuna dönüştürüyor.
[Glyph of Unburdened Rebirth] = Rebirth büyünüz malzeme gerektirmiyor.

Glyphlerin türlerindeki değişikliğin yanı sıra, kullanılış biçimleri de değişiyor. Eskiden olduğu gibi çantamızdaki "Glyph" itemini harcayıp onun etkisini kazanmak yerine artık Glyph'leri tek seferliğine kalıcı olarak öğreniyoruz ve istediğimiz zaman / istediğimiz kadar kullanabiliyoruz. Fakat artık eskisi gibi Glyph'leri istediğimiz gibi çıkaramıyoruz, bu işlemi yapmak için özel "dust" lara ihtiyacımız var, ve bu itemi de inscriptionlardan temin edeceğiz.

{e} 5. Ödül Sistemi by Thigrai

4.0'ın getireceği yeniliklerden biri de gear almakta kullandığımız dövizler alanında görülecek. Oyunda bugüne kadar binbir türlü amblem ve rozetle cebelleşmek zorunda bırakıldık, Blizzard şikayetlerimizi duymuş olsa gerek, zira artık Puan sistemi geliyor. Yeni ek paketimizde toplamda dört adet puan türü olacak (PvE için iki, PvP için iki tane), yeni bir tier çıktığında yeni birimler eklemek yerine üst-seviye puanlarımız, alt-seviye puanlarımıza eklenecek ve üst-seviyeli puanlarımızda bir nevi sıfırlamaya gidilecek. Bu da kanımca haksız rekabeti ortadan kaldıracaktır. Puan türleri açıklamalarıyla birlikte aşağıdadır:

PvE

Justice Puanları -- Alt-seviye, kolayca elde edilebilen PvE puanları. Ne kadarına sahip olabileceğiniz sınırlı, ne hızla toplayabileceğinize ise bir sınırlama uygulanmıyor. Genellikle Dungeon'lardan kazanılıyor, şu anki Emblem of Triumph gibi yani.
Valor Points -- Üst-seviye, eldesi biraz daha zor PvE puanları. Ne kadarına sahip olabilecğeiniz sınırlı, ne hızla toplayabileceğinize ise haftalık bir sınırlama uygulanıyor. Dungeon Finder ile yapacağınız Heroiclerin ilkinden elde ediliyor, bir de Raid bosslarından düşüyor, şu anki Emblem of Frost gibi yani.

PvP

Honor Puanları -- Alt-seviye, eldesi kolay PvP puanları. Ne kadarına sahip olabileceğiniz sınırlı, ne hızla toplayabileceğinize ise bir sınırlama uygulanmıyor. Çoğu PvP aktivitesinden elde edilebiliyor.

Conquest Puanları -- Üst-seviye, eldesi biraz daha zor PVE puanları. Ne kadarına sahip olabilecğeiniz sınırlı, ne hızla toplayabileceğinize ise haftalık bir sınırlama uygulanıyor. Rated Battleground ve Rated Arena sistemlerinden kazanılıyor. Şu anki Arena Puanları gibi.

Çarşamba günü etkinleştirilecek olan 4.0 yamasıyla beraber ceplerimizdeki bütün Frost ve Triumph Emblemleri, Justice Puanlarına dönüştürülecek, bunun dışındaki PvE birimleri ise golda çevrilecek. Arena puanı, Honor puanı, arta kalan Battleground birimleri, Stone Keepers Shard, Venture Coin ve Spirit Shard gibi PvP birimleri ise yeni geliştirilecek olan Honor Puanlarına dönüştürülecek.

Üst-düzey puanlara haftalık bir sınır koyulduğunu belirttik, bunun nedeni ise oyuncuları monotonluk hissinden kurtarmak istenmesidir. Bu sınırlama sayesinde düzenli raid yapan oyuncu, günlük heroiclerini es geçerek bile Valor puanı kasabilecek -- Battleground seven oyuncular ise Arenaya bulaşmak zorunda hissetmeyecektir kendini.

{f} 6. Raid Lock Sistemi by Thigrai

Bildiğiniz üzre Cataclysm ile beraber 10 ve 25 kişilik Raidler aynı Lockout'u paylaşacak, bu da oyuncuları biraz kısıtladığı için olsa gerek, Blizzard Esnek Raid Lock Sistemini geliştirmiş. 4.0 yamasıyla birlikte Icecrown Citadel ve Ruby Sanctum raidlerinde göreceğimiz bu sistem neymiş, ne değilmiş bir inceleyelim.

Esnek Raid Lock Sistemi, oyuncuların Raid büyüklüğüne veya belli bir Raid grubuna değil de, Bosslara kilitlenmenizi sağlıyor. Yani her hafta, herhangi bir Raid'i tek bir kere kesebileceksiniz ve bunu yapma biçiminiz esnetilecek. Yani Çarşamba 10 kişi Marrowgar veya Lady kestikten sonra Perşembe 25 kişi Fester ve Rot kesecek Cuma ise yine 10 kişi LK kesebileceksiniz. Her raid bir dövüş listesine sahip olacak ve dövüşlere kilitleneceksiniz. Mesela ICC 12 dövüşlük listeye sahip olacak. Eğer Lord Marrowgar'ı 10 kişilik bir Raid ile keserseniz o hafta için Lord Marrowgar'a kilitlenmişsiniz demektir, kendisini tekrar dönüp de 25 kişilik bir Raid ile kesemezsiniz.

Başka bir değişiklik de progress halindeki bir Raid'a girdiğinizde kilitlenmeyecek olmanız. Mesela ICC de 4 boss kestiniz. Sonra o gece işiniz çıktı gruptan çıktınız. Ertesi gün ilk 6 bossu kesen bir gruba katıldınız, eğer Profesörü de keserseniz listenizde 7 boss kesilmiş görünecek. Ancak Profesörü 10 kere deneyip kesemeden gruptan çıkarsanız yine 4 boss listenizde olacak, yani wipe yiyerek kilitlenmeyeceksiniz. Ek olarak Chat penceresine raid durumunu linkleyebilme özelliği ekleniyor. Bunun sayesinde adam arayan kişilerin kaç boss kesmiş olduğunu takip edebilirsiniz.

Sisteme bir örnek daha vereyim. Diyelimki guildiniz 25 kişilik ICC için Çarşamba, Perşembe ve Cumartesi günlerini belirliyor. Çarşamba, ilk dört boss kesiliyor. Perşembe 5 kişi gelemiyor. O zaman Raid lideriniz iki tane 10 luk grup oluşturabiliyor ve iki grup da Perşembe günü Rotface, Festergut, Blood Council, ve Valithria Dreamwalker'ı kesebiliyor. Cumartesi günü yine 25 kişiyi toplayabilmeniz durumda ise Professor Putricide, Queen Lana’thel, Sindragosa ve The Lich King'i hep beraber kesebiliyorsunuz.

Şu ana kadar yazdıklarım Normal zorluğundaki Raidler için geçerlidir. Heroic Raidler için bazı kısıtlamalar mevcut. Eğer 10/25 kişilik bir Raid, herhangi bir boss'u Heroic zorluk seviyesinde keserse, orada bulunan tüm oyuncular Heroic progress'ini ancak o Raid ile devam ettirebilirler. Eğer 25 kişilik Raidiniz ICC'nin ilk dört boss'unu Heroic zorlukta indirirse, ertesi gün 2 tane 10 kişilik raid olarak aynı yerden devam edemezler. Heroic zorlukta bir boss kesmiş başka bir Raid'e de katılamazsınız. Ancak, diyelimki Heroic Raid yaparken elektrikleriniz gitti ve Raid grubunuz sizin yerine başkasını bulup Progress'ini ilerletti, o zaman Normal zorlukta olması şartıyla herhangi bir Raid'a katılıp boss kesmeye devam edebilir ve böylece en azından haftalık Puan kotanızı doldurabilirsiniz.

{g} 7. Interface Değişiklikleri by Thigrai

Karakter Penceresi

Pencerenin iki bölmesi var, biri karakter modeli ve gear slotlarını içerirken, diğeri ise statlara ev sahipliği yapıyor. Karakteriniz için önemsiz olan statları gizleyebiliyor, dilerseniz stat bölmesini tamamıyla görünmez kılabiliyorsunuz. Ayrıca "skills" sekmesi başka bir yere taşınmış bulunmakte, diğer sekmelerde herhangi bir değişiklik yok.Spellbook

Spellbook da baştan aşağı yenilenmiş olarak karşımıza çıkıyor. Her büyünün sadece tek bir rankı var artık. Ek olarak Spellbook aracılığı ile açılmamış yeteneklerinizin hangi seviyelerde öğrenilebildiğini de görebilmenizi sağlayacak şekilde tasarlanmış spellbook.Meslekler Penceresi

Meslekler artık spellbook'unuzun bir sekmesi olarak karşımıza çıkıyor. Bu arayüz gayet kullanışlı olmuş diyebiliriz, meslek takibini oldukça kolaylaştırıyor.Crafting Penceresi

Mesleğinizin crafting penceresi de ihmal edilmemiş. Birkaç şey daha anlamlı yerlere taşınmış, ek olarak arama motoruna birkaç tane filtre eklenmiş. Bunlardan birisi olan "has skill up" sayesinde, mesela, skill atlatan craftları filtreleyebiliyoruz.

Buraya tıklayarak resmin gerçek boyutunu görebilirsiniz.

Trainer Penceresi

Diğer pencereler ile uyumlu görünmesi için burası da değiştirilmiş. Her skilli sadece bir kere öğrendiğimiz, ve skiller ranklara sahip olmadığı için eskiden alışık olduğumuz dağınık Trainer penceresinden eser yok. Herşey olabildiğince derli toplu ve sade görünüyor.

Buraya tıklayarak resmin gerçek boyutunu görebilirsiniz.

PvP Penceresi

Honor ve Arena puanlarına yapılan değişikler, PvP penceresine de el atılmasını zorunlu kılıyordu. Artık çok daha kullanışlı bir PvP penceresine sahibiz.

Buraya tıklayarak resmin gerçek boyutunu görebilirsiniz.

Minimap

Minimap'a gelen yeniliklerden en göze çarpanı, artık birden fazla şeyi "Track" edebilmemiz! Bir de Görevlerinizin bulunduğu yeri gösteren küçük bir ok eklenmiş, bu da çok kullanışlı.Spell Procs Alert

Artık özel bir büyünüz tetiklendiğinde karakterinizin çevresinde oluşacak görseller bulunuyor oyunda. Power auras eklentisini kullanmış oyunculara tanıdık gelecek olan bu yeni özellik sayesinde proc (tetiklenme prensibiyle çalışan skiller) takibi oldukça kolaylaşacak. Mage sınıfı bu yeni arayüzden nasibini Brain Freeze, Hot Streak, Fireblast ve Fingers of Frost gibi proclardan alırken, en az faydalanan sınıflar Rogue ve Shaman olarak göze çarpıyor.

Buraya tıklayarak resmin gerçek boyutunu görebilirsiniz.

Buraya tıklayarak resmin gerçek boyutunu görebilirsiniz.

YAZININ ORJİNALİ: Kapsamlı 4.0 Rehberi
Under Creative Commons License: Attribution
♠Vค❼є isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
40, kapsamlı, rehberi


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557