Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Teknoloji > Sosyal Medya > Yandex
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Yandex Yandex arama motoru hakkındaki herşey.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 26 Mart 2012, 13:59   #1 (permalink)
Death Surgeon

Hüseyiи. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 02 Ağustos 2011
Nerden: Karanlıklardan..
(Mesajlar): 8.363
(Konular): 2017
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 403423
Aldığı Beğeni: 1926
Beğendikleri: 2408
Ruh Halim: Huzurlu
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 1
Oscar Ödülü 
Standart Yandex CEO'su Arkady Volozh: Yandex'le seçme özgürlüğünüz var

Yandex CEO'su Arkady Volozh, "Kiril alfabesi kullanılmayan ilk ürünü Türkiye için geliştirdik. Bizim için de çok yeni bir çalışmaydı ve büyük başarı oldu. Türkiye'yi tercihimizin sebebi, biz Türkiye'yi kendimize çok yakın görüyoruz. Birbirimizi çok iyi anlıyoruz. Türkiye'deki kullanıcıların artık Yandex'le seçme şansı var. Çok az ülke böyle bir arama özgürlüğü ve çeşitliliğine sahip." dedi.Geçtiğimiz yıl Türkiye'ye giren Rusya merkezli arama motoru Yandex, geçen süre içinde Türkiye'de internet kullanıcılarına sunduğu farklı hizmetlerle dikkat çekti. Google'ın Türkiye'ye sunmadığı Panorama adlı sokak görüntüleri hizmetiyle ilk anda dikkat çeken Yandex, şimdi de arama sonuçları üzerinden milyonlarca şarkıyı ücretsiz dinletmeye başladı. Yandex'in Türkiye web portalının Eylül 2011′de hizmete açıldığını hatırlatan Yandex CEO'su Arkady Volozh, "Kiril alfabesi kullanılmayan ilk ürünü Türkiye için geliştirdik. Bizim için de çok yeni bir çalışmaydı ve büyük başarı oldu bizim için. Türkiye'yi tercihimizin sebebi, biz Türkiye'yi kendimize çok yakın görüyoruz. Birbirimizi çok iyi anlıyoruz. 35 milyon internet kullanıcısı var ve her sene yüzde 68′lik artış gösteriyoruz. 4 milyardan fazla Türkiye internet sayfası var. Çok az ülkede bu kadar dilde web sayfası bulabilirsiniz İnsanlık için yeni bir sayfa açtık. Türkiye'deki kullanıcıların artık Yandex'le seçme şansı var. Çok az ülke böyle bir arama özgürlüğü ve çeşitliliğine sahip." dedi.

TÜRKİYE'DE GÜNLÜK 100 BİN ZİYARETÇİSİ VAR

Türkiye'de günde 100 bin kullanıcının Yandex'i ziyaret ettiğini belirten Volozh, "Türkiye'de Comscore raporlarına göre ayda 1.2 milyon tekil ziyaretçi Yandex'i kullandı. Yandex tarihinde ilk defa Rusya dışında bir ülkede Türkiye'de geliştirme ekibi kurduk. Türkiye'de 50 yazılımcı uzmanımız çalışıyor. 100 uzman da sırf Türkiye için programlama sistemleri hazırlıyoruz. Türkiye'de harita servisi veren bir şirket satın alabiliriz. Yellow Pages benzeri bir servis verebiliriz. Türkiye'de daha çok yeni servisler açmamız gerekiyor. Onlarca danışma ve yardım ürünlerimiz olacak Türkiye piyasasında." şeklinde konuşuyor.

YASALARA UYGUN DAVRANIYORUZ

Ankara'daki MİT Müsteşarlığı merkezinin bulunduğu sokak görüntülerinin Yandex Panorama servisinde yer almasından MİT'in duyduğu rahatsızlıkla ilgili haberler üzerine Yandex CEO'su Arkady Volozh, şunları söyledi: "Yandex'te verilen bütün fotoğraflar ve çekimler alınan yasal izinlerle yapılmıştı. MİT sanıyorum bu süreci değiştirmek istiyor. Sistem değişirse biz de yeni sisteme uygun olarak faaliyetlerimize devam edeceğiz. Biz çalıştığımız bütün ülkelerde devletlerin koyduğu kurallara uygun hareket ediyoruz. Türkiye'de resmi süreçlere göre, resmi izinlere göre çalışacağız. Türkiye'de vergi ödeyeceğiz. Şu ana kadar her hangi bir ihlalimiz ve ciddi bir itiraz gelmemişti. Türkiye'de her hangi bir insan sokakta dolaşırken fotoğraf çekebilir. Biz de bunu yaptık. Duvarların içine girmedik, gereksiz bir şey yapmadık. Harita konusuna büyük önem veriyoruz. Bizi bir harita şirketi olarak da görebilirsiniz. Canlı trafik bilgisi en çok kullanılan servislerimizden biri. Rusya'da trafik hizmetimiz çok kullanılıyor. Türkiye'de de trafik ciddi bir sorun ve bu servis Türkiye'de de bu servisimiz yoğun kullanılıyor."

15 YILDIR CEVAP VERİYORUZ

Yandex'in misyonunu "bütün sorulara cevap vermek" olarak açıklayan Yandex CEO'su Arkady Volozh, "Haberler, hava durumu, bloglarda ne var. Neler konuşuluyor. İstanbul'daki trafik durumu nedir, hangi sokakta ne kadar trafik var. Biz Rusya'da 15 yıldır sorulara cevap veriyoruz. Avrupa'nın en büyük internet şirketiyiz. Dünyada beşinci büyük arama motoruyuz." diyor. Yandex'te halen 3500 kişinin çalıştığı bilgisini veren Volozh, "Rusya, Ukrayna, Kazakistan, Beyaz Rusya,, ABD, Tayvan, Tayland, İsviçre ve Türkiye'de ofislerimiz var. Dünyada kullanıcılarca tanınan 6 arama teknolojisinden biriyiz." şeklinde konuşuyor.

GOOGLE'DAN ÖNCE KURULDUK

Volozh, "1996′da Çek Cumhuriyeti'nde kurulan Seznam, 1997′de Rusya'da kurulan Yandex, 1998′de ABD'de kurulan Google, 1999′da Kore'de kurulan Naver, 2001′de kurulan Çin'de Baidu ve 2009′da ABD'de kurulan Bing arama motoru bulunuyor. Biz Google'dan bile daha önce kurulduk. Bugün dünyada küresel çapta faaliyet gösteren 3 arama motoru var. Google, Yandex ve Bing. Bing, küresel çapta iddiası olan bir arama motoru değil. Bunu Türkiye'deki arama sonuçlarından da görebilirsiniz." diyor.

HEDEFİMİZ KÜRESEL OLMAK

Kuruldukları 2009 yılında küresel bir arama motoru olma hedefini koyduklarını ifade eden Volozh, sözlerine şöyle devam etti: "Yandex'le bir arama yaptığı zaman bir Rus vatandaşı dünyadaki tüm sonuçları görebiliyor. Bu ürün Yandex.ru'ya ek olarak sunduğumuz bir başka servis. Biz bu hizmeti Türkiye'de de kullanıyoruz. Arama pazarında yüzde 60 payımız var. Günde 150 milyon sorgulama yapılıyor. 2001′den itibaren biz Rusya'nın lideriyiz, Google ise Rusya'da ikinci konumda. Rusya'da ayda 46 milyon tekil ziyaretçimiz var. Ziyaretçilerin yüzde 47′si Yandex'i bilgisayarlarında açılışı sayfası olarak kullanıyor. 270 bin reklam verenimiz, yüzde 51 çevrimiçi reklam payımız var. Yandex.Direct servisimizde günde 23 milyon kişi reklamlarımızı görebiliyor."

CİRO HEDEFİ 1 MİLYAR DOLAR

Geçen sene yüzde 40 daha artışla 622 milyon dolar gelir elde ettiklerini belirten Yandex CEO'su Arkady Volozh, bu yıl içinse 1 milyar ciro hedeflediklerini söylüyor. Volozh, 2000 yılnda 70 bin dolar gelirimiz vardı, bu yıl 1 milyar dolara ulaşacağız. Piyasa değerimiz 7.8 milyar dolar şeklinde konuşuyor.

ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ YETMİYOR

Rusya'da ciddi bir eğitim sektörü oluşturduklarını, genç uzmanları yetiştirdiklerini ifade eden Yandex CEO'su Arkady Volozh, "Teknik eleman, mühendis ve programcı yetiştirme çok güçlü Rusya'da. Biz de üniversitelerden itibaren eleman seçiyoruz. Ancak Rusya'da üniversitelerden mezun olanların bizim için yeterli olmadığını gördük ve artık kendi personelimizi kendi okulumuzda yetiştiriyoruz. Akrabalarım beni arayıp, çocuklarımı bu okula nasıl vereceklerini soruyor. İlgi gören kaliteli bir eğitim veriyoruz." diyor.

REKLAM SİSTEMİ GELİYOR

Google Adsense benzeri, internet yayıncılarına gelir sağlayacak reklam servisinin Türkiye'de açılması konusunda ise Yandex şimdilik beklemeyi tercih ediyor. Şirketin CEO'su Volozh, "Yandex reklam sistemini devreye almak için, Türkiye'de arama piyasasında yüzde 10 pazar payına ulaşmayı bekliyoruz. Reklam hizmetimizin yeterli bir izleyicisine sahip olması ve reklam verenler için cazip hale gelmesi bekleniyor. 1 yıl içinde Yandex Reklam Servisi devreye girecek." şeklinde konuşuyor.

E-POSTA KUTUSU SINIRSIZ

Elektronik posta servisiyle 8 senedir sınırsız e-posta hizmeti verdiklerini ifade eden Volozh, "1 sene önce e-postalara eklenebilecek dosya sınırını da kaldırdık. İsterseniz bir filmi bile Yandex Mail ile arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz." diyor. Trafik kameralarından trafik bilgisi alan ilk firma olduklarını hatırlatan Volozh, "Kendimize ait bir anti-spam teknolojisi kullanıyoruz. Web arama, video, görsel arama, haberler, e-posta, hava durumu, çeviri, saat, Yandex Mobil, Haritalar, Trafik, Özel Arama servisleri sunuyoruz. Twitter'la yaptığımız anlaşma sonucu, arama sonuçlarında Twitter yazışmaları anlık olarak görülebiliyor." şeklinde konuşuyor.

Alıntıdır.

"Yürekten sevdiğin bir insan varsa, bir kişi olsun yeter,
hayatın kurtulmuş demektir…"
1Q84 - Haruki Murakami


Hüseyiи. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
arkady, ceou, seçme, var, volozh, yandex, yandexle, özgürlüğünüz


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557