Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Kültür & Sanat > Biyografi > Yazarlar
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 25 Nisan 2012, 07:53   #1 (permalink)
Ee Sonra ?

.SuяLч. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 05 Ağustos 2011
Nerden: Kıbrıs
Yaş: 26
(Mesajlar): 12.985
(Konular): 3475
Renkli Para : 28612
Aldığı Beğeni: 89
Beğendikleri: 13
Ruh Halim: none
Takım :
Standart Nedim Uçar Biyografisi,Nedim Uçar Hayatı,Nedim Uçar Kimdir?

(D. 1 Şubat 1945), şair, yazar. Üçü İngilizce’ye de çevrilen toplam on şiir kitabı vardır. Yurt içinde ve dışında edebiyet ödüllerine lâyık görülmüştür.

Cumhuriyet Edebiyatı döneminde, halk edebiyatı ölçüsü, uyağı, anlayışını kendi eserlerinde yansıttı. Şiirlerinde; ayrılık, özlem, sevgi, umut, umutsuzluk, yalnızlık gibi insancıl duygularını, doğayla kaynaştırarak sundu.

1945 Yılında Nevşehir ili Hacıbektaş ilçesi Köşektaş Köyü’nde doğdu. Ankara Polis Koleji ve Polis Akademisi’ni bitirdi. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi’ne devam etti. Anadolu Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi’nden mineraller, kıymetli ve yarı kıymetli taşlar ve tarihi eserler konusunda uzmanlık belgeleri aldı. Görevi gereği çeşitli illerde çalıştı. 1994 yılından beri de Emniyet Genel Müdürlüğü’nde 1.Sınıf Emniyet Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

Nedim Uçar ilk şiirlerini çocukluk yıllarında yazdı. İlahi aşkı, doğa ve insan sevgisini, gökyüzünün güzelliklerini ve güncel olayları konu aldı. Hece ölçüsünün pek çok çeşidini kullandı. Şair, şiirin evrensel bir dil ve bütün insanlığın, hatta kainatın ortak yapıtı olduğunu savunmaktadır.

Şair Nedim Uçar’ın şiirleri, yurt içinde ve yurt dışında basılan bir çok gazete, dergi, antoloji ve kitaplarda, ayrıca televizyon ve radyo programlarında yer aldı. Düzenlenen uluslararası, ulusal, kurumsal ve bölgesel nitelikli şiir, destan, hikâye, slogan, marş, güfte ve TSM dalındaki yarışmalarda 100’ün üzerinde derece ve ödül kazandı.

1993 yılında Dünya Sanat ve Kültür Akademisi’nin daveti üzerine Meksika, Amerika ve Kanada’da 14. Dünya Şairler Şölenine katıldı. 1994 yılında Şair Nedim Uçar’a Kaliforniya Üniversitesi WCP Akademi’since Çin Cumhuriyeti Taipei şehrinde Dünya Edebiyat Doktora diploması ve unvanı verilmiştir.

T.C. Milli eğitim Bakanlığının 1999 yılında komisyona hazırlattığı İlköğretim 8.Sınıf Türkçe kitabına Türkiye’m isimli şiiri ders konusu olarak girmiştir.

Nedim Uçar’ın şiirlerinden 200 tanesi Türk Sanat Müziği dalında, 2 tanesi Hafif Müzik dalında, 3 tanesi Çocuk Şarkıları dalında bestekarlarca bestelenmiş, ayrıca 5 şiiri de resmi marş olarak kabul edilmiştir. Ulusal ve uluslar arası düzenlenen şairler kongresi, seminer, sempozyum, bildiri ve şiir şölenlerine, radyo ve televizyon programlarına eserleriyle katılan şairin, 168 şiiri yabancı dile çevrilmiştir.

Şairin hayatı, kişiliği ve eserleri ile ilgili değişik üniversitelerce sekiz ayrı alanda tez hazırlanmıştır.

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nda okullara tavsiyeli kitabı olan ve T.C. Kültür Bakanlığı’na bağlı kütüphanelerde kitapları bulunan Dr. Nedim Uçar’ın elinde kendisine ait 2000’in üzerinde şiir ve belgesel nitelikli kitap olabilecek dokümanlar mevcuttur.

Eserleri:

Şiir Kitapları:
Öksüz (1974), Yağmurla Geliyorum (1991), Yıldızlar Düşer Avuçlarıma (1992), Gül Kurusu Akşamlar (1992), Göz Kırpan Yıldızlar (1992), Gün Işığında Zaman (Türkçe, İngilizce 1993), Dünya Bir Dostluk Bahçesi (Türkçe, İngilizce 1993), Titreyen Sular (Türkçe, İngilizce 1993), Yeşil Vadilerde Akşam (2000).

Pembe Dizi Kitabı
Onlar Niçin Üşümediler (1992)

Polisiye Kitabı
Dizelerle Nasreddin Hoca Hikayeleri (1992)

Sinema Eserleri
Gecenin Kartalları (1992), Huzur Polis Karakolu (1993), Huzur Çıkmazı (1994), Bir Gün 24 Saattir (1995)

Üye Olduğu Sanat, Kültür ve Edebiyat Kuruluşları

İLESAM: Türkiye İlim ve Edebiyat Eserleri Meslek Birliği, Asıl üye, Bölge Başkanı.
MESAM: Türkiye Musiki Eserleri Sahipleri Meslek Birliği, Asıl üye
WCP: World Academy Of Art And Culture (Dünya Sanat ve Kültür Akademisi), Asıl Üye
Türkiye Yazarlar Birliği : Asıl Üye
İnternational Poetry Review: (Dünya Şairler Konseyi), Konsey Üyesi
Eskişehir Şairler Birliği: Asıl üye

Aldığı Ödüller ve Dereceleri:
1. 1964 – Hürriyet Gazetesi Genç Şairler yarışmasında “Sel Eyledi” isimli şiirle 2.’lik ödülü. Ankara.
2. 1989 – Türkiye Diyanet Vakfının düzenlediği Nat–ı Şerif yarışmasında “Seninle Başlar” isimli şiirle yayın ödülü. Ankara.
3. 1989 – Uluslar arası Yunus Emre şiir yarışmasında “hamsi
” isimli şiirle mansiyon ödülü. Eskişehir.
4. 1990 - Uluslar arası Yunus Emre şiir yarışmasında “Kalplerdeki Yunus” isimli şiirle büyük ödül. Eskişehir.
5. 1990 - Uluslar arası Karacaoğlan şiir yarışmasında “Bir Selam” isimli şiirle 2.’lik ödülü. Adana.
6. 1990 – Devlet Bakanlığının düzenlediği Türk Sanat Müziği çocuk şarkıları yarışmasında Sn.Hüseyin ERBAY’ın bestelediği “Köroğlu” isimli eserle mansiyon ödülü. İstanbul.
7. 1990 - Devlet Bakanlığının düzenlediği Türk Sanat Müziği çocuk şarkıları yarışmasında Sn. Fethi Karamahmutoğlu’nun bestelediği “Bir Sevgidir Yunus” isimli eserle mansiyon ödülü. İstanbul.
8. 1990 – Polis Okulları için yazdığı marşın Hasan Soysal tarafından bestelenmesi ve Emniyet Genel Müdürlüğünce resmi marş olarak kabul edilmesi. Ankara.
9. 1991 – Türkiye Radyo Televizyon Kurumunun düzenlediği Türk Sanat Müziği şarkı yarışmasında Sn. Faruk ŞAHİN’in bestelediği “Dilek Ağacı” isimli eserle mansiyon ödülü. Ankara.
10. 1991 – Müzik Magazin Dergisi tarafından ayın şairi seçilmesi. İstanbul.
11. 1991 – Olay Haber Gazetesinin düzenlediği şiir yarışmasında “Yunus Sevgisi” isimle 1.’lik ödülü. İstanbul.
12. 1991 - Dünya Yunus Emre Sevgi Yılı nedeniyle düzenlenen Uluslar arası şiir yarışmasında “Yunus Var” isimli şiirle 1.’lik ödülü. Eskişehir.
13. 1991 – Polis Koleji için yazdığı marşın Sn. Hasan SOYSAL tarafından bestelenmesi ve Emniyet Genel Müdürlüğünce resmi marş olarak kabul edilmesi. Ankara.
14. 1991 – Uluslar arası Karacaoğlan şiir yarışmasında “Karacaoğlan Destanı” isimli şiirle 1. mansiyon ödülü. Adana.
15. 1992 – “Dizelerle Nasrettin Hoca Hikayeleri” isimli kitabın T.C.Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulunca okullara tavsiye kararının alınması. Ankara.
16. 1992 – T.C.Kültür Bakanlığının Kitap Okuma Yılı nedeniyle düzenlediği yarışmada “Bir Kitap Okumak” isimli şiirle jüri özel ödülü. Ankara.
17. 1992 – TRT’nin düzenlediği Türk Sanat Müziği Çocuk Şarkıları yarışmasında Sn. Hüseyin ERBAY’ın bestelediği “Adı Nedir Çocuklar” isimli eserin repertuara alınması kararı. Ankara.
18. 1992 – Ana Sanat Dergisinin düzenlediği güfte yarışmasında “Yarın Çok Geç Olabilir” isimli şiirle mansiyon ödülü. İstanbul.
19. 1993 – “Onlar Niçin Üşümediler” isimli roman kitabının T.C.Kültür Bakanlığınca kütüphanelere alınması kararı. Ankara.
20. 1993 – Üsküdar Musiki Cemiyetinin düzenlediği Türk Sanat Müziği Güfte yarışmasında “Mektubun Gül Kokuyor” isimli şiirle mansiyon ödülü. İstanbul.
21. 1993 – “Dizelerle Nasrettin Hoca Hikayeleri” isimli kitabın T.C. Kültür Bakanlığınca kütüphanelere alınması kararı. Ankara.
22. 1993 – Dünya Sanat ve Kültür Akademisinin 14. Dünya Şairler Kongresi için Meksika ve Amerika’ya davet edilmesi ile törenlere katılma onayının verilmesi ve Şairler Kongresine katılma. Meksika.
23. 1993 – TRT Kurumunun Düzenlediği Güfte Yarışmasında “İlk Mektup” isimli eserle mansiyon ödülü . Ankara.
24. 1993 - Uluslararası Altın Koza Şiir Yarışmasında “Bosna’ya Ağıt” isimli şiirle mansiyon ödülü. Adana.
25. 1993 – Kaliforniya Üniversitesine bağlı “WCP” Akademisince “Özgürce Sevmek” isimli onur ödülü. Meksika.
26. 1993 – Meksika ve Amerika’da okunan şiirler ve sunulan bildiriler sonunda Dünya Şairler Kongresi Yönetim Kurulu tarafından Dünya Edebiyat Doktorasına aday gösterilmesi. USA.
27. 1993 - Uluslar arası Altın Koza Şiir Yarışmasında “Vatan Destanı” isimli şiirle yayın ödülü. Adana.
28. 1993 - Emniyet Genel Müdürlüğünce Sn.M.GÖÇMEN’in bestelediği “Polis Akademisi Marşı” isimli eserin resmi marş olarak kabulü. Ankara.
29. 1993 - Türk Sanat Müziği dalında bestelenen 24 eserin TRT repertuarına alınması. Ankara.
30. 1993 – Uluslararası İznik Göl Akşamları şiir yarışmasında “İznik’te Gün Batımı” isimli şiirle 1.mansiyon ödülü. İznik.
31. 1994 – “International Poetry Review, London” Kültür ve Sanat Hareketi İdari Konseyi üyesi seçilmesi. Londra – İngiltere.
32. 1994 - Dünya Sanat ve Kültür Akademisince 15. Dünya Şairleri Kongresi için Çin’e davet edilme kararı. Çin Cumhuriyeti.
33. 1994 – WCP “World Acedemy Of Arts And Culture” Dünya Sanat ve Kültür Akademisi Üst Kurulunca 15. Dünya Şairleri Kongresinde, Çin – Taiwan Taipe’de “Dünya Edebiyat Doktorası diploması ve unvanın törenle verilmesi. Taiwan Çin.
34. 1995 – Türk Standartları Enstitüsü Marş Yarışmasında “TSE Marşı” isimli şiirle 2.’lik ödülü. Ankara.
35. 1995 – TBMM.’nin kuruluşunun 75. yılında düzenlenen Ulusal Egemenlik Destanı Yarışmasında “Ulusal Egemenlik Destanı” isimli şiirle 5.’lik ödülü. Ankara.
36. 1995 – Polis Teşkilatının Kuruluşunun 150. Yılında Sn.Prof.Dr. Hikmet ŞİMŞEK’in bestelediği “150. Yıl Marşı” isimli eserin İçişleri Bakanlığınca kabulü. Ankara.
37. 1995 – Türk Hava Kurumunun Türk Havacılığını özendirmek amacıyla düzenlediği Anı Yarışmasında “Dünü Yaşadığım Gün” isimli eserle 3.’lük ödülü. Ankara.
38. 1995 – Tema Vakfının, Erozyonla Mücadele konusunda açtığı slogan yarışmasında “Toprak Varlıktır, Erozyon Darlıktır” sloganı ile 3.’lük ödülü. Ankara.
39. 1995 – Gramofon Müzik Ödülleri Güfte Yarışmasında “Gözlerin Bağlar” isimli şiirle 2.mansiyon ödülü. Adana.
40. 1996 – T.C. Kültür Bakanlığı ve TRT’nin Dede Efendi Yılı nedeniyle düzenlediği beste yarışmasındaSn.Faruk ŞAHİN tarafından bestelenen “Kardelen” isimli eserle mansiyon ödülü. Ankara.
41. 1996 – Türk Hava Kurumunun Türk Havacılığını özendirmek amacıyla düzenlediği hikâye yarışmasında (Mavi Sevda) isimli eserle mansiyon ödülü. Ankara.
42. 1996 - International Poetry Review “International Şairler Konseyi’nin” düzenlediği şiir yarışmasından (World Une Garden) isimli eserle Dünya Sevgi ödülü. İngiltere.
43. 1997 – Kahramanlık, Şehitlik ve Vatan Savunması ile ilgili şiir yarışmasında “Türkiyem” isimli şiirle 1. mansiyon ödülü.Ankara.
44. 1997 – 2. Ulusal İnsan konulu şiir yarışmasında “Onurlu İnsan” isimli şiirle 2.’lik ödülü. Hacıbektaş.1997 – Hacıbektaş’ta düzenlenen 2.Ulusal İnsan Şiir Yarışmasında “İnsan” isimli şiirle 3.’lük ödülü. Hacıbektaş.
45. 1997 – Malatya konulu şiir yarışmasında “Malatya” ve “Yeşil Malatya” isimli iki şiirle basım ödülü. Malatya.
46. 1997 – 10 Kasım Atatürk’ü anma törenlerindeki şiir okuma yarışmasında “Atatürk”isimli şiirle mansiyon ödülü. Eskişehir.
47. 1997 – Toprak ve Çevre konulu iir yarışmasında “Toprağın Dili” isimli şiirle kitaba girme ödülü. Ankara.
48. 1998 – Kırıkkale İl Gazetesi Valilik ve Üniversite tarafından düzenlenen destan yarışmasında “Bosna Destanı” isimli şiirle 2.’lik ödülü. Kırıkkale.
49. 1998 – T.C.Bakanlığının Atatürk ve Devrimleri isimli şiir yarışmasında “Atatürk” isimli şiirle 2.mansiyon ödülü. Ankara.
50. 1998 – Nevşehir Gazeteciler Cemiyetinin düzenlediği şiir yarışmasında “İnsanlık Nerde”isimli şiirle jüri özel ödülü.Nevşehir.
51. 1998 – Türkiye Şairler ve Yazarlar Derneğinin düzenlediği şiir yarışmasında “Yazdırma” isimli şiirle 1.’lik ödülü. İstanbul.
52. 1998 – Diyanet Çocuk Dergisinin Düzenlediği hikâye yarışmasında “Bir Yudum Su” isimli eserle jüri özel ödülü. Ankara.
53. 1998 – Türkiye Bestekarlar Derneğinin açtığı güfte yarışmasında “Dağ Rüzgarı” isimli şiirle 2.’lik ödülü. İstanbul.
54. 1998 – T.C. Kültür Bakanlığının düzenlediği Atatürk ve Devrimleri şiir yarışmasında “Atatürk ve Devrimleri” isimli şiir ile mansiyon ödülü. Ankara.
55. 1998 – Ünye Belediyesi’nin düzenlediği güfte ve beste yarışmasında Sn. Hüseyin ERBAY’ın bestelediği “Ay Işığı Ünye’de” isimli şarkı ile 3.’lük ödülü. Ünye.
56. 1998 – Antalyaspor Kulüp Başkanlığının düzenlediği marş yarışmasında “Antalyaspor Marşı” isimli şiirin finale kalması. Antalya.
57. 1998 – Osmanlı İmparatorunun kurucusu Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Bayramının 717. yılı nedeni ile düzenlenen şiir yarışmasında “Söğüt Türk’ün Doğuşudur” isimli şiirle 1.mansiyon ödülü. Söğüt.
58. 1998 – Atatürkçü Düşünce Derneği ve Unesco’nun düzenlediği Hasan Ali Yücel şiir yarışmasında “Savaşın Adını Barış Koydular” isimli şiir ile 3.’lük ödülü. İstanbul.
59. 1998 – Cumhuriyetin Kuruluşunun 75. yılı ve Ankara’nın Başkent oluşunun yıl dönümü nedeni ile açılan şiir yarışmasında “Bir Başkent’in Doğuşu” isimli şiirle 2.’lik ödülü. Ankara.
60. 1999 – Aşık Veysel’i anma şiir yarışmasında “Şarkışla’dan Bir Selam” isimli şiirle 2.mansiyon ödül. Ankara.
61. 1999 – Şehit Aileleri Derneğinin düzenlediği şehitlik konulu şiir yarışmasında “Ben Şehidim” isimli şiirle 2.’lik ödülü. Balıkesir.
62. 1999 – Diyanet İşleri Başkanlığının düzenlediği çocuk şiirleri yarışmasında “Mevlana” isimli şiirle mansiyon ödülü. Ankara.
63. 1999 – Anadolu Simav Dergisinin düzenlediği şiir yarışmasında “Saçlarında Yıldızlar” isimli şiirle mansiyon ödülü. Simav.
64. 1999 – T.C.Milli Eğitim Bakanlığının Komisyona hazırlattığı İlköğretim 8.Sınıf Türkçe Kitabına “Türkiye’m” isimli şiiri ders konusu olarak alınmıştır. Ankara.
65. 2000 – Kırıkkale Üniversitesi Marşı yazımında mansiyon ödülü. Kırıkkale.
66. 2000 – Hacıbektaş Veli’yi anma şiir yarışmasında “Özgür Düşünce” isimli şiirle 3.’lük ödülü. Hacıbektaş.
67. 2000 – Deprem ve İnsan konulu şiir yarışmasında “Hüzün Artığı” isimli şiirle mansiyon ödülü. İstanbul.
68. 2001 – Çağrı Dergisi’nin düzenlediği şehir güzellemesi yarışmasında “İl İl Türkiye’m” isimli şiirle mansiyon ödülü. Ankara.
69. 2000 – Anadolu Simav Dergisinin düzenlediği serbest daldaki şiir yarışmasında Yalnızlık isimli şiirle 2.lik ödülü.
70. 2001 – Uluslararası Hacıbektaş Veli’yi anma şiir yarışmasında “Laik Düşünce”isimli şiirle mansiyon ödülü. Hacıbektaş.
71. 2001 – T.C.İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğünce ; Ulusal ve Uluslararası alanda yaptığı edebiyat çalışmaları, aldığı ödül ve başarılardan dolayı Emniyet Genel Müdürü Sn.Doç.Dr.Turan GENÇ tarafından şilt ve onur ödülü. Ankara.
72. 2001 – Giresun konulu şiir yarışmasında “Giresun’da Gün Batımı” isimli şiirle 1.’lik ödülü. İstanbul.
73. 2001 – T.C. Kültür Bakanlığının Tüm Ozanlar Birliğinin müşterek düzenlediği Ankara konulu şiir yarışmasında “Başkent Ankara” isimli şiirle 2.’lik ödülü. Ankara.
74. 2002 – Simav Anadolu Sanat ve Kültür Dergisinin düzenlediği şiir yarışmasında “Bosna Gerçeği” isimli şiirle 2.’lik ödülü. Simav.
75. 2002 – Müzik Eserleri Meslek Birliği, MESAM tarafından açılan güfte yarışmasında “Kirpiklerin Sinemde” isimli eserle 2.’lik ödülü. İstanbul.
76. 2002 – Göller Yöresi Yazarlar ve Şairler Derneği’nin düzenlediği Isparta konulu şiir yarışmasında “Gün Işığı Isparta’da” isimli şiir ile 2.’lik ödülü. Isparta.
77. 2002—Isparta’da açılan şiir yarışmasında “Dost Bakışı Yitirdim” adlı şiirle Gül Birlik 1.lik ödülü Isparta.
78. 2002 – Sn.Tuncay Yalım’ın bestelediği “Polis Radyosu Marşı” Radyonun açılış söz ve müziği olarak kabul edilmesi. Ankara.
79. 2002 – Amasya Belediyesinin düzenlediği yarışmada Sn.Hüseyin ERBAY’ın bestelediği “Amasya” isimli eserle Amasya Altın Elma ödülü. Amasya.
80. 2002 – Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanı Sn. Zeynel Abidin AYHAN tarafından Dünya ve Türk Edebiyatına katkılarından dolayı onur ödülü.Ankara.
81. 2002 – “Bingöl’de Dört Mevsim” isimli şiir Bingöl Valiliğince İl Yıllığına alınması Bingöl.
82. 2003 – Bursa’da düzenlenen şiir yarışmasında “Yeşil Bir Sevdadır Bursa” adlı şiiriyle Ahmet Hamdi Tanpınar kitap ödülü. Bursa.
83. 2003 –Orhangazi Belediye Başkanlığının düzenlediği “Bursa Yeşili” adlı şiir ile Ahmet Hamdi Tanpınar kitap ödülü.Bursa.
84. 2003 - Simav Anadolu Dergisi’nin düzenlediği şiir yarışmasında “Nerdesin” isimli şiirle 2.lik ödülü.Simav.
85. 2003 –Darende Somuncu Baba şiir yarışmasında “Seher Vakti” isimli şiirle 2.lik ödülü.Malatya.
86. 2003-Sn. Hikmet OKUYAR tarafından düzenlenen Karadeniz şiir yarışmasında “Karadeniz Sevdası” isimli şiirle 1.lik ödülü. İstanbul.
87. 2003-Konya Beykonak Yedinci Yirce tarafından düzenlenen çevre konulu yarışmada “Barış Savaş ve Doğa” isimli şiirle 1.lik ödülü.Konya.
88. 2003-Göller Bölgesi Yazarlar ve Şairler Derneğinin düzenlediği şiir yarışmasında “İstanbul’un Fethi” isimli şiirle 1.lik ödülü.Isparta.
89. 2003-Kütahya Şiir Sevenler Derneği’nin düzenlediği şiir yarışmasında taşlama dalında “Yıkıldı” isimli şiirle 2.lik ödülü.Kütahya.
90. 2003-Kütahya Şiir Sevenler Derneği ve Tunç Bilek Belediyesi’nin düzenlediği şiir yarışmasında koçaklama dalında “Süphan Dağı” isimli şiirle 3.lük ödülü.Kütahya.
91. 2003-Kütahya Şiir Sevenler Derneği ve Tunç Bilek Belediyesi’nin düzenlediği şiir yarışmasında ‘Gönül Üstüne” isimli şiirle 2.lik ödülü.Kütahya.
92. 2003-Söke Yazarlar Derneği ile Sarızeybek Dergisi’nin düzenlediği Atatürk konulu yarışmada “Dahi Atatürk” isimli şiirle Sarızeybek ödülü. Söke-Aydın.
93. 2004-Altın Elma Anaokulu’na ait yazdığı “Haydi İleri” isimli şiirin, okulun resmi marşı olarak bestelenmesi ve kabul edilmesi. Çankaya-Ankara.
94. 2004-Güvenlik Fakültesi’nin alt birimi olan Polis Meslek Yüksek Okullarında Polis Akademisi için yazdığı şiirin resmi marş olarak kabul edilmesi. Ankara.
95. 2004-Sivaslılar Derneği tarafından düzenlenen Sivas konulu şiir yarışmasında “Sivas Türküsü” isimli şiir ile 2.lik ödülü. Eskişehir.


.SuяLч. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
biyografisi, hayatı, kimdir, nedim, uçar


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557