Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  



"Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Müzik > Yerli Şarkı Sözleri
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Yerli Şarkı Sözleri Yerli Şarkı Sözlerini bulabileceğiniz ve paylaşabileceğiniz bölümdür.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.



veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 06 Nisan 2013, 16:14   #1 (permalink)
Eugène
Misafir Üye
Eugène - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
(Mesajlar): n/a
(Konular):
Renkli Para :
Aldığı Beğeni:
Beğendikleri:
Ruh Halim:
Standart Kargo - Şarkı Sözleri



1990' lı yıllar Türkiye' de pop müzik patlamasının yasandığı yıllardır, ancak 1993 yılında Türkiye' de rock müzik rüzgarları esmeye başlamıştır. Kiminle mi? Tabii ki Kargo ile. Çıkardıkları ilk albüm "Sil Baştan" ile pop müzigin prim yaptığı günlerde başarılı rock parçalarına imza attılar, ancak albümün beklenen satışa ulaşmaması grup içinde bir takim problemlere yol açtı ve grupta dağılmalar başladı.

1994 yılında Kargo' dan geriye sadece grubun kurucusu Selim ve bas gitarcısı Mehmet Şenol Şişli kalmıştı. Selim ve Mehmet gruba yeni üyeler arayışına girmişlerdi çünkü amaçları Kargo grubunu, aralarına katacakları yeni üyelerle, en güzel yerlere taşımaktı. Aynı yıl içerisinde gruba konservatuar öğrencisi olan Serkan Çeliköz klavyeci olarak dahil oldu. Bunu takiben Burak Karataş' ın gruba davulcu olarak dahil olmasıyla geriye bir tek yer boş kaldi, o da solist kontenjanı idi. Bir aksam bir barda dinledikleri ve sesini çok begendikleri Koray Candemir solist kontenjanının rakipsiz adayı idi. Koray' ın solistlik teklifini kabulü ile albüm çalışmalarına start verdiler.

Takvimler 1996 yılını gösterdiğinde, Türkiye radyo ve televizyonlarında ortalığı adeta kasıp kavuran bir rock parçası yayınlanmaya başladı Bu parçanın adı "Yüzleşme" idi. Yüzlerce pop müzik parçası arasından başarıyla sıyrılan Yüzleşme, listelerde bir numaraya kadar yükselip uzun süre yerini kimseye kaptırmadı. Özellikle gençlerin beğenisini kazanan Yüzleşme, 96 yazının Kargo şarkılarıyla hareketli geçeceğinin sinyalini veriyordu. Bu sinyal, albümün diğer hiti "Son Defa"' nin yaz ortasında kliplenmesi ile gerçeklik kazandı. Müzik piyasasında bir rock grubunun da başarılı olabileceği üçüncü klibin çekildiği "Adımı Çağır" parçasından sonra kanıtlanmış oldu.

Kargo parçalarının Tv ve radyolarda sık sık yayınlanması grubun geniş bir hayran kitlesi kazanmasına ve albüm satışlarının olumlu şekilde etkilenmesine neden oldu. Böylece Kargo, ilk albümde yasadıkları sıkıntılara "Yarına Ne Kaldı" albümü ile nokta koymuş oldu. Artık önlerinde hayranları ile seyahat edecekleri uzun bir müzik yolculuğu vardı.

1997 yılının Nisan ayında merakla beklenen ikinci albüm "Sevmek Zor" piyasaya çıktı. Albümün ilk klip parçasi "Şairin elinde" idi. Şairin Elinde, ilginç sözleri ve başarılı klibi ile en az Yüzleşme kadar ses getirdi. Sevmek Zor albümündeki her parça farklı bir duyguya ev sahipliği yapıyordu. Aldatma, kırgınlık, kayboluş gibi temaların büyük bir başari ile işlendiği parçalar, Kargo fanları tarafından çok sevildi. Albümün ikinci klibi, 97 Temmuzunda, "Sen Her Zaman" isimli parçaya geldi ve bu klip de Kargo fanı olsun olmasın bir çok insan tarafından çok beğenildi.

1997 yılında ikinci albümünde çıkmasıyla ilk albümde olduğu gibi başarılı konserler vermek üzere bir turneye çiktilar ancak plak ve organizasyon şirketinin başarısız organizasyonu, Kargo' nun hayal ettiği konserleri verememesine yol açtı. Bu da, her ne kadar iyi bir satış rakamına ulaşmış olsa da, ikinci albümde Kargo' nun duraksamasına neden oldu.

Kargo, plak şirketine duymuş olduğu kızgınlıgı yaptıkları müzik ile dile getirmek istiyordu. 97 yılının son aylarında stüdyoya girerek üçüncü albümlerini hazırlamaya başladılar.

1998 yılının Haziran ayında Yalnızlık Mevsimi piyasaya çıktı. İlk klip, rock ile alaturka müziğin çok başarılı bir şekilde harmanlandığı "Arabik Fahişe"' ye geldi. Bu parça, Kargo fanlarının yanısıra, underground cephesinden büyük bir destek gördü. Üçüncü albüm çok basarılı çalışmaların olduğu bir albümdü, fakat plak şirketi ikinci klibin çekimini bir türlü gerçekleştiremiyodu. Bu durum albümün unutulmasına neden olacakken, Kargo plak şirketini değiştirdi ve hemen albümün en önemli hitlerinden "Kalamış Parkı"' na basarılı bir klip çekildi. Bu klibin bir de özelliği vardi. Kalamış Parkı ' nin klibi, Kargo tarihinde ilk kez slow parçaya çekilmiş bir klipti. Dogu Batı kültürünün farklılığını anlatan "Boğaziçi"' ne çekilen ve çok başarılı görüntülerin bulunduğu üçüncü klibin ardından Kargo, Türk müzik piyasasında önemli bir yerde olduğunu ve Avrupa standartlarında bir grup olduğunu kanıtlamış oldu. Yalnızlık Mevsimi adından da anlaşılacağı üzere yalnızlık duygusunun her yönüyle işlendiği bir albüm oldu. Yalnızlığın yanı sıra doğu batı kültürünün sentezi ve bu sentezin getirdiği sosyal sorunlar da bu albümde başarılı bir şekilde irdelenmişti.

Üçüncü albümün diğer albümlerden bir farkı vardı. İlk kez albüm kapağında, Kargo kendi resmini kullanmamıştı ki bu cesaret gerektiren bir davranıştı. Onlar bu albümde parçaların ne kadar iddialı oldugunu albüm kapağında izledikleri politika ile kanıtladılar. Yalnızlık Mevsimi albümü gerek sözleri, gerek müziği, gerekse klipleri ile Kargo' nun müzik geçmisinde ve kariyerinde ulaştığı en yüksek nokta oldu.

1999 yilinda bas gitarcı M.Ş.Ş'nin askerde olması nedeniyle albüm çıkarılmadı. 2000 yılının Mart ayında Kargo dördüncü albümleri "Sen Bir Meleksin" ile müzik piyasasina iki yıllık bir aradan sonra tekrar merhaba dedi. 4' üncü albüm diğer albümlere göre gerek sözler gerekse müzik açısından daha soft bir albüm olmuştu. Bunun en büyük nedeni ise, Kargo'nun 2'inci ve 3'üncü albümde plak şirketiyle yaşadıkları sorunların ardından rahat bir döneme giriş yapmaları idi. Sen Bir Meleksin albümünün diğer albümlere göre daha akustik ve soft bir albüm olusu, hayran kitlesini yaş ortalamasının artmasına neden oldu. Bu albümle Kargo' yu orta yaş ve üzerinde olan insanlar da severek dinlemeye basladi. Sen Bir Meleksin albümünün ilk klip parçasi "Renklerin İçinde" oldu. Bu klibi takiben konser ve bar programlarinin favori parçası olan, Kargo'nun ilk elemanları ile çıkardıkları Sil Baştan albümünde de yer alan "Yanımda Sen olmayınca" 'ya klip çekildi. Yanımda Sen Olmayınca' nin yanısıra, ilk Kargo albümü olan Sil Baştan' ın o dönemin büyük hiti olan "Yıllar Sonra" sarkısını da Koray'ın güzel yorumuyla dinlemek bu albümde mümkün oldu. Yıllar sonra yeni haliyle kliplenince Kargo tarihinde iki defa klip çekilen ilk şarkı ünvanını da kazandı. Dördüncü albümün çıkmasıyla Kargo muhteşem sahne performansını konser ve bar programlarında sahneleme fırsatını bir kez daha yakalamış oldu. Efes Dark sponsorluğunda verdikleri konser turnesi, aynı zamanda Kargo'nun Efes Dark reklamlarında yer alması ve özel bir CD çıkarmasıyla daha da renklendi.

Sen bir meleksin albümünün büyük başarısına rağmen Kargo üyelerinin artık kendi özel projelerine zaman ayırmalarının vakti gelmişti. Hayranlarına "Best of Kargo" albümü ve remikslenerek sunulan "Ayrılık Şarkısı" ile bir süreliğine veda ettiler. Ara dönemlerinde Koray ilk solo albümü "Sade"' yi yayınladı ve aynı zamanda Ferzan Özpetek tarafindan çekilen "Cahil Periler" filmi ile beyazperde de, gerek seslendirdiği ve rol aldığı reklam filmleriyle, gerekse de sunuculuğunu yaptığı "Sing Your Song" yarışma programı ile ekranlardan sevenlerine ulaştı. Selim ve Serkan ise, Aslı ile başladıkları prodüktörlük çalışmalarını tam gaz sürdürdüler, Mister No, Tarık, Aslı ve Yalın akla ilk gelen isimlerden. Burak da, baterisiyle bazı sanatçılara destek verdi. MŞŞ ise bu dönemde iki kitap yazıp, yeni projesi olan Biraderler grubu üstünde çalıştı.

2003 yılında yeniden albüm çıkarma üstünde konuşan grup elemanları olumlu karara varılması ile 2004 yılının başında albüm kayıtları başladı. Fakat çesitli nedenler yüzünden kendi bireysel projelerini gerçekleştirmek isteyen MŞŞ, bu albüme katılmamaya karar verdi. Athena grubundan ayrılan Canay Cengen ile albüm kayıtları ve konserlerde kendilerine destek vermesi için anlaşan Kargo, yoğun tempolu çalışmaları sonucunda "Ateş ve Su" adlı albümleri ile 2004 Mayıs ayında tekrar sevenleri ile buluştu.

Türkiye' de genç elemanlardan oluşan ve alternatif olarak çıkan ilk rock grubu olarak nitelendirebileceğimiz Kargo, birçok genç rock sanatçısı ve gruplarına yol açarak Türkiye' de rock müziğin bugüne gelmesinde ilk adımı attı. Yeni çıkan grup ve kişilere yardımları ile de rock müziğin gelişmesine ne kadar önem verdiklerini ispatladılar. Kargo' ya bizlere ve Türk müzik piyasasına böyle bir fırsat verdikleri için sonsuz teşekkürler.

80ler
Sen kaplan gözüsün sen hala bakire
Gece gözlük takarken ayın her çekiminde
Sen mutlu cumalar sen yıkmış duvarları
Aşka girme şifresi yok kralın daha kraliçesi

Oyun mu var ki saklambaçtan başka
Ne güzel bu bu 80 ler
Anlatır beni liste başı şarkı
Ne güzel bu 80 ler

Sen tatlı tatilsin sen hisli kırılgan
Bazen çekip giderken yenilmezsin o tadından

Oyun mu var ki saklambaçtan başka
Ne güzel bu bu 80 ler
Anlatır beni liste başı şarkı
Ne güzel bu 80 ler

Adımı Çağır
Sabah erken gün başlıyor kapıcı gazetemi bıraktı takvimden bir yaprak daha çay sohbetleri yaklastı adalardan bir esinti anılardan bir pencere göç eden kuşlar sessiz ama herkes bir şey söyluyor ihtiyacin varsa bana adımı çağır benim aşk yabacılaştırdı ayırdı ikimizi sudaki balıklar bile kıskanır olmuştu bizi geceleri yaktığımız ateş ulaşırdı yıldızlara bitmeyen sevişmeler ısıtırdı içimizi ihtiyacin varsa bana adımı çağır benim adımı çağır benim adımı çağır benim benim benim benim benim benim benim benim benim

Ağlama Değmez Hayat
Rüya gibi her hatıra
Her yaşantı bana
Ne bulduysa kaybetti
Gönül aşktan yana
Ömür çiçek kadar narin
Bir gün kadar kısa
Ağlama değmez hayat
Bu gözyaşlarına
Ağlama değmez hayat
Bu gözyaşlarına
Her damla yaş oyuk oyuk
İz bırakır kalbimde
Hayat şarap gibidir
Keder de var neşe de
Ömür çiçek kadar narin
Bir gün kadar kısa
Ağlama değmez hayat
Bu gözyaşlarına
Ağlama değmez hayat
Bu gözyaşlarına...




  Alıntı
Alt 06 Nisan 2013, 16:15   #2 (permalink)
Eugène
Misafir Üye
Eugène - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
(Mesajlar): n/a
(Konular):
Renkli Para :
Aldığı Beğeni:
Beğendikleri:
Ruh Halim:
Standart

Al Bu Şarkı Yine Senin Olsun
Al bu gözler , yine senin olsun
Al bu kalbim, yine senin olsun
Al bu sözler, yine senin olsun
Al bu eller, yine senin olsun
Ben senin kölenim
Sen benim efendim
Al bu şarkı yine senin olsun
Dans et benimle...
Dans et benimle...

Arabic Fahişe
Ben arabic fahişeyim, iyi öpüşür dans ederim
Suda yaprak, içki masasında mezeyim
Anam, babam bulmasın beni bilinmesin bedenin dili
Ben oryantal fahişeyim
Aklın değil, etin peşindeyim
Ben arabic fahişeyim ,ıslağım, suyum, terim
İstenince gider, bırakınca gelirim
Ruhum; Tibet'li rahip kentin loş caddelerinde
Kalbim; kuduz bir köpek Pasteur'un dizlerinde
Yersiz, yurtsuz fahişe
Dertsiz, dilsiz fahişe
Suçsuz arabic fahişe için
Dünden oryantal çal!
Cola, dolar senin olsun
Bana rakı, şıra ver
Adidas, nike senin olsun
Bana kuruş, lira ver!

Aşk Acısı
Saygı duyarım sevgiye
Tek bir kurşun atmadım
Su taşırım çöllerden
Aşka yenildim işte

Ağır konuştular çok
Taşla boğaziçinde
Dipte göz kırpıp balıklara
Gel buna yenil işte

Aşk acısı kalp ağrısı
Durmaksızın durmaz sızı
Aşk acısı kalp ağrısı
En anlamsızın en anlamsızı

Seve seve seni seve seve
Hislerim aleyhimde
Her haliyle yüzün hayalimle
Korktum hayaletinle

Çin in ordan bir yerden
Bu kalbi canlı getirdim ben
Çok daha çaba harcadım
Yüzümü seversin diye

Aşk acısı kalp ağrısı
Durmaksızın durmaz sızı
Aşk acısı kalp ağrısı
En anlamsızın en anlamsızı

Seve seve seni seve seve
Hislerim aleyhimde
Her haliyle yüzün hayalimle
Korktum hayaletinle

Seve seve seni seve seve
Hislerim aleyhimde
Her haliyle yüzün hayalimle
Korktum hayaletinle

Vuruldum ay,ay
Yenildim ay ay
Yaralıyım ay
Ay ay ay ay

Seve seve seni seve seve
Hislerim aleyhimde
Her haliyle yüzün hayalimle
Korktum hayaletinle

Seve seve seni seve seve
Hislerim aleyhimde
Her haliyle yüzün hayalimle
Korktum hayaletinle




  Alıntı
Reklam Alanı
Alt 06 Nisan 2013, 16:15   #3 (permalink)
Eugène
Misafir Üye
Eugène - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
(Mesajlar): n/a
(Konular):
Renkli Para :
Aldığı Beğeni:
Beğendikleri:
Ruh Halim:
Standart

Aşk Olunca
Yepyeni bir gün sensiz
Yepyeni bir yaşam mı bu?
Yepyeni bir ben sensiz
Yepyeni bir umut mu bu?
Yepyeni bir söz sensiz
Yepyeni bir yalan mı bu?
Yepyeni bir yol sensiz
Yepyeni bir kader mi bu?
Sen sen olunca
Ben ben olunca
Aşk olunca
Yepyeni bir yüz sensiz
Yepyeni bir oyun mu bu?
Yepyeni bir düş sensiz
Yepyeni bir suç mu bu?
Yepyeni bir renk sensiz
Yepyeni bir aşk mi bu?
Yepyeni bir kış sensiz
Yepyeni bir ölüm mü bu?

Ateş Ve Su
Kalbimdeki bu acı
Yüzüme yansıyor
Kankırmızı gökyüzü
Üstüme damlıyor

Etrafımda bir hüzün
Dalgası alıp gitmiş
Karbeyaz hayallerim
Kül olup bitmiş

İçimde bu
Alevler su
İsterler ki
Sönebilsinler

Ateş gibi bedenler
Birbirine kaynıyor
Beklenmedik bir anda
Beni de çağırıyor

Herşey çok anlamsız
Geliyor istemeden
Bu yangını ancak sen
Durdurabilirsin

İçimde bu
Alevler su
İsterler ki
Sönebilsinler

Ayrı Ayrı
İki ayrı şiir gibiyiz
Ayrılığı anlatan
İki ayrı nehir gibi
İki ayrı ada gibiyiz
Dalgalarla ayrılan
İki ayrı esir gibi
Sen şimdi kapat pencereni
Bak yıldızlara
Sabah gökyüzü kalacak
Bulutlar dağılınca
Sen al götür kendini
Sakın geriye bakma
Sabah yalanlar kalacak sana
İki ayrı gölge gibiyiz
Yanyana gelip geçen
İki ayrı sır gibi
İki ayrı inanç gibiyiz
Savaşlarla yıkılan
İki ayrı kavim gibi




  Alıntı
Reklam Alanı
Alt 06 Nisan 2013, 16:16   #4 (permalink)
Eugène
Misafir Üye
Eugène - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
(Mesajlar): n/a
(Konular):
Renkli Para :
Aldığı Beğeni:
Beğendikleri:
Ruh Halim:
Standart

Ayrılık Şarkısı
O gün konuştuk seninle
Yaşananların üstüne
O an bitmesin istedim
Senle son kez konuşmak
Dinledin beni sessizce
Unutmak çözüm değil
Kabullendin gizlice
Anlamak kolay değil
Seni almak isterdim, alamadım
Belki yorulduk, belki sıkıldık
Ağlamak çözüm değil, sonra utandık
Güçlü olmak isterdim, olamadım
Bu bir ayrılık şarkısı
Seninle kayboldu
Yazmak kolay değil
Duymaksa zor oldu

Ayrılmam
Sona ermekte günler seninle
Akşamlar böyledir hep sessiz
Eşyalar başka yerde ben bi yerde
Gölgen dolaşır gibi,sanki peşimde
Işıkları yakın nedir bu his
Yokluğunda sen de varsa sen bu evde
Ayrılmam..sarılırım hayellere
Ayrılmam..sevişirim özleminle
Ayrılmam..sarılırım hayellere
Ayrılmam..sevişirim özleminle
Hava ağır,sıkıntıda sokaklar
Sensin bu kaldırımlardaki bu iz
Alışmaya çalıştıkça,öfke gibi
Hasret büyüyor göğsümde
Sinsi sessiz..
Işıkları yakın nedir bu his
Yokluğunda sen de varsa sen bu evde
Ayrılmam..sarılırım hayellere
Ayrılmam..sevişirim özleminle
Ayrılmam..sarılırım hayellere
Ayrılmam..sevişirim özleminle

Bad'lik amiri
Dün gece senin hoşlandığın kadınla yattığımı sana nasıl anlatabilirim ?
Dün gece senin hoşlandığın kadınla yattığımı sana nasıl anlatabilirim ?
Soğuk bir rüzgar esti pencereme, tül perde genişledi
Şişti, odanın icine...Tıpkı bir balon gibi...Yayıldı...
Dün gece ona dokunduğumu sana nasıl anlatabilirim ?
Biraz şarap içtik..Ve bilirsin biraz dedikodu...
Aslında Chet Baker'ın bunla hiçbir ilgisi yoktu...
O ruj lekesi...Dağınık bir yatak..Sıcak bir gülümseme...
Bunlara katlanabilir misin ?
İnsanin kendisini önemsememesi; kendisinin kiralık katilidir .
Benciller ise yaşarlar...
Kimse suçlu değil aslında,
Bu sadece üçlü bir oyun,
Ama ben anlattığım için suçluyum, biliyorum..
Bir yılan gibi girdi evime, yanıma uzandı, kolumdan zehirledi beni..
Her öpüşü ılık bir ölümdü sanki...
Yağmuru damarlarımda hissediyordum,
Ellerim titriyordu, kusmak istiyordum, başım dönüyordu
Gözlerim kararmıştı !
Şimdi ben, zamanın beni sancıya mıhladığı yerdeyim, şimdi ben...
Söylememek, söylemekten daha dürüst bir davranıştır
( bütün gün burda sessiz sedasız evde oturdum )
Ve bu oyun üçlü oynanmaz
Sevgiyle yapılan hiç bir şey insana zarar vermez
( bir yerde bir kelebek uçuyordu )
Suçlu yok, yanlış var
( sus(?)tukça benim gerçekten içimden geçtiğini sessizce(?) nasıl izliyorduk ha ? )
Boşver, olmayanı arama..
( ay yansıyordu yatağa...yatağın kenarındaki parkelere )
( bir teleon geldi )
Sana gülümsemesi senin için hayat, benim içinse ölüm demek !
( o günü anlatan bir-iki telefon..chicago'da yalnız bir gece)
( sen hiç bilme bunu )
( dostum olabilirsin ..? )
Dün gece senin hoşlanıdıgn kadınla yattığımı sana nasıl anlatabilirim ?
( onun dışında sessizlik hakimdi )
Dün gece senin evleneceğin kadınla yattığımı sana nasıl anlatabilirim ?
Daha da önemlisi...Bunu kendime nasıl anlatabilirim ?
( bunu kendime nasıl anlatabilirim ? aahh nasıl !? )
( traş olmak için berbere çıktım..atıldım, aynaya bakmadan.. )
Bacaklarından süzülen kanlar, yere damlıyordu..
( Mc DOnald's dan bir menü söyledim )
İnan başka bir yalnız gece için, hiç bir açıklamaya ihtiyacım yok benim !
Aaaah !! Şimdi ben !! Zamanın beni sancıya mıhladığı yerdeyim !
( şimdi ben ) ( zamanın beni sancıya mıhladığı yerdeyim )
Aah şimdi been !! Zamanın beni sancıya mıhladığı yerdeyim !
( şimdi ben )
Aaaah şimdi beeen ! Zamanın beni sancıya mıhladığı yerdeyim !
Ölümle doğum arasında, o bilinmeyen bölgedeyim
( zamanın beni sancıya mıhladığı yerdeyim )
Aah şimdi been, zamanın beni sancıya mıhlaığı yerdeyim !! Gecee !!
Dün gece, senin evleneceğin kadınla yattığımı sana nasıl anlatabilirim ?
( bileklerimi keserek intihar etmeyi düşündüm )
Dün gece senin hoşlanıdığın kadınla yattığımı sana nasıl anlatabilirim ?
( onu(?) düşünmekten sıkıldım )
Ona dokunduğumu sana nası söyleyebilirim ?
( söyleyin !! )
( sss s**tir git(?), evet..) (03.35)
( bütün bir gün uzaklardaydım )
Onun eti, benim vücüdumun altında titrerken,
( elime jilet alıp, saçlarımı yavaş yavaş kazımaya başladım )
Neler düşündügümü sana nasıl açıklayabilirim ?
( açıklayabilirim..)
( delirdiğimi ya da ona yakın hissettiğimi düşünüyordum )
Teypte Cansever, ve onun tok sesi..
( niye düşünüyorum ! aoff )
( lanet olsun !! lanet olsun !! )
Tüm gücümü toplamıştım bütün bunları sana anlatmak için
Tam o sırada bana baktın, ve telefon acı acı inledi
( sessizce bir şey düşünememin delirmek olduğuna inanmaya başlamıştım )
Konuştuktan sonra bana şöyle dedin :
" Onun beni düşünmesi, buraya gelecek olması, daha doğrusu yanımda olması
( korkmuyorum..korkmuyorum... )
bana içten içe...Büyük bir mutluluk veriyor !!! "

(Söyleme ! Söylememek, söylemekten daha dürüstçedir ! Bunu Unutma !! )
Şimdi ben, zamanın beni sancıya mıhladığı yerdeyim ! )
(Söyleme ! Söylememek, söylemekten daha dürüstçedir ! Bunu Unutma !! )
Aah şimdi been, zamanın beni sancıya mıhladığı yerdeyim
( Unutmaa !! )
Gece inanılmayan bir dinin, ebedi misyoneridir bekleyenin gövdesi içinde !
( Unutmaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa !!!!!! )
Ve şimdi ben, doğumla ölüm arasındaaa o bilinmeyen bölgedeyim
(Söylememek, söylemekten daha dürüstcedir)
Aaah şimdi ben !! Zamanın beni sancıya mıhladıgı yerdeyim !!!
(Söylememek, söylemekten daha dürüstcedir, bunu unutma ! bunu unutmaa..)
Gel bunu beni, gel , gel kafir !
Gel hisset beni !
Gece inanılmayan bir dinin..Ebedi misyoneri bekleyenin gövdesi içinde..
Şimdi ben, zamanın beni sancıya mıhladığı yerdeyim..
Doğumla ölüm arasındaa..o bilinmeyen bölgedeyim...
( açlığa alışıyor insan, peki ya deliliğe alışabilir mi ? )
Şimdi ben, zamanın beni sancıya mıhladığı yerdeyim..Doğumla ölüm arasında..o bilimeyen bölgedeyim..
( gel..gel, bul beni..)
Şimdi sen !! sonsuz şeritli bir yolun...eennn sol tarafındasın...
Ve hızla ilerliyorsun...Huzura doğru ! Erdeme doğru !
( açlığa alışıyor insan ! peki ya deliliğe alışabilir mi ? )
Ama ben, zamanın beni sancıya mıhladığı yerdeyim
Tatlım ama ben, zamanın beni sancıya mıhladığı yerdeyim
Ölümle doğum arasında..O bilinmeyen bölgedeyim..
Gece.. ( gece ), inanılmayan bir dinin edebi misyoneri...
bekleyenin gövdesi içinde..
Gece bir sızıntı..kirletilmeyen insanlardan ve o benim içim...
benim gövdemin içinde...
Şimdi ben !!
Şimdi ben !!
Şimdi ben !!!!!
" Eğer bir yanlış yapacaksan, bari onu doğru yap ! "




  Alıntı
Alt 06 Nisan 2013, 16:16   #5 (permalink)
Eugène
Misafir Üye
Eugène - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
(Mesajlar): n/a
(Konular):
Renkli Para :
Aldığı Beğeni:
Beğendikleri:
Ruh Halim:
Standart

Bana Ruh Ver
Bana ruh ver bana özgürlük
Önce hükmet sonra üstünlük
Bana can ver ya da cansızlık
Önce tat ver sonra yanlışlık
Bana ruh ver bana güçsüzlük
Önce sev biraz sonra öksüzlük
Önce hisset beni: işte karanlık
Sonra yıprat beni: bu kez aydınlık
Nefretle an beni uzak tut kendinden
Bana aşk ver bana soysuzluk
Önce kin tut sonra huysuzluk
Bana ruh ver bana durgunluk
Bana yüz ver sonra mutsuzluk
Bana kan ver bana yorgunluk
Önce söz ver sonra suskunluk
Önce hisset beni: işte karanlık
Sonra yıprat beni: bu kez aydınlık
Nefretle an beni uzak tut kendinden

Ben Ve Dünya
Dünya bana gülümsedi, ona karşı dik durdum .
Onu bulmadan önce, hep kaybettim durdum.
Dünya beni kucakladı, ona karşı ezik oldum.
Bir çok insan arasında, kendimi arar buldum.
Bir gün gelir de ağlarsan ayna önünde
Beni hatırla vazgeçti benden tüm dünya!
Sen tuttun, ben bıraktım
Bu aşk bizi hep yaşattı
Ben tuttum sen bıraktın
Ateş bizi baştan yaratı
Dünya beni selamladı
Almadan önce ver diye - aşk önce acı verdi
Yalnız olmak onur diye
Tanrı bizi baştan yaratı

Bir Zamanlar (gece İle Günü Ayıran)
Yağmurlu bir gecede caddeler çok renksiz
Bir perde aralandı
gölgen sokağa sızdı
Bir fahişe köşede cöpçüye gülümsüyor
Yaşlı bir pianist tramvayı bekliyor
Gölgen beni izliyor...
Bir zaman bir mekan geceyle günü ayıran
Ne varsa benden kalsın gerimde
Kitaplarım, loş odam, kaçmalı bilinmeyene
Gölgen beni izliyıor...




  Alıntı
Alt 06 Nisan 2013, 16:17   #6 (permalink)
Eugène
Misafir Üye
Eugène - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
(Mesajlar): n/a
(Konular):
Renkli Para :
Aldığı Beğeni:
Beğendikleri:
Ruh Halim:
Standart

Boğaziçi
Hayat doğuda sessizlik suskunluk anlaminda batıda ise değerli bir taş sanki. Susmak doğuda erdem meziyet anlamında batıda ise değersiz bir hak gibi. Ayır bizi boğaziçi kurtar beni boğulmadan ayır bizi boğaziçi kutsa beni atlamadan Gülmek doğuda utanç kibir anlamında batıda ise doğal bir istek sanki, bilgi doğuda saygınlık itibar anlamında batıda ise paraya endeksli ayır bizi boğaziçi anlat bizi ayırmadan acı, ağrı ve sonsuz çile politikayla yok hiç bir dilde !

Boşver Sen Onları
Bir kez izin ver
Sen ve ben
Yarınlar çok geç inanmaya
Göreceksin kendini aşkın yanında
Yeniden benimle kaçsan sonsuza
Boş ver sen onları
Bize birşey kalmadı
Boş ver sen onları
Sensizlik olmadı
Denizler, gökyüzü
Sen ve ben son defa
Denizler, gökyüzü
Son bir defa

Bukalemun
Biri gibi olmak hiç olmadığım gibi bıktım yaşamaktan bir bukalemun gibi... Kim olduğumu bilme isteğ? gibi, kişiliğin sıkıcı yap boz karakteri, anlama isteği ne istediğimi bilme isteği...
Sorular sorunlar sorular ve cevaplar
Görme isteği; gerçekte kimim ben? Pis kokulu bir melek mi yada temiz bir günahkar gibi... Zaman; iyi bir dost gibi sinsice aldatan inanç; saklı bir hazine haritası olmayan... Anlama isteği, ne istediğini bilme isteği gibi...




  Alıntı
Alt 06 Nisan 2013, 16:17   #7 (permalink)
Eugène
Misafir Üye
Eugène - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
(Mesajlar): n/a
(Konular):
Renkli Para :
Aldığı Beğeni:
Beğendikleri:
Ruh Halim:
Standart

Çünkü Çok Zor
Bu soğuk yağmur, esen rüzgar
Bu anlaşılmazlık, incitmesin seni
Boş odalar, insanlar
Bu yalnızlık, ürkütmesin seni
Sınırlar var dudaklarda başlayan çok zor
Dikkat et kendine
Bu mutsuz günler, bitmez hüzün
Bu sessiz isyan, aldatmasın seni
Bu suskun yüzler
Sahte gülüsler, bu kargaşa
Hiç kırmasın seni
Bu sıcak eller, gizli anlaşma
Bu zamanlama, korkutmasın seni
Beni düşün bir de
Yalnız bir hayat, hep aynı sessizlik hep aynı...
Sınırlar var dudaklarda başlayan çok zor
Dikkat et kendine
Çünkü çok zor
İnan çok zor
Çünkü çok zor
Dikkat et kendine

Dur Gelir Bir An
Kelimelerin arasında
Yolun var, çıkasın yok

İçindeki sesi dinle
Yalanlardan kaçasın yok

Yaza sanki kış gibi
Başka pencereden bakasın yok

Kırdığın kalplerin
Hesabını sormadan isteğin çok

Dur gelir bir an
Çekilir duygular
Dur gelir bir an

Suçluluk duygusuyla

Arzuladığın herşeye
İsteğin var, yapasın yok

Kendini bulma yolunu
Sorasın var, sapasın yok

İlahi adelet diye birşey var
Senin haberin yok

Hayallerinin peşinden
Gitmekten başka çaren yok

Dur gelir bir an
Çekilir duygular
Dur gelir bir an
Hep olur zamansız

Dur gelir bir an
Çekilir duygular
Dur gelir bir an
Suçluluk duygusuyla

Elmas
Görgüsüz ve densiz
Bencil olmasaydın
O elmasları sana
Teker teker takmak isterdim

Kırmızı ve mavi
Moru olmasaydı
O elbiseyi sana
Beşer beşer almak isterdim

Bugüne kadar bana verdiğin sözler
Yokolup gittiler
Bugüne kadar sana aldığım şeyler
Yokolup gittiler

Görgüsüz ve densiz
İnatçı olmasaydın
O elmasları sana
Teker teker takmak isterdim

Bugüne kadar bana verdiğin sözler
Yokolup gittiler
Bugüne kadar sana aldığım şeyler
Yokolup gittiler

Kelimeler yetmez
Birer birer
Beni anlatmaya




  Alıntı
Alt 06 Nisan 2013, 16:17   #8 (permalink)
Eugène
Misafir Üye
Eugène - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
(Mesajlar): n/a
(Konular):
Renkli Para :
Aldığı Beğeni:
Beğendikleri:
Ruh Halim:
Standart

Eminönü Laleli
İnsan öylece sakin dururken içinde fırtınalar kopabiliyor
Cennet burada bu dünyadayken marsta su bulmaya çalışılıyor
Aah biz çaresizmiyiz
Aah biz çaresiz

Eminönü laleli olmadan deli bir çare bulunmalı
Bir yanlışlık olmalı oturup duşünmeli hata bulunmalı

Sandalyeye oturmak için bu ağacı kesmek zorunda mıyım
Bu aç kalbimi doyurmak için seni yok etmek zorunda mıyım
Aah biz çaresizmiyiz
Aah biz çaresiz

Eminönü laleli olmadan deli bir çare bulunmalı
Bir yanlışlık olmalı oturup duşünmeli hata bulunmalı

Eminönü laleli olmadan deli çıkış yolu bulunmalı
Bir yanlışlık olmalı oturup hesaplara bakmalı

İçimizdn biri çıkıp da bir gün gelir kurtarır bizi
Biliyorum umutluyum

Eminönü laleli olmadan deli bir çare bulunmalı
Bir yanlışlık olmalı oturup duşünmeli hata bulunmalı

Eminönü laleli olmadan deli çıkış yolu bulunmalı
Bir yanlışlık olmalı oturup hesaplara bakmalı

Çaresizmiyiz

Eskisi Gibi Olmaz
Aşka düştüm
Üstüne sevdim
Vur deyince öldürdüm
Gönül verdim
Kalbe doğdum
Hatrını saydım
Selam aldım
Selam verdim
Kal dediğin yerde kaldım
İyi, kötü
Bir hoş oldum
Ayağına geldim
Ağız yaptım
Şekle soktum
Para çektim
Arka çıktım
Yara açtım
Yaralandım
Cennetin kapısını açtım
Seni tutamasam,
Seni göremesem,
Seni tutamasam,
Sevemesem
Gördüklerimden sonra
Ah yaşamak var ya
Hiçbir zaman eskisi gibi olmaz
Gördüklerinden korkma
Ah mutluluk var ya
Hiçbir zaman eskisi gibi olmaz

Evetlerden Hayırlara
Bazen sinirli, bazen uysal
Bazen sesli, bazen sessiz
Biraz neşeli, biraz neşesiz
Bazen aşkla, bazen hayatla
Bazen guzel anlar gibi kısa
Evetlerden hayırlara
Yeniden başlıyoruz yarışa
Bazen çılgın biraz suskun
Sen ve bir tek ben
Yine yanyana
Bazen güzel anlar gibi kısa
Gerçek ne kadar acı olsada
Ölum bekler bizi hep sonunda




  Alıntı
Reklam Alanı
Alt 06 Nisan 2013, 16:20   #9 (permalink)
Eugène
Misafir Üye
Eugène - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
(Mesajlar): n/a
(Konular):
Renkli Para :
Aldığı Beğeni:
Beğendikleri:
Ruh Halim:
Standart

Fani Dünya
O dağların arkasına saklansan ne olur
Kendini hep suçlamaktan vazgeçsen ne olur

İnsanoğlu dönmüş durmuş istese de kaçamaz
Gerçeklerden, özlerinden, sözlerinden kaçamaz

Önce sen vardın
Bu fani dünyada
Korkma ne olur
Korkma burada

Karanlıkta yürümekten kaçmazsan ne olur
Beklemekten kim ölmüş ki sabretsen ne olur

Düşlerini kimler çaldı hepsi sende üzülme
Sesler ne der kalbindeki sesler ne der derinde

Önce sen vardın
Bu fani dünyada
Korkma ne olur
Korkma burada

Hiç olur mu mükemmel bir dünya hiç olur mu?
Hiç olur mu sensiz bir dünya hiç olur mu?

Farklı Rüyalar
Zaman hep senin yanında
Sıcak bir donukluk kanında
Onunla gelmiştin bana
Gözlerin hep uzaklarda
İlk kez gibi buluştunuz
Son kez gibi seviştiniz
Sen istersen sonu gelir
Hyatına bir yön verir
Farklı rüyalar gibi
Farklı dünyalar gibi
Mutsuzluğun ortasındasın
Ne yapsan da kurtulamazsın
Delirdi sen gittin diye
Bana ağladı, sordu yine
Cevapları hiç bulamadın
Neden, nasıl soramadın
Gerçeklerin arkasında
Çelişkiler var sonunda

Fırtına
Fırtına dinmek bilmedi bu gece
dışarıda yağmur içimde sen
cevapsız sorular arasındayım yine
zaman ilaç değil sensiz olmuyor
şimdi yanımda olsan
benimle kalsan sabaha kadar
uçsak gecenin ötesine seninle, korkmadan
ıslak sokaklarda gölgeler gibi
hayalin dansediyor düşlerimde...
sonsuz değil bitecek elbet bu fırtına
güneş ve sevgi bizi bekliyor
gecenin sonunda
biliyorum duyuyorsun kalbimin sesini
karanlığın içinde gözlerim sırdaşın...




  Alıntı
Alt 06 Nisan 2013, 16:20   #10 (permalink)
Eugène
Misafir Üye
Eugène - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
(Mesajlar): n/a
(Konular):
Renkli Para :
Aldığı Beğeni:
Beğendikleri:
Ruh Halim:
Standart

Gece Fanzini
Nefis bir sonbahar akşamında bir kere daha sizlerle birlikte olmanın derin mutluluğunu yaşıyoruz.
Ben kağan ve değerli arkadaşım mehmet bu nefis sonbahar akşamında bir kere daha sizlerle birlikte olmanın hazzı içerisindeyiz.
Godzi!!! godzi!!!
Disk sürücüm, disk sürücüm, bulamadım
Bulamadın mı?
Bulamadım
Deftere baktın mı?
Baktım, baktım
Hayat defterinde yok mu ismin godzi?
Yok, bulamadım. g'ye baktım bulamadım.
Godzi!
Söyle..
Godzi!
Söyle üstad?
Üzülünecek bir şey mi sence, bir insanın hayat defterinde isminin bulunmaması, ciddi bir şey mi?
Bilemiyorum. ama korkuyorum.
Korkma!
Korkuyorum.
Korkma!
Elimde değil.. elimde değil..
Ölümün olduğu yerde daha ciddi ne olabilir?
İstemek.. istiyorum
(Ölümün olduğu yerde daha ciddi ne olabilir?)
İstemek ve başarmak.. ne tuhaf sözcükler
Bu nefis sonbahar akşamında sizlerle bir kere daha birlikte olmaktan duyduğumuz derin hazzzhh

Geçmek Süresi
Hayatından çekip gitmek benim için zor oldu.
Her şey iyi olacak sanma, yanılmak gündelik oldu
Seni ezip gitmek, senin için zor olurdu.
Her şey iyi olacak sanma fedakarlık dost oldu.
İyi olur diye beklemek benim için zor olurdu.
Her şey kötü olacak sanma yaşanan en kötü buydu!
Düşünden bir ur gibi geçtim dilinden bir yara
Aklından bir sır gibi geçtim bugünden yarına...
Yalnızım cünkü... yalnızım çünkü...
Yalnızım çünkü razıyım !
'Yalnızım çünkü razıyım!'

Gözleri
Hiç bir şey uyaramaz
İçimizdeki sessizliği
Ne bir söz ne bir kelime
Hiç bir şey
Başka değil anlaşıyoruz böylece
Yaprağın daha bir yaprağa değdiği
O kadar yakın o kadar uysal
Elleri getirin elleri
Gözleri getirin gözleri
Bir şeye karşı koymaktır aşk
Salıverin iki tek gölgeyi




  Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
kargo, sözleri, şarkı


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli Sitemap



vBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557