Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Kadınca > Estetik ve Estetik Cerrahi > Yüz Estetiği
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Yüz Estetiği Kulak Estetiği, Göz Kapağı Estetiği, Yüz Germe, Boyun Germe, Kaş Kaldırma

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 28 Ağustos 2012, 17:54   #1 (permalink)
Hayatta kalmama yetecek kadar kötü biriyim ben aslında.


Afrodit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 06 Ekim 2011
(Mesajlar): 5.423
(Konular): 1787
Renkli Para : 126142
Aldığı Beğeni: 1035
Beğendikleri: 1017
Ruh Halim: Seytan
Takım :
Standart Yüz Estetiği Ameliyatı Yüz Estetiği Operasyonu

Yüz Estetiği ( Yüz Gençleştirme )

YÜZ GERME ( FACE LİFTİNG )

Kişilerin topluma yansıyan tarafı kuşkusuz yüzleridir. Bu yönü itibarı ile insanın genç ve dinlenmiş görünen, güzel bir yüze sahip olması, gerek özel gerekse iş hayatında mutlu ve başarılı olmasını sağlayacaktır. Çünkü insanlar birbirleri ile konuşmadan önce yüzlerini görür ve ilk yargılamayı ona göre yaparlar.

Yüz estetiği konusunda son yıllarda kaydedilen ilerlemeler sayesinde, tedaviler kolaylaşmış ve hastalar daha çabuk iyileşerek, normal yaşantılarına daha kısa sürede dönebilme imkanına kavuşmuşlardır. Yüz estetiği müdahaleleri ile yüzündeki istemediği ya da beğenmediği görüntüden kurtulup daha genç, daha güzel bir yüze sahip olan kişilerin, kendine olan güvenlerinin arttığı da bilinen bir gerçektir.

Yüz estetiğinde genç, dinlenmiş ve güzel görünümü sağlamaya yönelik yöntemler çok çeşitlidir. Bu yöntemleri ameliyatsız uygulamalar ve yüz estetiği ameliyatları olarak iki ana başlık altında toplayabiliriz. Ameliyatsız uygulamalar yağ dokusu ve dolgu maddesi enjeksiyonları, lazer tedavileri, botilinum toxin (Botox veya disport) enjeksiyonları, askı yöntemleri vb uygulamalardır. Ameliyatlı yöntem ise yüz germe ( face lift ) olarak bilinen tekniktir. Bazen sadece ameliyatsız yöntemleri uygulayarak güzel sonuç elde edilebilir. Ancak yüzde belirgin sarkma meydana gelmiş ise yüz germe ameliyatı yapılarak aşağı doğru sarkan dokuların eskiden olduğu orijinal yerlerine taşınması gerekir. Yüz germe ameliyatından istenilen sonucu elde etmek için bazen dolgu maddesi, yağ enjeksiyonu veya botilinum toksin ( botox veya disport ) uygulamalarını da ek olarak aynı seansta ya da 1 hafta 10 gün sonra yapmak gerekebilir. Bu nedenle yüz estetiği olmayı arzu eden kişilerin ameliyat öncesinde seçtiği plastik cerrahı tarafından çok dikkatli bir şekilde muayene edilip, ayrıntıların ve ek uygulamaların gerekip gerekmediği uzun uzun konuşulmalıdır.

Yüz germe ( Face lift ) ameliyatları:

Yüzü güzelleştirmek, gençleştirmek ve daha estetik bir görünüme kavuşturmak için yapılabilecek yüz germe ameliyatları değişik tekniklerle gerçekleştirilebilir. Bu ameliyatlar çoğunlukla genel anestezi ile yapılmakla beraber sınırlı girişimlerde ve sağlık sorunu olan ileri yaş hastalarda lokal anestezi ve sedasyonla da yapılabilir.

Yüz germe ameliyatlarını yapılan germe işlemine dahil edilen dokulara göre, kesilerin şekline göre, ya da yüzün bölümlerine göre faklı olarak sınıflayabiliriz.

Yüzün bölümlerine göre yüz germe ameliyatları

o Alın germe
o Orta yüz germe
o Boyun germe
o Tüm yüzün gerilmesi

Dahil edilen dokulara göre yüz germe ameliyatları

o Sadece deri dokusunun gerilmesi
o MACS lift
o SMAS yüz germe
o Kompozit yüz germe ( subperiosteal )

Kesilerin şekline göre yüz germe ameliyatları

o Bikoronal insizyon
o S- lift
o Kısa izli yüz germ
o Endoskopik yüz germe


Hastaya bu tekniklerden hangisinin uygulanacağına ve ek olarak dolgu, yağ enjeksiyonu veya botilinum toksin (Botox- Disport) uygulamasının gerekip gerekmediğine karar verebilmek için, hastayı görüp, muayene etmek ve beklentilerini tam olarak anlamak çok önemlidir.

Yüz estetiği uygulamalarında yüzü bir bütün olarak düşünürsek, yüzün bölümlerinin de ayrı ayrı değerlendirilmesi gerektiği açık olarak ortaya çıkmaktadır. Yüz germe ameliyatları yaparken göz kapaklarının da değerlendirilmesi ve aynı anda göz kapağı estetiğine ( Blefaroplasti ), kaşların kaldırılıp kaldırılmayacağına, dudakların dolgunlaştırılıp dolgunlaştırılmayacağına da karar vermek gerekir.

Endoskopik Orta yüz ve Alın germe - gençleştirme:

Yüz gençleştirme ameliyatlarında alın ile üst göz kapağını, alt göz kapağı ile orta yüz bölgesini, bir birinden ayırt etmeden değerlendirmek gerekmektedir. Son yıllarda endoskop kullanılarak çok daha küçük kesiler yapmak süretiyle, alın, göz kapakları ve orta yüze müdahale edilebilmektedir. Üst göz kapaklarındaki fazlalık derinin sebebi, aslında kaş ve alın düşüklüğü olabilir. Orta yüz ile de alt göz kapağı arasında keskin geçişler yerine, yumuşak geçişler sağlanırsa elde edilecek genç ve estetik görünüm çok daha güzel olacaktır. Endoskopik yüz germe ameliyatları; genellikle deri fazlalığı olmayan ancak, alnı ve orta yüzü yerçekimi etkisi ile aşağı doğru yer değiştirmiş 30-45 yaş arası kişilerde yapılmaktadır.

Saç içinden yaklaşık 1 cm lik birkaç küçük kesi yapılır, bu kesilerden görüntüyü ekrana aktaran bir teleskop ve ameliyatı yapmaya yarayan disektör girilerek alınj ve kaşlar kaldırılabilir. Orta yüz ameliyatı da ağız içinden yapılan 1 veya 2 cmlik bir kesiden yine endoskop yardımı ile girilip görüntüyü ekrana aktararak orta yüzü yukarı gererek veya kaldırark ameliyat tamamlanır. Orta yüz ameliyatı göz kapağı estetiği ( blefaroplasti ) için yapılan göz altı kesisi ile de yapılabilir, böylece ağız içinde hiç kesi yapılmamış olur. Endoskopik yüz germe en derinden yapılabilen yüz germe tekniğidir. Bu teknikte yüzdeki dokular kemik dokusu üzerinden ( subperiosteal plan ) serbestleştirilirler, böylece yüzdeki tüm dokular yukarı taşınabilir.

Endoskopik yüz germe ameliyatı klasik yüz germe ameliyatına göre daha kısa sürede, çok daha küçük kesiler ile yapılan bir ameliyattır. Fakat yaşlanan her yüz bu ameliyata uygun değildir. Dokuları sarkmış ancak deri fazlalığı olmayan 30 ila 45 yaş arası kişiler bu ameliyat için uygun adaydırlar. Deri fazlalığı olan kişilerde ise klasik yüz germe teknikleri uygulanmalı ya da bu teknikler endoskopik yüz germe ile kombine edilmelidirler.

Bu sayfada yüz estetiği ile ilgili hakkında bilgi verilen uygulamalar, sadece uzman hekimler tarafından ve tam teşekkülü hastanelerde yapılabilmektedir. Kişilerin yüz yapıları, çok farklı özellikler gösterdiği için Estetik ve Plastik Cerrahi uzmanına danışıp muayene olmadan ameliyat planlamasının yapılması mümkün değildir.

SENİSEVİYORUM Sözü Duygu Pornosudur.
Tahrik Eder Ama Tatmin Edemez
Afrodit isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 27 Kasım 2014, 03:29   #2 (permalink)
Üye

ekin321 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 25 Eylül 2014
(Mesajlar): 6
(Konular): 6
Renkli Para : 10
Aldığı Beğeni: 0
Beğendikleri: 0
Ruh Halim: none
Standart

izmirde derim dermatoloji diye bir merkezde ameliyatsız yüz germe işlemi yapılıyormuş. Konu hakkında bilgisi olan var mı?

Forumrenkli.com Türkiye'nin En Renkli Forumu !
ekin321 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 10 Aralık 2014, 22:12   #3 (permalink)
Üye

ekin321 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 25 Eylül 2014
(Mesajlar): 6
(Konular): 6
Renkli Para : 10
Aldığı Beğeni: 0
Beğendikleri: 0
Ruh Halim: none
Standart

arkadaşlar slm. bu hafta derim dermatolojiye yüz germe işlemi için görüşmeye gittim. sağolsunlar çok yardımcı oldular ve aklımda hiç bir soru işareti kalmadı. haftaya işlem için randevu aldım. bakalım neler olacak çok heyecanlıyım.

Forumrenkli.com Türkiye'nin En Renkli Forumu !
ekin321 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 17 Mayıs 2015, 15:55   #4 (permalink)
Üye

Melikee35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 06 Nisan 2015
(Mesajlar): 8
(Konular): 4
Renkli Para : 10
Aldığı Beğeni: 1
Beğendikleri: 2
Ruh Halim: Aptal
Standart

yüz estetiği de yapıyorlar biliyorum ama burun estetiği konusunda bir video izlemiştim. bu konuda bir kaç haber de okumuştum. zaten kkb konusunda izmirde üzerine konuşulan başka bir isim duymadım. bu bile güvenimi arttırıyor.

Forumrenkli.com Türkiye'nin En Renkli Forumu !

Konu oR@BeL tarafından (17 Mayıs 2015 Saat 21:46 ) değiştirilmiştir..
Melikee35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
ameliyatı, estetiği, operasyonu, yüz


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557